Setari Cookie-uri

Mai stai daca exista numai iubire?

Nu are rost sa ma lungesc cu o lunga poveste cu bune si cu rele...nu exista relatie fara certuri,stiu,insa eu vreau sa va intreb daca fac bine ca mai stau in aceasta relatie.Da,il iubesc...nu pot sa neg asta pentru ca este cat se poate de adevarat,suntem de 1an si 7 luni impreuna,insa simt ca ma limitez doar la anumite lucruri...nu pot face nimic fara sa nu mi se reproseze daca acel lucru nu il include si pe el nu pentru ca nu as vrea eu,ci doar pentru ca nu se poate sau pentru ca el nu este in oras.Nu ma simt apreciata desi eu consider ca ar trebui sa fiu,nu sunt inteleasa,desi eu inteleg foarte bine tot la el...mi se cer schimbari peste schimbari desi nu ma consider atat de defecta...ma iubeste,insa nimic nu ii convine.Aveti vreo parere?
Anok
Postat pe 11 Iunie 2010 12:59
Iubita mea,nu stiu de ce mai stai cu un om care nu te apreciaza si te iubeste pentru ceea ce esti tu?...Cand iubesti accepti persoana de langa tine exact asa cum e,cu bune si rele...Si nu vad de ce tu te-ai schimba daca el nu o face pentru tine...Poate ar trebui sa va asezati la o mica discutie despre voi 2...Sa va cunoasteti mai bine,aparent nu va stiti deloc!Te pup...Bafta in relatie
OanaS_
Postat pe 17 Iunie 2010 13:15
Comunicati...tot..bune si rele si daca nici asa nu o sa se schimbe nimic in comportamentul lui...imi pare rau dar iubitul tau are un fel de a iubi mai aparte
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 17 Iunie 2010 13:24
Nu cred ca e vorba de iubire!in nici un caz!!!
Atunci cand iubesti,il iubesti pe cel de langa tine cu bune si rele,il respecti il intelegi!Daca lucrurile astea nu exista intre voi , eu ma intreb de ce mai sunteti impreuna?
desi_desiree
Postat pe 18 Iunie 2010 07:36
Cand iubesti ajungi sa iti placa defectele celuilalt...nu doar sa i le accepti...Tu esti o eroina ca tolerezi atatea critici din partea lui, insa nu trebuie sa ii suporti lui toate toanele. De ce? pentru ca in primul rand trebuie sa te iubesti pe tine, mai mult decat o face oricine altcineva. Iar daca el nu te apreciaza pentru ceea ce esti...sunt sigura ca va veni si persoana care te va iubi asa intreaga 100%, tot ce insemni tu. Daca nici macar spatiul personal nu ti-l accepta e grav...nu trebuie sa devii robotizata in fata lui, sa devii tot ceea ce vrea el....ii esti egala, nicidecum subordonata. Stiu bine ce inseamna sa iubesti pe cineva cu toata fiinta ta dar atat timp cat nu te face fericita nu cred ca ar trebui sa continui. E extrem de greu sa te desparti de cineva pe care il iubesti, dar asa iti va fi o perioada rau si va trece...macar sa va diminua...dar continuand cu el in stilul asta nu vei face decat sa iti prelungesti la nesfarsit suferinta
AndM
Postat pe 19 Iunie 2010 00:02
Depinde , daca aceste neintelegeri sunt demult sau ...mai tarziu au aparut !!!??? S-ar putea sa mai existe cineva in viata lui si vrea o schimbare !!!! Chiar daca doare ....da-i drumul !!!! E dureros..,dar e sanatos !!!! Ai toata viata inainte,nu te impiedica de-un .."ciot " !!!! Noroc si fericire !!!
kudika133347
Postat pe 19 Iunie 2010 08:27
Nu are rost sa ma lungesc cu o lunga poveste cu bune si cu rele...nu exista relatie fara certuri,stiu,insa eu vreau sa va intreb daca fac bine ca mai stau in aceasta relatie.Da,il iubesc...nu pot sa neg asta pentru ca este cat se poate de adevarat,suntem de 1an si 7 luni impreuna,insa simt ca ma limitez doar la anumite lucruri...nu pot face nimic fara sa nu mi se reproseze daca acel lucru nu il include si pe el nu pentru ca nu as vrea eu,ci doar pentru ca nu se poate sau pentru ca el nu este in oras.Nu ma simt apreciata desi eu consider ca ar trebui sa fiu,nu sunt inteleasa,desi eu inteleg foarte bine tot la el...mi se cer schimbari peste schimbari desi nu ma consider atat de defecta...ma iubeste,insa nimic nu ii convine.Aveti vreo parere?


