Setari Cookie-uri

Piscine,stranduri,cluburi

Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
me_and_point
Postat pe 11 Iunie 2010 21:09
hey!!! chiar ieri am fost la strand!! in Crangasi !!! Strand Dambovita se numeste!!! e super ok , iar apa este foarte curata!!! e 10 lei intrarea si stai cat vrei!!!
girl_serios
Postat pe 13 Iunie 2010 10:07
la moghioros e 30 d elei in weekend si 25 in cursul saptamanii iar programul e de la 8 la 8. e f curat si sunt o groaza de chestii amenajate ptr copii
ssimona
Postat pe 13 Iunie 2010 10:12
Pana in 30 de lei.
Aer_D
Postat pe 13 Iunie 2010 10:27
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii
cristalslefuit
Postat pe 13 Iunie 2010 12:48
Am inteles ca au dat drumul, dupa 5 ani, la strandul Tineretului, langa Herastrau, intre Arcul de Triumf si Casa Presei si ca pretul ar fi de 20 de lei. E renovat, curat, din cate am auzit, inca nu am apucat sa merg.
dolphin
Postat pe 13 Iunie 2010 13:09
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 12:48:09
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii


Oftopic: @Cristal... eu am stat si am intors fraza ta pe toate fetele si zau daca are vreo noima.


Ontopic: Strandurile sunt pana in 30 lei. Au fost niste prieteni pe Ciurel si au zis ca e foarte calumea. Nu stiu, mie nu imi plac strandurile.
Piscinele in general sunt peste 30 lei. La Park era 30 lei(dar e in renovare), la Turabo Club Socety este 50 intrarea. Oricum, piscinele sunt mult, mult mai ok decat strandurile.

Cluburile... depinde enorm. Depinde ce Club, daca vrei cluburi de Rock, ieftine(Gen Fire, Control sau Suburbia) preturile sunt O.K. Nu platesti intrarea, o bere/Cola e in jurul la 6 lei. Daca vrei cluburi/Puburi mai pretentioase gen Green Hours, Newton, PinUp... preturile ajung cam la 8 lei o Cola si Coctailurile peste 13. Du-te pe Lipscani(daca nu te deranjeaza santierul de acolo) si o sa gasesti un loc sa iti petreci noaptea. Tot in zona, daca vrei sa bei bere LowCost, sa vorbesti cu prietenii si sa pierzi vremea intr-o ambianta semitraditionala, gasesti Carul cu bere si curtea berarilor. Ar mai fi terase dragute prin Herastrau(destul de scumpe). In Dorobanti si Floreasca... deja lucrurile devin scumpe.

Sper ca ti-am fost de ajutor in a-ti crea o imagine despre cum stau lucrurile. Din pacate nu cunosc decat Nordul Capitalei ca aici locuiesc.
MSK
Postat pe 13 Iunie 2010 13:14
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 12:48:09
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii

tip bengos, pe felie, cumpar piscina
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2010 13:42
este foarte aglomerat si nu ai loc.
sile
Postat pe 13 Iunie 2010 14:03
De la: dolphin, la data 2010-06-13 13:09:41Am inteles ca au dat drumul, dupa 5 ani, la strandul Tineretului, langa Herastrau, intre Arcul de Triumf si Casa Presei si ca pretul ar fi de 20 de lei. E renovat, curat, din cate am auzit, inca nu am apucat sa merg.

Asa este,l-au deschis.Insa pretul este de 30 ron.Merita toti banii,va asigur.Este superb.Curatenie,apa calda,curata,2 baruri,vestiare,poti servi masa(mici ,carnati,etc) 2 bazine,unul olimpic,adanc,pentru amatorii de intot de rezistenta si altul mare in suprafata,dar cu apa mai mica(se adanceste progresiv),adica,la cei 1,71 m ai mei,cea mai mare apa imi ajungea cam pana la gat.Si am observat cu incantare ca nu lasa inauntru 'dubiosi'.
Sellenna
Postat pe 13 Iunie 2010 15:50
De la: MSK, la data 2010-06-13 13:14:48
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 12:48:09
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii


Oftopic: @Cristal... eu am stat si am intors fraza ta pe toate fetele si zau daca are vreo noima.


