Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE AJUTOR...PLS!!!

buna fetelor!am nevoie si eu d ajutorul vostru,mai bine zis de o parere sau de un sfat.ma aflu intr-o situarie intalnita poate de mai multe persoane dar nu stiu c s fac.am prieten de 3 ani si jum faza e ca nu ne mai intelegem cum era la inceput knd ne-am cunoscut eu aveam 16 ani si el 22,la inceput nu am crezut k va dura atat dar acum nu stiu c s fac k s imbunatatesc situatia. el este o fire mai rebela si ma gandesc k poate i-am oferit prea multa libertata si mai tot c si-a dorit kci eu am renuntat la prietene la tot c aveam.si ma asteptam s fak si el acelasi lucru pt mn numai k nu s-a intamplat asa ci din contra m-a atras in cercul lui de prieteni p kre nu ii plac si am acceptat acest lucru doar d dragul lui.d aproximativ un an mi-a sarit in ochi un coleg d scoala sincer pana atunci nu il mai vazusem cu toate k invatam p acelasi palier.l-am vazut si timp d jum d an am facut tot posibilul s ma intalnesc cu el si am reusit acest lucru.am iesit la un suc am vb si apoi d la acel suc am ajuns si la o relatie putin mai fierbinte numai k el mi-a zis k nu e pregatit pt o relatie d lunga durata.pt prietenul meu de 3 ani jum nu mai simt acea iubire intensa ci pe zi c trece o simt tot mai rece iar pt acest coleg de scoala simt k ma topesc knd il vad si knd simt k ma priveste ma pierd.nu stiu c s fac va rog dati-mi un sfat cv kci sunt confuza.
adinaadi
Postat pe 5 Iunie 2010 15:23
Daca al tau prieten de 3 ani si jum face acelasi lucru ca si tine(nu mica mi-ar fi mirarea) e normal sa se raceasca relatia. Iar daca tu te topesti la o simpla privire nu-ti mai arde de relatie tie, desi noua ta "achizitie" ti-a marturisit ca nu vrea ceva serios tu esti foarte incantata de el. Acum ca sa faci o relatie sa merga trebuie 2, asta e clar... dar hotaraste-te si tu ce vrei si discuta cu al tau sa vezi ce s-a schimbat fata de atunci cand va era bine.
Ankaa21
Postat pe 5 Iunie 2010 15:29
s-au schimbat multe lucruri d knd ne-am cunoscut inclusiv relatia din pat iar problema e k acel coleg nu ma kuta kteva zile bune si apoi ma suna si imi zice s iesim in oras si chiar atunci knd ziceam k mi-am revenit din acel sentiment d topire iar o iau de la kpat...prietenul meu mi-a gresit mult tare numai k am tacut si am incerkt s uit dar de uitata nu am putut si cred k a km inceput s se umple paharul si s nu mai pot s tac
adinaadi
Postat pe 5 Iunie 2010 15:39
Face-ti o pauza unul de la altul atunci ! daca nu o sa mai puteti unul fara altul stiti unde va gasiti.
Ankaa21
Postat pe 5 Iunie 2010 15:45
am incerkt si acest lucru si nu a mers eu pot s traiesc fara el numai k el ma kuta si imi e teama s ii zic k s-a terminat k s nu ajunga s fak anumite lucruri necugetate.poate aceasta e si greseala mea ma gandesc mai intai la cei din jurul meu si apoi la mine
adinaadi
Postat pe 5 Iunie 2010 15:55
pt mine aceasta relatie de 3 ani jum a devenit o monotonie kci nu fac nimik altceav dekt s stau cu el si cu prietenii lui si poate acest lucru m-a si distantat de el si m-a apropiat mai mult d acel coleg
adinaadi
Postat pe 5 Iunie 2010 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 22 De la: dana_mv 3 Mai 2009 14:20
Iubire imposibila?? 12 De la: anastasia_m 13 Mai 2010 20:41
Un alt subiect de povestit 9 De la: kudika376850 21 Martie 2011 09:38
id-ul meu 25 De la: pamela_1 12 Mai 2009 16:16
am nevoie de un sfat, vã rog ! 4 De la: kudika_23910 5 Ianuarie 2013 20:34