Setari Cookie-uri

poveste de dragoste cu un condamnat

buna.eu nu am nicio dilema ci vreau doar sa aflu niste pareri din partea voastra despre o poveste complicata.nu este pt cei cu prejudecati.pt inceput o sa va rog sa nu ma judecati sau sa ma criticati .este vorba d povestea mea de dragoste alaturi d un detinut.o sa incerc sa o scurtez la cateva fraze:l-am cunoscut acum 2 ani prin intermediul telefonului...el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.eu sunt o tocilara inascuta cu o reputatie de fata cuminte,devreme acasa,in fine.am o familie "d bine" cum s spune care d ceva vreme a aflat d el si cred ca v-ati dat seama cam cum au reactionat. d cand au aflat d el viata noastra a devenit mai complicata decat era.mi-au taiat orice modalitate d a lua leg q el.dar incercam sa supravietuim.ideea este ca nu imi pot inchipui restul vietii fara el chiar daca am si am avut foarte mari probleme datorita lui.sa nu va ganditi:"vai,uite inca o nauca,mai nauca decat altele".incercati sa luati lucrurile ca atare sa va ganditi ca asa ceva chiar se intampla ca doi oameni care provin din 2 lumi atat d diferite chiar s pot iubi,adora.imi e greu sa explic tot ceea c traim noi impreuna:este atat d frumos si totusi atat d greu,extrem d greu.in 2 ani d cand n cunoastem ne-am vazut d 5 ori si o singura data,dupa lungi tratative cu birocratia,am reusit sa-l strang in brate.in concluzie,credeti ca avem vreo sansa sa traim in societate,in romania,ca o familie normala?d precizat:urmeaza sa n cununam,bineinteles in secret.
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 18:58
Casa de piatra!!!!..nesecurizata
mitura
Postat pe 7 Iunie 2010 19:01
Casa de piatra!!!!..nesecurizata
mitura
Postat pe 7 Iunie 2010 19:01
cati ani ai fetita???
as fi curios sa vad si eu cam cat ia luat sa te prostesca in asa hal
am sa incerc sa iti dau un raspuns si sa te inteleg dupa ce imi vei spune varsta cu adevarat
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:02
apoi fata tatei eu am putin mai mult ca el ,,,,si sincer as putea sa iti fiu tata ,sa te ajut cu ceva ,,,,
un sfat ,crezi tu ca pentru ce a intrat el acolo este o fapta simpla sau a intrat nevinovat???
tu crezi ca tu cu 17 ani si ceva,ai tai ,gandesti????
eu cred ca nu...doar homoni din capul tau cei care se joaca cu mintea ta,,,
tu inca esti o copila,(desi copii fac copii),,,dar inainte de a face acest pas (casatoria)mai gandestete ce viitor are el,cine e el cu adevarat ,,,mai consulta si tu maica un psihiatru
poop si ai grija de tine fetita mica
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:11
varsta,varsta,varsta...am 18 ani si un pic .insa am trecut prin suficient d multe ca sa am 25 si mai bine.nu am avut o viata prea roz,adik am intampinat multe greutati,nu materiale neaparat,care m-au maturizat,crede-ma.
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:17
De la: elena1317, la data 2010-06-07 19:17:42varsta,varsta,varsta...am 18 ani si un pic .insa am trecut prin suficient d multe ca sa am 25 si mai bine.nu am avut o viata prea roz,adik am intampinat multe greutati,nu materiale neaparat,care m-au maturizat,crede-ma.