Ontopic: Strandurile sunt pana in 30 lei. Au fost niste prieteni pe Ciurel si au zis ca e foarte calumea. Nu stiu, mie nu imi plac strandurile.
Piscinele in general sunt peste 30 lei. La Park era 30 lei(dar e in renovare), la Turabo Club Socety este 50 intrarea. Oricum, piscinele sunt mult, mult mai ok decat strandurile.

Cluburile... depinde enorm. Depinde ce Club, daca vrei cluburi de Rock, ieftine(Gen Fire, Control sau Suburbia) preturile sunt O.K. Nu platesti intrarea, o bere/Cola e in jurul la 6 lei. Daca vrei cluburi/Puburi mai pretentioase gen Green Hours, Newton, PinUp... preturile ajung cam la 8 lei o Cola si Coctailurile peste 13. Du-te pe Lipscani(daca nu te deranjeaza santierul de acolo) si o sa gasesti un loc sa iti petreci noaptea. Tot in zona, daca vrei sa bei bere LowCost, sa vorbesti cu prietenii si sa pierzi vremea intr-o ambianta semitraditionala, gasesti Carul cu bere si curtea berarilor. Ar mai fi terase dragute prin Herastrau(destul de scumpe). In Dorobanti si Floreasca... deja lucrurile devin scumpe.

Sper ca ti-am fost de ajutor in a-ti crea o imagine despre cum stau lucrurile. Din pacate nu cunosc decat Nordul Capitalei ca aici locuiesc.
omule cred ca ai cel putin o carentza 1- eu am facut un comentariu ci nu o fraza 2- daca te referi la fraza mea ai uitat sa o si citezi 3- pentru cultura ta generala precoce asta si-n atentia doamnei sau domnisoarei care a venit cu cererea in momentul cand ceri o informatie faci referire clare ce ce anume vrei sa aflii e ca si cum te-as intreba eu pe tine acum daca sant stranduri ca vreau sa innec pe cineva mai mult de-atat serios carentele tale lasa mult de dorit nu mai zic ca din punct de vedere morfologic am observat ca tu nu faci diferenta intre fraza si comentariu dar vorba lu' pruteanu nu ti-o zic caut-o iar acu' sa revin la "comentariul" tau se facea referire la cluburi cu piscine nu la toate bombele de pe lipscani dupa care dai cu chifteau-n branza de fitza din floreasca sau dorobanti deci fata a vrut sa ceara informatii de LOCATII CU PISCINE nu berarii asa ca hai noroc si umbra multa
cristalslefuit
Postat pe 13 Iunie 2010 16:27
poi sa deschis tineretului si e 30 de lei intrarea si pe dambovita e 10 lei dar e foarte
diana_camelia
Postat pe 13 Iunie 2010 16:36
Mai uite eu am fost ieri 12.06.2010 la o terasa Vanity (prin regie, vizavi de Club Maxx)unde te poti duce si ziua si noaptea sa faci baie in piscina....adica ziua pretul de inchiriere sezlong e de 20 Ron si poti concuma orice de orice suma nu e consumatie obligatorie, iar seara , depinde aseara, deobicei sambata seara e rezervarea gratuita , dar cu consumatie minim de 100- 150 Ron. dar era o super atmosfera si foarte curat si piscina la fel. intra si tu pe net, Baga la cautare Vanity. Distractie placuta.
kudika191026
Postat pe 13 Iunie 2010 17:23
iti dau un sfat:nu te duce pe dambovita,chiar daca intrarea este ieftina poti ramane fara nimic pe tn si in plus e si murdar si sunt unele persoane langa care nu ai vrea sa-ti petreci timpul,cand am fost ultima data akolo am ramas dezbracati ne-au furat pana si hainele si ieri se intorceau o groaza de persoane nu prea dragutze de akolo,du-te pe moghioros e super,chiar daca biletul e 20 de luni pana vineri si 30 in weekend se merita pt k in banii astia sunt incluse sezlonguri si umbrela plus k topoganele sunt foarte super,sunt oameni super ok,ai vestiar cu cheie unde sa-ti lasi lucrurile,doar u ai cheile de la vestiarul tau,sunt vestiare separate,in toaleta baiestilor si in toaleta fetelor,sunt dusuri,e foarte ok,atat k treb sa te duci devreme cel putin in weekend,e plin,pe la 9.
kudika090751
Postat pe 13 Iunie 2010 18:03
La strandul din drumul taberei intrarea este 30 lei, in acesti bani ai si sezlong. La buftea la calul balan, piscina este pe malul lacului intrarea costa tot 30 lei
Liviu_L
Postat pe 13 Iunie 2010 18:30
De strandul din Berceni se mai stie ceva? Sau vreo alta piscina prin zona?
alinastinga
Postat pe 13 Iunie 2010 18:40
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)


