Setari Cookie-uri

o viata aparent linistita

Fetelor simt nevoia sa-mi povestesc viata ,din prisma mea.Sunt momente in viata cand nu stii ce drum sa alegi sau sa nu fim ipocrite care drum este mai bun pentru noi.In general m-am crezut o persoana foarte cerebrala si practica ,nu stiu daca sunt astept sa-mi spuneti voi daca sunt.astept pareri foarte sincere si daca am gresit sau gresesc in continuare as dori sa-mi spuneti.Am 43 ani sunt casatorita de 23 ani,am o minunatie de fata de 17 ani,ea este sensul vieti mele daca ea este fericita si bine pentru mine totul este perfect .m-am casatorit studenta,la 21 ani,el tot student nici nu stiu daca ne-am iubit foarte mult el era foarte insistent cu casatoria ,eu eram o fata care era crescuta cu anumite exigente din partea parintilor,nu aveam voie la munte ,la mare,insista sa-l duc acasa la ai mei ,in momentul care l-am dus parinti au spus sa ne casatorim,ei in ignoranta lor au crezut ca scapa de o grija sau poate nu, ei sunt oameni simpli dar care in vremea aceea se descurcau financiar foarte bine ,acum cred ca pentru el era un motiv intemeiat situatia finaciara a familiei mele.Parinti lui nu au fost de acord,el niciodata nu s-a inteles bine cu familia sa,a fost crescut de bunici pana la 7 ani mama lui l-vazut de vreo trei ori pana la 7 ani ,nu a primit iubire de la parinti lui de multe ori cred ca din acesta cauza este asa.Casatorindu-se cu mine scapa de ai lui,cred ca pentru el a fost un lucru important avea traume din copilarie nu s-au purtat cu el ok dar sa trecem peste asta.poate o sa par infatuata dar pe mine nu m-a cucerit foarte usor ,s-a tinut vreun an intreg dupa mine ,dormea la balconul caminului seara sa stea aproape de mine tot caminul stia ca se tine dupa mine ,eu mai avusesem un singur prieten 'eram cuminte m-am casatorit domnisoara pt ca asa am vrut sau acum ma gandesc ca nu eram indragotita incat sa nu mai stiu ce era bine sau rau,eram frumoasa,colegi imi spuneau ca sunt cea mai frumoasa din camin pt el si asta a contatca o paranteza dupa ce ne-am casatorit nimeni nu credea umbla cu certificatul de casatorie in buzunar nu il credea nimeni. in fine au trecut 6 ani ,apoi a venit pe lume fetita mea ,parintii mei nu se mai descurcau asa bine ,noi nu aveam servicipentru ca apropo ce era mai important am uitat era foarte gelos nu m-a lasat la servici niciodata la inceput credeam ca ma iubeste dar de fapt era un frustrat care nu avea incredere in el si pentru a depinde total de el ,mai aveam mici afaceri care ii conveneau pt ca erau langa parinti mei .A fost plecat si in israel vreo 3 ani ,ma teroriza cu telefoane si noptea acolo a devenit betiv,cand a venit se purta ciudat,e genul de om care la telefon moare dupa tine si cand a ajuns acasa nici nu ne baga in seama nici pe mine nici pe fata doar pt a ma manipula cat a fost plecat sa nu gresesc cum spunea el.Pe mine nu ma interesa altceva decat copilul meu am crescut-o singura,cand era mica racea dar pt mine era un capat de tara nu avea cine sa ma incurajeze.in israel binenteles ca am aflat ca si-a facut viata dar nu recunostea niciodata acum sa nu va inchipuiti ca-i scteam ochi pt ca nu sunt atat de geloasa sau sunt foarte orgolioasa pt a arata cuiva ca sufar.au fost cateva lucruri in viata care m-au facut s sufar foarte tare mi s-a dat de nteles ca ar fi fost indragotit de nepoata mea ,ca ar fi avut ceva cu 2 verisoare de ale mele asa am simtit eu ,este un om de nimic dar el face pe victima .Problemele sunt acum e sofer pe tir de vreo 7 ani are salariu bun ,bani sunt pe numele fetitei noastre,adica cardul de salari u .bani ne da dar la trei luni vine acasa este foarte agresiv,cand bea si bea non stop parca e suparat pe viata dar nu spune ceva concret sau doar ii place sa bea 