Setari Cookie-uri

ati face primul pas?

iti place un tip..nu stii foarte multe despre el,dar ti-ar placea sa-i dai o intalnire.ai avea curajul sa faci pimul pas? cum ai face asta?(printr-un mesaj,un telefon)...vi s-a intamplat fetelor sa faceti primul pas?daca da, ce a iesit?voi,baieti,ce parere ati avea daca o fata v-ar provoca la o intalnire?
simonaj
Postat pe 19 Februarie 2008 16:28
direct nu cred, n-am facut-o niciodata. mai degraba, daca tipul era timid, sau eu prea grabita, ii dadeam, subtil, de inteles ca as vrea sa iesim impreuna. si daca pricepe, ok, inseamna ca ma place si el si e istet. si daca nu, inseamna ca fie nu ma place, fie nu e prea istet, fie nu ma prea 'citeste' bine, adica semnalele pe care vroiam sa i le transmit, ori toate impreuna, ceea ce il facea brusc si dintr-o data neinteresant. dar nu vreau sa zic cu asta sa n-o faci, simonaj, daca ai kef, iti place tipul si n-ai nici o retinere sa faci tu primul pas. bafta!

Postat pe 19 Februarie 2008 20:29
Sunt foarte tari, si de apreciat domnisoarele cu initiativa. Pentru mine, o domnishoara, care stie exact ce vrea, este de apreciat si admirat. Nu este nici o rusine sa faci tu primul pas. Poate baiatul e prea preocupat cu altele si nu observa micile tale hinturi, deci go for it-- macar, asa, sti o treaba si nu mai stai ca pe ace, sa te tot intrebi ce sa faci. Bafta
smecta
Postat pe 20 Februarie 2008 11:23
ms pt incurajari.cred ca o sa o fac.mai intai trebuie sa fac rost de nr lui si apoi sa vad ce modalitate sa aplic(mesaj,sau sa-l sun...).ma gandesc ca nu am nimik de pierdut si sper sa nu fiu considerata disperata.
simonaj
Postat pe 20 Februarie 2008 12:45
simon,nu-l suna,sms,etc. E de preferat o confruntare directa- cauta sa fii in prezenta lui si intra cu el in vorba,cu curaj
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 13:35
da, da, subscriu, aproape integral, si eu la ce-a zis lief... fa-o, daca ai kef sa iei tu initiativa, dar fa-o asa, pe dupa piersic...adica sa creada el ca de fapt el a fost ala care te-a abordat... ca, de regula, chiar daca nu prea recunosc, asa le cam place la barbati... fa cumva sa va vedeti, face-to-face, si da-i de inteles, nonverbal, ca, multam lu' Dumnezeu, sunt destule semnale nonverbale pe care le pricep si barbatii astia...

Postat pe 20 Februarie 2008 14:57
eu am folosit o tactik cam demodata...poate ,dar mi-a mers perfect:m-am dus la el eram in club,el era neinsotit si i-am zis k ii place unei prietene de el asta k sa aflu dc are prietena si sa par penibila si mi-a zis k nu are si k i-ar fi placut dc as fi fost eu acea fata...:))))bine ce-i drept acum nu mai fac asta dar poate cine stie,la mine a tinut...:Dsunt mutti care apreciaza fetele cu initiativa...
lydia23
Postat pe 20 Februarie 2008 15:18
buna idee si faina abordare, lydia! uite, asa ceva n-am facut...inca...

Postat pe 20 Februarie 2008 15:56
Eu am facut primul pas.I-am scris nr. meu de tel pe o bancnota de 10 mii pe atunci si am facu tin asa fel incat sa ajunga banii la el.Banii au ajuns, dar nr. meu nu l-a observat:D, nu m-am lasat si am aflat nr. lui, l-am sunat, am iesit si acum sunt sotia lui:P. Bafta!

Postat pe 20 Februarie 2008 16:29
eu cred ca nu conteaza a cui e initiativa,atata timp cat te place si ii faci impresie buna la prima vedere -doar ca urmatorul pas,cel cu sunatul,trebuie sa vina din partea lui
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 16:29
Traind intr-un secol cand femeia lupta pentru egalitate cu barbatul...cred ca e ceva normal ca aceasta sa se reflecte si in relatiile personale...nu cred ca are atata importanta cine face primul pas atata timp cat va iesi ceva frumos,ce te va face fericita...primul pas nu cred ca trebuie planificat...poate ti se iveste o situatie in care poti sa il faci,fara sa o previi...deci ai incredere in tine si fii spontana ca planurile de a face primul pas,sunt exagerate si de cele mai multe ori nu ies....
tupeista
Postat pe 20 Februarie 2008 17:27
fetelor, ma uimiti, de-a dreptul, ce initiative si idei grozave va vin cand vreti sa cuceriti un baiat! drinacika, nota 10!!!