Buna ...singurul strand la care am merg eu este cel din Crangasi, aka starndul Dambovita ...In anii trecuti era mai rau insa acum e f ok k s`a schimbat conducerea....intrarea e 10 in orice zi a saptamanii ....programul e non stop aproape ...de la 8 am - 6 am ....si apa este schimbata in fiecare noapte ....in weekend e f aglomerat dar ai loc sa stai la plaja , dar daca vrei sa inoti iti sugerez sa mergi dupa 10 seara ...apa e in continuare calda si e f gol atunci !

Sper sa`ti fi fost de folos....btw acolo gasesti si terenuri de tenis / fotbal/basket ...ai dusuri ...toalete curate ...mini-baruri de unde iti mai poti lua cate ceva ....ai statiu ameajat pt plaja pe nisip....daca nu pe iarba ....e chiar bine !
DizzyGirl
Postat pe 13 Iunie 2010 19:25
strandul din titan, cara...mi se pare ok 15 lei sambata si duminica, 10 lei in cursul sapatamanii..
si ala din drumu taberei, e ok, insa cand am fost azi, nu mai erau locuri..:)))) oricum, azi a fost omor peste tot, asa ca aveti grija pe la ce ora mergeti...vacanta placuta tuturor:P
dydy88
Postat pe 13 Iunie 2010 23:30
la bamboo la piscina intrarea e de 150 demii de luni pana joi si de vineri pana duminica 300 de miilei,ai sezlong inclus in pret,preturi ok,curat,linistit.....
ralucasmaranda
Postat pe 13 Iunie 2010 23:30
LA otopeni la aqua park este iintrarea -adult sambata si duminica 50lei, copii 25lei, iar in cursul saptamanii pt. adulti 25lei copii 15lei, este cam scump dar macar sunt conditii , dusuri noi, toalete curate, sezlonguri, umbrele, in parte e bine , si acolo mai platesti si parcare 2lei /ora sau 30lei pe toata ziua . Te cam doare sufletul dupa bani, asta e in Romania.
67FLORENTA
Postat pe 13 Iunie 2010 23:47
strandul din otopeni este deschis?aqua park!!! cat mai este intrarea?
kudika151645
Postat pe 13 Iunie 2010 23:50
Hmmm...am fost saptamana trecuta la Apanova, o piscina pe la Floreasca. 20 lei intrarea, sezlong inclus. liniste, lumea ok, mi-a placut.
kudika093316
Postat pe 14 Iunie 2010 00:38
O intrare la strandul Tineretului este 30 lei (inclus sezlongul daca il prinzi de dimineata).
qgrl
Postat pe 14 Iunie 2010 08:26
O intrare la strandul Tineretului este 30 lei (inclus sezlongul daca il prinzi de dimineata).
qgrl
Postat pe 14 Iunie 2010 08:27
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 16:27:25
De la: MSK, la data 2010-06-13 13:14:48
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 12:48:09
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii


Oftopic: @Cristal... eu am stat si am intors fraza ta pe toate fetele si zau daca are vreo noima.


