Setari Cookie-uri

Sunt o proasta, am fost infidela

Nu am crezut ca am sa ajung sa scriu vreodata pe acest subiect , dar... mi-am inselat prietenul pe care al iubesc la maxim, da poate ca suna fals si tampit , dar al iubesc si-mi pare rau enorm de mult, gandul ca am facut asta ma chinuie ingrozitor de mult.El nu stie, nu indraznesc sa-i zic si nici nu stiu cum as putea sa o fac, de unde sa incep....dar un lucru e cert daca ai zic al pierd definitiv si asta nu vreau.
Recuonosc ca atunci cind am facut-o eram intr-o perioada mai proasta si ne certam foarte des si mi-a aparut asta care parea atat de "perfect" (pe dracu). Dar stiu ca nu e o scuza, nu am scuza pentru ceea ce am facut si din pacate nu exista nici o cale de intoarcere..
Acuma, sunt cu prietenul meu am reusit sa ne impacam si felul cum se comporta cu mine, atat de bun si intelegator ami apasa constiinta dublu, triplu simt ca rupe ceva din mine...
Nu vreau sa-i zic ce am facut , nu o sa ma ierte niciodata, dar si mai tare ma tem ca poate afla de la cineva (pentru ca ami spune : " mai bine ami zici acum ce ai facut in trecut , decat sa aflu de altcineva" .
Va rog frumos sa ma ajutati.. cu ceva... desi stiu ca prea tare am gresit si nu este o modalitate sa repar lucrurile.
Voi ce ati face in locul meu? ati recunoaste sau ati spera ca nu o sa se afle :(
kudika_977155
Postat pe 30 Noiembrie 2014 14:29
De la: kudika_977155, la data 2014-11-30 14:29:03Nu am crezut ca am sa ajung sa scriu vreodata pe acest subiect , dar... mi-am inselat prietenul pe care al iubesc la maxim, da poate ca suna fals si tampit , dar al iubesc si-mi pare rau enorm de mult, gandul ca am facut asta ma chinuie ingrozitor de mult.El nu stie, nu indraznesc sa-i zic si nici nu stiu cum as putea sa o fac, de unde sa incep....dar un lucru e cert daca ai zic al pierd definitiv si asta nu vreau.
Recuonosc ca atunci cind am facut-o eram intr-o perioada mai proasta si ne certam foarte des si mi-a aparut asta care parea atat de "perfect" (pe dracu). Dar stiu ca nu e o scuza, nu am scuza pentru ceea ce am facut si din pacate nu exista nici o cale de intoarcere..
Acuma, sunt cu prietenul meu am reusit sa ne impacam si felul cum se comporta cu mine, atat de bun si intelegator ami apasa constiinta dublu, triplu simt ca rupe ceva din mine...
Nu vreau sa-i zic ce am facut , nu o sa ma ierte niciodata, dar si mai tare ma tem ca poate afla de la cineva (pentru ca ami spune : " mai bine ami zici acum ce ai facut in trecut , decat sa aflu de altcineva" .
Va rog frumos sa ma ajutati.. cu ceva... desi stiu ca prea tare am gresit si nu este o modalitate sa repar lucrurile.
Voi ce ati face in locul meu? ati recunoaste sau ati spera ca nu o sa se afle :(



Nu fi mincinoasa,caci nu vei putea rezista in minciuna!!!Daca ti-ai fi iubit prietenul,nu l-ai fi inselat!!!Orice spui in acest moment,este nul,din punctul meu de vedere!!!Ai regrete???Nu cred ceea ce spui!!!!! Singura modalitate de impacare cu tine este spunerea adevarului,oricat de greu ar fi sa o faci!!!Nicio relatie nu se poate cladi pe baza minciunilor si a tradarii!!!Daca nu ti-ar fi placut sa-l inseli cu un alt barbat,nu ai fi facut-o!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Noiembrie 2014 14:59
Nu pot sa-i zic, nu vreau sa-l pierd , intelegi ca nu o sa ma ierte? si regtret foarte mult, enorm de mult, da stiu ca e nul tot ce zica acum dar am gresit si-mi pare rau , realizez ce greseala am facut , nu trebuia sa ma las influentata de ce-mi ziceau altii...
kudika_977155
Postat pe 30 Noiembrie 2014 15:17
De la: kudika_977155, la data 2014-11-30 15:17:38Nu pot sa-i zic, nu vreau sa-l pierd , intelegi ca nu o sa ma ierte? si regtret foarte mult, enorm de mult, da stiu ca e nul tot ce zica acum dar am gresit si-mi pare rau , realizez ce greseala am facut , nu trebuia sa ma las influentata de ce-mi ziceau altii...



Asuma-ti greseala si fii sincera cu iubitul tau,caci ,mai devreme sau mai tarziu se va afla si durerea va fi mai mare,decat acum,caci va interveni si dispretul!!!S-ar putea ca onestitatea ta sa va salveze relatia,decat mentinerea ei in minciuna!!!Cum poti trai in minciuna?????
kudika_15804
Postat pe 30 Noiembrie 2014 15:38
De la: kudika_977155, la data 2014-11-30 15:17:38Nu pot sa-i zic, nu vreau sa-l pierd , intelegi ca nu o sa ma ierte? si regtret foarte mult, enorm de mult, da stiu ca e nul tot ce zica acum dar am gresit si-mi pare rau , realizez ce greseala am facut , nu trebuia sa ma las influentata de ce-mi ziceau altii...


Nu poti sa-i zici ? Atunci nu regreti faptul ca l-ai inselat , in schimb iti este teama ca se va afla ...aici este este problema ta.
Nu stii care va fi reactia lui in momentul in care va afla de la acei "altii" pe care tu arunci vina.
Ar fi mult mai corect fata de tine , sa pui capat relatiei si sa nu te mai minti ca-l iubesti enoorm , in momentul in care iubesti , nimic nu te poate influenta de a intra in patul altui barbat.Fii sincera cu tine insati si nu iti complica viata mintindu-te , si daca te-ar ierta ,crezi ca relatia va mai fi la fel ca inainte , eu zic ca nu.
Consecintele minciunii sunt mult mai dureroase decat cele ale adevarului !
Decizia iti apartine .
kudykkka
Postat pe 30 Noiembrie 2014 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-e imposibil de greu si nu stiu ce sa fac 32 De la: mara_andrei 5 Iunie 2011 04:02
Yahoo Messenger 1 De la: Blondys002 31 Mai 2011 22:41
cand afli ca e insurat 39 De la: luiza_dulce 10 Iulie 2013 06:20
hello 12 De la: _oktober_ 3 August 2010 21:42
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15