Setari Cookie-uri

Dilema unei iubiri

buna ziua dragele mele va scriu voua pentru-ca sper sa ma intelegeti si sa imi raspundeti sa pot avea macar o ideie ...sa incepem : sunt maritata de 2 ani cu barbat bun...in afara faptului ca ma omoara cu fotbalul si ca nu ma inteleg cu mama lui si sora lui :) plus ca nu am prieteni aici el fiind din alt oras asa ca am lasat totul ( familie , putini prieteni care ii aveam , scoala eram intra 12....mai aveam un pic si dadeam bacu....) acum suntem bine zic eu ...munca si acasa...o viata monotona .acum cateva zile am dat peste un fost iubit ( prima mea iubire cu vreo 10 ani in urma fiind povestea) pe un site de socializare si din vorba in vorba miam dat seama ca inca mai exista acel sentiment de atunci eu eram o fata inocenta...el un tanar simpatic cu ochii albestri...acum nu stiu ce sa fac sa las totul in urma si sa merg mai departe cu viata mea...sau sa merg cu povestea din trecut ma gandesc si nu stiu ce sa fac....mie frica de ce vor zice ai mei....ai lui...imi dati un sfat ceva va rog
kudika196477
Postat pe 15 Iunie 2010 13:42
adica te mananca si nu stii daca vrei ca sa te scarpini, nu?
baba_cloanta
Postat pe 15 Iunie 2010 13:46
da...cam asa ceva..as vrea sa las totul si sa incep din nou..nu as lasa totul...nu stiu ce sa fac mie drag si sotul nu zic nu ....cred vreau ceva ce nu pot avea si mie frica de consencinte
kudika196477
Postat pe 15 Iunie 2010 13:49
deci, nu! nu te inteleg!
kitty_krieger
Postat pe 15 Iunie 2010 13:53
deci tu ai vrea si cu p..a in c_ur si c sufletul in rai!
ntz!ntz!ntz!
baba_cloanta
Postat pe 15 Iunie 2010 13:56
pai nici eu nu stiu ce vreau vreau prima iubire....si pentru asta trebuie sa trec printr-un divort..nu ar fi corect din partea mea sa fac si alti sa sufere nu? dar eu ce sa fac? sa stau cu un barbat care ma face sa ma simt de 40 de ani.....care nu ma face sa rad niciodata si care nu ma asculta niciodata ...prima iubire e altfel ma face sa simt bine....ma face sa rad...ma completeaza in ceea ce vreau sa zic ...
kudika196477
Postat pe 15 Iunie 2010 13:59
si la ce te-ai mai maritat si ai lasat totul balta? ce te face sa crezi ca, cu asta nu va fi la fel?
miss_darine
Postat pe 15 Iunie 2010 14:02
aaaaa....cati ani ai???casnicia e un lucru serios...si daca ai probleme in cuplu ele se rezolva in cuplu!Sfatul meu e sa stai de vorba cu sotul tau(care app cati ani are?)si sa-i spui ce te nemultumeste...,iar vis-a-vis de prima iubire care nu se uita niciodata,mai chinuie-te putin,ca nu va merge.daca v-ati despartit atunci inseamna ca ceva nu a mers...de ce crezi ca va merge acum???
alina_constantin88
Postat pe 15 Iunie 2010 14:05
de ce te-ai maritat?
nu ai vazut k nu te face sa razi inainte?
dar daca te omora k bataia ar fi fost bine?
si cine iti garanteaza tie k prima iubire e mai bun....totul pana locuiesti sub acelasi acoperis
mai bine vb k sotul tau si spune-i ce te nemultumese!
kudika185167
Postat pe 15 Iunie 2010 14:07
aveti dreptate daca nu a mers atunci....acum nici atat el e cu lumea lui eu sunt cu lumea mea... o sa vb cu sotul meu si sa ne lamurim problemele decat sa il pierd si pe el....asa ca trecutul sa ramana in trecut si sa traiesc doar cu prezentul si viitorul
kudika196477
Postat pe 15 Iunie 2010 14:11
eu am 24 sotul meu are 31 .....si celalat el are 27...
kudika196477
Postat pe 15 Iunie 2010 14:13
sunt convinsa ca nici una nu are intentia de a fi rautaciasa asa ca nu te supara pe noi...dar mie personal mi es pare ca esti putin copilaroasa...azi vrei ceva maine nu mai vrei...asa ca ia o coala si imparte-o in 2,in dreapta scrie toate motivele pentru care vrei sa fi cu sotul tau iar in stanga scrie toate motivele pt care nu-l mai vrei...si vezi cum sta balanta...cantareste bine ca nu exista cale de intoarcere!
alina_constantin88
Postat pe 15 Iunie 2010 14:13
aparitia acestui vechi iubit ar trebui sa iti puna tie un semnul ? si sa vezi ce anume lipseste casniciei tale, unde si cand a intervenit monotonia. Sunt convinsa ca daca te vei stradui sa te faci ascultata de catre sotul tau vei reusi. si lamureste odata problema care o ai cu sentimentele, de fapt cel pe care il iubesti e sotul sau vechiul iubit? s`ar putea ca acesta sa fie doar un capriciu, ceva trecator, pe cand casnicia iti ofera adevarata stabilitate.. Tu si inima ta decizi asta!
Daniela17Vampire
Postat pe 15 Iunie 2010 14:16
De la: kudika196477, la data 2010-06-15 13:42:51buna ziua dragele mele va scriu voua pentru-ca sper sa ma intelegeti si sa imi raspundeti sa pot avea macar o ideie ...sa incepem : sunt maritata de 2 ani cu barbat bun...in afara faptului ca ma omoara cu fotbalul si ca nu ma inteleg cu mama lui si sora lui :) plus ca nu am prieteni aici el fiind din alt oras asa ca am lasat totul ( familie , putini prieteni care ii aveam , scoala eram intra 12....mai aveam un pic si dadeam bacu....) acum suntem bine zic eu ...munca si acasa...o viata monotona .acum cateva zile am dat peste un fost iubit ( prima mea iubire cu vreo 10 ani in urma fiind povestea) pe un site de socializare si din vorba in vorba miam dat seama ca inca mai exista acel sentiment de atunci eu eram o fata inocenta...el un tanar simpatic cu ochii albestri...acum nu stiu ce sa fac sa las totul in urma si sa merg mai departe cu viata mea...sau sa merg cu povestea din trecut ma gandesc si nu stiu ce sa fac....mie frica de ce vor zice ai mei....ai lui...imi dati un sfat ceva va rog



