Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un sfat nu stiu ce sa fac:((:((

De la: an3mary19, la data 2010-05-30 17:03:32 ...akm pe 05.05.2010 a murit cea mai buna pr a mea si a fost numai langa mine a dormit numai la mine a fost numai cu mine si mi`a povestit tot.....(


Te-a consolat spunandu-ti ca s-a culcat cu prietenele tale ?
Daca stau sa ma gandesc e si asta un mod de a te face sa uiti pe moment ca ti-a murit prietena
iris_4_ever
Postat pe 5 Iunie 2010 20:43
poi... partea buna e k nu a apukat sa se culce cu respectiva ;))) el asta avea in plan... dar dak s`a intamplat ce s`a intamplat si`a abandonat planul ;))))) deh...:-j

partea proasta e k sunt extrem de naiva si proasta si nush dak am sa reusesc sa ma despart de el.... desi imi doresc....:((
an3mary19
Postat pe 6 Iunie 2010 09:23
De la: an3mary19, la data 2010-05-30 17:03:32fetelor sunt cu iubitul meu de 4 ani... relatia noastra a fost una foarte apropiata eu aveam 16 ani si el 15 ani am crescut impreuna practic.faceam totul impreuna ....knd aveam 2 luni m`a inselat cu cea mai buna pretena( de fapt el mi`a zis k respectiva nu imi e prietena si k nu o vrea in preajma mea si k o sa imi demonstreze el k nu imi este prietena cu adevarat)l`am iertat ...l`am inselat m`a iertat ...faceam tot ce imi zicea si el la fel doar k la un moment dat s`au bagat prietenii si a inceput sa fie mai distant.... am stiut de fiecare data knd m`a inselat pentru ca el se despartea de mine atunci knd vroia sa ma insele k sa nu se numeasca inselat zice el...dar numai cu "prietenele" mele.... nu am fost niciodata certati mai mult de o zi maxim 2 zile in care vorbeam la telefon cate 5,6 ore dar acum... am fost certata cu el despartita pot spune 1 luna de zile timp in care am vb ff rar la tel nu ne`am intalnit decat o saptamana din luna asta deoarece mai venea si ma lua de la servici... iar el in tot acest timp m`a inselat cu o prietena de`a mea... dormea la ea si multe chestii... ne`am impacat de ziua mea 21 aprilie si io nu stiam ce facuse el ink nu aflasem ...si el tot vorbea cu respectiva si se mai intalnea cu ea...akm pe 05.05.2010 a murit cea mai buna pr a mea si a fost numai langa mine a dormit numai la mine a fost numai cu mine si mi`a povestit tot..... nush ce sa fac:((:(( ma doare enorm.... doar ca nenorocita de prietena mi`a trimis arhiva ei cu ce a vb prietenul meu si ma doare enorm:((:(( nush ce sa fac el sa zis si s`a jurat k ma iubeste si k a vrut doar sa se culce cu ea... dar sufar enorm de mult:((:((( ce sa fac??:((:((


MAI FATO, FA-MA SA INTELEG SI EU, CA AI VORBIT NUMAI DESPRE PACATELE LUI... DAR INTELEG DELA TINE DESI NUMAI UN CUVANTZEL CA NICI TU N-AI FOST CHIAR USE DE BISERICA. CE INSEAMNA ASTA CA: "..l`am inselat m`a iertat ." CU ALTE CUVINTE, DACA SI TU LA-I INSELAT, EL SOCOTESTE ACUM CA INTRE VOI ESTE NUMAI O RELATIE DE CONVENIENTA BAZATA IN PRINCIPAL PE SEX, FARA PREA MULT SENTIMENT, CA ADICA LA CAPITOLUL ASTA SUNTETI CHIT?
DECI DACA VREI, CONTINUAM FOOOTING-UL, DACA NU PA SI PU... LA REVEDERE? ERA BINE SA FII MAI CLARA DE LA BUN INCEPUT. SI INCA CEVA: CE VARSTA AVETI ATAT TU CAT SI EL?
Ndrusu
Postat pe 6 Iunie 2010 10:11
mare ti-e gradina Doamne...
FRN
Postat pe 6 Iunie 2010 20:16
De la: FRN, la data 2010-06-06 20:16:07mare ti-e gradina Doamne...