in cealalta parte spui ca ai 17 si un pic ,,,,aici ma minti ,,,eu incerc sa te cred ,,,toti ne maturizam cand trecem prin greutati,,,,dar a r fi mai frumos daca mai asculta,,,,invata din greselile altora nu din ale tale,,,incerca sa ii spui ca nu mai poti sa te casatoresti ,,etc.vezi ce reactie are dar la vorbitor ,nu prin scrisori ,,,,urmarestei ochii privirea ,,,vezi reactia fruntei si mai vrb
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:21
NU am spus ca este usa d Biserica.stiu perfect cu c fel d om am de-a face.una este sa plateasca pt o greseala si alta sa il judec pt ceea c este el,cu adevarat.nu vreau sa il judec pt ca asta fac toti din jurul sau.am reusit sa vad si altceva in el nu doar un puscarias.poate ca am nevoie d un psihiatru,nu contest asta,insa mi-e teama ca imi va spune ca sunt perfect sanatoasa.hormonii...iarasi nu zic nu...dar c fel mi-ar astampara el hormonii dak eu IL VAD si nimic mai mult o data la cateva luni? nu am neaparata nevoie d un "calmant" pt ca inca nu am gustat din mar asa ca pana aqm rezist,din punctul asta d vedere,destul d bine.
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:27
offf sunt nascuta pe 13 aprilie 1992 calculeaza.am 18 ani si un pic.d mintit nu am d c pt ca m nevoie d parerea voastra asupra realitatii din viata mea nu asupra unei fictiuni.
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:30
nu spun ca tre sa judeci omul dupa fapta ,,,,nu trebuie si nu suntem in puterea de a judeca pe nimeni ,,,din punctul meu de vedere ,,,dar sa nu te grabesti ma refer ,,,,cu casatoria ,,,atata graba eu nu stiu de ce???
de ce nu astepti sa iasa si atunci a faceti planuri ,,,,tu ai vrea sa sti cum este acolo??? e rau ,,,si cred ca si colegi citesc scrisorile cu el sigur si precis de plictiseala,,,si mai spui sau iai si spus ca inca nu ai gustat din mar???ce tre sa inteleg ca esti virgina si ca ii spus asta????
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:34
ideea este ca nu vb prin scrisori,niciodata,ma suna.si nu n grabim cu casatoria.el acolo obtine fff greu o vizita si aia la geam.o casatorie ar insemna posibilitatea d a sta impreuna 2 ore p luna fara sa mai fie nevoit sa faca greva foamei
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:39
De la: elena1317, la data 2010-06-07 19:39:51ideea este ca nu vb prin scrisori,niciodata,ma suna.si nu n grabim cu casatoria.el acolo obtine fff greu o vizita si aia la geam.o casatorie ar insemna posibilitatea d a sta impreuna 2 ore p luna fara sa mai fie nevoit sa faca greva foamei

face greva foamei ca sa ii dea vizita cu tine???
e un gest ,,,e un gest maret ,,,
oricum eu nu ma pot impune in viata ta dar ai grija ,ce vrei sa faci,si vezi ce vei obtine
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:41
nu a fost nevoie sa-i spun.si-a dat singur seama.
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:42
De la: elena1317, la data 2010-06-07 19:42:16nu a fost nevoie sa-i spun.si-a dat singur seama.

