Setari Cookie-uri

Ciudat ! Anomalii psihice sau...normalitate ?

De la: Lucia38, la data 2010-06-05 18:47:14Lory, faci o confuzie. Geo a spus ca NU e latin, dar poate e mai roman ca tine. Deci, mai citeste o data ce a postat...
Cat despre procente si alte de-astea, daca si noi ardelenii ne-am pune problema care este procentul de unguri din Ardeal asa cum v-o puneti voi legat de turci sau bulgari, n-am mai avea timp si pentru alte discutii...




vrei sa vorbim despre pilozitati!!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iunie 2010 20:57
interesant subiect,de altfel absolut lipsit de inspiratie.
numai ca ma amuza teribil faptul ca voi il pierdeti pe drum.saracul,nu a reusit sa stranga decat un sfert de pagina de comentarii,ca v-ati si luat la harta.e oare vre-un topic in care sa nu se iste controverse?si oare sunt mai putin de 70 %dintre acestea in care sa nu fie prezent geo?
apropo,nu cred ca exista barbati care sa fie de acord cu cele spuse de tine aici,ma refer la partea cu pilozitatea.poate doar cei cu reale probleme psihice
gabriela_35ct
Postat pe 5 Iunie 2010 23:36
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-05 20:55:17
De la: Lory29, la data 2010-06-05 18:41:47Draga geo-reincarcat_iara ! NU TE SUPARA ...dar ESTI FOARTE SLAB INFORMAT ! Dealtfel acele procente amintite sunt cat se poate de reale ! De cat sa-mi tot dai raspunsuri eronate ,mai bine documenteaza-te si pe urma sa postezi aici ! Deja de argumente nu prea mai dispui,odata ce-mi transmiti ca esti mai latin ca mine ! AI SAMANTA DE SCANDAL IN TINE SI ESTE ULTIMA REACTIE PE CARE AM S-O MAI AM IN FATA TA ! Afla ca Dobrogea nu mi-e straina .In Dobrogea m-am nascut si copilarit (Babadag-Congazu) si nu ma poti contrazice in ceeace am scris anterior ! Numai in Babadag,acum,pe fosta strada "1 Mai" sunt si acum vreo 10-12 familii de bulgari (comunistii i-au fortat atunci sa-si schimbe numele sau sufixul ..si .sa para romanesc)iar machedonii tot...greci sunt dle ..."geo" ! Ca ...mai sunt numiti si vlahi sau aromani...tot "CIOBANI GRECI " proveniti din nordul Greciei,Albaniei sau FYR Machedonia de azi sunt ! ...Sa nu mai faci niciodata confuzia privind grecii-machedoni cu grecii proveniti din Atena,Istanbul(fanariotii)sau Peloponez(vezi grecii cu prefixul "cara").Tot de neam grecesc sunt ...indiferent din ce zona "greco-mediteraneana" provin !!! Majoritatea romanilor "get beget " din Dobrogea sunt de altfel cu origini din Moldova iar TIGANII s-au refugiat aici pe timpul pogromului comunist(anii 48'-54')din toata tara(mai ales din Basarabia)aici gasind hrana din belsug si toleranta interetnica ! DE ALTFEL TOLERANTA INTERETNICA ESTE PROVERBIALA IN DOBROGEA SI NU PUTEM ZICE DECAT....JOS PALARIA ! ESTE AIDOMA BRAZILIEI ...PRIVIND ACEASTA APROAPE PERFECTA CONVIETUIRE INTERETNICA ! Si daca nu te superi...te rog gaseste-ti alta "victima " in reactii si afla ca exista deja ca un proiect privind DELIMITAREA ETNICA PE CI sau BI-ul NOSTRU EXISTA PE MASA PARLAMENTULUI ! DEJA SE DISCUTA CA TIGANII SA AIBA DENUMIREA DE INDO-EUROPENI LA NATIONALITATE ,PE LANGA CEA DE ROMANI LA CETATENIE ,IAR DENUMIREA DE RROMI SA DISPARA PENTRU CA SE FACE CONFUZIA CU CETATENII POPORULUI ROMAN !



probabil stii ceva da' nu stii bine.
nu exista nici o familie de bulgari obligata sa-si schimbe numele.
nu fac nici o confuzie pentru ca n-am zic nimic de machedoni.
tu faci confuzie cu procesul de bulgarizare a numelui celor purtatori de turban , din bulgaria anilor 1985-86-87.
cat despre machedoni, jos palaria despre informatii. da' din pacate-s eronate. posibili sa fie tot machedoni, indiferent de zona din care provin, da' din motive de nationalism , ei tin foarte mult la origini. de aceea in functie de zona din care s-au aciut in dobrogea, sau in romania, ei isi spun in diferite forme. aroman este forma generala. varsatoti, vizigoti sau ostrogoti.....
cu toate influentele de zonele in care au trait fericiti, machedoni tin la aceasta delimitare.
tare as vrea sa vad un bolintin american in care sa fie trecuta originea ...afro-american!!!
sincer, tu te-ai uitat in vreun CI?? scrie undeva de nationalitate?? io zic sa-ti cauti in portofel si sa citesti ce scrie acolo. cetatean roman, este singura referire la apartenenta unei tari.