yo am zis ce a insemnat la me inselat!!! la 16 ani dupa ce m`a inselat cu cea mai buna pr a mea eu am rugat un amic de`al meu sa se dea drept pr meu pt cateva zile si i`am dat prietenului meu mesaj si i`am zis k mi`am faqt prieten k sa simta si el pe pielea lui cum e!!dupa ce am vb noi am incercat sa ii zik k am mintit dar era prea tarziu k nu m`a crezut deja faqusem greseala......dar intre mine si amicul meu de la sala nu s`a intamplat absolut nemek nici un pupik,sarut,nimic...il iubeam enorm de mult k si akm pe prietenul meu si niciodata nu l`am inselat cu adevarat si el akm stie lucrul asta mereu am fost numai pentru el am preferat sa imi dau prietenio,familia la o parte pentru el...am renuntat la viata mea pentru el k sa ne fie bine!!!si la 16 ani nici nu imi incepusem ink viata sexuala cu prietenul meu!akm el are 19 ani si eu 20... si stiu k poate sunt extraordinar de proasta dar nu pot sa ma despart de el :(((:(((am incercat dar nu pot:((:((
an3mary19
Postat pe 7 Iunie 2010 10:48
prea putin mai conteaza acu ca te-a inselat cu o prietena e un lucru grav.cel putin mie asa mi se pare.si eu am fost inselata cu o prietena si stii ce m-a durut cel mai tare tradarea,faptul ca am avut incredere in acea persoana ,si eu in bunatatea mea sau in prostia mea nu mi-am dat seama de asta.doare dar trebuie sa-ti lingi singura ranile si.....viata merge mai departe trebuie avut grija la prietene.pana la urma pe altul il ierti dar nu te poti ierta pe tine ca ai fost asa de prost ca nu ti-ai dat seama ca esti trisat.
lusica
Postat pe 7 Iunie 2010 18:01
De la: lusica, la data 2010-06-07 18:01:19prea putin mai conteaza acu ca te-a inselat cu o prietena e un lucru grav.cel putin mie asa mi se pare.si eu am fost inselata cu o prietena si stii ce m-a durut cel mai tare tradarea,faptul ca am avut incredere in acea persoana ,si eu in bunatatea mea sau in prostia mea nu mi-am dat seama de asta.doare dar trebuie sa-ti lingi singura ranile si.....viata merge mai departe trebuie avut grija la prietene.pana la urma pe altul il ierti dar nu te poti ierta pe tine ca ai fost asa de prost ca nu ti-ai dat seama ca esti trisat.

