Setari Cookie-uri

increderea?relativa?...

relatia perfecta: 4 ani, iubire, priviri care te fac sa simti ca te topesti, atingeri, soapte calde, incredere, fidelitate.....pana cand....."masculul feroce" se gandeste ca este mult prea iubitor si ar vre ceva nou, si atunci iti spui..WTF????
acume mai pe scurt
am o relatie de 4 ani , am mers foarte bine, si dupa cum toate stim cand ceva merge prea bine ceva nu e bine, pai asa a fost si in situatia mea.a-l sase-lea simt care nu m-a inselat niciodata mi-a dat de banuit ca iubitul meu ar avea alte "orizonturi", am vorbit cu cea mai buna prietena , ne-am decis sa ii facem un test, dragul meu a cazut in plasa si inca ft usor.....astept momentul cand se vor intalni, daca nu se decide sa-mi spuna pana atunci ca are "ceva" cu prietena mea, am decis sa pun capat relatiei fara niciun fel de compromis pentru ca nu suport sa fiu mintita..

vi se pare ok ce am facut?
dieselkudikka91
Postat pe 27 Mai 2010 13:03
In afara de testul asta, ce altceva te face sa crezi ca e infidel?
Ca eu cred ca numai un retardat isi inseala iubita cu prietena cea mai buna a ei (deci e posibil sa se fi prins).
kitty_krieger
Postat pe 27 Mai 2010 13:23
De la: dieselkudikka91, la data 2010-05-27 13:03:08 relatia perfecta: 4 ani, iubire, priviri care te fac sa simti ca te topesti, atingeri, soapte calde, incredere, fidelitate.....pana cand....."masculul feroce" se gandeste ca este mult prea iubitor si ar vre ceva nou, si atunci iti spui..WTF????
acume mai pe scurt
am o relatie de 4 ani , am mers foarte bine, si dupa cum toate stim cand ceva merge prea bine ceva nu e bine, pai asa a fost si in situatia mea.a-l sase-lea simt care nu m-a inselat niciodata mi-a dat de banuit ca iubitul meu ar avea alte "orizonturi", am vorbit cu cea mai buna prietena , ne-am decis sa ii facem un test, dragul meu a cazut in plasa si inca ft usor.....astept momentul cand se vor intalni, daca nu se decide sa-mi spuna pana atunci ca are "ceva" cu prietena mea, am decis sa pun capat relatiei fara niciun fel de compromis pentru ca nu suport sa fiu mintita..

vi se pare ok ce am facut?


Nu .Nu mi se pare ok.O buna prietena ti-ar fi dat un sfat,nu se baga in jocul asta,s-ar putea ca surpriza sa vina de la ea. In alta ordine de idei, in situatia in care o sa ramai cu el pt toata viata,ce-o sa faci?il testezi din 4 in 4 ani ? ai vazut barbat sau ai auzit de barbati care sa refuze avansurile unei femei? eu nu.
mdana
Postat pe 30 Mai 2010 10:03
mi se pare putin cam proasta ideea de a testa omul!de ce?
pentru ca poti avea surpriza sa se duca la intalnire cu prietena ta..si tu ai sa ramai cu un gust asa de amar...si varianta a 2 a nimanui nu ii place sa fie testat..si poate sa te lase singura cu neincrederea ta!
one_size
Postat pe 30 Mai 2010 11:05
credeti ca nu mai exista oameni fideli???????ce se intampla cu voi, oameni buni?????

eu in famialia mea nu am auzit ABSOLUT NICIODATA discutii despre fidelitate... credeti-ma ai mei cand se cearta ii aude tot blocul, isi arunca vorbe care mai de care, si niciodata nu se feresc, ca-i aude vecinul sau mai ales ca ii aud eu. Asta ca sa nu credeti ca s-au ferit vreodata de mine!!!!
da! tata se uita si acum dupa pustoaice si le comenteaza de fata cu mine... dar ATAT

iar in ceea ce priveste relatia pe care o am cu iubitul meu, avem incredere deplina unul in celalalt, dar nu a fost asa de la inceput...totul s-a rezolavat in timp... gelozia la noi nu exista pentru ca nu ne dam motive... desi amandoi suntem ft posesivi... sunt ani de zile de cand nu ne-am mai certat din cauza unei femei sau a unui barbat. sunt constienta ca se uita, ca doreste si alte femei... chiar imi spune in fata... dar repet ATAT.....so....... REVENITI-VA NU TOATA LUMEA INSEALA !!!!!!!!!!!!!!!
kudika18000
Postat pe 30 Mai 2010 11:20
hey...de ce te agiti asa?
eu n-am zis ca nu exista oameni fideli doamne feri...da de ce vrei sa il testezi?iti spun eu pt ca iti este frica ca poate te va insela!
si daca relatia este perfecta..de ce cauti nod in papura? de prea mult bine,nu?
ce lume...cand n-ai motiv de despartire il cauti!
one_size
Postat pe 30 Mai 2010 11:23
parerea mea este ca in cazul in care te iubeste cu adevarat nu va pica testul... nu va strica o relatie atat de frumoasa pentru o aventura....
in schimb ar putea exista probleme reale cand acesta va afla de test
daca totul va iesi cum iti doresti, eu nu cred ca el ar mai putea-o accepta-o pe prietena ta in preajma lui.... situatia ar fi destul de penibila....
asa ca oricum ai da-o vei avea de suferit!!!!
aceasta este parerea mea
kudika18000
Postat pe 30 Mai 2010 11:32
arzi de nerabdare sa vezi daca te inseala? nu? vei rezista la impactul emotional? ca alfel sa te distrugi aiurea,nu are rost....
si sa stii ca eu sant casatoritade 18 ani si surpriza nu inselam niciunul.si santem frumusei amandoi si primim semnale de prinn jur.dar echilibrul este foarte important in viata noastra. excesele nu fac bine. nu ca ar fi murit cineva din inselat dar sant lucruri dupa care iti pare rau cand nu le mai ai.
aizana
Postat pe 5 Iunie 2010 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se va intoarce? 3 De la: Apadeploaie 1 Mai 2010 20:30
oare va constientiza ce a pierdut si se va mai intoarce? 30 De la: Barbie30 10 Septembrie 2010 19:27
Rea si minciunoasa 29 De la: size_back 23 Iunie 2010 10:00
Tacere sau marturisire??? 2 De la: ella_c 11 Martie 2009 16:14
durerea a devenit tot mai intensa 10 De la: mimi_ca29 16 Februarie 2011 20:40