e simplu. dai searche pe gugal...recensamant romania....si citesti cifrele de acolo.
apoi vi si-mi spui daca romanii din dobrogea sunt in proportie de 40-50%. si sunt cifre exacte, nu aproximari!

gogule...opt, opt si ceva!??


crysis
Postat pe 6 Iunie 2010 19:26
Draga geo_reincarcat_iara ! Ce nume "de scena"ti-ai ales ! Ce gusturi ! Ce avatar urat ,cu niste buze slinoase ..pe o fatza nebarbierita tiganeasca si ...no comment ! NUMAI PROSTII DEBITEZI ! TU CAUTI CHESTIUNI CE PRIVESC VERIDICITATEA RECENSAMANTULUI PE GOOGLE ?!...MACHEDONI-VIZIGOTI -OSTROGOTI !!!...PROSTII CARE DOVEDESC CLAR CA AI CITIT VREO ISTORIE A SEMINTIEI TALE ! ...SI TU-MI SPUI MIE CA-S IN EROARE ?!... TU MIE -MI SPUI DE FAMILIILE BULGARE DIN ANII 48-54 CARE AU FOST OBLIGATE DE A-SI SCHIMBA NUMELE ...CA NU ESTE ADEVARAT ???!... EU SUNT RUDA CU O ASTFEL DE FAMILIE DE BULGARI ,CU OBARSII DIN TOLBUHIN SI CARE A FOST FORTATA SA SE LEPEDE DE SUFIXUL( POATE NU STII CE-I ALA !) NUMELUI BULGARESC ...SI SA-SI ROMANIZEZE NUMELE ! PUNE MANA PE CARTE ,MAI LASA SITE-ul (ca nu tot ce-i acolo e corect) SI NU TE MAI CONTRAZICE CA ..."DESTEPTUL" ! TE TII CONTRA CU MINE BAZANDU-TE PE MINCIUNI SI IGNORANTA ? PUNE-TE CU CEI DIN NEAMUL TAU SA TE CONTRAZICI AIUREA SI NU TE MAI FACE DE RUSINE PE SITE -ul ASTA !... CA SA FIU DE ACORD CU CE ZICI TU PRIVIND ...RECENSAMANTUL(care nu a fost niciodata oficializat) AR TREBUI SA SE MODIFICE CONSTITUTIA ...SI NIMENI NU DORESTE ASA CEVA ! CULTIVA-TE SI DOCUMENTEAZA-TE BAIATULE ,CA BATI CAMPII SI ...CREZI SI TU PANA LA URMA PROSTIIlE DEBITATE DE TINE AICI ! CITESTE -L BAIETE PE MIRCEA ELIADE (ISTORIA RELIGIILOR ,unde aminteste de transumanta pe meleaguri romanesti),ISTORIA ROMANILOR DUPA VASILE PARVAN SAU A LUI NICOLAE IORGA! ESTI O PERSOANA AMBITIOASA ,CU TUPEU ...DAR FOARTE SIMPLA !
crysis
Postat pe 6 Iunie 2010 19:53
De la: Lory29, la data 2010-06-06 19:53:15 Draga geo_reincarcat_iara ! Ce nume "de scena"ti-ai ales ! Ce gusturi ! Ce avatar urat ,cu niste buze slinoase ..pe o fatza nebarbierita tiganeasca si ...no comment ! NUMAI PROSTII DEBITEZI ! TU CAUTI CHESTIUNI CE PRIVESC VERIDICITATEA RECENSAMANTULUI PE GOOGLE ?!...MACHEDONI-VIZIGOTI -OSTROGOTI !!!...PROSTII CARE DOVEDESC CLAR CA AI CITIT VREO ISTORIE A SEMINTIEI TALE ! ...SI TU-MI SPUI MIE CA-S IN EROARE ?!... TU MIE -MI SPUI DE FAMILIILE BULGARE DIN ANII 48-54 CARE AU FOST OBLIGATE DE A-SI SCHIMBA NUMELE ...CA NU ESTE ADEVARAT ???!... EU SUNT RUDA CU O ASTFEL DE FAMILIE DE BULGARI ,CU OBARSII DIN TOLBUHIN SI CARE A FOST FORTATA SA SE LEPEDE DE SUFIXUL( POATE NU STII CE-I ALA !) NUMELUI BULGARESC ...SI SA-SI ROMANIZEZE NUMELE ! PUNE MANA PE CARTE ,MAI LASA SITE-ul (ca nu tot ce-i acolo e corect) SI NU TE MAI CONTRAZICE CA ..."DESTEPTUL" ! TE TII CONTRA CU MINE BAZANDU-TE PE MINCIUNI SI IGNORANTA ? PUNE-TE CU CEI DIN NEAMUL TAU SA TE CONTRAZICI AIUREA SI NU TE MAI FACE DE RUSINE PE SITE -ul ASTA !... CA SA FIU DE ACORD CU CE ZICI TU PRIVIND ...RECENSAMANTUL(care nu a fost niciodata oficializat) AR TREBUI SA SE MODIFICE CONSTITUTIA ...SI NIMENI NU DORESTE ASA CEVA ! CULTIVA-TE SI DOCUMENTEAZA-TE BAIATULE ,CA BATI CAMPII SI ...CREZI SI TU PANA LA URMA PROSTIIlE DEBITATE DE TINE AICI ! CITESTE -L BAIETE PE MIRCEA ELIADE (ISTORIA RELIGIILOR ,unde aminteste de transumanta pe meleaguri romanesti),ISTORIA ROMANILOR DUPA VASILE PARVAN SAU A LUI NICOLAE IORGA! ESTI O PERSOANA AMBITIOASA ,CU TUPEU ...DAR FOARTE SIMPLA !