vorbind cu tine imi dau seama ca nu ai multa credinta in tine ,,,,nu te supara dar nici minte ,,,,,sia dat seama de ce???
ca eu nu te inteleg ,,,vrei un sfat si lumea va rade de tine draga
fi mai explicita
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:44
nu este vb d impus.eu vreau sa vad dak tu,ca om, si altii,ai privi rel noastra ca o rel speciala...sau ai marginaliza-o,dak nu e prea mult spus,intelegi?
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:45
sincer sa fiu ,,as sta sa calculez lucrurile ,,,sa iao o hotarare sigura si as merge mai departe ,,,,viata e scurta si trebuie traita ,,,
eu nu am sa fac diferenta nici decum,,,nu ma bag in viata nimanui ,,,fiecare e liber sa faca ce vrea ,,dar cu cap,,nu cu picioarele,,,nu vad in relatia asta oun lucru rau ,,fiecare om are dreptul la o alta sansa ,,,dar ai grija,,,,,nu fac diferenta ca e un golan,,,ca e un boschetar ,,,sau un detinut ,,,toti avem aceleasi drepturi in viata si el poate merita o alta viata nu cea care a avuto ,,,dar gandestete la varsta ta ,,,si la a lui,,,e o diferenta mare nu???cand ai sa mai cresti ,,pe la 24 de ani ai sa iti aduci aminte de vorbele mele ,,,si sa imi scri,,
poop si ai grija de tine
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 19:53
multumesc pt opinia ta,sau a dumneavoastra. sigur,timpul l rezolva p toate.si totusi nu ati ras la intrebarea la care am neaparata nevoie d un ras:putem ficonsiderati un cuplu normal in societate?
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 19:59
in primul rand nu sunt chiar atat de batran,,,am cu doi ani mai mult ca el,,,,,in al doilea rand nu as rade si nu as avea de ce ,,,
normal ca puteti fi considerati un cuplu normal doar ca e o mica problema diferenta e cam, mare de ani ma refer ,,,dar trecem si peste asta ,,,si eu am trait cu fete mai tinere ,,,si cand au ajuns la o varsta in care gandeau isi luau zborul,,,,de asta am mare incredere ca si tu dupa nu mult timp vei intelege cum stau lucrurile ,,,si vei vedea viata cu alti ochi ,daca ii deschizi si nu ai sa mergi precum calul,,,,eu iti urez fericire si dragoste cat mai multa ca de asta are si el nevoie acolo ,,,,
sarutama
Postat pe 7 Iunie 2010 20:04
surprinzator dar cineva incepe in sfarsit sa inteleaga,DA ARE NEVOIE DE FOARTE MULTA DRAGOSTE,ochii lui,chipul lui toata fii.nta lui cere asta.SI NU pt absolut nimik in lumea asta nu vreau sa ma despart mai tar d el.in privinta asta sunt f conservatoare.nu vreau sa umblu din floare in floare.altfel nu mi-as fi ales drumul asta atat d dificil, ca mai tarziu sa imi iau zborul.
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 20:11
De la: elena1317, la data 2010-06-07 19:30:38offf sunt nascuta pe 13 aprilie 1992 calculeaza.am 18 ani si un pic.d mintit nu am d c pt ca m nevoie d parerea voastra asupra realitatii din viata mea nu asupra unei fictiuni.
Copilas te rog frumos asculta sfatul unei mame(ai virsta unuia dintre copiii mei) NU ITI DISTRUGE VIATA! Indiferent cit de afectos pare cu tine,indiferent cit ti se pare tie ca te iubeste un puscarias tot puscarias ramine.viata in inchisoare ii face mai rai decit cit sint iar acolo invata cica"scoala vietii" Daca a avut atitia ani de detentie a facut ceva grav si crede-ma ca va face mai rau cind va iesi de acolo.Apropo tie ti-a zis ca este inchis din ce motive? Tu esti o fata tinara cu un viitor in fata si ar trebui sa cauti un baiat de virsta ta sa traiesti frumusetea adolescentei cu fluturasi in burtica si alea ,alea.....caci cu anii astia nu te mai intilnesti draga mamii si ai sa plingi apoi cu lacrimi amare. TU ESTE POSIBIL SA AI LIPSA DE AFECTIUNE DIN PARTEA PARINTILOR SI LUCRUL ASTA SA TE FACA SA LUNECI PE O PANTA GRESITA.CONSULTA UN PSIHOLOG DACA ESTE NEVOIE DAR MAI BINE VORBESTE CU MAMA TA;
kudika1993
Postat pe 7 Iunie 2010 20:20
buna.eu nu am nicio dilema ci vreau doar sa aflu niste pareri din partea voastra despre o poveste complicata.nu este pt cei cu prejudecati.pt inceput o sa va rog sa nu ma judecati sau sa ma criticati .este vorba d povestea mea de dragoste alaturi d un detinut.o sa incerc sa o scurtez la cateva fraze:l-am cunoscut acum 2 ani prin intermediul telefonului...el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.eu sunt o tocilara inascuta cu o reputatie de fata cuminte,devreme acasa,in fine.am o familie "d bine" cum s spune care d ceva vreme a aflat d el si cred ca v-ati dat seama cam cum au reactionat. d cand au aflat d el viata noastra a devenit mai complicata decat era.mi-au taiat orice modalitate d a lua leg q el.dar incercam sa supravietuim.ideea este ca nu imi pot inchipui restul vietii fara el chiar daca am si am avut foarte mari probleme datorita lui.sa nu va ganditi:"vai,uite inca o nauca,mai nauca decat altele".incercati sa luati lucrurile ca atare sa va ganditi ca asa ceva chiar se intampla ca doi oameni care provin din 2 lumi atat d diferite chiar s pot iubi,adora.imi e greu sa explic tot ceea c traim noi impreuna:este atat d frumos si totusi atat d greu,extrem d greu.in 2 ani d cand n cunoastem ne-am vazut d 5 ori si o singura data,dupa lungi tratative cu birocratia,am reusit sa-l strang in brate.in concluzie,credeti ca avem vreo sansa sa traim in societate,in romania,ca o familie normala?d precizat:urmeaza sa n cununam,bineinteles in secret
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 20:21
De la: elena1317, la data 2010-06-07 20:21:20buna.eu nu am nicio dilema ci vreau doar sa aflu niste pareri din partea voastra despre o poveste complicata.nu este pt cei cu prejudecati.pt inceput o sa va rog sa nu ma judecati sau sa ma criticati .este vorba d povestea mea de dragoste alaturi d un detinut.o sa incerc sa o scurtez la cateva fraze:l-am cunoscut acum 2 ani prin intermediul telefonului...el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.eu sunt o tocilara inascuta cu o reputatie de fata cuminte,devreme acasa,in fine.am o familie "d bine" cum s spune care d ceva vreme a aflat d el si cred ca v-ati dat seama cam cum au reactionat. d cand au aflat d el viata noastra a devenit mai complicata decat era.mi-au taiat orice modalitate d a lua leg q el.dar incercam sa supravietuim.ideea este ca nu imi pot inchipui restul vietii fara el chiar daca am si am avut foarte mari probleme datorita lui.sa nu va ganditi:"vai,uite inca o nauca,mai nauca decat altele".incercati sa luati lucrurile ca atare sa va ganditi ca asa ceva chiar se intampla ca doi oameni care provin din 2 lumi atat d diferite chiar s pot iubi,adora.imi e greu sa explic tot ceea c traim noi impreuna:este atat d frumos si totusi atat d greu,extrem d greu.in 2 ani d cand n cunoastem ne-am vazut d 5 ori si o singura data,dupa lungi tratative cu birocratia,am reusit sa-l strang in brate.in concluzie,credeti ca avem vreo sansa sa traim in societate,in romania,ca o familie normala?d precizat:urmeaza sa n cununam,bineinteles in secret


