Setari Cookie-uri

il iubesc si il vreau inapoi langa mine

De la: thadoogback, la data 2010-06-18 14:46:09vb cam multttttt


cine, je?
sycorax
Postat pe 20 Iunie 2010 16:32
Draga mea,daca e dragoste adevarata...va trece supararea....se spune ca certurile-s facute ,pentru a face impacarile mai dulci.Daca tu spui ca ai gresit,ar fi frumos sa ii ceri iertare si chiar sa aveti o discutie.Fara comunicare,nimic nu merge.Daca este el alesul,el va ramane.Nu te mai chinui.Asteapta cateva zile,sa te mai linistesti si cauta-l ,sa lamuriti situatia.Daca te iubeste cu adevarat,v-a intelege.Daca nu,...atunci...trebuie sa intelegi ca nu este el cel ales.Nimic nu este intamplator in viata asta.Totul se intampla cu un scop.Si nu-s vorbe-n vant...Nici prin cap sa nu-ti treaca sa faci vreo prostie.Viata are si partiel ei rele,asta ne face mai intelepti,mai buni,.....
lorena29
Postat pe 20 Iunie 2010 18:28
De la: sycorax, la data 2010-06-20 16:32:04
De la: thadoogback, la data 2010-06-18 14:46:09vb cam multttttt


cine, je?
nu tu mai,,love is precious
thadoogback
Postat pe 20 Iunie 2010 18:32
De la: sycorax, la data 2010-06-18 13:30:55
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