de ce zbieri?
freakyyy
Postat pe 6 Iunie 2010 20:00
freakyy, hai sa-i dam vreo 10 beri, poate s-o calma
miss_darine
Postat pe 6 Iunie 2010 20:06
De la: miss_darine, la data 2010-06-06 20:06:29 freakyy, hai sa-i dam vreo 10 beri, poate s-o calma


DAR DE CE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....NU MERITÃ ....sã-și cumpere
freakyyy
Postat pe 6 Iunie 2010 20:13
De la: Lory29, la data 2010-06-06 19:53:15! TE TII CONTRA CU MINE BAZANDU-TE PE MINCIUNI SI IGNORANTA ? :


restu-i balast!

ai ceva impotriva daca-mi sustin punctul de vedere cu tarie!!?? stiu ceea ce stiu, traind inca printre ei, convietuind cu ei, discutand despre obarsii cu ei.
sunt oameni, sa stii!

de ce p..da ma-sii, toti cei care se simt incoltiti apeleaza la subtrefugiul jignirlor!!??
din cate stiu io nu-i o caracteristica a vreunui neam , cu sau fara pilozitati, ci doar caracterului unui om urat. in acelasi timp si al unui om care uraste pe cei care nu-s ca el!
fuck, se naste o stea!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Iunie 2010 22:06
daca i-au plecat neuronii in vacanta, geo.....
iart-o ca e mica si nu stie nimica, saracuta.... mai e si xenofoba... ce sa faci, e grea viata pentru ea, sa traiasca in armonie cu toata lumea
kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 00:38
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-07 00:38:53daca i-au plecat neuronii in vacanta, geo.....
iart-o ca e mica si nu stie nimica, saracuta.... mai e si xenofoba... ce sa faci, e grea viata pentru ea, sa traiasca in armonie cu toata lumea


pupa-ma sa-mi treaca
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 Iunie 2010 00:49
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-07 00:49:46
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-07 00:38:53daca i-au plecat neuronii in vacanta, geo.....
iart-o ca e mica si nu stie nimica, saracuta.... mai e si xenofoba... ce sa faci, e grea viata pentru ea, sa traiasca in armonie cu toata lumea


pupa-ma sa-mi treaca

cere si ti se va da
kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 00:56
nu ma ispitii
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 Iunie 2010 00:57
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-07 00:56:28
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-07 00:49:46
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-07 00:38:53daca i-au plecat neuronii in vacanta, geo.....
iart-o ca e mica si nu stie nimica, saracuta.... mai e si xenofoba... ce sa faci, e grea viata pentru ea, sa traiasca in armonie cu toata lumea


pupa-ma sa-mi treaca

cere si ti se va da


fujiți la culcare....nu vã mai pupați pe la ore târzii!!!!!!!!!!!!!!!
freakyyy
Postat pe 7 Iunie 2010 01:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FRICA 4 De la: miss_darine 1 Mai 2010 14:17
se intoarce din nou la mn 11 De la: kris07 26 Iunie 2009 16:01
Afara-i frig si innorat... in soba arde (Doamne fereste!) mama... 45 De la: crissa_909 25 Mai 2009 17:19
Intrebare 20 De la: yumy 17 Iulie 2010 17:24
Relatia cu o persona mai mica cu 2 ani 3 De la: criss_criss 27 August 2009 15:55