Setari Cookie-uri

Cum sa-l fac sa se impace cu mine?

Am fost impreuna cu un baiat timp de 9 luni...totul era frumos si de fiecare data cand faceam o greseala el ma ierta si nu cerea nici o explicatie. Acum doua luni m-am despartit de el pt ca avea o poza cu doua fete si stiam ca de uan dintre ele ii placuse. Mi-a mai dat o sansa si ne-am impacat, dar a aparut o fata cu care se intelegea perfect, insa eu eram mereu geloasa si ii ceream in fiecare zi explicatii, el s-a despartit de mine si a zis ca de la cearta cu poza incepuse sa tina din ce in ce mai putin la mine, insa mereu imi aducea flori si ma ierta cand ma suparam pe el din toate nimicurile si continua sa fie cu mine. De cand aparuse fata aia eu devenisem obsedata de el si v-am spus eram disperata sa vorbesc cu el si sa ii cer explicatii. Acum suntem despartit, cum pot sa repar totul si sa ne impacam?
kudika_21970
Postat pe 24 Noiembrie 2012 15:47
De la: kudika_21970, la data 2012-11-24 15:47:18Am fost impreuna cu un baiat timp de 9 luni...totul era frumos si de fiecare data cand faceam o greseala el ma ierta si nu cerea nici o explicatie. Acum doua luni m-am despartit de el pt ca avea o poza cu doua fete si stiam ca de uan dintre ele ii placuse. Mi-a mai dat o sansa si ne-am impacat, dar a aparut o fata cu care se intelegea perfect, insa eu eram mereu geloasa si ii ceream in fiecare zi explicatii, el s-a despartit de mine si a zis ca de la cearta cu poza incepuse sa tina din ce in ce mai putin la mine, insa mereu imi aducea flori si ma ierta cand ma suparam pe el din toate nimicurile si continua sa fie cu mine. De cand aparuse fata aia eu devenisem obsedata de el si v-am spus eram disperata sa vorbesc cu el si sa ii cer explicatii. Acum suntem despartit, cum pot sa repar totul si sa ne impacam?




Persoanele obsesive se autoelimina din relatii,invata acest lucru!!!Vina este a amandurora,tu ai fost mult prea posesiva,iar el,,s-a comportat exact ca un tanar modern,cu o partenera principala,si cu alta ca rezerva!!!Ce poti sa faci pentru viitor?????Schimba-ti comportamentul obsesiv,barbatii au nevoie de libertate de miscare,de incredere nefiind vorba,caci ei nu respecta asa ceva!!!!Si retine,un sac peticit nu va fi niciodata ca unul nou!!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Noiembrie 2012 16:16
Unul dintre prietenii mei a vorbit cu el si l-a intrebat ce s-a intamplat, iar el a zis ca nu mai tine la mine decat ca la o prietena si ca nu vrea sa se mai impace cu mine. Seara am aflat de la o prietena ca el a pariat ca nu pot fi nedisperata. Dar ma gandesc ca nu poate sa nu tina la mine din moment ce mereu mi-a acordat sanse sa ramanem impreuna si imi aducea flori, plus ca saptamana trecuta m-a invitat la restaurantul meu preferat pentru ca stia ca imi doream sa merg...Insa de cand i-a spus prietenului meu ca nu vrea sa ne mai impacam nu stiu ce sa mai cred
kudika_21970
Postat pe 24 Noiembrie 2012 18:12
De la: kudika_21970, la data 2012-11-24 18:12:31Unul dintre prietenii mei a vorbit cu el si l-a intrebat ce s-a intamplat, iar el a zis ca nu mai tine la mine decat ca la o prietena si ca nu vrea sa se mai impace cu mine. Seara am aflat de la o prietena ca el a pariat ca nu pot fi nedisperata. Dar ma gandesc ca nu poate sa nu tina la mine din moment ce mereu mi-a acordat sanse sa ramanem impreuna si imi aducea flori, plus ca saptamana trecuta m-a invitat la restaurantul meu preferat pentru ca stia ca imi doream sa merg...Insa de cand i-a spus prietenului meu ca nu vrea sa ne mai impacam nu stiu ce sa mai cred



Ce-a facut???????? A pariat pe esenta sentimentelor tale?????? Numai pentru atata lucru si l-as da uitarii numaidecat,caci iubirea nu este "cal de curse",pe care sa poti paria cand doresti!!! Draga mea,este contradictie intre ce spune prietenilor si modul cum s-a comportat cu tine, anterior ruperii legaturii voastre!!Afla de la mine,ca barbatii pot face si gesturi de bunovointa ,cica in numele iubirii purtate,dar doar de complezenta,din mila,din inertia unei relatii desfasurata furtunos,cu reprosuri din partea ta ,urmate de asa zise iertari si impacari!!!!Poate fi adevarat ceea ce simte in acest moment,,,nutreste un sentiment de prietenie si nimic mai mult!!!! Intre prietenie si iubire este o diferenta uriasa,nu o simti??????
kudika_15804
Postat pe 24 Noiembrie 2012 18:24
De la: kudika_15804, la data 2012-11-24 18:24:21
De la: kudika_21970, la data 2012-11-24 18:12:31Unul dintre prietenii mei a vorbit cu el si l-a intrebat ce s-a intamplat, iar el a zis ca nu mai tine la mine decat ca la o prietena si ca nu vrea sa se mai impace cu mine. Seara am aflat de la o prietena ca el a pariat ca nu pot fi nedisperata. Dar ma gandesc ca nu poate sa nu tina la mine din moment ce mereu mi-a acordat sanse sa ramanem impreuna si imi aducea flori, plus ca saptamana trecuta m-a invitat la restaurantul meu preferat pentru ca stia ca imi doream sa merg...Insa de cand i-a spus prietenului meu ca nu vrea sa ne mai impacam nu stiu ce sa mai cred