si buna si tie

ptr@sycorax
Fa-ne sa intelegem parerile tale inteligente,te rog.Eu nu vad vreuna,chit ca am incercat.Intr-adevar,poate printre tavaleli,ai gandit lucruri mai inteligente...cum le zici tu...pacat
lorena29
Postat pe 20 Iunie 2010 18:35
Buna Ieri am trecut printr-o situatie similara cu a ta Iubitul meu pe care il iubesc f mult mi-a zis k nu mai merge relatia de 2 ani si jumatate k nu ma mai iubeste k a incercat sa repare ceva dar k el nu mai poate si am impresia k e cineva la mijloc o fata kre ori e indragostit de ea ori ii da sfaturi ca prietena ??? as vrea sa-mi dati si mie niste sfaturi va rog (il vreau inapoi dar deocamdata il ignor ) Daca puteti sa-mi raspundeti pe mail una_bad@yahoo.com
Una_Bad
Postat pe 28 Iunie 2010 23:58
buna esti de admirat draga mea am 37 de ani eu sunt ff slaba si ma gandesc doar la sinucidere acum 2 ani sotul meu a divortat de mine ptr ca era invidios ca ocupam o functie sunt o fata simpla si fac parte dint-o fam numeroasa am reusit sa fac facultatea si sa ocup o functie micuta dar ff invidiata de toat lumea si de fostul meu sot ptr ca a ascultata de mai multa lume a bagat divortul nu a vrut sa creada ca am ocupat functia ptr meritele mele spunea ca am ocupat functia ptr ca am dus cu unu si cu altul din cauza egismului din el ma urmarit nu ma gasit cu nimeni ptr ca nu aveam pe altcineva dar mia zis clar nu mai am incredere in tine si nu pot sa dorm bagam divortul de comun acord si asta am facut am divortat aveam servici ff bun si roiau o gramada de barbati in jurul meu fostul ma jicnea mereu ,desi roiau barbati in jurul meu eu am decis sa imi caut un tip pe net si sa plec din tara zis si fcaut am gasit f frepede un tip roman stabilit in itlaia miam lasat serviciul miam lasat fetizta si am plecat in itlaia tipul sa dovedit a fi un gelos un zgarcit la munca nu ma lasa imi spunea ca e bn sa stau acasa ca daca merg la munca ma pupa cocosul adika alt barbat uffffffff cand ii ceream si eu un ban de buzunar imi dadea cu mare greu , intr-o zi mia dat 1 euro 50 cand eu i-am cerut 10 mia zis ca imi ajunge 1 euro 50 eu aveam datorii in tara el stia ca eu am datorii iam spus de la inceput asa ca am inceput sa ii iau eu bani din portofel sa imi mai paltesc din datorii am luat 10 euro apoi 20 apoi 50 apoi 100 apoi intr-o zi iam luat 300 iar in alta zi 300 ufff ma adusese la disperare el imi cumpara tampoane anticonceptionale imi spunea nu iti dau tie bani ca sa nu te inveti cu bani , apoi iam zis uita draga eu nu sunt o hoata dar asa nu se poate tu imi spui ca ma iubesti dar la munca nu ma lasi datorii stii ca am dar nu ma ajuti sa le platesc sa stii ca eu am laut bani din buzunar la tine si am ami platit din datorii ufffffff el mai zis nui nimic bn ca miai zis apoi am venit in tara sa imi vad copilul el a inceput cu gelozia luic a vede ca eu am venit in tara ptr fostul ma dispera cu gelozia lui, eu trebuia sa ma intorc la el in 27 iunie dar el in data de 20 iunie sea luat bagajul sa mutat de unde am stat impreuna s-ea schimbat locul de munca si ma anuntat ca nu ma mai vrea ptr ca isi risca viata langa mine sufar si plang urlu de durere miam lasat locul de munca iar acum sunt pe drumuri nu am servici nu am bani vreau doar sa am sinucid imi e rusina sa ies din cam stau intr-o cam la l parinti mei la l tara si ma gandesc care e cea mai usoara metoda de a ma sinucide ma simnt perduta am o fetizta minunata dar nu pot sai ofer nimic
crissad
Postat pe 23 Iulie 2011 18:44
a inviat topicu?
@lorena29 : pacat de ce anume?
sycorax
Postat pe 24 Iulie 2011 22:26
deci e prima oara cand fac asa ceva dar mam gandit sa incerc ,,cine imi poate da un sfat?prietenul meu care e plcat in America sa despartit de mine el asa zice dar nu cred ,,il caut mereu la telefon ,,mesaje,,cred ca nu vorbeste serios dar nu stiu cum sa abordez situatai si ce sa fac ,,un raspuns va rog dar rapid
kudika_19003
Postat pe 22 Octombrie 2012 11:32
De la: kudika_19003, la data 2012-10-22 11:32:26deci e prima oara cand fac asa ceva dar mam gandit sa incerc ,,cine imi poate da un sfat?prietenul meu care e plcat in America sa despartit de mine el asa zice dar nu cred ,,il caut mereu la telefon ,,mesaje,,cred ca nu vorbeste serios dar nu stiu cum sa abordez situatai si ce sa fac ,,un raspuns va rog dar rapid

In mod sigur ti-a enumerat si motivele, ca doar n-o fi fost asa..tam-nesam... la telefoanele si mesajele tale iti raspunde?!
rondina
Postat pe 22 Octombrie 2012 11:57
De la: kudika_19003, la data 2012-10-22 11:32:26deci e prima oara cand fac asa ceva dar mam gandit sa incerc ,,cine imi poate da un sfat?prietenul meu care e plcat in America sa despartit de mine el asa zice dar nu cred ,,il caut mereu la telefon ,,mesaje,,cred ca nu vorbeste serios dar nu stiu cum sa abordez situatai si ce sa fac ,,un raspuns va rog dar rapid


Poate ca ar fi bine sa accepti ca el nu te mai vrea in viata lui. Nu te mai umili si nu mai trage de el.
kudika_10817
Postat pe 22 Octombrie 2012 12:03
De la: kudika_19003, la data 2012-10-22 11:32:26deci e prima oara cand fac asa ceva dar mam gandit sa incerc ,,cine imi poate da un sfat?prietenul meu care e plcat in America sa despartit de mine el asa zice dar nu cred ,,il caut mereu la telefon ,,mesaje,,cred ca nu vorbeste serios dar nu stiu cum sa abordez situatai si ce sa fac ,,un raspuns va rog dar rapid