in primul rand va multumesc.am vb cu un psiholog.si credeti ca el face altceva decat sa imi spuna ca :pai,,,nu e prea bine.afectiunea de care spuneti ca as duce lipsa nu mi-o ofera un psiholog.nu stiu daca lipsa d afectiune sa fie cea care a declansat totul
elena1317
Postat pe 7 Iunie 2010 20:39
De la: elena1317, la data 2010-06-07 20:39:54
De la: elena1317, la data 2010-06-07 20:21:20buna.eu nu am nicio dilema ci vreau doar sa aflu niste pareri din partea voastra despre o poveste complicata.nu este pt cei cu prejudecati.pt inceput o sa va rog sa nu ma judecati sau sa ma criticati .este vorba d povestea mea de dragoste alaturi d un detinut.o sa incerc sa o scurtez la cateva fraze:l-am cunoscut acum 2 ani prin intermediul telefonului...el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.eu sunt o tocilara inascuta cu o reputatie de fata cuminte,devreme acasa,in fine.am o familie "d bine" cum s spune care d ceva vreme a aflat d el si cred ca v-ati dat seama cam cum au reactionat. d cand au aflat d el viata noastra a devenit mai complicata decat era.mi-au taiat orice modalitate d a lua leg q el.dar incercam sa supravietuim.ideea este ca nu imi pot inchipui restul vietii fara el chiar daca am si am avut foarte mari probleme datorita lui.sa nu va ganditi:"vai,uite inca o nauca,mai nauca decat altele".incercati sa luati lucrurile ca atare sa va ganditi ca asa ceva chiar se intampla ca doi oameni care provin din 2 lumi atat d diferite chiar s pot iubi,adora.imi e greu sa explic tot ceea c traim noi impreuna:este atat d frumos si totusi atat d greu,extrem d greu.in 2 ani d cand n cunoastem ne-am vazut d 5 ori si o singura data,dupa lungi tratative cu birocratia,am reusit sa-l strang in brate.in concluzie,credeti ca avem vreo sansa sa traim in societate,in romania,ca o familie normala?d precizat:urmeaza sa n cununam,bineinteles in secret