Ontopic: Strandurile sunt pana in 30 lei. Au fost niste prieteni pe Ciurel si au zis ca e foarte calumea. Nu stiu, mie nu imi plac strandurile.
Piscinele in general sunt peste 30 lei. La Park era 30 lei(dar e in renovare), la Turabo Club Socety este 50 intrarea. Oricum, piscinele sunt mult, mult mai ok decat strandurile.

Cluburile... depinde enorm. Depinde ce Club, daca vrei cluburi de Rock, ieftine(Gen Fire, Control sau Suburbia) preturile sunt O.K. Nu platesti intrarea, o bere/Cola e in jurul la 6 lei. Daca vrei cluburi/Puburi mai pretentioase gen Green Hours, Newton, PinUp... preturile ajung cam la 8 lei o Cola si Coctailurile peste 13. Du-te pe Lipscani(daca nu te deranjeaza santierul de acolo) si o sa gasesti un loc sa iti petreci noaptea. Tot in zona, daca vrei sa bei bere LowCost, sa vorbesti cu prietenii si sa pierzi vremea intr-o ambianta semitraditionala, gasesti Carul cu bere si curtea berarilor. Ar mai fi terase dragute prin Herastrau(destul de scumpe). In Dorobanti si Floreasca... deja lucrurile devin scumpe.

Sper ca ti-am fost de ajutor in a-ti crea o imagine despre cum stau lucrurile. Din pacate nu cunosc decat Nordul Capitalei ca aici locuiesc.
omule cred ca ai cel putin o carentza 1- eu am facut un comentariu ci nu o fraza 2- daca te referi la fraza mea ai uitat sa o si citezi 3- pentru cultura ta generala precoce asta si-n atentia doamnei sau domnisoarei care a venit cu cererea in momentul cand ceri o informatie faci referire clare ce ce anume vrei sa aflii e ca si cum te-as intreba eu pe tine acum daca sant stranduri ca vreau sa innec pe cineva mai mult de-atat serios carentele tale lasa mult de dorit nu mai zic ca din punct de vedere morfologic am observat ca tu nu faci diferenta intre fraza si comentariu dar vorba lu' pruteanu nu ti-o zic caut-o iar acu' sa revin la "comentariul" tau se facea referire la cluburi cu piscine nu la toate bombele de pe lipscani dupa care dai cu chifteau-n branza de fitza din floreasca sau dorobanti deci fata a vrut sa ceara informatii de LOCATII CU PISCINE nu berarii asa ca hai noroc si umbra multa


Dumnezeule, baga baiete si niste puncte la sfarsit sau litere mari la inceput de fraza (propozitie) ca esti imposibil de citit!
rashela
Postat pe 14 Iunie 2010 08:42
pe strandul tineretului este intrarea 30 de lei ...da e superb acolo merita sa ma duceti
crys_tal
Postat pe 14 Iunie 2010 09:44
Iti pot recomanda sa eviti strandul Moghioros, in urma experientei nefericite pe care am avut-o ieri... Nu ma scald in bani dar mi-am zis sa fac un efort si sa-mi duc doar o data, ca recompensa pentru realizarile scolare de anul asta, cei trei copii la strandul care, vazut de afara, pare ok...iar prin prisma pretului, 30 lei, promite mult.... Fals! La ora 8 si ceva nu era apa in bazine, sacii cu gunoi domneau pretutindeni, zone nematurate dar care s-au maturat asa, printre clienti, brocute vesele sareau in bazine, baieti posomorati stergeau cu buretii marginile piscinelor si recomandau copiilor sa stea locului, sa nu se dea pe tobogane pana nu se da drumul la apa... Greu de tinut copiii in frau... Asa ca pe la 10 si ceva, cand s-a dat drumul la apa (si e de remarcat sistemul dement al toboganelor pentru copii mici, care sunt efectiv propulsati pe tobogane si aruncati pe ciment la intervale regulate de timp de debitul apei adunate sus, intr-o galeata imensa...chiar, OPC-ul ar trebui sa studieze putin problema asta!) fetita mea, aflata pe unul din toboganele- tub, a fost surprinsa de suvoiul de apa, intoarsa cu capul in jos si aruncata in bazinul cu apa insuficienta sau suficienta doar cat sa alunece...nu stiu daca a existat copil intrat ieri in acel bazin care sa nu fi alunecat si sa nu fi cazut cu capul de ciment.
Bazinele nu s-au umplut cu apa pana am plecat, spre ora 13.... Sezlongurile lipite unul de altul, spre o riguroasa speculare a spatiului, erau necuratate de anul trecut, banuiesc...
Nu sunt cusurgioaica, zau! Si, ca dovada, subliniez si un lucru bun: copacii infloriti care raspandesc un miros incantator...
Corina_Giura
Postat pe 14 Iunie 2010 09:51
si eu am fost in crangasi ieri si nu il recomand pentru nimic in lume. Tiganie de cea mai joasa speta, mizerie, aglomeratie de iti vine sa le dai portofelul din proprie initiativa, doar sa nu se apropie de tine
alexalexutzu
Postat pe 14 Iunie 2010 12:57
Buna,

