Setari Cookie-uri

Piscine,stranduri,cluburi

Da s-a deschis strandul tineretului dar intrarea este de 30 ron....in rest curatel....dar aici dak nu vii de dimineata nu prinzi nici "pat"nici sezlong....si stai pe iarba,nu ai voie sa intri cu produse de afara iar de la ei poti cumpara numai mici,carnati si ceafa de porc:)))....sucuri si inghetata....daca ai pofta de un chips,sau altceva....iti poti pune pofta in cui
alyangel
Postat pe 15 Iunie 2010 08:27
Daca tot si-a intrat vara in drepturi si vrei sa iesi din Bucuresti, iti recomand sa mergi pana in Brasov.
La "Paradisul Acvatic" , intrarea este cam scumpa ( 50 ron + sezlong ) , dar e cel mai tare complex din tara. Aici gasesti de la saune pana la masaj, grota, 2 topogane, cantina si multe altale.
Este super, merita !
grecudelia
Postat pe 15 Iunie 2010 16:24
La Tineretului e 30 ron intrarea dar arata foarte bine. Am fost w/e trecut :D
2 bazine, apa curata, muzica, lume cat de cat civilizata. In plus amenajeaza si un club in aer liber.
ama2181
Postat pe 15 Iunie 2010 18:16
scuze, la bamboo 30 lei???esti sigura???eu am fost anul trecut si era 50 lei.
kudika066833
Postat pe 19 Iunie 2010 10:37
La Daimon Club luni-vineri 30 ron, week-end 50 ron.
lizzy29
Postat pe 26 Iunie 2010 23:14
De la: rashela, la data 2010-06-14 08:42:31
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 16:27:25
De la: MSK, la data 2010-06-13 13:14:48
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 12:48:09
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii
INTR-UN FEL ANUME AI SI TU DREPTATE DAR HAI SA TE INITIEZ SI PE TINE NITELUS "PE INTERNET SE ACCEPTA GRESELI GRAMATICALE SAU IGNORAREA VIRGULELOR SAU PUNCTELOR SPER CA MORFOLOGIA SAU PUNCTUATIA NU E O PROBLEMA DIN PARTEA TA ASA CA CITESTE SI TU CU VIRGULA SI PUNCT

Oftopic: @Cristal... eu am stat si am intors fraza ta pe toate fetele si zau daca are vreo noima.


Ontopic: Strandurile sunt pana in 30 lei. Au fost niste prieteni pe Ciurel si au zis ca e foarte calumea. Nu stiu, mie nu imi plac strandurile.
Piscinele in general sunt peste 30 lei. La Park era 30 lei(dar e in renovare), la Turabo Club Socety este 50 intrarea. Oricum, piscinele sunt mult, mult mai ok decat strandurile.

Cluburile... depinde enorm. Depinde ce Club, daca vrei cluburi de Rock, ieftine(Gen Fire, Control sau Suburbia) preturile sunt O.K. Nu platesti intrarea, o bere/Cola e in jurul la 6 lei. Daca vrei cluburi/Puburi mai pretentioase gen Green Hours, Newton, PinUp... preturile ajung cam la 8 lei o Cola si Coctailurile peste 13. Du-te pe Lipscani(daca nu te deranjeaza santierul de acolo) si o sa gasesti un loc sa iti petreci noaptea. Tot in zona, daca vrei sa bei bere LowCost, sa vorbesti cu prietenii si sa pierzi vremea intr-o ambianta semitraditionala, gasesti Carul cu bere si curtea berarilor. Ar mai fi terase dragute prin Herastrau(destul de scumpe). In Dorobanti si Floreasca... deja lucrurile devin scumpe.

Sper ca ti-am fost de ajutor in a-ti crea o imagine despre cum stau lucrurile. Din pacate nu cunosc decat Nordul Capitalei ca aici locuiesc.
omule cred ca ai cel putin o carentza 1- eu am facut un comentariu ci nu o fraza 2- daca te referi la fraza mea ai uitat sa o si citezi 3- pentru cultura ta generala precoce asta si-n atentia doamnei sau domnisoarei care a venit cu cererea in momentul cand ceri o informatie faci referire clare ce ce anume vrei sa aflii e ca si cum te-as intreba eu pe tine acum daca sant stranduri ca vreau sa innec pe cineva mai mult de-atat serios carentele tale lasa mult de dorit nu mai zic ca din punct de vedere morfologic am observat ca tu nu faci diferenta intre fraza si comentariu dar vorba lu' pruteanu nu ti-o zic caut-o iar acu' sa revin la "comentariul" tau se facea referire la cluburi cu piscine nu la toate bombele de pe lipscani dupa care dai cu chifteau-n branza de fitza din floreasca sau dorobanti deci fata a vrut sa ceara informatii de LOCATII CU PISCINE nu berarii asa ca hai noroc si umbra multa