Ce-a facut???????? A pariat pe esenta sentimentelor tale?????? Numai pentru atata lucru si l-as da uitarii numaidecat,caci iubirea nu este "cal de curse",pe care sa poti paria cand doresti!!! Draga mea,este contradictie intre ce spune prietenilor si modul cum s-a comportat cu tine, anterior ruperii legaturii voastre!!Afla de la mine,ca barbatii pot face si gesturi de bunovointa ,cica in numele iubirii purtate,dar doar de complezenta,din mila,din inertia unei relatii desfasurata furtunos,cu reprosuri din partea ta ,urmate de asa zise iertari si impacari!!!!Poate fi adevarat ceea ce simte in acest moment,,,nutreste un sentiment de prietenie si nimic mai mult!!!! Intre prietenie si iubire este o diferenta uriasa,nu o simti??????
nu o mai simte...nu citesti ca a parasit-o ?
kudika_21983
Postat pe 24 Noiembrie 2012 18:59
prietena care mi-a zis ca a facut pariu cu ea mi-a zis sa fiu indiferenta cu el si sa incerc sa-l uit pentru ca atunci cand nu o sa ma mai gandesc la el o sa se intoarca el la mine....probabil are si el nevoie de un moment fara cineva care sa-l strezese...ce credeti?
kudika_21970
Postat pe 24 Noiembrie 2012 20:49
De la: kudika_21970, la data 2012-11-24 20:49:44prietena care mi-a zis ca a facut pariu cu ea mi-a zis sa fiu indiferenta cu el si sa incerc sa-l uit pentru ca atunci cand nu o sa ma mai gandesc la el o sa se intoarca el la mine....probabil are si el nevoie de un moment fara cineva care sa-l strezese...ce credeti?


Cred ca trebuie sa-ti vezi de viata ta si nimic mai mult!!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Noiembrie 2012 20:53
m-am gandit sa-l ignor si sa fiu indiferenta..insa saptamana viitoare merg cu el in excursie si nu stiu daca sa-l bag in seama sau sa-l las in pace, si prin a-l baga in seama ma refer sa ii zic ceea ce simt si ca as mai vrea o sansa...
kudika_21970
Postat pe 24 Noiembrie 2012 22:38
Cai verzi pe pereti...cai verzi pe pereeeti!
Visezi, adica... .
Omu' nu te vrea, pentru ca-i fliusturatic.
Tu esti posesiva, atitudine ce nu-si are locul intr-un cuplu.
Asta se numeste nepotrivire de caracter!
Urmatorul!
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Noiembrie 2012 22:46
Ramai gravida inca mai este la moda.
criszoe
Postat pe 24 Noiembrie 2012 22:55
cine e in pas cu moda?
maria-ioana
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:07
Cine ramane gravida si reuseste sa il prosteasca pe tatic sa o ia de soata
criszoe
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:11
De la: criszoe, la data 2012-11-24 23:11:10Cine ramane gravida si reuseste sa il prosteasca pe tatic sa o ia de soata


Sau de hoata
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:12
De la: kudika_14322, la data 2012-11-24 23:12:58
De la: criszoe, la data 2012-11-24 23:11:10Cine ramane gravida si reuseste sa il prosteasca pe tatic sa o ia de soata


Sau de hoata



criszoe
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:16
De la: criszoe, la data 2012-11-24 23:16:31
De la: kudika_14322, la data 2012-11-24 23:12:58
De la: criszoe, la data 2012-11-24 23:11:10Cine ramane gravida si reuseste sa il prosteasca pe tatic sa o ia de soata


Sau de hoata





Pai daca intentionat sa ramana gravida.....e hoata si prin urmare o sa fie sot si hotie
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:23
Noapte buna si vise dulci va doresc



criszoe
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:32
noapte buna cris
maria-ioana
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:34
Nu te supara ca te intreb, dar ce varsta ai?
kudika_19970
Postat pe 24 Noiembrie 2012 23:42
17 ani
kudika_21970
Postat pe 25 Noiembrie 2012 19:44
De la: kudika_21970, la data 2012-11-25 19:44:5117 ani



Draga mea,esti doar un copil,am fiica de aceeasi varsta cu tine,,,poate sunt subiectiva,dar ar trebui sa pui accent pe alte aspecte ale vetii tale,si mai putin pe cea amoroasa!!!!Ai viata asternuta la picioare,,"calc-o" cu grija,caci arde talpile daca sti neatenta cu ea!!!! Of,copii,copii fara minte sau cu mintea inca ravasita de furtunile adolescentei!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Noiembrie 2012 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fostul meu iubit ma vrea ca si amanta! ajutooooooor!!!!!!!! 45 De la: kudika029282 8 Septembrie 2010 21:02
Sa ma despart de iubitul meu? 13 De la: anachronism 2 Aprilie 2010 17:08
M-a inselat cu fosta! 50 De la: Flowers 12 Mai 2011 20:48
ajutati`ma cu sfaturi va rog mult! 8 De la: mara211978 12 Aprilie 2010 18:42
Ii pot recastiga increderea ?daca da cum? 27 De la: kudikauser112 22 Iulie 2014 07:10