Setari Cookie-uri

iubitul meu nu considera sexul important

buna fetelor si baietilor de pe kudika....va rog sa-mi dati un sfat. am o relatie de un an , iar dupa 4 luni de relatie am vazut ca sexul a devenit din ce in ce mai rar( la o luna apoi 2 luni ). la inceput am crezut ca iubitul meu are o alta relatie sau ma inseala, dupa aia am trecut la faza in care credeam ca nu ma mai considera atragatoare, sau isi doreste pe altcineva ...nu arat rau, iar barbatii se uita dupa mine pe strada, nu ca asta ar fi important pentru ca mi-ar place el sa fie atras de mine. Am hotarat sa iau taurul de coarne si sa discut cu el, lucru care a dus la cearta, apoi alta cearta si uite asa lucrurile au devenit tot mai tensionate. Problema este ca am devenit geloasa pe alte femei , tocmai din aceasta cauza. Eu nu am mai experimentat acest sentiment si mi se pare oribil sa treci prin aceste chinuri....
Am mai deschis subiectul sexului sau mai degraba lipsa lui in relatia noastra si de fiecare data prietenul meu dupa o discutie imi spunea ca din cauza ca ne certam nu mai are chef de sex....Ideea este ca dupa ce-i spuneam ca nu ma simt atragatoare pentru el si ii spuneam ca sexul e important pentru mine, facea dragoste cu mine, dar sincer mie imi lasa un gust amar tocmai din cauza ca mi se parea ceva impus.
Acum am inceput sa am probleme si cu gelozia, ceea ce ma enerveaza la culme :) Mi se pare ca se uita dupa altele, nu ca asta m-ar deranja in mod normal, ca de aia avem ochi, dar avand in vedere ca la mine nu se mai uita cu pasiune, ma face sa simt cum ca toate sunt mai atragatoare si sa am probleme cu increderea in mine.Am uitat sa mentionez ca iubitul meu este un barbat foarte prietenos lucru care nu ma ajuta si nu mai stiu sa fac distinctia intre ce-i real si ce nu atunci cand vorbeste sau se uita la o femeie. Si uite asa mi se ridica nivelul instant si ma supar.... am inceput sa ma enervez tot mai des si sa am sentimente de frustrare....am incercat si sa ma dau la el , sa fiu sexy, sa abordez altfel problema ....rezultate 0.
As vrea un sfat pentru ca recunosc , problema ma depaseste
roxir80
Postat pe 19 Iunie 2010 10:03
cauta-ti altul care sa fie capabil sa te iubeasca si sa te rasfete asa cum meriti. ai spus ca aveti doar 4 luni de relatie!!nu e o crima daca zici next!
tanusa
Postat pe 19 Iunie 2010 10:12
pardon ! un an de relatie!
tanusa
Postat pe 19 Iunie 2010 10:12
mie m-i se pare ca ceva nu e in regula cu iubitul tau. Eu zic sa iti cauti pe altul .
llore21
Postat pe 29 Iunie 2010 00:35
un barbat in general este foarte activ cand vine vorba de sex, cazuri rare cand nu.. deci ..poate k are el o problema, nu trebuie sa te gandesti ca ai numai tu, daca spui k ai incercat metode sexy, incitante si nici o reactie clar nu ai tu problema.altul, vrei sa o tii asa tot timpu?
pinkkky
Postat pe 29 Iunie 2010 00:55
Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!
Barbie30
Postat pe 29 Iunie 2010 07:05
De la: roxir80, la data 2010-06-19 10:03:53buna fetelor si baietilor de pe kudika....va rog sa-mi dati un sfat. am o relatie de un an , iar dupa 4 luni de relatie am vazut ca sexul a devenit din ce in ce mai rar( la o luna apoi 2 luni ). la inceput am crezut ca iubitul meu are o alta relatie sau ma inseala, dupa aia am trecut la faza in care credeam ca nu ma mai considera atragatoare, sau isi doreste pe altcineva ...nu arat rau, iar barbatii se uita dupa mine pe strada, nu ca asta ar fi important pentru ca mi-ar place el sa fie atras de mine. Am hotarat sa iau taurul de coarne si sa discut cu el, lucru care a dus la cearta, apoi alta cearta si uite asa lucrurile au devenit tot mai tensionate. Problema este ca am devenit geloasa pe alte femei , tocmai din aceasta cauza. Eu nu am mai experimentat acest sentiment si mi se pare oribil sa treci prin aceste chinuri....
Am mai deschis subiectul sexului sau mai degraba lipsa lui in relatia noastra si de fiecare data prietenul meu dupa o discutie imi spunea ca din cauza ca ne certam nu mai are chef de sex....Ideea este ca dupa ce-i spuneam ca nu ma simt atragatoare pentru el si ii spuneam ca sexul e important pentru mine, facea dragoste cu mine, dar sincer mie imi lasa un gust amar tocmai din cauza ca mi se parea ceva impus.
Acum am inceput sa am probleme si cu gelozia, ceea ce ma enerveaza la culme :) Mi se pare ca se uita dupa altele, nu ca asta m-ar deranja in mod normal, ca de aia avem ochi, dar avand in vedere ca la mine nu se mai uita cu pasiune, ma face sa simt cum ca toate sunt mai atragatoare si sa am probleme cu increderea in mine.Am uitat sa mentionez ca iubitul meu este un barbat foarte prietenos lucru care nu ma ajuta si nu mai stiu sa fac distinctia intre ce-i real si ce nu atunci cand vorbeste sau se uita la o femeie. Si uite asa mi se ridica nivelul instant si ma supar.... am inceput sa ma enervez tot mai des si sa am sentimente de frustrare....am incercat si sa ma dau la el , sa fiu sexy, sa abordez altfel problema ....rezultate 0.
As vrea un sfat pentru ca recunosc , problema ma depaseste

