Setari Cookie-uri

Reluarea unei relatii

De la: sycorax, la data 2010-06-18 13:40:42
De la: love_is_precious, la data 2010-06-12 12:25:27
De la: eyo_grl, la data 2010-05-29 13:28:45 M-am despartit acum 3 luni jumate de fostul meu pr. Timp de doua luni el a vb cu o fata, erau oarecum impreuna, ieseau la suc, mergeau la chefuri, plimbari, iesiri cu prietenii ei, se vizitau acasa si cam atat. Ne-am desp.pe data de 16 feb 2010, iar pe 1 Martie ma sunat sa ne intalnim ca vrea sa-mi dea un martisor. Ne-am intalnit, am mai vb vreo 2 ore intr-un parc, ma tot intreba daca vreau sa-mi fac alta relatie, eu i-am zis ca nu vreau momentan nimic cu nimeni las toate sa vina de la sine. Eu cand l-am intrebat despre o posibila relatie el mi-a zis ca ar incerca. de singuratate, sa aiba cu cine vorbi si petrece timpul liber, si n-ar incerca ptr stie ca nu poate sa iubeasca, si cel mai probabil si-ar bate joc si nu vrea asta. Bun!!!

Dupa asta timp de doua luni nu am mai vb decat de cateva ori pe mess, nu ne-am intalnit. Dupa doua luni tipa cu care el a vorbit i-a spus ca ea de fapt nu vrea nicio relatie, ca vrea sa fie singur. Fostul meu prieten, auzind asta, a ramas f uimit, nu ia venit sa creada ia spus nu "ceeeee? :O" si dupa aia ia zis ca faca bine sa stearga nr lui din agenda ei, si sa nu indrazneasca sa-l mai sune vreodata. Eu cred ca tipa a decis sa faca pasul asta, din cauza ca odata a incercat sa ma vorbeasca de rau in fata lui, iar el nu a lasat-o si a tipat la ea ia spus sa taca din gura ca ea nu are niciun drept sa ma judece, eventual sa se judece pe ea ptr greselile care le face, si mai ales ptr ca nu ma cunoaste si nu stie ce-a fost intre noi si ce relatie am avut.

In fine, au rupt relatia dupa doua luni, iar dupa ce s-au desp. a inceput sa ma caute din nou din diferite motive, sa merg pe la el sa mai vorbim, ma suna cand avea probleme, cand ii era rau, si mergeam la el si mai vorbeam. A incercat de fiecare data sa obtina un lucru de la mine, mizand pe faptul ca inca il iubesc si i-l voi da. Mi-a recunoscut apoi ca a incercat acest lucru, si ca a fost un mitocan cu mine.

Dupa o luna ne-am impacat, adica acum 5 zile, dar pot recunoaste cu mana pe inima ca nu a mai fost EL cel care era odata. Si nici eu fericita. Comportamentul lui era mai rece,d aca eu il sarutam ma saruta si el, daca nu nu. Se vedea pe el ca nu isi mai da asa interes cum il dadea odata. El spune ca poate ne-am grabit, ca poate ne-am ales gresit momentul impacarii, el aflandu-se in mijlocul problemelor si la servici si cu facultatea suntem amandoi in ultimul an in iulie avem licentele, ca e suparat, ingrijorat, si de asta nu poate fi el insusi.

PROBLEMA este ca eu am aflat despre relatia lui dupa ce ne-am impacat, pana atunci nu mia zis nimic, inclusiv in data de 1 martie cand ne-am intalnit, el deja vorbea cu alta, era cu alta, nicidecum ca "ar incerca si alta relatie" cum mi-a zis. Si pe mess il intrebam de multe ori daca are pe cineva, si de fiecare data imi dadea de inteles ca nu. Isi punea statusuri triste imediat dupa ce sa despartit de aia, si dupa incercarile lui nereusite de a ma "recuceri".

Ieri dimineata cand ne-am intors de la o pensiunei, ma condus pana in fata scarii unde am mai vb jumatate de ora, in care mi-a spus ca de aia nu mi-a zis ca era imlicat intr-o relatie ptr ca el nu a considerat "chestia" ce a avut-o cu aia o relatie, desi se sarutau, ieseau impreuna si se vizitau. Mi-a spus ca desi a fost cu ea tot la mine se gandea si in sufletul lui tot cu mine vroia sa fie, dar ca nu a indraznit sa-mi spuna nimic ptr eu ii zisesem inainte sa ne despartim (despartire la initiativa lui, si dupa ce i-am acordat timp de gandire o luna ca sa se gandeasca bine daca vrea sa continuam sau nu). Mi-a mai spus ca l-am ajutat de multe ori, ca ii ridicam moralul asa cum am facut si in astea 5 zile de tentativa de reluare a relatiei, si ca ar fi vrut sa fac asta in continuare dar nu in calitate de amica, ci de iubita.