da ai dreptate park nu ma doare atat ca m`a inselat cat ma doare tradarea din partea celor pe care le consideram "prietene"...acele "prietene" cu care imparteam "bune si rele"...nush viata asta mi se pare ...... de KKT...scuzati`mi expresia....dar nu pot sa inteleg cum poate sa fie un om atat de parsiv,de josnic...nush nu am cuvinte potrivite pentru acesti oameni...:(((....
si sincer si de acele "femei" care distrug casniciile oamenilor nu le condamn k sunt la urma urmei tot fiinte umane dat totusi ce kkt te bagi in viata omului....nush ce sa zik mi se par niste chestii banale rau de tot viata asta chiar are intorsatturi ciudate rau de tot....am ajuns la concluzia k suntem mai rau k niste bestii infometate de egoism,avere,lacomie s.a.m.d...
an3mary19
Postat pe 8 Iunie 2010 13:21
parerea mea:sa-i faci un test...dk il iubesti cu adevarat mai iarta-l odata,si dk si el te iubeste asa cum spune lasa trecutul in spate si acepta-l asa cum nu te-ar fi inselat niciodata....iar dupa un timp daca se mai intample sa te insele inseamna k nu te iubeste si nici nu te-a iubit vreodata.Asculta-mi sfatul similar am patit si eu dar na mers,te inseala 1 data 2ori 3ori si se jura k te iubeste si el s-ar culca cu toate care trece pe langa el cum vine asta ce iubire mai este?acei care inseala nustiu ce este iubirea,dk ar fi iubit candva nu ar face si ei lucrul asta pt ca e f dureros sa afli,si mai ales cu cea mai buna prietena,eu zic k si fetele aste sunt niste ipocrite nu prietene,barbatul i dator sa incerce dar o prietena adevarata nu ar accepta asa ceva.Iti spun din exeprienta mea...succes pe mai departe si sa fi iubita...
kudika154062
Postat pe 9 Iunie 2010 14:32
kudika 1993
gb_byenkutza
Postat pe 9 Iunie 2010 16:27
iti dorim sa te maturizezi cat mai rpd
razz
Postat pe 9 Iunie 2010 18:16
hmm....eu zic k el are o obsesie pt prietenele tale...sau asa zisele prietene...eu zic k nu merita atentie nici el nici ele
loonatik
Postat pe 9 Iunie 2010 19:46
Parerea mea este sa ichei aceasta relatie cu el , chair daca iti este f greu, dar gandeste-te ca daca face asa acum cum va face cand veti fi casatoriti.....
kudika193620
Postat pe 9 Iunie 2010 19:53
Eu cred ca el nu e destul de matur ca sa aiba o relatie serioasa cu o femeie. Probabil ca vrea sa aiba cat mai multe "experiente"...iar tu esti pe post de fraiera (sau de roata de rezerva)... S-ar putea sa mai dureze destul pana sa ajunga sa-si doreasca o relatie stabila, cu una singura... Daca tie iti convine sa tot fii inselata, treaba ta!
Micael
Postat pe 11 Iunie 2010 10:12
hmm.. dupa parerea mea nimeni nu merita in viata asta nimik...toti sunt dupa interes... unde le este mai bine... nu se mai tine cont de prietenie de sentimente de nimik.... m`au vazut buna si k mereu inteleg pe toata lumea si iert mereu (DAR NU UIT)dak cineva are nevoie de ajutorul meu incerc sa il ofer cum as putea eu mai bine si d`asta patesc asa ceva...:(dar el... era sg in care aveam incredere totala ....era singurul pe care ma puteam baza mereu....akm i`am dat o sansa sper sa profite de aceasta sansa si sa nu ma faka aceasi tampenie pe kre a faqt`o akm...nush mi se pare o situatie penibila... lumea asta chiar e atat de parsiva????.... la kt suntem de rei constiinta nu mai exista dar totusi..... buna zicala aia "Fereste`ma doamne de prieteni k de dusmani ma feresc si singur"..prietenii sunt cei mai de temut dusmani....pana si animalele sunt mai bune k oamenii!!!!>.... va multumesc mult pt sfaturi!!!!!!
an3mary19
Postat pe 11 Iunie 2010 14:22
De la: an3mary19, la data 2010-05-30 17:03:32fetelor sunt cu iubitul meu de 4 ani... relatia noastra a fost una foarte apropiata eu aveam 16 ani si el 15 ani am crescut impreuna practic.faceam totul impreuna ....knd aveam 2 luni m`a inselat cu cea mai buna pretena( de fapt el mi`a zis k respectiva nu imi e prietena si k nu o vrea in preajma mea si k o sa imi demonstreze el k nu imi este prietena cu adevarat)l`am iertat ...l`am inselat m`a iertat ...faceam tot ce imi zicea si el la fel doar k la un moment dat s`au bagat prietenii si a inceput sa fie mai distant.... am stiut de fiecare data knd m`a inselat pentru ca el se despartea de mine atunci knd vroia sa ma insele k sa nu se numeasca inselat zice el...dar numai cu "prietenele" mele.... nu am fost niciodata certati mai mult de o zi maxim 2 zile in care vorbeam la telefon cate 5,6 ore dar acum... am fost certata cu el despartita pot spune 1 luna de zile timp in care am vb ff rar la tel nu ne`am intalnit decat o saptamana din luna asta deoarece mai venea si ma lua de la servici... iar el in tot acest timp m`a inselat cu o prietena de`a mea... dormea la ea si multe chestii... ne`am impacat de ziua mea 21 aprilie si io nu stiam ce facuse el ink nu aflasem ...si el tot vorbea cu respectiva si se mai intalnea cu ea...akm pe 05.05.2010 a murit cea mai buna pr a mea si a fost numai langa mine a dormit numai la mine a fost numai cu mine si mi`a povestit tot..... nush ce sa fac:((:(( ma doare enorm.... doar ca nenorocita de prietena mi`a trimis arhiva ei cu ce a vb prietenul meu si ma doare enorm:((:(( nush ce sa fac el sa zis si s`a jurat k ma iubeste si k a vrut doar sa se culce cu ea... dar sufar enorm de mult:((:((( ce sa fac??:((:((