Postat pe 20 Februarie 2008 19:28
Fa draga pasul odata si nu mai sta pe ganduri Da nu-i spune si tu asa direct inventeaza ceva Eu de exemplu am inventat kestia "Te pricepi sa a-mi instalezi si mie un printer ".si ....gata ne-am printat . Daca iti place de cineva si simti ca si acel cineva te place atunci poti sa faci tu pasul .Mai nasol cred ca ar fi daca tu ai face pasul si el ti-ar zice " Stii nu eati genul meu ." depinde de situatie .
'



Postat pe 20 Februarie 2008 20:08
mie daca mi-a placut un baiat si am vazut ca am ceva sanse,nici nu am stat pe ganduri.i-am dat de inteles ca-mi place,chiar am spus,asa a fost si cu ionut,cand l-am cunoscut el avea o parere proasta despre mine. dar mi-a placut si m intrat in viata lui.facusem cunostinta(bineinteles ca imediat am uitat cum il cheama) ,iar apoi ne-am indreptat spre discoteca. l-am luat de brat iar apoi i-am zis''pot sa te tin de mana,ca e intuneric si ...ce putea sa mai zica? eu deja eram agatata de el. am inceput sa vorbim,ne-am intalnit a doua zi la el acasa si doar am vorbit,au urmat zile in care i-am povestit despre mine. iar intr-o zi,nici el nu stie cum...s-a indragostit de mine,de zambetul meu...de toata inocenta si naturaletea ce ma inconjura. si trebuie sa spun ceva: cu el am fost cat se poate de naturala...iar acum am ajuns la un an jumate de relatie.stam impreuna de un an si 4 luni....si ne completam unul cu altul.
--------------- sfatul meu e sa nu pierzi nicio ocazie,cine stie,poate in el gasesti fericirea,insa daca nu merge,nu fi dezamagita,''zambetse,fiindca intr-o zi poate cineva se va indragosti de zambetul tau'' te pup si ai grija de tine.

Postat pe 21 Februarie 2008 13:51
am facut primul pas si acum suntem casatoriti si ne facem planuri cum ne vom creste copii. uneori mai rade de mine spunand ca eu l-am sarutat prima.nu regret nici o secunda ca am fost eu cea indrazneta. bafta !

Postat pe 21 Februarie 2008 15:46
faine mesaje ,fetelor.o confruntare directa nu cred k o sa am ocazia sa fac,decat daca ma duc la biserica unde merge el:).si sa merg la biserica cu intentii din astea nu tine:)...nu stiu dak ii plac,dar de incercat tot incerc.
simonaj
Postat pe 21 Februarie 2008 19:47
da' de ce nu poti sa mergi la biserica, daca doar acolo il intalnesti? si, alta intrebare, de ce doar acolo, e preot, cumva?...c-atunci poti sa te-nscrii la o spovedanie la el...just kidding, simona.

Postat pe 21 Februarie 2008 19:49
eu cred ca daca el merge des pe acolo,cu atat mai mult trebuie sa faci primul pas acolo- va vedea ca impartasesti aceleasi obiceiuri ca si el
lief
Postat pe 21 Februarie 2008 19:55
sa zicem ca am avut tupeu si am cerut nr lui de tel, si am mai avut o data tupeu si am sunat, si am avut si a treia oara tupeu si i-am propus sa ne intalnim! Faza e ca imi placea de el la nebunie.....dar mi s-a terminat tupeul!!! Pana la urma au si femeile mandria lor....

Postat pe 21 Februarie 2008 22:02
m_am strofocat degeaba sa fac rost de nr lui...l_am obtinut ,am vb cu el si mi_a zis ca are prietena:(((...nah,asta e,da mi_a cazut fata...si princessdy,el te-a refuzat?
simonaj
Postat pe 22 Februarie 2008 16:46
simonaj, capu' sus! 1)ai pierdut doar o batalie, nu razboiul!; 2) daca are doar prietena, si nu-i insurat...mai sunt sanse...acu' eram rea!