Ce parere aveti mai merita sa ne acordam o sansa? Stie ca nu mai am incredere in el (el spune ca o sa se recastige increderea), ca vrea sa luam totul de la inceput incetul cu incetul (si ma rog dc asa incet? se presupunea ca ii era dor de mine, ca ma iubea inca. Ptr ce INCET? Ca sa uite fosta relatie?) ba mai mult ma si mintit ptr prima oara in legatura cu o relatie, dc n-ar face-o si a doua oara? Cand l-am intrebat dc nu mi-a spus de la bun inceput ca incepe sa aiba o relatie, mi-a spus ca a fost reticent, si in plus eram despartiti si nu credea ca o sa ii mai acord eu vreo sansa. Apreciez totusi ca mi-a spus cand ne-am impacat, dar parca nu mai are farmec. Sa racit si el mult, el zice ca nu, dar se simte asta, parca nu-si mai da atat interes, abia vorbeste cu mine si asta doar daca-l intreb eu de unele chestii, TE IUBESC ne spuneam zilnic la telefon, acum decat un sec TE-AM PUPAT...

Nu stiu ce sa fac?? Inima vrea, dar creierul nu vrea. Pana acum am ascultat de inima, si am ajuns unde am ajuns, eu cea parasita in 16 februarie, el sa-si faca alta relatie desi spune el ca na considerat-o relatie, ca tot la mine se gandea, si ca de mine ii era dor. Eu am ajuns cred a 5-a roata la caruta ptr ca ia dat ala cu FLIT, si in plus daca chiar na considerat-o relatie de ce a ramas uimit cand ea ia spus ca de fapt nu vrea nicio relatie si vrea sa fie singura? Daca chiar nu simtea nimic, nu era afectat. Eu asa gandesc.

VA ROG DIN SUFLET SA MA LUMINATI SI SA-MI SPUNETI PARERILE VOASTRE, DAR VA ROG FARA IRONII SI RAUTATI. CARE AU DE GAND SA-SI BATA JOC MAI BINE SA SE RAZGANDEASCA.

MULTUMESC


Te`a tinut de rezerva... nu i`a mers cu aia si decat sa stea singur, mai bine sta cu tine. E trist dar cam asa stau lucrurile! Cat ati stat voi impreuna?


wow...nu'mi vine sa cred serios, cand am vazut cine a scris mi-a sarit ciorba reincalzita din strachina

de ce nu postezi raspunsu tau si pe topicul tau?



Daca ,,n`ai mai citi printre randuri" (asa cum te exprimai tu zilele trecute), ai realiza ca situatia mea difera de cea a autoarei acestui topic... Si parca te rugasem ceva..
love_is_precious
Postat pe 20 Iunie 2010 10:50
tu...ciorba conteaza

si daca ma rogi tu ce?

sycorax
Postat pe 20 Iunie 2010 16:28
da, stiu, ala o vrea inapoi si al tau e cu alta, te pune intr-o situatie mai buna? niet
sycorax
Postat pe 20 Iunie 2010 16:29
Sincer? eu nu as relua relatia .Nu-i vorba de ciorba reincalzita dar, ai sa vezi ca nu vei putea sa-ti scoti din cap fosta relatie .Mereu vei face o comparatie intre tine si EA ...si el la fel.Mai bine ai lasa lucrurile asa si ...mergi mai departe. priveste-o ca pe o experienta frumoasa din viata ta si ...mergi mai departe .Puteti ramane amici. Incearca ...sau da-ti mai mult timp de gandire ...nu te "arunca" ...
nouvelle
Postat pe 20 Iunie 2010 16:43
Baieti mai sunt pune punct si mergi mai departe cu fruntea sus.eu am facut prostia si tot l-am iertat pe fostul,i-am dat n sanse ,dar el nu a tinut cont ...eu cu ce m-am ales???doar cu lacrimi amare,regrete k am fost naiva si am crezut in vrajelile lui,cu injuraturi,amenintari... ...lasa-l pt k daca te iubea cu adv nu te mintea!dak nu a mers din prima nu o sa mearga din a doua,iti spun din propria mea experienta!!!eu acum sunt distrusa dar incerc sa fiu tare,pt k undeva se afla j jumatatea mea.
visatoar3a
Postat pe 26 Iunie 2010 00:13
Uite ce zic eu....cine greseste odata greseste mereu(sunt sigura ca iti spune "am gresit","nu mi-am dat seama"etc....ei nu fac nimic intentionat..mereu"gresesc")Pune punct si i-ao de la capat cu cine te merita.
LorenaAlina
Postat pe 3 Iulie 2010 17:37
De la: LorenaAlina, la data 2010-07-03 17:37:09Uite ce zic eu....cine greseste odata greseste mereu(sunt sigura ca iti spune "am gresit","nu mi-am dat seama"etc....ei nu fac nimic intentionat..mereu"gresesc")Pune punct si ia-o de la capat cu cine te merita.
LorenaAlina
Postat pe 3 Iulie 2010 17:38
De la: LorenaAlina, la data 2010-07-03 17:38:03
De la: LorenaAlina, la data 2010-07-03 17:37:09Uite ce zic eu....cine greseste odata greseste mereu(sunt sigura ca iti spune "am gresit","nu mi-am dat seama"etc....ei nu fac nimic intentionat..mereu"gresesc")Pune punct si ia-o de la capat cu cine te merita.



LorenaAlina intrebarea e cine merita? :P
eyo_grl
Postat pe 4 Iulie 2010 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie d un sfat urgent 31 De la: heroes 4 Ianuarie 2010 16:45
.... 6 De la: rondina 31 August 2011 12:16
poti iubi un barbat mai mare ca tine cu aproape 19 ani? 31 De la: venera17 10 Iulie 2011 22:48
sa propunem o lege ptr cei care inseala 31 De la: scorpio67 4 Iunie 2010 07:20
so... 34 De la: mika76 31 August 2011 13:27