fi si tu cu el numai pt sex!!cand te saturi il dai afara si cand vrei il chemi nimic mai mult si asa o sa vezi reactia lui!!spune-i ca-l iubesti dar iti trebuie timp!! asa il faci sa te vada ca o femeie nu ca o fata cu care se joaca cum vrea!!invata sa te joci cu el pt ca el numai asta face nu te iubeste cu adevarat!!
valentinacristina
Postat pe 17 Iunie 2010 11:32
Dupa prima greseala urmeaza a doua , a treia ....etc.Sincer.....ii greu dar lasa-l !! Sa nu uiti ca si tu ai gresit raspunzandu-i cu aceeasi moneda...o pers. matura se respecta si nu face lucruri de genu...sper sa nu mai faci asa ceva... sigur sunt altii care te-ar trata cu respect si sinceritate,asa ca doar de tine depinde.... ai primit o gramada de sfaturi....incearca sa iei o decizie in asa fel incat sa iti fie tie bine.
Nu uita barbatii=femei nimeni nu e mai bun decat celalalt ! toti fac aceleasi greseli doar ca unii sunt mai rationali si stiu cum sa isi gestioneze viata...
Creata24
Postat pe 17 Iunie 2010 19:11
ce-mi place kudika sa mor eo!!!

te servim cu o ciorbica reincalzita?
sycorax
Postat pe 18 Iunie 2010 13:44
''prosti,da multi''...
alina_constantin88
Postat pe 18 Iunie 2010 13:52
din pacate asa este ..... suntem multi prosti pe pamant dar asta este viata...:(
an3mary19
Postat pe 11 Iulie 2010 14:31
De la: an3mary19, la data 2010-05-30 17:03:32fetelor sunt cu iubitul meu de 4 ani... relatia noastra a fost una foarte apropiata eu aveam 16 ani si el 15 ani am crescut impreuna practic.faceam totul impreuna ....knd aveam 2 luni m`a inselat cu cea mai buna pretena( de fapt el mi`a zis k respectiva nu imi e prietena si k nu o vrea in preajma mea si k o sa imi demonstreze el k nu imi este prietena cu adevarat)l`am iertat ...l`am inselat m`a iertat ...faceam tot ce imi zicea si el la fel doar k la un moment dat s`au bagat prietenii si a inceput sa fie mai distant.... am stiut de fiecare data knd m`a inselat pentru ca el se despartea de mine atunci knd vroia sa ma insele k sa nu se numeasca inselat zice el...dar numai cu "prietenele" mele.... nu am fost niciodata certati mai mult de o zi maxim 2 zile in care vorbeam la telefon cate 5,6 ore dar acum... am fost certata cu el despartita pot spune 1 luna de zile timp in care am vb ff rar la tel nu ne`am intalnit decat o saptamana din luna asta deoarece mai venea si ma lua de la servici... iar el in tot acest timp m`a inselat cu o prietena de`a mea... dormea la ea si multe chestii... ne`am impacat de ziua mea 21 aprilie si io nu stiam ce facuse el ink nu aflasem ...si el tot vorbea cu respectiva si se mai intalnea cu ea...akm pe 05.05.2010 a murit cea mai buna pr a mea si a fost numai langa mine a dormit numai la mine a fost numai cu mine si mi`a povestit tot..... nush ce sa fac:((:(( ma doare enorm.... doar ca nenorocita de prietena mi`a trimis arhiva ei cu ce a vb prietenul meu si ma doare enorm:((:(( nush ce sa fac el sa zis si s`a jurat k ma iubeste si k a vrut doar sa se culce cu ea... dar sufar enorm de mult:((:((( ce sa fac??:((:((


Eu nu inteleg ceva...nu va mai invata in scoala gramatica limbii romane? Mie una mi-e foarte greu sa descifrez ce-ai scris.
_Cryssa_
Postat pe 12 Iulie 2010 09:05
eu cred ca niciunul din voi nu este suficient de matur...ink esti micuta si neexperimentata...mai e nevoie sa treaca timp sa poti capata experietna....eu una....daca as fi in locul tau nu m-as mai intoarce inapoi la el...pentru ca este imatur...si nu stie ce vrea...probabil cand era cu cealalta aceleasi lucruri pe care ti le spune tie acum...i le spunea si ei...nu are rost sa suferi langa el si sa faci asemenea sacrificii ptr ca esti inca tanara si poti gasi ceva mai bun...nu te mai amagi...odata ce a facut toate astea le va mai face si de acum incolo....bafta!
gabitzatanas
Postat pe 12 Iulie 2010 10:43
:((:((:((:((:((:(( e tare greu.... sa iau o decizie... sau poate k nu sunt in stare...:((
an3mary19
Postat pe 16 Iulie 2010 12:28
uite un sfat:"orice lucru care s-a intamplat o data se poate sa nu se mai repete,dar daca s-a intamplat si a doua oara cu siguranta se va intampla si a treia oara"

