Setari Cookie-uri

oare va constientiza ce a pierdut si se va mai intoarce?

Buna
Problema mea a inceput acum un an, cand am cunoscut un barbat...cu mult sub nivelul meu(fara casa, fara nici un ban, fara nimic), cu un copil de 8 ani pe care nu il vede cu lunile, un barbat care am descoperit pe parcursul relatiei ca are probleme cu bautura. La inceput s-a purtat foarte frumos, ne-am mutat impreuna la mine,a fost bine o perioada pana cand a inceput sa bea, sa imi vorbeasca urat, ma transformasem intr-o sluga in casa,m-a agresat fizic si verbal...in concluzie un cosmar. Am zis ca trece printr-o perioada grea, am incercat sa il ajut dar degeaba. De craciun ne-am facut planuri impreuna dupa care si-a luat bagajele cand nu eram acasa si a plecat...s-a intors dupa sarbatori, i-am mai dat o sansa dar mai mult de o saptamana nu a durat. Am aflat ca s-a impacat cu fosta, o fata care la fel ca si el nu are absolut nimic si care a patit la fel ca si mine..a fost maltratata psihic si fizic.
in momentul de fata cred ca am facut o obsesie pentru el si pentru ei doi...nu inteleg ce a vazut la el si cum de s-a intors la ea dupa cate am facut pentru el; i-am oferit posibilitatea sa creasca social alaturi de mine si sa ii arat cum ar trebui sa creasca si copilul lui.
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine
irinuca24
Postat pe 7 Septembrie 2008 13:46
Nu stiu..poate pt ca cine se aseamana se aduna.Asa ca ar fi bine sa vezi si partea plina a paharului,probabil nu era de tine, meriti pe cineva care sa te stie pretui.
DeeaCatalina
Postat pe 7 Septembrie 2008 13:49
In locul tau, as zice merci ca am scapat.. wake up!
LaMishto
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:15
multumesc pt mesaje.
sunt constienta ca nu pot trai intr-o asemena relatie...problema mea e alta...daca a reusit s ase schimbe din moment ce e din nou cu ea, care a suferit si ea o gramada din cauza lui, daca el constientizeaza ce i-am oferit si cat i-am fost alaturi, daca va veni ziua cand ma va cauta si sa imi spuna macar ''iarta-ma pt ce am facut''
irinuca24
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:27
Ce te face sa crezi ca s-a schimbat daca e din nou cu ea? O sa fie ok o vreme, dar dupa aceea cu siguranta va reveni la vechiurile obiceiuri, mai bine ai respira usurata ca nu mai duci tu povara asta pe umeri.. Ah, garantez ca peste o luna, doua nu o sa iti mai pese daca va constientiza sau nu candva. Deci, capu' sus!
LaMishto
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:19
multumesc mukt, dar noi nu mai suntem de 9 luni impreuna....deci a trecut ceva vreme si eu tot cu gandurile astea sunt.
irinuca24
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:26
Banuiesc ca esti deranjata de faptul ca te-a parasit. Zi bogdaproste ca ai scapat de lichea si mergi mai departe.
Mai mama, trezeste-te; daca tii neaparat sa ai grija de cineva ia-ti un caine. Nu-ti dori sa tii un om care nu are nici un capatai si care, peste toate te mai si agreseaza. Pt ce sa doresti sa-l tii tu? Ai vreo datorie fata de el? Esti tu sponsorul lui? Simplul fapt ca ti se pare ca il iubesti nu e de ajuns pt a te sacrifica. El s-a intors in mocirla lui; lasa-l acolo unde se simte bine. De ce tii cu tot dinadinsul sa-l scoti? Au disparut toti barbatii din lume iar ala e ultimul specimen? Ia-ti gandul de la el, uita ca a existat vreodata. Mai bine deschide ochii si priveste in jurul tau; e posibil ca omul care ti se potriveste sa fie printre cei ce te inconjoara insa tu sa nu-l vezi pt ca visezi la trecut cu ochii deschisi. Invata sa privesti inainte
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:56
Eu cred ca in astea 9 luni daca ti-ai fi gasit o ocupatie si n-ai fi stat sa te mai gandesti la respectivu' n-ai mai fi avut acum nici o problema. Eu unul sunt convins ca ti-a fost mai bine in perioada asta, mai greu e pana incepi sa realizezi si tu chestia asta.
LaMishto
Postat pe 7 Septembrie 2008 23:13
Da, mi-a fost mult mai bine, am realizat o gramada de lucruri!
Dar se pare ca ma incapatanez sa ma mai cramponez in aceste ganduri ..daca va regreta..daca s-a schimbat...de ce s-a dus la ea...etc.
irinuca24
Postat pe 8 Septembrie 2008 06:50
Pai chiar daca regreta, banuiesc ca n-ai de gand sa il primesti inapoi, nu?
LaMishto
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:53
nu, nu vreau sa ma impac cu el; vreau doar ca el sa regrete si sa sufere
irinuca24
Postat pe 8 Septembrie 2008 20:46
daca vrei musai sa sufere, fa astfel incat tie sa-ti mearga bine, sa fii fericita. Munceste mai mult, ingrijeste-te, fii frumoasa castiga mai multi bani, distreaza-te mai bine, si fa astfel incat el sa afle. Iar daca ii va trece prin cap gandul nastrusnic de a se intoarce la tine spune-i ca, acum, cand iti merge mult mai bine decat atunci cand erati impreuna nu ai nici o nevoie de el. Prin realizarile tale, calca-l in picioare ca pe o ganganie neinsemnata. Asta mi se pare cea mai buna razbunare.
amme22
Postat pe 8 Septembrie 2008 20:55
si eu m-am gandit la varianta asta si s-ar putea sa ai dreptate
irinuca24
Postat pe 8 Septembrie 2008 21:38
Primul gand care mi-a trecut prin cap in momentul in care ti-am citit povestea a fost, asa cum ti-a spus si majoritatea pana acum , bine ca ai scapat de el.
Acum, fii sincera cu tine si gandeste-te. Cat de mult il iubesti? Si cat de mult e de fapt orgoliu si obsesie? Stii diferenta dintre a te indragosti si a iubi? Cu siguranta ca aifost indragostita atunci de el, dar pe parcurs, dupa ce trece faza de indragosteala.... si vezi omul asa cum este el, atunci ALEGI sa iubesti sau nu. Iar acum, dupa atata timp, ma indoiesc ca este dragsote adevarata. E vorba doar de orgoliul tau. Ca de a aales-o pe ea.
E normal ca a ales-o pe ea. Pt ca ei 2 sunt de acelasi nivel. El are anumite probleme, e constient de ele, si atunci cred ca isi da seama ca voi 2 , indiferent de cat ai face tu pentru el, relatia vaostra nu va merge.
Sincer, eu nu cred ca cuceresti pe cineva doar oferind totu-i pe tava. Mai ales intr-o relatie. Un barbat normal, presupun ca ar aprecia si te=ar iubi si el , si te-ar trata cu respectul cuvenit. Insa el, cu probleme pe care le are.... genu asta de om mereu se inavarte in cercul pe care il cunoaste cel mai bine si nu este predispus a dori ceva mai mult.
Ocupa-te de viata ta, lasa trecutul, mai devreme sau mai tarziu vei cunoaste pe cineva... Stiu ca in momentul asta totul pare foarte anost insa...vremurile se schimba!

