Setari Cookie-uri

Ce sfat îmi daþi?

Bunã!Aº dori sã-mi spune-þi ºi mie cum sã procedez.Am un prieten de 7 luni.El are 36 de ani,eu 21.Îl iubesc foarte mult dar am anumite dubii în privinþa lui.Câteodatã se comportã foarte ciudat ºi îmi lasã impresia cã mai are pe cineva.Într-o zi l-am întrebat dacã mai e cu cineva cãci eu nu vreau sã fiu '' roatã de rezervã''.El atunci s-a enervat,m-a fãcut proastã...eu am încerecat sã-*l fac sã se calmeze,dar deºi s-a calmat am rãmas totuºi puþin cam îngânduratã.Sunt conºientã cã într-o bunã zi va trebui sã ne despãrþim,dar numai când mã gândesc îmi vine sã plâng.Toþi din anturajul meu îmi spun sî-l las cîci eu merit mai mult....dar parcã la vorbele lor devin''surdã''.Vã rog ajutaþi-mã!Vã mulþumesc,anticipat!!!!Maripossyta
Mariposyta
Postat pe 4 Iunie 2010 15:59
...dupã ce cã te-a fãcut proastã, tot tu trebuia sã-l liniștești ...în locul tãu îi fu**am și una dupã cap... .bine îți face!!!!!!!!!
freakyyy
Postat pe 4 Iunie 2010 16:17
urmatoarea data cand il zgandari s-ar putea sa-ti dea si una bucata palma ca sa intelegi mai bine cat de "proasta" esti
miss_darine
Postat pe 5 Iunie 2010 13:23
Sfatul meu ar fi sa iti asculti prietenii ca bine iti zic...nu ai de ce sa te complaci intro asemenea relatie. Daca tot ai ceva banuieli...s-ar putea sa fie adevarate, sti cum se spune ca suspiciunile unei femei sunt mai adevarate decat certitudinile barbatilor, asa ca s-ar putea sa existe un sambure de adevar. Eu personal cred ca are ceva de ascuns din moment ce reactioneaza atat de agresiv...deocamdata doar verbal dar nu se stie in ce poate degenera, asa ca cl mai bine ar fii sa iti cauti pe cineva care sa iti ofere siguranta, respectul si iubirea pe care orice femeie le merita
Allexis
Postat pe 5 Iunie 2010 13:36
diferenta de varsta e prea mare.si asta cred ca explika multe.akum sunt doua variante...ori esti tu paranoica si l-ai scos pe om din sarite cu suspiciunile tale ori ti-ai dat seama de niste chestii si el s-a simtit incoltit si a reactionat violent ca sa te intimideze sa renunti la gandul ala.
tu stii cel mai bine care e adevarul
succes
razz
Postat pe 9 Iunie 2010 18:35
dragostea este oarba!dar tu ai norocul sa fii si oaraba si proasta..urmeaza sa fii si batuta si tabloul este gata!
baba_cloanta
Postat pe 10 Iunie 2010 12:38
De la: baba_cloanta, la data 2010-06-10 12:38:28dragostea este oarba!dar tu ai norocul sa fii si oaraba si proasta..urmeaza sa fii si batuta si tabloul este gata!