asta e problema?
ca nu vrea sex?????
doar nu vrei sa te mereu pe sus cu sexul..de nu-ti trebuuie si el vrea...
nu se uita la altele..sau poate da..nu am idee..dar pbbl nu..ca nu are de ce..nu te uiti la oamenii, tu?????doar nnu mergi cu ochii pironiti in asfalt sau la el..
foarte frumos ca deocamdata nu vrea sex...
fa-l sa si vrea..si nu te mai plange.
chiar ai pbme cu lipsa de incredere..mai intai in tine..in el..nu ai cum..pt ca lipseste in tine..
daca nu ai avea complexul asta cu "da' de ce se uita la altele..???" ... poate ar fi altfel
e sociabil..mare lucru..fii si tu, in loc sa te gandesti ca "el isi face o prietena sub nasul meu"..poate mai vede si el...nu o fi tampit..ce naiba..
fii mai relaxata
dragon_fly88
Postat pe 29 Iunie 2010 08:28
De la: llore21, la data 2010-06-29 00:35:16mie m-i se pare ca ceva nu e in regula cu iubitul tau. Eu zic sa iti cauti pe altul .

OMG, doar am citit titlul topicului si apoi am citit mesajul tau....sunt curios ce a scris initiatoarea topicului, insa pana una alta...tu iti schimbi iubitii in fct de cum f*t?
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 Iulie 2010 00:13
Lasa-l in pace si fi indiferenta fata de problema mai sus abordata! Incearca sa va vedeti mai rar si cind sinteti impreuna fa exact ce-ti face si el. Nu o sa-i convina, sti tu proverbul ala..."ce tie nu-ti place altuia nu face!!".. Si intre timp cauta-ti pe altul! Cum se zice pe la noi: balta-i mare si sezonul de pescuit doar ce sa deschis... Succes!!
designgirl
Postat pe 4 Iulie 2010 09:48
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!
ce comica ai fost la faza asta..
ella_tody
Postat pe 4 Iulie 2010 10:19
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!

ii era lene sa ridice soldatelul la razboi?!
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Iulie 2010 10:23
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-04 10:23:12
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!

ii era lene sa ridice soldatelul la razboi?!
ella_tody
Postat pe 4 Iulie 2010 10:27
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!
aa pai zi nr sa te rezolv youu
thadoogback
Postat pe 4 Iulie 2010 10:29
De la: thadoogback, la data 2010-07-04 10:29:38
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!
aa pai zi nr sa te rezolv youu

vai ce baiat bun esti tu! saltaret
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Iulie 2010 10:31
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!