in primul rand va multumesc.am vb cu un psiholog.si credeti ca el face altceva decat sa imi spuna ca :pai,,,nu e prea bine.afectiunea de care spuneti ca as duce lipsa nu mi-o ofera un psiholog.nu stiu daca lipsa d afectiune sa fie cea care a declansat totul



ei asss.............telefonul a declansat totul

apropo unde ai gasit numarul ..........?????????
anastasia_m
Postat pe 7 Iunie 2010 21:11
De la: anastasia_m, la data 2010-06-07 21:11:15
ei asss.............telefonul a declansat totul

apropo unde ai gasit numarul ..........?????????

exista yellow pages
miss_darine
Postat pe 7 Iunie 2010 21:18
De la: miss_darine, la data 2010-06-07 21:18:09
De la: anastasia_m, la data 2010-06-07 21:11:15
ei asss.............telefonul a declansat totul

apropo unde ai gasit numarul ..........?????????

exista yellow pages



aahhham............Darine merci ca existi ......prietenii stiu de ce
anastasia_m
Postat pe 7 Iunie 2010 21:20
Nu va dau mai mult de un an, hai doi. Iar dupa anii astia o sa-ti dai niste palmeeeee....


Hai sa-ti explic:
1. Ai doar 18 ani, nici nu stii inca ce-ti doresti de la viata, daramite de la un barbat. Te asigur ca peste 10 ani vei vedea viata si relatiile cu totul altfel.
2. Relatia voastra nu s-a consumat decat in imaginatia fiecaruia dintre voi, nu stiti cine sunteti cu adevarat pentru ca va lipseste relatia fata in fata. Stiu, poti sa spui ca va cunoasteti din scrisori si telefoane, insa acestea sunt total lipsite de comunicarea non-verbala, care contine cele mai multe informatii. O relatie dintre un barbat si o femeie trebuie sa se consume si in pat, ca cei doi sa-si dea seama de potentialul relatiei pe termen lung (o sa intelegi asta mai tarziu, daca nu o faci acum). Exista sanse foarte mari sa fiti total dezamagiti, fiecare din voi avand o cu totul alta imagine si asteptare despre/de la celalalt.
3. Este/a fost inchis pe 25 de ani, ma intreb ce lucru minor ar fi putut sa faca de a stat atata inchis. Daca ti-a spus, esti sigura ca ti-a spus adevarul? Esti sigura ca nu (mai) e periculos? De ce nu a iesit mai devreme pentru buna purtare?
4. Ma intreb ce anume te face pe tine sa fii cu un barbat din alta generatie, la fel cum ma intreb ce-l face pe el sa fie cu o pustoaica. E posibil ca el sa aiba impresia ca te iubeste, pentru ca nu are pe altcineva alaturi, iar cand iese sa-si dea seama ca nu e deloc asa sau sa-i fuga ochii dupa toate femeile (ce naiba, au trecut 25 de ani!!!! vrea si omu' sa se f...)