Postat pe 22 Februarie 2008 17:03
da,esti putin rea:).nu cred k are rost sa mai sper la el,dar macar am incercat.pupici
simonaj
Postat pe 22 Februarie 2008 17:42
razboaiele nu se pierd dupa prima lupta!inarmeza-te cu artileria grea si treci la atac.sotul meu s-a tinut dupa mine un an de zile(timp in care eu eram in alta reletie).i-mi spune acum ca obosise sa insiste si sa bata la usi ferecate, era hotarat sa renunte.Si intr-o seara...era prin preajma, m-am 'impiedicat' de el(a avut grija sa intre in cercul meu de prieteni),am iesit la o tigara si...l-am sarutat eu.de la un sarut ni se trage, la o saptamana ne-am mutat impreuna(sunt 7 ani de atunci).

Postat pe 22 Februarie 2008 17:53
simonaj,nu-i nimic. esti femeie,iar femeile nu trebuie sa se dea batute. cu siguranta este cineva care va observa in tine femeia perfecta. care va fi innebunit dupa zambetul tau,dupa vorbele tale dulci... barbatul acela exista si va veni atunci cand tu te astepti mai putin. nu fi dezamagita din cauza lui,el este cel care a pierdut o femeie de milioane,o femeie dulce si tandra,si in acelasi timp o femeie puternica care stie sa mearga inainte,mandra de ea. trebuie sa intelegi,chiar daca ,poate, ti se rupe sufletul ca el merita nota 10 pt ca isi iubeste prietena,si asta il face sa demonstreze ca e un baiat bun. ehhhhh,cine stie cum ne mai paveaza drumul viata asta misterioasa....a si sa stii ca nu e pacat sa te duci la biserica pentru a-l vedea,pt ca iubirea vine de la dumnezeu. bineinteles ca te poti duce sa te rogi in acelasi timp. te pup si ai grija de tine

Postat pe 22 Februarie 2008 18:51
sa ma refuze? la cat de sigura am fost pe mine ar fi fost culmea sa ma refuze! Pai si ce daca are prietena? daca mergeti sa beti o cafea......e o crima?

Postat pe 22 Februarie 2008 20:31
princess,poate o iubeste...tie ti-ar place ca iubitul tau sa iasa la o cafea cu alta?---asta e viata;eu nu as suporta gandul ca iubitul meu iese cu alta femeie la o cafea,si nici eu nu as putea iesi cu un barbat care are prietena/iubita,pt ca ma pun in pielea ei,si nu ma simt bine deloc. trebuie sa existe niste demnitate in noi. o femeie adevarata e aceea care isi pastreaza locul si nu ''fura'' . bine,fiecare avem viziuni diferite in legatura cu asta. pup

Postat pe 22 Februarie 2008 21:26
ms pt dezbateri:).eu nu o sa mai fac nici un pas,pentru ca tonul vocii lui nu mi-a inspirat prea mult interes pt mine si nu mai vreau sa insist.acum stie ca imi place,de aici incolo...so sa-i raspund iuliei,-ca m-a amuzat partea cu spovedania-nu,nu e preot,dar nu lucreza in alt oras si in weekend-uri vine acasa si merge la biserica.dar mi-ar fi placut sa ma spovedeasca el:)))
simonaj
Postat pe 23 Februarie 2008 08:58
ehehe, simonaj, o fantezie mica cu capul tau sub sutana lu' popa care te spovedeste??? ca, eu, una, de multe ori m-am intrebat-recunosc ca n-am fost niciodata la spovedanie, de-aia sunt inca la faza cu intrebarile- de ce trebuie sa-ti puna nenea popa sutana-n cap atunci cand incepi-SI NU MAI TERMINI!!!- sa-i povestesti cate pacate ai la activ...sau la pasiv...

Postat pe 24 Februarie 2008 06:23
:))).doar daca ar fi el popa:)))
simonaj
Postat pe 24 Februarie 2008 10:45
la catolici popa nu iti vede fata si cica asta ar fi motivul pt care popa iti pune ''fusta '' in cap. sa nu te vada :)))) eu desi sunt ortodoxa obisnuiesc sa merg la catolici,mi se par mie mai discreti. ca s-a intamplat sa vad popi ortodoxi care bat apropouri '' sa nu faceti si voi asa cum a facut stiti voi cine'' si altele,pai ala mai e popa? e prost ( sa ma ierte d-zeu daca e pacat)
deja ne abatem de la subiect .hehehe. v-am pupat

Postat pe 26 Februarie 2008 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Site de intalniri 5 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 11:27
cine vine la o plimbare? invit domnele . 1 De la: il_capitano 19 Aprilie 2016 12:31
Vrei sa te indragostesti? Hai la SPEED DATING 13 De la: kudika074009 11 Octombrie 2009 15:51
Caut Motivația.... 45 De la: CosminEu 12 Februarie 2016 12:52
prea mult folosita " feminitate".... 128 De la: SweetDadyD 9 Septembrie 2009 09:02