In ceea ce priveste Strandul Dambovita pot spune ca nici 2 lei nu merita sa dai pe intrare. Nu stiu cat de curata e apa avand in vedere ca multi dintre oamenii care se duc acolo merg pe jos (desculti) pan' la colt sa-si ia o shaorma -.- si tot acesti oameni intra dup-aceea in apa. Am fost o singura data acolo, acum vreo 2 ani, si sincer nu am avut curajul sa intru in apa. In plus, stau la 2 strazi de strand si am vazut ce oameni se duc pe acolo si cat de plin e. Zilele trecute n-aveai loc sa arunci un ac (la propriu vorbind). In schimb am citit despre Strandul Tineretului care s-a deschis acum cateva zile. Intrare e 30 de lei si poti sta cat vrei tu. Bauturile incep de la 3 lei (banuiesc ca 3 lei e o sticla de apa la 0.5) Cam scumpa intrarea insa parerea mea este ca merita sa mergi de cateva ori. Piscina curata, vestiare curate, terasa.. si avand in vedere ca abia s-a redeschis cred ca deocamdata e ok. Ajungi aici cu tramvaiul 41 (statia Agronomie) de acolo mai mergi 1 min si ai ajuns. Aqua Park am auzit ca e ok insa risti sa te lovesti daca te dai pe nebuniile alea de tobogane. Intrarea e 30 lei in timpul saptamanii si 50 lei in weekend. Despre alte stranduri nu stiu, am auzit doar de Moghioros dar habar nu am cum e acolo. Si am mai auzit despre piscina de la Hotel Park (Pajura) care e ft ok, intrarea era 20 sau 25 lei acum vreo 3 ani acuma nu stiu ce s-a mai schimbat. Cam atat.
Daca vreau sa beau un suc cu prietenii merg in Regie ca e mai aproape de mine si in general preturile sunt destul de mici (in Texas mi se par cele mai mici) iar daca vreau sa mananc merg in Maxx la terasa sau in Pub 18.
Binchen
Postat pe 14 Iunie 2010 19:39
nu stiu care a fost la piscina in turabo si a platit 50 ron ..mergeti fetelor ca de luni pana joi e 15 lei si ai sezlong ..curatenie lume buna civilizata
stef21
Postat pe 15 Iunie 2010 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
... 3 De la: kudika194710 13 Iunie 2010 21:47
Uff ...Bianca Draguseanu & Botezatu 51 De la: peppermint 26 Octombrie 2010 18:38
abuz sexual si fizic 57 De la: darksukkubus69 27 Noiembrie 2009 22:35
hey 2 De la: denis_roxana 5 Mai 2011 09:36
Am nevoie de un sfat :) 1 De la: Gota_Ana_Gabriela_1 10 Februarie 2012 11:46