cred ca el cere prea mult de la tine si in schimb el nu ofera nimic...iubirea trebuie sa te sensibilizeze, sa te aduca intr-un mod cat mai puternic impreuna de cel pe care al iubesti...nu cred ca este facut pentru tine...este vorba de acel tip care nu" iubeste decat daca esti asa cum vrea el" deci este mai mult egoist si nu cred ca te merita cu adevarat....toti gresim si toti suferim din dragoste...si eu am sute de defecte si nu sunt perfecta pt el asa cum ar trebui sa fiu dar ma accepta si ma vrea asa cum sunt mi-a spus-o chiar!!! insa incercam cum se spune sa imbinam utilul cu placutul!! incearca sa gandesti pentru tine mai mult si ai sa vezi ca poti fi acceptata cu toate defectele din lume....de tine depinde si nu uita , cum se spune: "boala lunga moarte sigura"...bafta
ionelyizza
Postat pe 19 Iunie 2010 14:59
Se pare ca individul nu este capabil sa-ti ofere ceea ce trebuie si ai nevoie. Cere-i sa-ti arate latimea spatelui... intelegi ce vreau sa spun...
darksukkubus69
Postat pe 19 Iunie 2010 16:45
unii barbati nu isi arata sentimentele de teama de a nu fi raniti......cunosc aceasta personalitate.....am un prieten care e asa cu prietena lui si o iubeste enorm....doar ca,asa e el....cum fiecare persoana are o diferita personalitate si conceptii ale unei relatii reusite......totusi,ar trebui ,calmi ,sa vorbiti despre ceea ce te deranjeaza pe tine,respectiv pe el si sa ajungeti la o cale de mijloc ....bafta!
sweet_heart
Postat pe 19 Iunie 2010 17:06
oare a fost rasfatat in copilarie?.sau determinat sa nu-i placa niciodata autosuficienta. ca parintii mai aspri tind sa-si domine copilul iar apoi acesta devenind barbat nu mai este multumit de nimic. nici chiar de persoana pe care o iubeste.
aizana
Postat pe 19 Iunie 2010 23:01
Mda in aceeasi situatie sunt si eu, mai rau k el imi este sot. Nimic din ce fac nu este bun.. am lasat prea multa apa p jos, mancarea e buna de dat p gat, si nu mai zic ca eu lucrez la fel d mult ca si el si mai rau ca mai mult eu tin casa.
alexandra0
Postat pe 20 Iunie 2010 09:52
Va rog frumos, sa-mi dea si mie cineva macar un singur motiv cu adevarat solid pt care o femeie suporta toate aceste lucruri... nu zic mai multe motive...
darksukkubus69
Postat pe 20 Iunie 2010 16:36
"Iubirea este ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul ti se goleste creierul"
Nu inteleg de ce stau femeile si indura jigniri,batai etc? Si la faza asta sigur cineva o sa raspunda "pentru ca il iubesc!" Cred ca sunt femei ce nu au incredere in ele,care sunt dependente de el moral sau financiar si e mai bine sa o arunci pe asta "il iubesc".
Tu ai vrut sa spui "Mai stai daca exista iubire doar din partea ta?"
Bafta in continuare!
Barbie30
Postat pe 20 Iunie 2010 16:55
M-ati inteles in mare parte si va multumesc pentru sfaturi...nu am precizat...comunicam foarte mult...poate prea mult...are un dar al comunicarii foarte dezvoltat...ma iubeste foarte mult,ma respecta poate si mai mult...problema m-am gandit ca ar putea fi din familie...la el in familie barbatii sunt barbati...femeile sunt femei...si s-a facut mereu partajarea asta...se respecta foarte mult si sunt foarte uniti...insa nu cred ca si foarte fericiti...femeile de acolo par mai degraba educate de ai lor barbati :) Problema este ca el este educat intr-un anumit fel,iar eu in altul...la mine mereu mama,respectiv femeia casei, a inlocuit aproape tot ce tine de atributiile unui barbat...si si-a construit o oarecare libertate pe care eu nu mi-o pot construi alaturi de EL...da...acum imi dau raspunsul singura...este din familie... poate nu suntem pe aceeasi lungime de unda...avem oricum amandoi personalitati foarte puternice si foarte diferite...probabil asta si este...2 oameni diferiti se atrag si foarte tare...nu stiu ce va fi...sper doar sa nu ajung si eu o ipocrita...sa-mi creez o fata a mea doar pentru a-l multumi pe el...desi de multe ori am impresia ca asta fac...timpul le rezolva pe toate:) Va multumesc inca o data pentru sfaturi!
Anok
Postat pe 25 Iunie 2010 12:34
Dar daca o relatie se bazeaza doar pe prietenie are rost sa o mai lungesc????Astept raspunsuri!!!
kudika162254
Postat pe 2 Iulie 2010 14:03
De la: darksukkubus69, la data 2010-06-20 16:36:42Va rog frumos, sa-mi dea si mie cineva macar un singur motiv cu adevarat solid pt care o femeie suporta toate aceste lucruri... nu zic mai multe motive...