Postat pe 8 Septembrie 2008 22:28
Chiar nu pot intelege cum poti iubi pe cineva care te maltrateaza.Scuze..poate sunt dura...dar asta nu e viata,te injosesti singura.Bucura-te ca ai scapat de el si nu te gandii la ce a fost,meriti mai mult de atat.
annk48
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:58
dak gandesti asa...k tu esti cea mai tare...in primul rand ii leaga copilul chiar dak nu au NIMIC.
lacrasar
Postat pe 20 Februarie 2009 16:43
Si k si celelalte de ce il vrei inapoi dak a fost rau?bucura-te k ai scapat.
lacrasar
Postat pe 20 Februarie 2009 16:47
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07Buna
Problema mea a inceput acum un an, cand am cunoscut un barbat...cu mult sub nivelul meu(fara casa, fara nici un ban, fara nimic), cu un copil de 8 ani pe care nu il vede cu lunile, un barbat care am descoperit pe parcursul relatiei ca are probleme cu bautura. La inceput s-a purtat foarte frumos, ne-am mutat impreuna la mine,a fost bine o perioada pana cand a inceput sa bea, sa imi vorbeasca urat, ma transformasem intr-o sluga in casa,m-a agresat fizic si verbal...in concluzie un cosmar. Am zis ca trece printr-o perioada grea, am incercat sa il ajut dar degeaba. De craciun ne-am facut planuri impreuna dupa care si-a luat bagajele cand nu eram acasa si a plecat...s-a intors dupa sarbatori, i-am mai dat o sansa dar mai mult de o saptamana nu a durat. Am aflat ca s-a impacat cu fosta, o fata care la fel ca si el nu are absolut nimic si care a patit la fel ca si mine..a fost maltratata psihic si fizic.
in momentul de fata cred ca am facut o obsesie pentru el si pentru ei doi...nu inteleg ce a vazut la el si cum de s-a intors la ea dupa cate am facut pentru el; i-am oferit posibilitatea sa creasca social alaturi de mine si sa ii arat cum ar trebui sa creasca si copilul lui.
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine



Fata nu se poate compara cu tine ..din ce punct de vedere?Financiar?
Ti-ar place sa stea un barbat cu tine doar sa "creasca social"?Pai de aceea suferiti ,pentru ca acceptati sa fiti injosite si calcate in picioare.
Un barbat adevarat (educat,inteligent) ,nu ar ridica niciodata mana la tine.
Probabil ca individul are ceva calitati daca ai facut "o obsesie".Calitati pe care nu pot decat sa mi le inchipui ,din ce ai scris nu reiese sa ar avea ceva..

Raspunsul la intrebarea ta este ..pentru ca o iubeste! Dragostea nu tine intotdeauna cont de statut social...Si pana la urma nici nu stiu daca e chiar asa rau,ai scapat de maltratare fizica si verbala!



ella_c
Postat pe 20 Februarie 2009 17:18
avand in vedere ca se purta asa urat cu tine....e clar k nu te iubea ..cand iubeste o persoana n o ranesti...parerea mea...de ce sa vrei pe cineva care nu te iubeste??????stiu cum e sa nu mai ai langa tine persoana iubita...stiu k doare...dar in cazul tau asa e cel mai bine...o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat
kudika320690stef
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:41
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07Buna
Problema mea a inceput acum un an, cand am cunoscut un barbat...cu mult sub nivelul meu(fara casa, fara nici un ban, fara nimic), cu un copil de 8 ani pe care nu il vede cu lunile, un barbat care am descoperit pe parcursul relatiei ca are probleme cu bautura. La inceput s-a purtat foarte frumos, ne-am mutat impreuna la mine,a fost bine o perioada pana cand a inceput sa bea, sa imi vorbeasca urat, ma transformasem intr-o sluga in casa,m-a agresat fizic si verbal...in concluzie un cosmar. Am zis ca trece printr-o perioada grea, am incercat sa il ajut dar degeaba. De craciun ne-am facut planuri impreuna dupa care si-a luat bagajele cand nu eram acasa si a plecat...s-a intors dupa sarbatori, i-am mai dat o sansa dar mai mult de o saptamana nu a durat. Am aflat ca s-a impacat cu fosta, o fata care la fel ca si el nu are absolut nimic si care a patit la fel ca si mine..a fost maltratata psihic si fizic.
in momentul de fata cred ca am facut o obsesie pentru el si pentru ei doi...nu inteleg ce a vazut la el si cum de s-a intors la ea dupa cate am facut pentru el; i-am oferit posibilitatea sa creasca social alaturi de mine si sa ii arat cum ar trebui sa creasca si copilul lui.
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine


Si-a ales una de teapa lui,tu ii erai superioara si n-a facut fata!Mai bine ca ai scapat de el,te-ai fi nenorocit stand langa o puslama de genul asta!
Barbie30
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:45
De la: amme22, la data 2008-09-08 20:55:38daca vrei musai sa sufere, fa astfel incat tie sa-ti mearga bine, sa fii fericita. Munceste mai mult, ingrijeste-te, fii frumoasa castiga mai multi bani, distreaza-te mai bine, si fa astfel incat el sa afle. Iar daca ii va trece prin cap gandul nastrusnic de a se intoarce la tine spune-i ca, acum, cand iti merge mult mai bine decat atunci cand erati impreuna nu ai nici o nevoie de el. Prin realizarile tale, calca-l in picioare ca pe o ganganie neinsemnata. Asta mi se pare cea mai buna razbunare.

moamaaaa amme super tare ca intotdeauna ce faci iubita mea?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:53
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-09 20:53:34
De la: amme22, la data 2008-09-08 20:55:38daca vrei musai sa sufere, fa astfel incat tie sa-ti mearga bine, sa fii fericita. Munceste mai mult, ingrijeste-te, fii frumoasa castiga mai multi bani, distreaza-te mai bine, si fa astfel incat el sa afle. Iar daca ii va trece prin cap gandul nastrusnic de a se intoarce la tine spune-i ca, acum, cand iti merge mult mai bine decat atunci cand erati impreuna nu ai nici o nevoie de el. Prin realizarile tale, calca-l in picioare ca pe o ganganie neinsemnata. Asta mi se pare cea mai buna razbunare.

moamaaaa amme super tare ca intotdeauna ce faci iubita mea?
de ce regreti pe unul care nu te iubea si nu te respecta...uita-l ca pe un vis urat..si nu fi geloasa ca sa intors la fosta..asta insemna ca nu dadea doi bani pe tine deci nu ai ce rgreta..decat o lichea care profita de banii tai si atat.,.
kudika029282
Postat pe 9 Septembrie 2010 21:33
bine ca a plecat si plecat sa ramna!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Septembrie 2010 21:37
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07Buna
Problema mea a inceput acum un an, cand am cunoscut un barbat...cu mult sub nivelul meu(fara casa, fara nici un ban, fara nimic), cu un copil de 8 ani pe care nu il vede cu lunile, un barbat care am descoperit pe parcursul relatiei ca are probleme cu bautura. La inceput s-a purtat foarte frumos, ne-am mutat impreuna la mine,a fost bine o perioada pana cand a inceput sa bea, sa imi vorbeasca urat, ma transformasem intr-o sluga in casa,m-a agresat fizic si verbal...in concluzie un cosmar. Am zis ca trece printr-o perioada grea, am incercat sa il ajut dar degeaba. De craciun ne-am facut planuri impreuna dupa care si-a luat bagajele cand nu eram acasa si a plecat...s-a intors dupa sarbatori, i-am mai dat o sansa dar mai mult de o saptamana nu a durat. Am aflat ca s-a impacat cu fosta, o fata care la fel ca si el nu are absolut nimic si care a patit la fel ca si mine..a fost maltratata psihic si fizic.
in momentul de fata cred ca am facut o obsesie pentru el si pentru ei doi...nu inteleg ce a vazut la el si cum de s-a intors la ea dupa cate am facut pentru el; i-am oferit posibilitatea sa creasca social alaturi de mine si sa ii arat cum ar trebui sa creasca si copilul lui.
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine
femeie nu mai plange dupa o lichea de barbat nu era de tine nu ai ce regreta ..sa-ti faci cruce ca sa dus la fosta si nu mai sta pe capul tau sa-ti manince banii...
kudika029282
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:35
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine


io-s obsedat de alta chestie. cum de ati ajuns voi impreuna!!
daca tot zici ca erau, si sunt, diferente sociale atat de mari intre voi.
sa nu-mi spui ca a venit intr-o zi la tine sa-ti curete tevile si ti-a placut cum tinea cheia franceaza!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-10 17:44:50
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine


io-s obsedat de alta chestie. cum de ati ajuns voi impreuna!!
daca tot zici ca erau, si sunt, diferente sociale atat de mari intre voi.
sa nu-mi spui ca a venit intr-o zi la tine sa-ti curete tevile si ti-a placut cum tinea cheia franceaza!