De ce nu il crezi?????Doar barbatii spun mereu adevarul,nu?????? Draga mea,NU MAI INSISTA INUTIL,,un raspuns mai rapid ca acesta ,,nu exista!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Octombrie 2012 12:08
dupa 2 zile ma sunat si iam respins din greseala ,,si nu mai sunat ,,e doarca treb sa am rabdare ?sunt mai multe lucruri care nu vreau sa le dezvalui asa sa le vada toata lumea ,,dar nu stiu nu cred ca se termina si nu vreau sa il la chiar daca e la distanta ,,eu doar vreau sa il fac sa intelega anumite lucruri si nu stiu cum pot face asta..ca nu vreau nici sa il streseaz asa mult ,,deci ?
kudika_19003
Postat pe 22 Octombrie 2012 12:45
De la: kudika_19003, la data 2012-10-22 12:45:16dupa 2 zile ma sunat si iam respins din greseala ,,si nu mai sunat ,,e doarca treb sa am rabdare ?sunt mai multe lucruri care nu vreau sa le dezvalui asa sa le vada toata lumea ,,dar nu stiu nu cred ca se termina si nu vreau sa il la chiar daca e la distanta ,,eu doar vreau sa il fac sa intelega anumite lucruri si nu stiu cum pot face asta..ca nu vreau nici sa il streseaz asa mult ,,deci ?


Fara datele problemei, nu ai cum sa gasesti o solutie. Daca ai apelat la internet ca sa gasesti solutia la problema ta, in schimb, nu vrei sa dai multe detalii despre problema ta, atunci spatiul online nu este locul potrivit in care sa afli rezolvarea problemei tale.

Discuta cu cineva apropiat, pe care il cunosti personal, despre problema ta.
kudika_10817
Postat pe 22 Octombrie 2012 12:55
De la: kudika_19003, la data 2012-10-22 12:45:16dupa 2 zile ma sunat si iam respins din greseala ,,si nu mai sunat ,,e doarca treb sa am rabdare ?sunt mai multe lucruri care nu vreau sa le dezvalui asa sa le vada toata lumea ,,dar nu stiu nu cred ca se termina si nu vreau sa il la chiar daca e la distanta ,,eu doar vreau sa il fac sa intelega anumite lucruri si nu stiu cum pot face asta..ca nu vreau nici sa il streseaz asa mult ,,deci ?



Ce sa-ti spun??Relatiile parcurse la distanta,din punctul meu de vedere,au valoare zero!!!!Draga mea,daca relatia ta acuza anumite aspecte,care nu pot fi prezentate in spatiul virtual,nu avem cu ce sa te ajutam,caci orice sfat posibil,se poate acorda in urma unor detalieri obiective,cat mai apropiate de realitate,caci a sfatui doar de dragul de a ne afla in treaba,nu este o solutie,caci nu sunt adaptate cazului tau!!Iti respect intimitatea virtuala,daca doresti sa vorbim,imi poti scrie in privat,sunt "on" pentru oricine aflat in acest spatiu!!!Daca nu,,incearca sa discuti cu cineva din familie sau anturajul tau!!
kudika_15804
Postat pe 22 Octombrie 2012 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Declaratia ta..... 5 De la: mihablonda 4 Mai 2010 23:42
am nevoie de un sfat!!!! 14 De la: alfredodecurtofreco 4 Noiembrie 2010 13:31
Ce vrea de la mine ? 89 De la: xardasxp 5 August 2011 21:38
I AM SUCIT MINTILE UNUI BARBAT INSURAT.... 73 De la: scorpio67 20 August 2009 10:28
ceva imposibil? :(( 31 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 10:59