Dumnezeule, baga baiete si niste puncte la sfarsit sau litere mari la inceput de fraza (propozitie) ca esti imposibil de citit!
cristalslefuit
Postat pe 27 Iunie 2010 19:21
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-27 19:21:38
De la: rashela, la data 2010-06-14 08:42:31
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 16:27:25
De la: MSK, la data 2010-06-13 13:14:48
De la: cristalslefuit, la data 2010-06-13 12:48:09
De la: me_and_point, la data 2010-06-11 21:09:28Buna as dori si eu sa aflu cam cat ma sunt preturile la piscine,cluburi,stranduri...daca ma ajutati va sunt profund recunoscatoare...am cautat dar sunt din ani trecuti sau nu se dau prea multe detali....
si daca ati stii cum sunt conditiile...raman datoare..:)
buna , am stat putin si am dezvoltat fraza ta ca sa-mi dau seama de fapt la ce anume te referi .Sa-nteleg cu si tu incerci sa faci economii si sa te rezumi la preturi cat mai accesibile si conditii cat mai civilizate.Si ce am constatat : "care mai sunt preturile la piscine,cluburi stranduri" pai din asta in cred ca esti putin confuza nu de alta dar daca te referi la stranduri atunci nu cred ca ar conta pretul caci conditiile sunt destul de adecvate cum au citat si ceilalt "moghioros,crangasi,otopeni floreasca etc. daca te referi la piscine acolo poti fi sigura ca de conditii nu te poti plange iar la preturi nu te mai gandesti ca nu ai mai intreba de ele cand zici de cluburi acum scuza-ma dar deja nu e nevoie sa evoci cuvantul asta ca de restul e subinteles si stiut de toata lumea iar aici stau si ma-ntreb la ce nivel te ridici sau din ce grupa de oameni faci parte ca sa stiu ce ti-as putea recomanda acu ' stau si ma-ntreb io la ce localitate te referi ca stranduri,piscine si cluburi sunt in toata tzara dar cel mai bine fa si tu ca mine cumpara-ti o piscina si nu te mai poti plange de preturi sau conditii
INTR-UN FEL ANUME AI SI TU DREPTATE DAR HAI SA TE INITIEZ SI PE TINE NITELUS "PE INTERNET SE ACCEPTA GRESELI GRAMATICALE SAU IGNORAREA VIRGULELOR SAU PUNCTELOR SPER CA MORFOLOGIA SAU PUNCTUATIA NU E O PROBLEMA DIN PARTEA TA ASA CA CITESTE SI TU CU VIRGULA SI PUNCT

Oftopic: @Cristal... eu am stat si am intors fraza ta pe toate fetele si zau daca are vreo noima.


Ontopic: Strandurile sunt pana in 30 lei. Au fost niste prieteni pe Ciurel si au zis ca e foarte calumea. Nu stiu, mie nu imi plac strandurile.
Piscinele in general sunt peste 30 lei. La Park era 30 lei(dar e in renovare), la Turabo Club Socety este 50 intrarea. Oricum, piscinele sunt mult, mult mai ok decat strandurile.

Cluburile... depinde enorm. Depinde ce Club, daca vrei cluburi de Rock, ieftine(Gen Fire, Control sau Suburbia) preturile sunt O.K. Nu platesti intrarea, o bere/Cola e in jurul la 6 lei. Daca vrei cluburi/Puburi mai pretentioase gen Green Hours, Newton, PinUp... preturile ajung cam la 8 lei o Cola si Coctailurile peste 13. Du-te pe Lipscani(daca nu te deranjeaza santierul de acolo) si o sa gasesti un loc sa iti petreci noaptea. Tot in zona, daca vrei sa bei bere LowCost, sa vorbesti cu prietenii si sa pierzi vremea intr-o ambianta semitraditionala, gasesti Carul cu bere si curtea berarilor. Ar mai fi terase dragute prin Herastrau(destul de scumpe). In Dorobanti si Floreasca... deja lucrurile devin scumpe.

Sper ca ti-am fost de ajutor in a-ti crea o imagine despre cum stau lucrurile. Din pacate nu cunosc decat Nordul Capitalei ca aici locuiesc.
omule cred ca ai cel putin o carentza 1- eu am facut un comentariu ci nu o fraza 2- daca te referi la fraza mea ai uitat sa o si citezi 3- pentru cultura ta generala precoce asta si-n atentia doamnei sau domnisoarei care a venit cu cererea in momentul cand ceri o informatie faci referire clare ce ce anume vrei sa aflii e ca si cum te-as intreba eu pe tine acum daca sant stranduri ca vreau sa innec pe cineva mai mult de-atat serios carentele tale lasa mult de dorit nu mai zic ca din punct de vedere morfologic am observat ca tu nu faci diferenta intre fraza si comentariu dar vorba lu' pruteanu nu ti-o zic caut-o iar acu' sa revin la "comentariul" tau se facea referire la cluburi cu piscine nu la toate bombele de pe lipscani dupa care dai cu chifteau-n branza de fitza din floreasca sau dorobanti deci fata a vrut sa ceara informatii de LOCATII CU PISCINE nu berarii asa ca hai noroc si umbra multa