si ce ai facut cu el? l-ai impachetat frumos si l-ai dat la alta?!
tavi85
Postat pe 4 Iulie 2010 10:35
De la: thadoogback, la data 2010-07-04 10:29:38
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!
aa pai zi nr sa te rezolv youu


Nu multumesc!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 11:02
De la: tavi85, la data 2010-07-04 10:35:24
De la: Barbie30, la data 2010-06-29 07:05:04Am intalnit si eu unu` pentru care sexul nu era important,dar ala era genul caruia ii era lene sa si respire,tot timpul ii era rau,somn,lene,etc. Nu avea probleme,dar asa era el,mai tantalau!

si ce ai facut cu el? l-ai impachetat frumos si l-ai dat la alta?!


Ce am facut cu el?Tu ce faci cand vezi ca nu merge nimic(si aici nu ma refer la sex)?Logic ca i-am "impachetat" papucii.La alta sa se duca singur ca nu vreau sa-i gasesc eu si sa ma injure fata dupa
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 11:05
hai barbico sa te rezolv,,,,ca decand oi fi neee
thadoogback
Postat pe 4 Iulie 2010 11:09
vezi cum faci tu ce faci si te transformi in badaran......
o sa ma fac ca nu am citit ce ai scris si sper sa prinzi ideea!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 11:11
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 11:11:10vezi cum faci tu ce faci si te transformi in badaran......
o sa ma fac ca nu am citit ce ai scris si sper sa prinzi ideea!
bn dar daca stau cuminte imi zici nr tau
thadoogback
Postat pe 4 Iulie 2010 11:14
o sa-ti spun....nr de la pantofi
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 11:15
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 11:15:27o sa-ti spun....nr de la pantofi
bn atunci sunt derbedeu
thadoogback
Postat pe 4 Iulie 2010 11:24
Ce cred eu?
E gay.Nu te mai chinui asa fac astia isi gasesc cate o tipa trasnet cu care se afiseaza in fata cunostintelor si cel mai bun prieten al lui ii este de fatp iubit/iubita.Am patit la fel dar eu am terminat repede orice fel de discutie si dupa am aflat ca e gay .cauta-ti un tip care sa stie ce vrea si sa te faca sa te simti bine in pielea ta si admirata si venerata de el.
kudikamadalina
Postat pe 4 Iulie 2010 11:25
De la: kudikamadalina, la data 2010-07-04 11:25:22Ce cred eu?
E gay.Nu te mai chinui asa fac astia isi gasesc cate o tipa trasnet cu care se afiseaza in fata cunostintelor si cel mai bun prieten al lui ii este de fatp iubit/iubita.Am patit la fel dar eu am terminat repede orice fel de discutie si dupa am aflat ca e gay .cauta-ti un tip care sa stie ce vrea si sa te faca sa te simti bine in pielea ta si admirata si venerata de el.