In concluzie, in nici un caz nu te certa cu ai tai, caci e foarte posibil sa ai nevoie de ai pe mai tarziu, fii cu mare bagare de seama cand iese si nu-ti face iluzii desarte.
kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 23:11
De la: elena1317, la data 2010-06-07 18:58:15..el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.

+ mai adaugam faptul ca ai 18 ani si un pic
din datele astea mie imi iese la socoteala omul tau a intrat la puscarie la 11 ani!!
si uite de ce zic asta:
tu acum ai 18 ani-->el 18+16=34
a fost condamnat la 25, din care i-au mai ramas 2--> a stat deja inchis 23 de ani
deci varsta la care a intrat la racoare-->34-23=11
Deci? Cum stau lucrurile? Ai aflat macar pentru ce e inchis?
Si totusi cum ati ajuns sa va indragostiti asa tare incat sa va faceti planuri de casatorie din moment ce in 2 ani v-ati vazut doar de 5 ori? Si cum l-ai cunoscut prin intermediul telefonului?
Oricum treaba asta e putreda rau. Ce treaba avea el cu tine acu 2 ani cand tu erai minora de 16 ani?
Eu zic ca mai bine te-ai orienta spre un baiat de 19-22 de ani care nu e puscarias si nici nu are cazier. Succes! Si nu te certa cu parintii.
tematoare
Postat pe 8 Iunie 2010 00:08
^ Probabil ca iese conditionat. Oricum, 25 de ani iei pentru omor, nu pentru furtisag.

Parintii tai au dreptate, e usor sa ,,iubesti" cand nu ai alta optiune, sa fii fidel cand n-ai cu cine insela. Tu ii oferi totul, el nimic, cauta pe cineva de varsta ta!
Pearl_Earring
Postat pe 8 Iunie 2010 01:25
De la: Pearl_Earring, la data 2010-06-08 01:25:18^ Probabil ca iese conditionat. Oricum, 25 de ani iei pentru omor, nu pentru furtisag.

Daca imi este adresat mie, nu-i nevoie, stiu pentru ce se iau astfel de pedepse. Citeste printre randuri
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2010 01:40
De la: tematoare, la data 2010-06-08 00:08:10
De la: elena1317, la data 2010-06-07 18:58:15..el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.

+ mai adaugam faptul ca ai 18 ani si un pic
din datele astea mie imi iese la socoteala omul tau a intrat la puscarie la 11 ani!!
si uite de ce zic asta:
tu acum ai 18 ani-->el 18+16=34
a fost condamnat la 25, din care i-au mai ramas 2--> a stat deja inchis 23 de ani
deci varsta la care a intrat la racoare-->34-23=11
Deci? Cum stau lucrurile? Ai aflat macar pentru ce e inchis?
Si totusi cum ati ajuns sa va indragostiti asa tare incat sa va faceti planuri de casatorie din moment ce in 2 ani v-ati vazut doar de 5 ori? Si cum l-ai cunoscut prin intermediul telefonului?
Oricum treaba asta e putreda rau. Ce treaba avea el cu tine acu 2 ani cand tu erai minora de 16 ani?
Eu zic ca mai bine te-ai orienta spre un baiat de 19-22 de ani care nu e puscarias si nici nu are cazier. Succes! Si nu te certa cu parintii.


dak t apuci sa faci sooteli din astea nu iti va iesi niciodata unl ucru logic pt k acolo anii d detentie s socotesc altfel in functie d mai multe criterii.nu asta era priblema. si da,iti dai seama cam c lucru "minor" a facut pt 25 d ani.
elena1317
Postat pe 9 Iunie 2010 08:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce pareri aveti? 29 De la: miss_darine 7 Iulie 2011 21:47
Baiat gemeni Fata balanta ? 16 De la: Broscaru 13 Ianuarie 2012 18:30
Se poate crea o relatie cu un barbat intalnit pe internet? 21 De la: Barbie30 2 Octombrie 2010 10:19
Fosta iubita a iubitului meu... 64 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 20:08
Ganduri nelinistite 23 De la: pickard 4 Mai 2011 16:05