Setari Cookie-uri

NU VREA SA INTELEAGA!

buna!am si eu o problema.am cunoscut anul trecut un tip cu care am legat o frumoasa relatie de amicitie.doar ca el s-a indragostit de mine si nu vrea sa inteleaga ca intre noi nu poate fi decat prietenie,eu avand o relatie de 4 ani cu cineva.a vorbit si prietenul meu cu el si tot degeaba.el spune tot timpul ca nu o sa se lase pana nu vom fi impreuna.mi-am tot schimbat nr de telefon dar tot reuseste sa faca rost de el.incerc sa il evit dar nu reusesc.ma asteapta la facultate cu flori,cadouri,ii suna pe ai mei si ii bate la cap spunand ca ma iubeste mai mult decat orice pe lumea asta.nu stiu ce sa mai fac.e un bun prieten,dar nu vreau sa am o relatie cu el.va rog sa imi dati un sfat.
karmen_26
Postat pe 29 Mai 2010 19:05
eu nu stiu ce fel de iubit ai tu... al meu daca se intampla asa ceva " il umfla in bataie" asa poate intelegea ca deja ai pe cineva care e in stare de orice pt tine.

sa se inteleaga ca eu nu sunt adepta violentei dar... daca de vorba buna nu intelegeee...
kudika18000
Postat pe 29 Mai 2010 19:10
prietenul meu i-a aranjat de 2 ori fata,dar tot nu intelege.nici eu nu sunt adepta violentei,dar m-am saturat la un moment dat.nu a mers nici cu vorba buna nici cu pumnul.
karmen_26
Postat pe 29 Mai 2010 19:20
atunci ameninta-l, sau pacaleste-l- spune-i ca ai alertat deja politia pentru hartuire...iar daca nici asa nu tine atunci esti libera sa anunti cu adevarat politia
sau recomanda-i un psiholog pentru ca sufera de obsesie
kudika18000
Postat pe 29 Mai 2010 19:25
De la: kudika18000, la data 2010-05-29 19:25:11atunci ameninta-l, sau pacaleste-l- spune-i ca ai alertat deja politia pentru hartuire...iar daca nici asa nu tine atunci esti libera sa anunti cu adevarat politia
sau recomanda-i un psiholog pentru ca sufera de obsesie

l-am amenintat si spre surprinderea mea mi-a raspuns ca e instare sa faca si puscarie pt mine.cel mai tare ma inspaimanta gandul ca ar putea sa ii faca ceva iubitului meu.
karmen_26
Postat pe 31 Mai 2010 19:06
De la: karmen_26, la data 2010-05-31 19:06:13
De la: kudika18000, la data 2010-05-29 19:25:11atunci ameninta-l, sau pacaleste-l- spune-i ca ai alertat deja politia pentru hartuire...iar daca nici asa nu tine atunci esti libera sa anunti cu adevarat politia
sau recomanda-i un psiholog pentru ca sufera de obsesie

l-am amenintat si spre surprinderea mea mi-a raspuns ca e instare sa faca si puscarie pt mine.cel mai tare ma inspaimanta gandul ca ar putea sa ii faca ceva iubitului meu.


ti-l violeaza!
Ventrue
Postat pe 31 Mai 2010 19:36
De la: Ventrue, la data 2010-05-31 19:36:28
De la: karmen_26, la data 2010-05-31 19:06:13
De la: kudika18000, la data 2010-05-29 19:25:11atunci ameninta-l, sau pacaleste-l- spune-i ca ai alertat deja politia pentru hartuire...iar daca nici asa nu tine atunci esti libera sa anunti cu adevarat politia
sau recomanda-i un psiholog pentru ca sufera de obsesie

l-am amenintat si spre surprinderea mea mi-a raspuns ca e instare sa faca si puscarie pt mine.cel mai tare ma inspaimanta gandul ca ar putea sa ii faca ceva iubitului meu.


ti-l violeaza!

chiar de asta ma tem.cum ti-ai dat seama?
karmen_26
Postat pe 31 Mai 2010 19:43
De la: karmen_26, la data 2010-05-31 19:43:34
De la: Ventrue, la data 2010-05-31 19:36:28
De la: karmen_26, la data 2010-05-31 19:06:13
De la: kudika18000, la data 2010-05-29 19:25:11atunci ameninta-l, sau pacaleste-l- spune-i ca ai alertat deja politia pentru hartuire...iar daca nici asa nu tine atunci esti libera sa anunti cu adevarat politia
sau recomanda-i un psiholog pentru ca sufera de obsesie

l-am amenintat si spre surprinderea mea mi-a raspuns ca e instare sa faca si puscarie pt mine.cel mai tare ma inspaimanta gandul ca ar putea sa ii faca ceva iubitului meu.


ti-l violeaza!

chiar de asta ma tem.cum ti-ai dat seama?

daca intri la puscarie pentru asa ceva , imagineaza-ti si tu ..
Ventrue
Postat pe 31 Mai 2010 21:09
obsesiile astea il fac pe respectivul sa aiba un scop in viata. probabil ca este lipsit de alternative si fara niciun rost pe lumea asat daca sta si face obsesii din acestea. in locul tau l-as pasa alteia,sant destule femei fixiste,poate te scapa vreuna de el.cui pe cui se scoate.
aizana
Postat pe 5 Iunie 2010 12:55
Se pare ca omul e obsedat de tine si, desi acum nu e nimic periculos in comportamentul lui, poate deveni pe viitor. Cu cat vei vorbi mai mult cu el, cu cat ii vei spune ca sunteti doar prieteni, cu atat ii vei alimenta obsesia; asta pentru ca el va gasi ceva in cuvintele tale de care sa se agate si sa-si inchipuie ca are totusi o sansa.
Poti sa-ti schimbi numarul de telefon si de 20 de ori, tot va face rost de el de la cineva care nu cunoaste situatia sau care crede ca bietul baiat e doar indragostit, nu bolnav.
Primul pas este sa te duci la politie, desi ei nu au ce sa faca in aceasta faza. Insa e bine ca politia sa fie alertata, in caz ca Doamne fereste, se intampla ceva pe viitor. Apoi pune-ti in garda familia si prietenii sa nu mai vorbeasca deloc cu el sau sa nu-i dea amanunte despre tine. Tine un jurnal cu tot ce face si ce ti se pare suspicios si, sub nici o forma, sa nu mai ai nici un contact cu el. Seteaza-ti profilurile de pe site-urile de socializare pe privat si ai mare grija ce pui la status (sa nu fie nimic care sa identifice unde esti, ce faci). Incearca sa nu fii niciodata singura.

Poti sa vizitezi si www.nss.org.uk , www.protectionagainststalking.org

Stiu ca te gandesti ca exagerez, ca nu e atat de grav, insa multe victime au crezut asta initial si e mult mai bine sa te ocupi de problema acum, decat mai tarziu.
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2010 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma ingras 15 De la: felixcat 17 Martie 2010 22:28
cum sa iti treaca dorul de cineva? 11 De la: brokenheart 14 Ianuarie 2011 20:20
Am nevoie de ajutorul vostru 89 De la: danaeu 11 Aprilie 2010 10:50
Cum sa imi revin dupa divort? 11 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 22:25
UN SFAT, VA ROG! 16 De la: Gabriela_Maria25 10 Martie 2011 13:19