Sincer,nu as vrea sa trec prin asa ceva!Se vede ca nu te-a afectat prea mult asa ca te felicit ca ai scapat de el
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 11:29
Barbatii raspund foarte usor provocarilor care tin de sex.Este posibil ca in relatie sa fi intervenit rutina insa tu stii mai bine.Atunci cand apare monotonia in relatia sexuala, acest aspect nu mai pare interesant.Eu zic sa te imbraci provocator, te duci la el, si treci la treaba...fa-i ce iti trece prin minte..oricat de scarbos ti s-ar parea.Ofera-i un moment in care sa zambeasca de placere si apoi vezi daca mai aveti probleme! bafta!
kudika120224
Postat pe 4 Iulie 2010 12:06
Lilo
Tody
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 12:11
normal! daca un barbat nu`i in stare sa`si satisfaca femeia nu are ce cauta in patul ei
UsernameKudika
Postat pe 4 Iulie 2010 12:36
Orice relatie are momente in care nu mai e asa "fierbinte".Prima data trebuie sa incerci sa vezi cauzele care au produs acea racire.Poate fi vorba de comportamentul tau prea posesiv,stresul ,oboseala,teama lui de a nu te satisface etc.
E normal sa incerci sa discuti dar nu vei ajunge la rezultatele pe care le vrei.Eu am trecut prntr-o faza similara,am incercat sa discutam,sa vedem ce se intampla.Nici un rezultat.Am sta si a reflectat,probabil era stresul sau nu ma mai dorea.
Am incercat sa-mi ocup timpul cu altceva,seara preferam sa stau pe net sau la tv.S-a simtit ignorat si a inceput sa se apropie de mine.Nu am rectionat imediat,l-am lasat sa ma doreasca din ce in ce mai mult.L-am fiert putin.
Pana la urma am cedat,a fost bine,l-am laudat chiar mai mult decat ar fi trebuit.Zilnic am incercat sa-l surprind dar cu ceva ce sa nu "bata la ochi".Rezultatul?De la sex o data pe luna sau la doua luni am ajuns sa o facem maxim la doua zile.
Am discutat si despre problema care a fost.Auzind in stanga si in dreapta povesti in care unii se lauda ca ar fi zmei in pat a ajuns la teama ca nu e la inaltime.Asa ca ,cu rabdare,intelegere si laude s-a rezolvat totul.
E drept ca noi suntem impreuna de opt ani iar "reveniea" a durat aproape un an.
Bafta!
kudika223800
Postat pe 4 Iulie 2010 13:38
De la: roxir80, la data 2010-06-19 10:03:53buna fetelor si baietilor de pe kudika....va rog sa-mi dati un sfat. am o relatie de un an , iar dupa 4 luni de relatie am vazut ca sexul a devenit din ce in ce mai rar( la o luna apoi 2 luni ). la inceput am crezut ca iubitul meu are o alta relatie sau ma inseala, dupa aia am trecut la faza in care credeam ca nu ma mai considera atragatoare, sau isi doreste pe altcineva ...nu arat rau, iar barbatii se uita dupa mine pe strada, nu ca asta ar fi important pentru ca mi-ar place el sa fie atras de mine. Am hotarat sa iau taurul de coarne si sa discut cu el, lucru care a dus la cearta, apoi alta cearta si uite asa lucrurile au devenit tot mai tensionate. Problema este ca am devenit geloasa pe alte femei , tocmai din aceasta cauza. Eu nu am mai experimentat acest sentiment si mi se pare oribil sa treci prin aceste chinuri....
Am mai deschis subiectul sexului sau mai degraba lipsa lui in relatia noastra si de fiecare data prietenul meu dupa o discutie imi spunea ca din cauza ca ne certam nu mai are chef de sex....Ideea este ca dupa ce-i spuneam ca nu ma simt atragatoare pentru el si ii spuneam ca sexul e important pentru mine, facea dragoste cu mine, dar sincer mie imi lasa un gust amar tocmai din cauza ca mi se parea ceva impus.
Acum am inceput sa am probleme si cu gelozia, ceea ce ma enerveaza la culme :) Mi se pare ca se uita dupa altele, nu ca asta m-ar deranja in mod normal, ca de aia avem ochi, dar avand in vedere ca la mine nu se mai uita cu pasiune, ma face sa simt cum ca toate sunt mai atragatoare si sa am probleme cu increderea in mine.Am uitat sa mentionez ca iubitul meu este un barbat foarte prietenos lucru care nu ma ajuta si nu mai stiu sa fac distinctia intre ce-i real si ce nu atunci cand vorbeste sau se uita la o femeie. Si uite asa mi se ridica nivelul instant si ma supar.... am inceput sa ma enervez tot mai des si sa am sentimente de frustrare....am incercat si sa ma dau la el , sa fiu sexy, sa abordez altfel problema ....rezultate 0.
As vrea un sfat pentru ca recunosc , problema ma depaseste