mda, alta careia i s-a urat cu binele,....

Faptul ca nu te intelegi bine cu ai lui este egal cu ZERO, parerea mea ...nu te-ai maritat cu familia lui, te-ai maritat cu el si asta e tot ce ar fi trebuit sa conteze.

Cand te-ai maritat, te-ai grabit fix ca fata mare la ....ai ghicit ....maritat. Tu esti inca o pustoaica ...vrei sa experimentezi, sa te distrezi ... si din cate imi dau seama, el e ceva mai mare ca tine, si nu prea ii mai arde de distractie. Si e posibil ca diferenta de mentalitate dintre voi doi sa fie mai mare => de aici si monotonia ...

Parerea mea e ca vrei sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.... Incearca totusi sa vorbesti cu sotul tau, sau incearca sa-l scoti tu din monotonia in care s-a cufundat. Iesiti mai des in oras, la un film.... Cand sta ca bolovanul si se uita la TV, du-te si tu la el, ia-l in brate ....etc....restul nu trebuie sa te invatam noi



cristina_xxx2006
Postat pe 15 Iunie 2010 14:18
deci...sa votat... analizezi situatia bine!!!!
kudika185167
Postat pe 15 Iunie 2010 14:18
breeeee...e campionatul mondial de fotbal...cred ca nu exista barbat care sa nu stea agatat in fata tv-ului!
miss_darine
Postat pe 15 Iunie 2010 14:21
fata sa stii ca al meu nu sta agatat in fata tv-ului, da?el sta cu ochii lipiti de tv!
pana si cand tre' sa mancam tre sa ii raschetez ochii de pe tv!
baba_cloanta
Postat pe 15 Iunie 2010 14:27
De la: baba_cloanta, la data 2010-06-15 14:27:09fata sa stii ca al meu nu sta agatat in fata tv-ului, da?el sta cu ochii lipiti de tv!
pana si cand tre' sa mancam tre sa ii raschetez ochii de pe tv!

saracu' bietu' om....l-ai lasat orb
miss_darine
Postat pe 15 Iunie 2010 14:30
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 14:30:39
De la: baba_cloanta, la data 2010-06-15 14:27:09fata sa stii ca al meu nu sta agatat in fata tv-ului, da?el sta cu ochii lipiti de tv!
pana si cand tre' sa mancam tre sa ii raschetez ochii de pe tv!

saracu' bietu' om....l-ai lasat orb


fata tre sa se faca sacrificii! daca murea de foame cand era cu ochii lipiti de tv!
baba_cloanta
Postat pe 15 Iunie 2010 14:40
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 14:21:44breeeee...e campionatul mondial de fotbal...cred ca nu exista barbat care sa nu stea agatat in fata tv-ului!



inseamna ca al meu e exceptia ....ca nu s-a uitat la nici un meci ...

