Setari Cookie-uri

2 ani o trecut si inca sufar

Era primul barbat din viata mea, a fost dragoste la prima vedere am fost impruna 2 ani. Un barbat adevarat todeuna cu picioarele pe pamant, mo facut sa-l iubesc F mult prin calmul si sinceritatea lui si declaratiile lui de dragoste si mesajele, ma bucur ca am avut parte de lucruri frumoase in viata todeuna mi-am dorit pe el ca sot. Cand o venit cu idea sa ne mutam impreuna am zis NU pt ca nu i cunosteam parintii ei find din alt judet mai mic dar cu o bogatie mai mare. Eu eram si sunt o simpla fata fara cine stie ce bogatii sau mosteniri cum erau parintii lui. Cand o venit vorba sa ii cunosc parintii n-am despartit (el o vrut zicand ca nu ma mai iubeste intre o gramada de lacrimi)....o fost nopti nedormite....nu l-am sunat crezand ca numai o profitat de mine..... el mo sunat dupa 2 saptamani sa ma intrebe cum ma simt, si sa imi transmite toate cele bune in viata....o trecut 2 ani de atunci si inca nu am gasit calmul si linistea mea sufleteasca chiar daca nu l-am cautat niciodata am incercat sa iubesc pe alti baieti si totusi inca gandul meu tot la ani cand am fost impreuna, imi este tare dor de el. Ieri m-am intalnit cu un prieten comun care fara sa il intreb mi-o zis c o avut nunta cu o alta fata din judetul de unde ii sunt parinti o fata mai bogata(doar nu frumoasa)..............am facut ca nici nu imi pasa dar inima mea striga de durere din nou-inca ÎL IUBESC!!!! in acesti doi ani am fost plecata din tara si nu am dat de numai de un barbat de 47ani care mi-o propus sa ne mutam impruna dar nu am reusit sa fac acest pas chiar daca este bogat....la alti functioneaza dar la mine nu prea. Poate ca dragostea nu exista*???sau numai eu fata batrana la 27 de ani?imi caut jumatatea dar imi dau seama ca numai ma inchid tot mai mult in mine si plang dupa cineva care nici nu merita.De cand m-am inors in tara am inceput o alta reletie cu un baiat de varsta mea chiar daca el inca este departe de a ma cere in casatorie este in baiat simplu ca mine....as vrea si eu o familie un copil....este pre mult cea ce cer???
andrea083
Postat pe 18 Iunie 2010 21:05
Eu n-am inteles... De ce te tot plangi pana la urma?! Ca fostul s-a recasatorit sau ce? Tu chiar nu ai demnitate?! Daca s-a casatorit, bravo lui...! Vezi mai bine de viata ta si lasa plansul! Si de ce spui ca esti fata batrana, fiindca nu te-ai maritat?! Suntem in secolul 21, femeile se marita acum dupa varsta de 30 de ani! Tu ai abia 27 de ani, care e problema?!
Micael
Postat pe 19 Iunie 2010 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Loc de varsat furia,,,, de injurat,, pt, toti,,,,,frustratii,,,,,nemultumitii,,,,, pamantului! 712 De la: scorpio67 6 Decembrie 2009 18:14
De 2 ani si nu se mai termina 23 De la: spookeanu 22 Noiembrie 2014 09:29
Relatii-despartire 2 De la: kudika_1019493 20 Octombrie 2016 07:00
Ar trebuii s-o iert? 11 De la: Andrei_R 1 Aprilie 2015 21:43
ce pot face? 13 De la: nicolaedavid2000 24 Mai 2010 18:36