Setari Cookie-uri

cea mai urita despartire...

stiu, a mai fost asa subiect, dar s-a inkis topucul..., vroiam doar sa-mi descarc sufletul.Nu cer opinii si nici sfaturi, vreau doar sa ma auda cineva....:( Cred ca tocmai am avut parte de cea mai oribila despartire din viata mea...Iubitul meu....adica fostul, cu care planuiam sa ne casatorim cit de curind , cu vreo 2 sapt in urma i-a venit miraculoasa idee sa dispara fara urma...Nu am avut nici un semn de la el, iar cind a aparaut....ghiciti ce? era casatorit cu o pushtoaika din alta tara :(Asa lejer si simplu mi-a spus ca s-a casatorit !!! a cunoscuto cu 2 sapt in urma si intr-o sapt s-au casatorit.......cred ca ma lasa nervii......................................
soul_keeper
Postat pe 6 Mai 2009 16:39
ce bou !!!!!
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 16:43
scuze da' m'ai lasat far' cuvinte... cum sa faca asa ceva??
da' tu de cat timp erai cu el?
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 16:44
daca te consoleaza cu ceva crede-ma ca nu esti singura care trece prin asta... eu am fost 4 ani cu cineva si in ultima jumatate de an se muase la mine. ne-am certat, ne-am impacat si a doua zi a plecat la serviciu si nu a mai venit acasa.. am crezut ca are nevoie de timp sa fie singur dar el da fapt se muatse la alta; am aflat asta dupa ceva timp. dupa doar 2 sapt a cerut-o de sotie si in vara au nunta. asa ca te inteleg perfect prin ce treci dar toate trec pe lumea asta; iti va ramane durerea in suflet dar vei merge mai departe. iar data viitoare vom sti mai bine cu cine alegem sa traim langa noi. tot binele din lume ti-l doresc si sa fii convinsa ca nu te-a meritat.

Postat pe 6 Mai 2009 18:52
good.............ce cretin.......sa te insori intr-o saptamana.....
_diana_
Postat pe 6 Mai 2009 18:53
un prost bine ca ai scapat de el si dak te consoleza cu ceva fi sigura ca casnicia lor nu o sa dureze prea mult .... Tot raul spre bine
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 6 Mai 2009 22:39
De la: soul_keeper, la data 2009-05-06 16:39:28stiu, a mai fost asa subiect, dar s-a inkis topucul..., vroiam doar sa-mi descarc sufletul.Nu cer opinii si nici sfaturi, vreau doar sa ma auda cineva....:( Cred ca tocmai am avut parte de cea mai oribila despartire din viata mea...Iubitul meu....adica fostul, cu care planuiam sa ne casatorim cit de curind , cu vreo 2 sapt in urma i-a venit miraculoasa idee sa dispara fara urma...Nu am avut nici un semn de la el, iar cind a aparaut....ghiciti ce? era casatorit cu o pushtoaika din alta tara :(Asa lejer si simplu mi-a spus ca s-a casatorit !!! a cunoscuto cu 2 sapt in urma si intr-o sapt s-au casatorit.......cred ca ma lasa nervii......................................


Zi mersi ca ai scapat de asa bolovan in casa!
Kathara
Postat pe 6 Mai 2009 22:41
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 16:44:07scuze da' m'ai lasat far' cuvinte... cum sa faca asa ceva??
da' tu de cat timp erai cu el?


conteaza ca a mai sarit unul gardul,iar u trebue s'al uiti, cu siguranta vei gasi fericirea
bafta
scorpyoW
Postat pe 6 Mai 2009 22:50
Nu a vazut ce persoana are langa el. Pacat, dar stai linistita... urmeaza si altii, nu-ti pierde increderea!
doraaa
Postat pe 7 Mai 2009 22:06
o fi luat-o pt cetatenie
oricum un cretin
ETE_EU
Postat pe 7 Mai 2009 22:10
cica s-a indragostit de ea si o iubeste si nu vrea sa se desparta.......
viata ne pregateste surpirze nebanuite....cu siguranta....
eu o sa-mi revin, dar va veni si ziua cind el va regreta.......
va multumesc mult pt sfaturi....
soul_keeper
Postat pe 9 Mai 2009 13:27
De la: soul_keeper, la data 2009-05-09 13:27:36cica s-a indragostit de ea si o iubeste si nu vrea sa se desparta.......
viata ne pregateste surpirze nebanuite....cu siguranta....
eu o sa-mi revin, dar va veni si ziua cind el va regreta.......
va multumesc mult pt sfaturi....