bre da' ce directa esti !!! mai cu mila ca iubeste fata !!!!
coldwind
Postat pe 10 Iunie 2010 14:23
problema e diferenta mare de varsta
la mine e de 7 anii si tot nu merge asa bine
cand aveam o diferenta mai mica eram mai legatii
alyn27
Postat pe 10 Iunie 2010 15:02
E nesimtit si fara maniere.Cum isi permite sa te faca proasta?Lasa-l si veziti de viata ta cu cineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa te respecte.Nu mai iubi un nesimtit.Nu te merita.Isi bate joc de tine..Stii ce iubesti tu la el? momentele frumoase petrecute impreuna si ti lai fixat in inima si minte.Dar trezeste-te, adunate, gindeste mai mult si ia o decizie inteleapta.
kudika098645
Postat pe 10 Iunie 2010 15:29
De la: Mariposyta, la data 2010-06-04 15:59:39Bunã!Aº dori sã-mi spune-þi ºi mie cum sã procedez.Am un prieten de 7 luni.El are 36 de ani,eu 21.Îl iubesc foarte mult dar am anumite dubii în privinþa lui.Câteodatã se comportã foarte ciudat ºi îmi lasã impresia cã mai are pe cineva.Într-o zi l-am întrebat dacã mai e cu cineva cãci eu nu vreau sã fiu '' roatã de rezervã''.El atunci s-a enervat,m-a fãcut proastã...eu am încerecat sã-*l fac sã se calmeze,dar deºi s-a calmat am rãmas totuºi puþin cam îngânduratã.Sunt conºientã cã într-o bunã zi va trebui sã ne despãrþim,dar numai când mã gândesc îmi vine sã plâng.Toþi din anturajul meu îmi spun sî-l las cîci eu merit mai mult....dar parcã la vorbele lor devin''surdã''.Vã rog ajutaþi-mã!Vã mulþumesc,anticipat!!!!Maripossyta



Pai ...sincera sa fiu ....daca eram in locul tau... topicul asta nici nu exista ... sI stii de ce? Pentru ca daca ma facea pe mine proasta, in secunda doi ii f*team una peste ochi de nu se vedea ... Ca sa nu mai spun ca pleca in suturi

CE MAI CAUTI LANGA EL?!?!?!?!

Tu ar trebui sa ai langa tine un barbat care sa te respecte, nu unu' care la un moment dat o sa se faca inteles prin pumni... carati ...ai ghicit .... TIE!!!

cristina_xxx2006
Postat pe 10 Iunie 2010 15:32
De la: Mariposyta, la data 2010-06-04 15:59:39Bunã!Aº dori sã-mi spune-þi ºi mie cum sã procedez.Am un prieten de 7 luni.El are 36 de ani,eu 21.Îl iubesc foarte mult dar am anumite dubii în privinþa lui.Câteodatã se comportã foarte ciudat ºi îmi lasã impresia cã mai are pe cineva.Într-o zi l-am întrebat dacã mai e cu cineva cãci eu nu vreau sã fiu '' roatã de rezervã''.El atunci s-a enervat,m-a fãcut proastã...eu am încerecat sã-*l fac sã se calmeze,dar deºi s-a calmat am rãmas totuºi puþin cam îngânduratã.Sunt conºientã cã într-o bunã zi va trebui sã ne despãrþim,dar numai când mã gândesc îmi vine sã plâng.Toþi din anturajul meu îmi spun sî-l las cîci eu merit mai mult....dar parcã la vorbele lor devin''surdã''.Vã rog ajutaþi-mã!Vã mulþumesc,anticipat!!!!Maripossyta


In cazul de fata iti recomand cu toata caldura un control la ORL.

Asculta de prietenii tai.
Daca hotorasti sa continui relatia, cine stie? Asta poate fi doar inceputul ... urmeaza o palma .... 2 palme ... un pumn... 2 pumni .... etc ...
Crezi ca meriti asa ceva?
E o vorba veche din strabuni: "dump the bastard" si revino-ti, ca "este" multi pesti in ocean

cristina_xxx2006
Postat pe 10 Iunie 2010 16:06
kudika098645
Postat pe 10 Iunie 2010 16:13
nu conteaza diferenta de varsta!!!!!! mama mea este mai mik dekt tatal meu cu 13 ani .....si sunt foarte fericiti impreuna;) sunt de 30 de ani impreuna!!!!!asa k nu are nici o legatura varsta cu sentimentele!
an3mary19
Postat pe 14 Iunie 2010 09:19
În primul rând diferenþa de vârstã este mareeee ... Ceea ce, dupã parerea lui, asa îl va îndreptãþi pe viitor sã te "convingã" de faptul cã nu are pe nimeni ºi prin alte metode, nu doar prin vorbe urâte. Dacã ai niºte bãnuieli de ce sã nu începi sã cauþi ? Dar nu sã îi scotoceºti prin telefon, cã s-ar putea sã stârneºti o furtunã ci , de exemplu, þi-ai putea face un id fals de mess, sã te dai drept altã fatã ºi sã vezi cum reacþioneazã, dacã este dispus la alte relaþii cu alte personae. ªi, nu aº vrea sã te sperii dar nu te-ai gândit cã, la vârsta lui ar putea fi chiar ºi însurat ? Gândeºte-te dacã meritã omul ãsta vreun efort din partea ta iar dacã ajungi la conluczia cã nu, pãrãseºte-l fãrã regrete, înainte sã facã el asta ºi sã îþi doboare inima. multã baftã ºi numai bine!
georgik07
Postat pe 22 Iunie 2010 19:35
De la: baba_cloanta, la data 2010-06-10 12:38:28dragostea este oarba!dar tu ai norocul sa fii si oaraba si proasta..urmeaza sa fii si batuta si tabloul este gata!