pt. ca noi gandim cu tot creierul nu ku jumatate k ei....nu suntem egoiste si orgolioase k ei....
laura_aly
Postat pe 2 Iulie 2010 16:28
Parerea mea e ca o relatie bazata numai pe prietenie nu este completa..trebuie sa existe atractie fizica,dorinta intre voi,iubire si pasiune...amani inevitabilul!
poofica
Postat pe 5 Iulie 2010 10:28
De la: kudika162254, la data 2010-07-02 14:03:53Dar daca o relatie se bazeaza doar pe prietenie are rost sa o mai lungesc????Astept raspunsuri!!!

nu daca nu exista sentimente !ai dreptul sa iubesti si sa fi iubita !
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Iulie 2010 10:47
eu am una ... eu am scris pe o adresa "ascultpovesteata@yahoo.com".. sunt foarte multumita.
kudika226150
Postat pe 7 Iulie 2010 23:10
cam in aceeasi situatie sunt si eu....dar eu stau cu el...ff multe certuri....am vrut sa plec dar nu m-a lasat...stii cum e....cum am invatat si noi la scoala " +(plus) cu -(minus) se atrag"...
paullina
Postat pe 19 Iulie 2010 05:42
Off... povestea ta seamana perfect cu a ta... numai k invers... eu sunt cea care se comporta ca prietenul tau... Uneori sunt si eu constienta k gresesc dar asta se intampla pt k am pretentii prea mari de la prietenul meu... Nu e vb k nu e multumit de ceea ce faci, sunt sigura k e mandru de tine... doar k probabil ar vrea ca el sa fie centrul universului, sa fie totul pt tine si nu intelege k mai ai nevoie si de spatiu... E greu sa il schimbi. iti zic din proprie experienta pt k eu tot incerc si nu imi prea reuseste... dar dak il iubesti si eu zic sa iti bati capul cu el si sa te inarmezi cu multa rabdare.
Succes!
lidia_boru
Postat pe 22 Octombrie 2010 01:34
De la: darksukkubus69, la data 2010-06-20 16:36:42Va rog frumos, sa-mi dea si mie cineva macar un singur motiv cu adevarat solid pt care o femeie suporta toate aceste lucruri... nu zic mai multe motive...


simplu ; asa le-a invatat mamica : trebuie sa ai neaparat o p..a langa tine ( daca e si cu acte , e perfect ) ca sa fii o femeie in rand cu lumea . ce daca sta toata ziua cu telecomanda ntr-o mana si cu berea in alta ( nici daca inlocuieste berea cu votca , nu-i asa grav , doar e barbat ) , ce daca te critica si nu-i plac nici macar gainile cum merg prin curte , ce daca te mai si ,,alinta" cu cate o palma sau un pumn ? important e ca esti o femeie implinita pentru ca nu esti singura
PS. voi , cele care aveti o relatie bazata pe iubire , respect reciproc , comunicare , admiratie , nu incepeti sa aruncati cu pietre , ca nu sunteti majoritatea .
perce_neige
Postat pe 22 Octombrie 2010 06:56
O p**a poti sa ai oricand nu trebuie sa suporti nimic pt asta... ba chiar mai multe, ca poate una singura mai si oboseste, deci mereu e nevoie de rezerve... La urma urmei pt un carnat nu cumperi tot porcul (si nici pt o cana cu lapte, toata vaca) .... pe un barbat nu trebuie sa-l iei acasa neaparat, te simti bine o data , de doua ori, si daca nu se incadreaza cum trebuie in parametri... este coada in spatele lui, la urma urmei...
darksukkubus69
Postat pe 22 Octombrie 2010 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suferinta 14 De la: paulamaria 24 Martie 2010 22:40
Sutienul fara spate si bretele 54 De la: liliac_ 27 Septembrie 2009 13:18
sa-l iert??? 49 De la: BogdanPaul 27 Februarie 2009 11:33
Tratat despre tine 53 De la: lempika 20 August 2010 07:54
Va rog, un sfat va cer... !!!! 8 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52