Dumnezeule, baga baiete si niste puncte la sfarsit sau litere mari la inceput de fraza (propozitie) ca esti imposibil de citit!
INTR-UN FEL ANUME AI SI TU DREPTATE DAR HAI SA TE INITIEZ SI PE TINE NITELUS "PE INTERNET SE ACCEPTA GRESELI GRAMATICALE SAU IGNORAREA VIRGULELOR SAU PUNCTELOR SPER CA MORFOLOGIA SAU PUNCTUATIA NU E O PROBLEMA DIN PARTEA TA ASA CA CITESTE SI TU CU VIRGULA SI PUNCT SI APROPO SA NU UIT DE O GRESEALA DIN PARTEA TA Dumnezeule, baga baiete si niste puncte la sfarsit sau litere mari la inceput de fraza (propozitie) ca esti imposibil de citit! EXPLICA-MI SI MIE CUM POTI CITI TU O PERSOANA DACA VREI SA TE REFERI CA CITATUL MEU E GREU DE CITIT ATUNCI TRABUIA SA PUI INTRE GHILIMELE ASTA APROPO DE PUNCTUATIE
cristalslefuit
Postat pe 27 Iunie 2010 19:28
Eu am fost acum doua saptamani la strandul din Crangasi si mi s-a parut ok .Nu era inghesuiala , nu erau ciudati ... Am vazut de la mamici cu copii si oameni de varsta a doua la adolescenti care se balaceau .Apa era calda , curata . Salvamari pe langa fiecare piscina (nu stiu sa inot deci mi se pare ok ) .
Junona6
Postat pe 13 Iulie 2010 01:06


Asa era si anul trecut cand am fost eu .... Acelasi tobogane, angajati plictisiti si foarte mare inghesuiala ... Ok ai sezlong inclus in pret dar la ce te ajuta daca esti la cativa cm de cel de langa tine .... Nu ai loc nici sa respiri ca lumea ... E prea inghesuit .... Prefer Crangasi anytime ....
Junona6
Postat pe 13 Iulie 2010 01:08
Ma simt nevoita sa deduc ca al doilea raspuns se referea la Moghioros.
Vad ca fiecare e cu parerea lui p-aici, dar nu pot sa ma abtin sa nu vad ca 60% inclina spre crangasi. Terminati ma copii cu fantasmagoriile astea.
Prefer sa ma duc sa dau ACEIASI BANI (de luni pana vineri) pe moghioros decat sa ma duc pe crangasi si sa le dau lor 10 lei pe ce? ma refer ca dau aceiasi bani pt ca daca suferi, poe crangasi ajungi tot la 20 de lei, e 10 lei sa-ti inchiriezi si un sezlong, pe care le pazesc niste bolnavi si NU ti-l cara nimeni unde vrei. poti sa ai si 5 ani, 15 kile, tre sa ti-l iei singur din gramada aia si la sf sa ti-l aduci singur inapoi. Yey
de apa nici nu ma mai lansez in descrieri.

cine a fost pe moghioros si zicea ca nu e apa, ca hau, ca bau a prins o zi proasta, nu pate fi tot timpul perfect. mai bine acolo sezlong langa sezlong, dar cu apa curata, decat pe crangasi, raie langa boala de piele.
Boca
Postat pe 13 Iulie 2010 10:16
Referitor la Strandul Tineretului
Va recomand sa stati departe de acest strand, pentru ca:
au UN singur bazin functional, cel de al doilea este destinat antrenamentelor de polo si inot - inaccesibil pentru noi
in acel UNIC bazin functional intra si copii de sub 5 ani, eu chiar nu vreau sa fac baie in pipiul lor
la intrare esti controlat de bautura si suc, nu ai voie nici cu apa in conditiile in care strandul nu este echipat cu fantani sau alta sursa de apa potabila
Obligarea clientului sa cumpere produsele strandului la suprapret este ilegala.
De asemenea este ilegala controlarea in bagaje, doar politia si doar in anumite circumstante poate proceda la perchezitie.
Gaelex
Postat pe 11 Iulie 2011 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
1 aprilie 10 De la: AndreeaDeutza 2 Aprilie 2010 16:15
hello 11 De la: just_heaven 22 Aprilie 2009 13:09
abuz sexual si fizic 57 De la: darksukkubus69 27 Noiembrie 2009 22:35
Lenjeria intima rosie-vulgara sau sexy? 49 De la: _rox3lla_ 18 Martie 2011 20:47
Buna 7 De la: greierash_is_back 3 Noiembrie 2009 11:49