asa'i ... capu' sus si mergi inainte.... acum cel mai important e sa ai puterea sa nu'l primesti inapoi...
toate cele bune..
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 14:22
De la: soul_keeper, la data 2009-05-06 16:39:28stiu, a mai fost asa subiect, dar s-a inkis topucul..., vroiam doar sa-mi descarc sufletul.Nu cer opinii si nici sfaturi, vreau doar sa ma auda cineva....:( Cred ca tocmai am avut parte de cea mai oribila despartire din viata mea...Iubitul meu....adica fostul, cu care planuiam sa ne casatorim cit de curind , cu vreo 2 sapt in urma i-a venit miraculoasa idee sa dispara fara urma...Nu am avut nici un semn de la el, iar cind a aparaut....ghiciti ce? era casatorit cu o pushtoaika din alta tara :(Asa lejer si simplu mi-a spus ca s-a casatorit !!! a cunoscuto cu 2 sapt in urma si intr-o sapt s-au casatorit.......cred ca ma lasa nervii......................................


ce idiot!!!! moama.... cat despre faptul k s a indragostit de ea shi k... tra la la.... niste expliktii jalnice! sigur a avut el un interes ... da l naibii! bv tie k nu ai cazut pe panta disperarii
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 10 Mai 2009 18:00
Mi se pare tare urat ceea ce a facut. Parerea mea este ca numai oamenii fara caracter si personalitate se comporta cum el a facut-o. Si pana la urma o putea iubi la nebunie, desi dupa 2 saptamani nu stiu cat poti sa iubesti o persoana, si putea fii indragostit de ea pana peste cap, prin legea firii si pentru faptul ca se considera om, trebuia sa iti spuna. Ma gandesc ca poate nu a avut curajul sa iti vorbeasca in fata, dar erau "n" variante alternative. Si mie mi s-a intamplat sa nu aiba puterea sau curajul sau respectul, nu stiu care dintre ele, ca sa imi vorbeasca in fata, si decat sa nu imi vorbeasca deloc a ales cea mai stupida varianta : messenger.
Niciodata nu vom ajunge sa stim ce ascunde intra-devar un om in el si niciodata nu ne putem tine cu mana la intamplarile vietii. Probabil ti s-a intamplat asta pentru a vedea totusi langa ce persoana traiai, pe cine iubeai si cu cine urma sa iti petreci restul vietii. Gandeste-te altfel, poate ca asa a trebuit sa se intample, un scop tot exista, eu sunt sigura ca nimic nu este intamplator. Poate ajungeai sa te casatoresti si dupa nu mult timp realizai ca a fost o greseala foarte mare sau deveneai nemultumita ajungand sa crezi si sa simti ca traiesti o viata falsa....
Eu zic sa incerci sa inveti ceva din asta si sa treci peste, sa ramai cu satisfactia ca macar ai jucat cinstit pana la capat, ca ai pus toate cartile pe masa si ca nu ai trisat. Desi acum te consideri in pierdere, va veni ziua cand vei realiza ca defapt din toata povestea asta cea mai castigata ai fost tu.
alina_nicoleta_bat
Postat pe 12 Mai 2009 09:29
Normal ca nu e bine... dar pana la urma noi alegem, nu ne forteaza nimeni... cum era cu precautia?
metal
Postat pe 12 Mai 2009 12:37
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 15:54
De la: Cassey, la data 2009-05-13 15:54:14Buna!


buna sa'ti fie inima
cu ce ocazie pe la noi???
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 19:00
De la: soul_keeper, la data 2009-05-06 16:39:28stiu, a mai fost asa subiect, dar s-a inkis topucul..., vroiam doar sa-mi descarc sufletul.Nu cer opinii si nici sfaturi, vreau doar sa ma auda cineva....:( Cred ca tocmai am avut parte de cea mai oribila despartire din viata mea...Iubitul meu....adica fostul, cu care planuiam sa ne casatorim cit de curind , cu vreo 2 sapt in urma i-a venit miraculoasa idee sa dispara fara urma...Nu am avut nici un semn de la el, iar cind a aparaut....ghiciti ce? era casatorit cu o pushtoaika din alta tara :(Asa lejer si simplu mi-a spus ca s-a casatorit !!! a cunoscuto cu 2 sapt in urma si intr-o sapt s-au casatorit.......cred ca ma lasa nervii......................................

