Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi...incurajari...


stiu cat de greu este , acum totul e proaspat si te inteleg , dar trebuie sa iti revii , viata merge inainte , cu el , fara el , nu ai ce face , trebuie sa iti revii incetul cu incetul , nu ai de ales , evita sa stai singura , nu mai asculta melodii de dragoste , evita filmele romantice , cauta sa te plimbi mult , uita-te la comedii , citeste bancuri, incearca sa te inveselesti.Daca simti nevoia sa vb , cauta-ma pe privat si poate iti intaresc moralul.
banalulanonim
Postat pe 29 Iunie 2010 16:20
Miar place sa mai stam de vorba...
kudika190061
Postat pe 1 Iulie 2010 10:26
Doliul il porti in suflet si nu prin haine.Mai bine renunta la doliu,o sa te simti mai bine!Continua sa mergi la psiholog, el o sa te ajute mai mult decat oricine de aici.
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 10:54
2 luni... de cand am pierdut tot...:( cum au trecut astea...asa o sa treaca o vesnicie...inapoi nu se mai intoarce...inapoi nu o sal mai am...e prea tarziu pentru cuvinte,pentru regrete...pentru noi...offff e groaznic...dar...am ramas cu amintiri frumoase legate de noi....prima dragoste,primul si singurul barbat din viata mea...doar amintiri...
kudika190061
Postat pe 1 Iulie 2010 19:08
Hello again...Am inceput o noua relatie...stiu ca e mult rea devreme dar nu mai uteam sta asa pentru ca o luam razna...cert e ca nu pot sa iubesc,barbatul asta se comporta exemplar cu mine,e grijuliu,e atent,e...are tot...doar ca...din partea mea e o pauza totala...e...incerc,nu zic ca nu incerc...dar mintea imi zboara la el...de multe ori ma vede absenta si se intristeaza dar nu am cum sa fiu altfel...incerc,ma staduiesc dar ... nu vreau sal fac sa sufere dar nici mie nu imi e usor...incerc sa urmez sfatul ''viata merge inainte...'' o merge ea inainte dar trecutul nu pot sal uit...si sentimentele sa le sterg,pentru ca nu neg...inca il mai iubesc pe el...si asta nu cred ca o so schimb nici peste 20 de ani...ce sa fac?:((
kudika190061
Postat pe 16 August 2010 13:02
sfat impusca-te
incurajare fii linistita ma ocup eu de toate cele necesare
mihai_frv_1986
Postat pe 16 August 2010 13:04
De la: kudika190061, la data 2010-08-16 13:02:10Hello again...Am inceput o noua relatie...stiu ca e mult rea devreme dar nu mai uteam sta asa pentru ca o luam razna...cert e ca nu pot sa iubesc,barbatul asta se comporta exemplar cu mine,e grijuliu,e atent,e...are tot...doar ca...din partea mea e o pauza totala...e...incerc,nu zic ca nu incerc...dar mintea imi zboara la el...de multe ori ma vede absenta si se intristeaza dar nu am cum sa fiu altfel...incerc,ma staduiesc dar ... nu vreau sal fac sa sufere dar nici mie nu imi e usor...incerc sa urmez sfatul ''viata merge inainte...'' o merge ea inainte dar trecutul nu pot sal uit...si sentimentele sa le sterg,pentru ca nu neg...inca il mai iubesc pe el...si asta nu cred ca o so schimb nici peste 20 de ani...ce sa fac?:((


Mare greseala.Nu e bine sa accepti o noua relatie,in incercarea de a uita o alta.Nu va merge.Te chinui si tu ,il chinui si pe cel de langa tine.Si el ce vina are?E ca si cum acoperi o rana cu un plasture.Daca nu o mai vezi,nu inseamna ca ea nu este acolo.Este...si are nevoie de timp de vindecare.Incearca sa te vindeci fara sa te folosesti de viata altor persoane.Daca tie nu ti-a placut sa fii ranita,nici altora nu le va place.
dor_de_tine
Postat pe 16 August 2010 13:14
asta da problema....asteptam noutati , cum te mai simti?
bella28
Postat pe 20 August 2010 12:45
Imi pare sincer rau de ce sa intamplat ,dar faci o mare greseala daca te folosesti de altcineva ca sa il uiti pe fostul tau prieten.Cum a spus cineva mai sus ce vina are cel care este langa tine acum.?////////////nu e bine sa te joci cu sentimentele cel;orlalti,chiar ai spus ca se poarte bine cu tine faci o mare greseala o sa il distrugi pe acest prieten si poate nu o sa mai aiba incredere in femei niciodata.
carabincatalinmanuel
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac,ce se intampla,o parerea un sfat a rog 3 De la: kudika_20410 19 Ianuarie 2013 14:45
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 40 De la: _dulcik_ 1 Aprilie 2009 20:52
DESPRE PERFECTIUNE 33 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 19:54
eu taur si el berbec 20 De la: Diavolyta_ 13 Iulie 2009 23:50
anticonceptionale 3 De la: ad__83 2 Mai 2011 09:08