3bsaptamani cand sta acasa ne inebuneste ne plimbam pe strada ,fata nu si-l aduce aminte decat beat nu il respecta ;eu acum ce sa fac sa ma espart imi e frica daca nu ma descurc cu fata e la o varsta cand trebuiesc atatea mai fac si eu afaceri mici dr s-a invatat si copilul la un anumit nivel.fetita mea este si foarte desteapta la un liceu foarte bun .in fine el cred ca este un ipocrit are si viata lui dar nu recunoaste,eu nu am avut niciodata pe nimeni oare de ce!?poate il iubesc dar nu imi recunosc sau imi e frica de viata am pra multe temeri cum sa trec peste astea ideea e ca am o viata prea searbada si vreau sa-mi dau o sansa dar nu stiu cum oricum cel mai important lucru ramane tot pustoaica mea care vrea sa divortez sper sa primesc raspunsuri de la voi si imi cer scuze daca am avut unele greseli ortografice dar m-a luat valul e prima oara cand imi spun problemele 'eu nu am nici prietene pt ca-l deranjau pe domnul vedea amanti in iubti, soti lor iar eu ca sa nu ma simt prost am renuntat .VA MULTUMESC

Postat pe 22 Martie 2015 20:28
De la: , la data 2015-03-22 20:28:14Fetelor simt nevoia sa-mi povestesc viata ,din prisma mea.Sunt momente in viata cand nu stii ce drum sa alegi sau sa nu fim ipocrite care drum este mai bun pentru noi.In general m-am crezut o persoana foarte cerebrala si practica ,nu stiu daca sunt astept sa-mi spuneti voi daca sunt.astept pareri foarte sincere si daca am gresit sau gresesc in continuare as dori sa-mi spuneti.Am 43 ani sunt casatorita de 23 ani,am o minunatie de fata de 17 ani,ea este sensul vieti mele daca ea este fericita si bine pentru mine totul este perfect .m-am casatorit studenta,la 21 ani,el tot student nici nu stiu daca ne-am iubit foarte mult el era foarte insistent cu casatoria ,eu eram o fata care era crescuta cu anumite exigente din partea parintilor,nu aveam voie la munte ,la mare,insista sa-l duc acasa la ai mei ,in momentul care l-am dus parinti au spus sa ne casatorim,ei in ignoranta lor au crezut ca scapa de o grija sau poate nu, ei sunt oameni simpli dar care in vremea aceea se descurcau financiar foarte bine ,acum cred ca pentru el era un motiv intemeiat situatia finaciara a familiei mele.Parinti lui nu au fost de acord,el niciodata nu s-a inteles bine cu familia sa,a fost crescut de bunici pana la 7 ani mama lui l-vazut de vreo trei ori pana la 7 ani ,nu a primit iubire de la parinti lui de multe ori cred ca din acesta cauza este asa.Casatorindu-se cu mine scapa de ai lui,cred ca pentru el a fost un lucru important avea traume din copilarie nu s-au purtat cu el ok dar sa trecem peste asta.poate o sa par infatuata dar pe mine nu m-a cucerit foarte usor ,s-a tinut vreun an intreg dupa mine ,dormea la balconul caminului seara sa stea aproape de mine tot caminul stia ca se tine dupa mine ,eu mai avusesem un singur prieten 'eram cuminte m-am casatorit domnisoara pt ca asa am vrut sau acum ma gandesc ca nu eram indragotita incat sa nu mai stiu ce era bine sau rau,eram frumoasa,colegi imi spuneau ca sunt cea mai frumoasa din camin pt el si asta a contatca o paranteza dupa ce ne-am casatorit nimeni nu credea umbla cu certificatul de casatorie in buzunar nu il credea nimeni. in fine au trecut 6 ani ,apoi a venit pe lume fetita mea ,parintii mei nu se mai descurcau asa bine ,noi nu aveam servicipentru ca apropo ce era mai important am uitat era foarte gelos nu m-a lasat la servici niciodata la inceput credeam ca ma iubeste dar de fapt era un frustrat care nu avea incredere in el si pentru a depinde total de el ,mai aveam mici afaceri care ii conveneau pt ca erau langa parinti mei .A fost plecat si in israel vreo 3 ani ,ma teroriza cu telefoane si noptea acolo a devenit betiv,cand a venit se purta ciudat,e genul de om care la telefon