sigur a avut ceva interes,nu te casatoresti asa cand ti se scoala
ralu_zar
Postat pe 13 Mai 2009 20:12
hi
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 08:41
Ce marlan!!!
Aphrodite
Postat pe 28 Mai 2009 23:22
si eu mam despartit de prietenul meu acum recent si este super nasol pentruca ma jicnit printrun mesaj nici nu a avut tupeul sa mi spuna in fata ceea ce simtea pentru mine asa ma iubea el intrun fel sau altul nu mai am incredere in nici un baiat .nu sunt persoana sa judec dar ii va judeca alcineva doare tare cand nui incredere in relatia respectiva.
gabriela_sexy_girl_84
Postat pe 2 Iunie 2009 18:05
eu am avut pe la 22 de ani un prieten care era cu 9 ani mai mare ca mine...cand a inceput sa ma insele pus si simplu am simtit....si am stiut si cine e....pana intr-o seara...cand m-a sunat pe la 4 dimineatza sorela mea si mi spunea sa mi fac bagajelul ca l-a vzt cu respectiva...l-am asteptat...a venit a inceput sa planga...bla bla bla...A doua zi m-am dus la respectiva care lucra intr-un bar....(aaaa ne mai si cunosteam ca frecventam acel bar....cu el...)am intrebat o ce a facut in seara precedenta...mi a zis ca a stat acasa cu iubi ei ..nesimtindu-se prea bine...in secunda 2 vreau sa va zic ca mi-am iesit rau tare din fire ...am luat o de par si am dat-o cu capul de bar....i-am zis ce aveam de zis....(barul era super aglomerat,barmanul a dat muzica f incet) l-am sunat pe el...my ex...sa vina sa si salveze iubita...cam asta a fost cea mai urata...dar si cea mai frumoasa...m-am simtit super de bine...si nu am suferit absolut deloc
in ziua de azi...ei doi sunt casatoriti si au si o fetita....chiar ma bucur ca sunt impreuna...si ca eu am scapat de un asa specimen
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 18:20
...ioi...ºtii ce anume l-a transformat pe am biped ?...pragmatismul...ºi raþiunea...think about...dacã riposta ºi ea cu aceeaºi monedã-n crâºma cu pricina...ce se întâmpla oare ?
...clienþii erau cu certitudine satisfãcuþi de cele douã þoape care-ºi rezolvã litigiile cu pumnul...
justhinkabout
Postat pe 2 Iunie 2009 18:37
"om"...desigur...s-a vrut a fi acel "am"...nu muºca...
justhinkabout
Postat pe 2 Iunie 2009 18:38
De la: justhinkabout, la data 2009-06-02 18:38:10"om"...desigur...s-a vrut a fi acel "am"...nu muºca...


stii ce...chiar nu-mi pasa ce-o sa fie,ce-o sa iasa.....neinteresant....nu am dat detalii mai multe...daca ar fi sa ti le dau...m-ai pune sa scriu o carte....SI NU REGRET NICI MACAR O CLIPA CA M-AM PURTAT ASA... sa zica mersi ca nu l-am luat si pe el la shuturi...;)
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 18:43
deal ...scrie-mi cartea cu pricina...da' tot nu abdic de la ideea conform cãrora manifestãrile animelice sunt oportune în þarcuri...exclusiv...
justhinkabout
Postat pe 2 Iunie 2009 18:52
ups...se pare cã se cuvine sã vizualizez ceea ce scriu înainte de a expedia...cã numai catastrofe rezultã...
Eratã...aºadar :"cãreia"...ºi "animalice"...tra la la
justhinkabout
Postat pe 2 Iunie 2009 18:55
De la: justhinkabout, la data 2009-06-02 18:52:29deal ...scrie-mi cartea cu pricina...da' tot nu abdic de la ideea conform cãrora manifestãrile animelice sunt oportune în þarcuri...exclusiv...


mda ...dar m-am simtit bine ...iar PANA ATUNCI S-A SIMTIT EL...;)
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 18:58
De la: justhinkabout, la data 2009-06-02 18:55:25ups...se pare cã se cuvine sã vizualizez ceea ce scriu înainte de a expedia...cã numai catastrofe rezultã...
Eratã...aºadar :"cãreia"...ºi "animalice"...tra la la


aici pe forum se accepta greselile de ortografie....i se poate intampla oricui...
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 18:59
deal...nu-þi rãmâne decât sã te apuci de scris...la cartea cu pricina...dincolo de asta...sunt detractorul vehement al unor manifestãri precum cea descrisã de tine...în condiþiile-n care am ºi acum un semn de þigarã stinsã pe mânã...în semn de iubire...deh...fãrã a mai numãra vreo douã palme ºi-un genunchi oareunde...în plinã stradã...de la Xena mea cea rãzboinicã ºi exã...
justhinkabout
Postat pe 2 Iunie 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am mare nevoie de ajutor 9 De la: adina_oana 22 Iunie 2009 10:38
Simt ca nu mai rezist... 12 De la: rashela 30 Iunie 2010 04:15
oare chiar sa jucat cu mn ? 24 De la: kudika169559 19 Martie 2011 16:09
o viata aparent linistita 2 De la: 23 Martie 2015 10:03
Im este foarte greu sa uit tot ce a fost! 11 De la: Raducu_Stoica_1 21 Septembrie 2015 03:32