E la fel de ahtiat dupa fotbal ca si mine

cristina_xxx2006
Postat pe 15 Iunie 2010 14:43
De la: kudika196477, la data 2010-06-15 13:42:51buna ziua dragele mele va scriu voua pentru-ca sper sa ma intelegeti si sa imi raspundeti sa pot avea macar o ideie ...sa incepem : sunt maritata de 2 ani cu barbat bun...in afara faptului ca ma omoara cu fotbalul si ca nu ma inteleg cu mama lui si sora lui :) plus ca nu am prieteni aici el fiind din alt oras asa ca am lasat totul ( familie , putini prieteni care ii aveam , scoala eram intra 12....mai aveam un pic si dadeam bacu....) acum suntem bine zic eu ...munca si acasa...o viata monotona .acum cateva zile am dat peste un fost iubit ( prima mea iubire cu vreo 10 ani in urma fiind povestea) pe un site de socializare si din vorba in vorba miam dat seama ca inca mai exista acel sentiment de atunci eu eram o fata inocenta...el un tanar simpatic cu ochii albestri...acum nu stiu ce sa fac sa las totul in urma si sa merg mai departe cu viata mea...sau sa merg cu povestea din trecut ma gandesc si nu stiu ce sa fac....mie frica de ce vor zice ai mei....ai lui...imi dati un sfat ceva va rog


super tare...vrei sa renunti la casnicia ta pt o iubire din trecut....tu crezi ca sentimentele au ramas la fel intre timp? crezi k totul o sa mai fie k acum 10 ani? oamenii evouleaza in timp..se schimba.... nu stiu cum de ti-a putut trece prin cap asemenea chestie... si inca ceva..nu inteleg de ce unele persoane se casatoresc asa devreme..gen 22-24 ani..aveti tot timpul din lume...nu la varsta cea mai frumoasa... dar ma rog..e doar o parerea mea
FRN
Postat pe 16 Iunie 2010 15:42
parerea mea este ca daca sotul tau te iubeste si ti place de el sa ramai cu el cine ti poate garanta tie ca la fostul tau prieten ii mai place de tine ? oricum asta depinde de tine tu sti ce simti pentru ambi . Eu as ramane cu sotul si nu m-ar interesa nici soacra nici cumnata decat relatia mea dintre mine si sot . Sfatul meu... ca sant multe altele acuma depinde de tine ce alegi :)
papusika_kudika
Postat pe 20 Iunie 2010 21:18
De la: kudika196477, la data 2010-06-15 13:42:51buna ziua dragele mele va scriu voua pentru-ca sper sa ma intelegeti si sa imi raspundeti sa pot avea macar o ideie ...sa incepem : sunt maritata de 2 ani cu barbat bun...in afara faptului ca ma omoara cu fotbalul si ca nu ma inteleg cu mama lui si sora lui :) plus ca nu am prieteni aici el fiind din alt oras asa ca am lasat totul ( familie , putini prieteni care ii aveam , scoala eram intra 12....mai aveam un pic si dadeam bacu....) acum suntem bine zic eu ...munca si acasa...o viata monotona .acum cateva zile am dat peste un fost iubit ( prima mea iubire cu vreo 10 ani in urma fiind povestea) pe un site de socializare si din vorba in vorba miam dat seama ca inca mai exista acel sentiment de atunci eu eram o fata inocenta...el un tanar simpatic cu ochii albestri...acum nu stiu ce sa fac sa las totul in urma si sa merg mai departe cu viata mea...sau sa merg cu povestea din trecut ma gandesc si nu stiu ce sa fac....mie frica de ce vor zice ai mei....ai lui...imi dati un sfat ceva va rog


Da, lasa totul balta pana nu-ti tranteste doi copii, mergi la mama ta si te reapuca de scoala!
Tu nu vezi ca in ziua de azi nu-si gasesc servici copii buni si cu soala, tu vrei sa devi dependenta de un barbat?! ( dependenta financiar)

prima iubire acum 10 ani?!
mai mama, dar iubareata esti, cati ani ai?..........totusi
stem_29
Postat pe 1 Iulie 2010 11:33
deci....tu ai 24 de ani. iubirea ta veche de 10 ani. daca socotesc bine aveai 14 ani, 15 cu bataie. daca gresesc corecteaza-ma.
kudika031402
Postat pe 1 Iulie 2010 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doresc si eu un sfat cu privire la viitorul relatiei mele ! 38 De la: annes_kola 2 Octombrie 2009 18:16
Cum sa`l tin langa mine 44 De la: verraa 27 Aprilie 2011 00:47
O decizie foarte grea... 28 De la: my_chocolat 15 Februarie 2009 14:31
Nevoie de o parere! 4 De la: contesina 4 Aprilie 2011 21:25
O parere va rog.... 87 De la: gigi_oprea 14 Decembrie 2010 20:27