moare dupa tine si cand a ajuns acasa nici nu ne baga in seama nici pe mine nici pe fata doar pt a ma manipula cat a fost plecat sa nu gresesc cum spunea el.Pe mine nu ma interesa altceva decat copilul meu am crescut-o singura,cand era mica racea dar pt mine era un capat de tara nu avea cine sa ma incurajeze.in israel binenteles ca am aflat ca si-a facut viata dar nu recunostea niciodata acum sa nu va inchipuiti ca-i scteam ochi pt ca nu sunt atat de geloasa sau sunt foarte orgolioasa pt a arata cuiva ca sufar.au fost cateva lucruri in viata care m-au facut s sufar foarte tare mi s-a dat de nteles ca ar fi fost indragotit de nepoata mea ,ca ar fi avut ceva cu 2 verisoare de ale mele asa am simtit eu ,este un om de nimic dar el face pe victima .Problemele sunt acum e sofer pe tir de vreo 7 ani are salariu bun ,bani sunt pe numele fetitei noastre,adica cardul de salari u .bani ne da dar la trei luni vine acasa este foarte agresiv,cand bea si bea non stop parca e suparat pe viata dar nu spune ceva concret sau doar ii place sa bea 3bsaptamani cand sta acasa ne inebuneste ne plimbam pe strada ,fata nu si-l aduce aminte decat beat nu il respecta ;eu acum ce sa fac sa ma espart imi e frica daca nu ma descurc cu fata e la o varsta cand trebuiesc atatea mai fac si eu afaceri mici dr s-a invatat si copilul la un anumit nivel.fetita mea este si foarte desteapta la un liceu foarte bun .in fine el cred ca este un ipocrit are si viata lui dar nu recunoaste,eu nu am avut niciodata pe nimeni oare de ce!?poate il iubesc dar nu imi recunosc sau imi e frica de viata am pra multe temeri cum sa trec peste astea ideea e ca am o viata prea searbada si vreau sa-mi dau o sansa dar nu stiu cum oricum cel mai important lucru ramane tot pustoaica mea care vrea sa divortez sper sa primesc raspunsuri de la voi si imi cer scuze daca am avut unele greseli ortografice dar m-a luat valul e prima oara cand imi spun problemele 'eu nu am nici prietene pt ca-l deranjau pe domnul vedea amanti in iubti, soti lor iar eu ca sa nu ma simt prost am renuntat .VA MULTUMESC



Modul riguros si intransigent in care ai fost crescuta si educata si-a pus amprenta asupra vietii tale,dar asa erau timpurile atunci,in totala contradictie cu ce practica astazi!!!Da,iti este frica de viata!!!De ce?Pentru ca ai cedat in fata represiunii sotului tau!!!Ai incercat sa discuti cu sotul tau,cand nu este baut????Cunoaste cat iti este de greu????Ce inseamna "avea viata lui"???? De ce trebuie sa existe asa ceva intr-o familie???? Ai renuntat la a fi "Femeie" si aceasta este cauza tuturor esecurilor tale!!!Fetita este mare,discuta cu ea daca sotul nu iti acorda respectul si atentia cuvenite si actioneaza in consecinta!!!Cum de a ajuns sotul tau sa fie sofer pe "TIR",nu este licentiat??? Se poate renunta la aceasta ocupatie,daca se doreste binele familiei!!!Daca te folosesti de existenta fiicei tale pentru a-ti masca teama ,lipsa de curaj in lupta cu viata,este un gest ingrat si nefiresc!!!Problema este la tine,nicidecum la sotul tau!!!Iti este teama sa te ridici si sa traiesti asa cum ar trebui sa o faca fiecare om,armonios si fericit!!!Nu te mai raporta la fiica ta,caci ea va creste si va avea viata ei,total diferita de a ta!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Martie 2015 10:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa ne despartim. Oare fac bine? 31 De la: Andreea1989mm 25 Ianuarie 2015 13:31
am sanse sa ma impac cu el? 12 De la: irinuk_90 15 Iulie 2009 10:59
De ce acum, de ce el, de ce asa.... dar de ce nu?!? 6 De la: CASSANDRA 9 Iunie 2009 18:04
Ne am certat dintr o prostie si nu ma mai cauta..ce sa fac? 15 De la: kudika_1019583 7 Decembrie 2016 11:16
dilema 12 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:41