deci clar:te va insela mereu si nu te iubeste.un baiat care te inseala nu te iubeste.asta vrei?
alexia_ela
Postat pe 25 Iulie 2010 23:29
dah.....nu stiu ce sa spun....dar sti ce cred eu?......ca tie iti place sa fi inselata ,sa inseli ,sa suferi,sa ierti , sa fi iertata etc...pentru-ca sincer nu inteleg de ce mai stai cu el ...oricum nu mai poti schimba nimic in aceasta ''relatie'' sau ceea ce este intre voi,pentru-ca nu ii prea poti spune relatie ........sorry dar asta e adevarul!asa ca mergi mai departe si incearca o relatie adevarata cu altcineva
Creata24
Postat pe 27 Iulie 2010 14:24
...apropo despre prieteni si prietene adevarate...chiar crezi ca exista asa ceva?????? iti spun eu NU! nu ex prietenii adevarate intre fete ,baieti ,fete si baieti sau uneori nici intre partenerii de viata!!!!cel mai bun prieten al tau esti tu insuti ! INCEARCA SA FI MAI REALISTA astfel o sa ai mult de pierdut ! si lucrul asta il stie toata lumea doar ca sunt putini cei care il recunosc ....asa ca pana la urma sfaturile noastre pentru tine sunt doar doar ceea ce am face noi in locul tau adica ACTIUNIILE noastre intr-o astfel de problema,deci gandestete bine si ia tu insuti o decizie nu te mai agata atat de mult de sfaturiile altora pentru-ca,nu te supara ,dar e timpul sa iei singura decizii si prin urmare sa raspunzi pentru ele..(doar tu stii ce este intre voi ...si inca ceva lumea priveste problema din punctul lor de vedere adica altfel fata de cum vezi tu aceasta problema...iar din tot contextul acesta lipseste ceva :parerea prietenului tau! de unde stim noi ca nu esti tu cea care a gresit in relatia asta?? ) Ia gandeste-te mai bine si dupa cum ti-am spus mai sus ia tu singura o decizie in functie de INTAMPLARIILE ADEVARATE care au avut loc intre voi.
Scuze daca mesajul acesta ti se pare mult prea dur...,si chiar daca te superi pe mine acum (oricum nu ma cunosti) mai tarziu o sa imi dai dreptate.
Creata24
Postat pe 27 Iulie 2010 14:56
si am revenit cu intamplari noi!!!!!!!!
e cel mai nenorocit om posibil:D
iar m`a inselat cu "pretena mea" se ducea la ea se culca cu ea si venea la mine
eu nu stiam:(.... intr`o zi mi`a zis k iese in oras cu fostii lui colegi si a luat`o si pe "iubita lui"
s`a dus la un majorat cu ea unde erau toti prietenii nostri..
qnd era cu mine...era si cu "pretena" mai era si cu altcineva :))
am aflat tarziu toate lucrurile astea..intamplator..m`a sunat a 3 asa imi ziq..:))q sunt o fata de milioane da nenorocitulnu ma merita:)) (rad dar simt ca numai pot)
craciunul si revelionul l`am faqt la "pretena" acasa
ne`a sters toate pozele p kare le`am faqt aman2...
pana akm nu i`am zis nimik nu i`am faqt nemek am zis k n`are rost sa ma complic dak atat ii duce capul
fata are 24 de ani degeaba dar akm cred k matur cu ea ....cred q erup ca un vulcan..
nush va zic in mare ...q sunt foarte multe de zis... dar am sufletul prea faqt scrum...
nu mai sunt in stare sa zic sa fac nimic.. dar acum chiar am sa il las...un sfat sunt in stare sa dau dupa tot ce am trait!! A inselat odata,o sa mai faqa de en ori!!!! na va lasati calcate in picioare cum am faqt eu!!!!


an3mary19
Postat pe 4 Ianuarie 2011 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sorry 11 De la: kudika023770 4 Noiembrie 2009 12:54
Buna dimineata!! 4 De la: fluturas_mov 2 August 2012 20:42
el e alesul ? 5 De la: kudika_pudika 8 Februarie 2011 20:06
cunnilingus 77 De la: pamela_1 18 Iunie 2009 16:10
Oare toate femeile sunt nefericite ? 95 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:32