Barbie30
Postat pe 23 Iunie 2010 14:37
puii mei, poate are si nevasta si copkii.... si tu roata de rezerva, da a evitat raspunsu ca sa nu te prinzi. faza e ca a fost foarte direct cu raspunsu asta si mai mura in gura nu se putea. stii ce ai de facut de acum?
sycorax
Postat pe 23 Iunie 2010 16:50
proasta ca proasta, oarba este de iubire, surda e...e tot ce a vrut, nu?
lasa mama draga...maine-poimaine te scalpeaza, apoi, tu din nou il linistesti...apoi..te violeaza..tu il linisteti din nou..merge ?????
asa vrei?
dak nu, sterge-te in urechi si pleaca-din relatie
auzi..se simte ca o roata de rezerva..dar il linisteste
ioi...poate te linistete nevasta-sa sau tot tu pe ea???
sa ne anunti ...tanar si nelistita unde esti(ep)
dragon_fly88
Postat pe 23 Iunie 2010 16:58
De la: sycorax, la data 2010-06-23 16:50:52puii mei, poate are si nevasta si copkii.... si tu roata de rezerva, da a evitat raspunsu ca sa nu te prinzi. faza e ca a fost foarte direct cu raspunsu asta si mai mura in gura nu se putea. stii ce ai de facut de acum?
:sml-happy0







BabytzaDolc3
Postat pe 23 Iunie 2010 21:34
kudika199222
Postat pe 23 Iunie 2010 21:39

te-a facut proasta ....interesant .Intrebarea mea este ; oare te iubeste , sau doar il intereseaza disponibilitatea ta .Cand iubesti nu jignesti , poate sunt eu prea idealist , cine stie , e greu de spus ce sa faci , fa ce iti dicteaza inima , daca vrei , da-mi datele voastre de nastere complete pe privat si iti pot spune gradul de compatibilitate dintre voi.
banalulanonim
Postat pe 24 Iunie 2010 12:03
In unele cazuri cine se scuza se acuza,in cazul tau el si-a iesit din fire:motivul 1:ori l-ai prins intr-un moment prost ori....2:nu vr sa te piarda spunandu-ti adevarul asa ca se enerveaza si tu cedezi usor sa nu-l superi,fara sa il mai stresezi cu intrebari.Sfatul meu,trateazafata de el urmeaza sfatul pr tai.bafta!-l si tu cu indiferenta sa vezi cum reactioneaza,iar daca este imun la starea ta
biadeia
Postat pe 29 Iunie 2010 16:43
SCZ! fi si tu indiferenta si vezi cum react.......in fine ,asculta-i pe pr tai si vezi-ti de viata
biadeia
Postat pe 29 Iunie 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista vreo solutie.. vreo legatura intre noi? 2 De la: rashela 20 Octombrie 2009 01:24
VA DURA RELATIA ? 4 De la: yumalai 2 Mai 2009 18:23
Am nevoie de sfaturi !!! 7 De la: MSFVAL 20 Februarie 2014 10:19
sfat urgent :d plss:X 8 De la: paula_bb 30 Iunie 2011 16:14
Cadou de Valentine's Day :) 38 De la: Monyk44- 14 Februarie 2014 15:43