Eu vad ca-i topic din 2008, crezi ca mai plange si acum tipa?


Apropo, citeam de o mare patroana care s-a indragostit de un maturator de starda, intrebata ce-o vazut la el, sa stii ca asta a zis cum tinea matura in mana!
Asta dupa ce i-a mancat tipul doua apartamente.
stem_29
Postat pe 10 Septembrie 2010 18:56
de acum 2 ani si ceva trai neneaca
yumy
Postat pe 10 Septembrie 2010 18:58
De la: stem_29, la data 2010-09-10 18:56:23
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-10 17:44:50
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine


io-s obsedat de alta chestie. cum de ati ajuns voi impreuna!!
daca tot zici ca erau, si sunt, diferente sociale atat de mari intre voi.
sa nu-mi spui ca a venit intr-o zi la tine sa-ti curete tevile si ti-a placut cum tinea cheia franceaza!


Eu vad ca-i topic din 2008, crezi ca mai plange si acum tipa?


Apropo, citeam de o mare patroana care s-a indragostit de un maturator de starda, intrebata ce-o vazut la el, sa stii ca asta a zis cum tinea matura in mana!
Asta dupa ce i-a mancat tipul doua apartamente.


sa-mi trag palme daca am vazut cand a fost deschis topicu'.
am postat in virtutea inertiei fara sa ma uit cand a fost postat.
rusine mie!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:00
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-10 19:00:26
De la: stem_29, la data 2010-09-10 18:56:23
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-10 17:44:50
De la: irinuca24, la data 2008-09-07 13:46:07
sunt obsedata de intrebarea de ce a ales o fata care nici nu s epoate compara cu mine


io-s obsedat de alta chestie. cum de ati ajuns voi impreuna!!
daca tot zici ca erau, si sunt, diferente sociale atat de mari intre voi.
sa nu-mi spui ca a venit intr-o zi la tine sa-ti curete tevile si ti-a placut cum tinea cheia franceaza!


Eu vad ca-i topic din 2008, crezi ca mai plange si acum tipa?


Apropo, citeam de o mare patroana care s-a indragostit de un maturator de starda, intrebata ce-o vazut la el, sa stii ca asta a zis cum tinea matura in mana!
Asta dupa ce i-a mancat tipul doua apartamente.


sa-mi trag palme daca am vazut cand a fost deschis topicu'.
am postat in virtutea inertiei fara sa ma uit cand a fost postat.
rusine mie!

Norocul ei ca-i vechi topicul.
Ea-i mai buna ca are o casa si un servici, tu realizazi ca unele chiar cred ca un om, fie el femeie, fie barbat se tin cu " dragostea" materiala.?
Ptiuu! si dupa 1 an se mira ca-s singuri.
Daca si un betiv a lasat-o, da-ti seama .
Ea nu a pus in calcul copilul, uite, betiv si cu probleme cum a fost, a lasat-o cu " avere" cu tot si s-o dus la copil!
Ci ca ea-i mai buna:)))......La asta i-au murit laudatorii, biata femeia.
stem_29
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:08
Acum am vazut si eu ca topicul e din 2008 Asta nu stiu cum de mi-a scapat ca de regula ma uit
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire pierduta... sau nu... 5 De la: anutzzaa 8 Septembrie 2010 17:38
Sa divortez sau sa continui sa-l insel? 62 De la: ana18 27 August 2009 16:59
Mama ei ma uraste! 21 De la: Micaell 5 Decembrie 2011 12:01
S-a despartit de mine din cauza problemelor cu politia 4 De la: Andreea_Romina_1 16 Mai 2016 08:39
Rascruce sau un nou inceput? 6 De la: kamita_iul 25 Mai 2013 14:37