poate stii si tu dar balanta hormonala este alta la femei si barbati. probabil barbatul tau nu are prea multi hormoni carora sa le placa dragostea..incearca din cand in cand ,fripturica ,vin rosu,parfum bun si vezi ce iese. daca nu iese nimic si sexul este mai important ptr tine decat ptr el,este posibil sa fii si tu mai iute decat el.sa ai hormonei mai multi de dragoste. oricum 1 data pe luna este f. putin.din ce in ce mai multi barbati capata insusirile femeiesti,parca s-a stricat balanta hormonilor.am mai citit despre asemenea barbati sant din ce in ce mai multi.deci nu esti intr-o minoritate.
aizana
Postat pe 4 Iulie 2010 14:16
De la: aizana, la data 2010-07-04 14:16:06
De la: roxir80, la data 2010-06-19 10:03:53buna fetelor si baietilor de pe kudika....va rog sa-mi dati un sfat. am o relatie de un an , iar dupa 4 luni de relatie am vazut ca sexul a devenit din ce in ce mai rar( la o luna apoi 2 luni ). la inceput am crezut ca iubitul meu are o alta relatie sau ma inseala, dupa aia am trecut la faza in care credeam ca nu ma mai considera atragatoare, sau isi doreste pe altcineva ...nu arat rau, iar barbatii se uita dupa mine pe strada, nu ca asta ar fi important pentru ca mi-ar place el sa fie atras de mine. Am hotarat sa iau taurul de coarne si sa discut cu el, lucru care a dus la cearta, apoi alta cearta si uite asa lucrurile au devenit tot mai tensionate. Problema este ca am devenit geloasa pe alte femei , tocmai din aceasta cauza. Eu nu am mai experimentat acest sentiment si mi se pare oribil sa treci prin aceste chinuri....
Am mai deschis subiectul sexului sau mai degraba lipsa lui in relatia noastra si de fiecare data prietenul meu dupa o discutie imi spunea ca din cauza ca ne certam nu mai are chef de sex....Ideea este ca dupa ce-i spuneam ca nu ma simt atragatoare pentru el si ii spuneam ca sexul e important pentru mine, facea dragoste cu mine, dar sincer mie imi lasa un gust amar tocmai din cauza ca mi se parea ceva impus.
Acum am inceput sa am probleme si cu gelozia, ceea ce ma enerveaza la culme :) Mi se pare ca se uita dupa altele, nu ca asta m-ar deranja in mod normal, ca de aia avem ochi, dar avand in vedere ca la mine nu se mai uita cu pasiune, ma face sa simt cum ca toate sunt mai atragatoare si sa am probleme cu increderea in mine.Am uitat sa mentionez ca iubitul meu este un barbat foarte prietenos lucru care nu ma ajuta si nu mai stiu sa fac distinctia intre ce-i real si ce nu atunci cand vorbeste sau se uita la o femeie. Si uite asa mi se ridica nivelul instant si ma supar.... am inceput sa ma enervez tot mai des si sa am sentimente de frustrare....am incercat si sa ma dau la el , sa fiu sexy, sa abordez altfel problema ....rezultate 0.
As vrea un sfat pentru ca recunosc , problema ma depaseste

poate stii si tu dar balanta hormonala este alta la femei si barbati. probabil barbatul tau nu are prea multi hormoni carora sa le placa dragostea..incearca din cand in cand ,fripturica ,vin rosu,parfum bun si vezi ce iese. daca nu iese nimic si sexul este mai important ptr tine decat ptr el,este posibil sa fii si tu mai iute decat el.sa ai hormonei mai multi de dragoste. oricum 1 data pe luna este f. putin.din ce in ce mai multi barbati capata insusirile femeiesti,parca s-a stricat balanta hormonilor.am mai citit despre asemenea barbati sant din ce in ce mai multi.deci nu esti intr-o minoritate.
pai daca el nu te considera atragatoare inseamna ca este atras de ALTA mult mai atragatoare ca tine si cu ea face sex nu cu tine
kudika029282
Postat pe 4 Iulie 2010 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
colon help 2 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 19:19
Da-ti-mi niste pareri...si sfaturi... 9 De la: _Cryssa_ 4 Aprilie 2011 22:57
:) 17 De la: lilu_67 2 Septembrie 2011 17:03
OMULE CARE ESTE BEAT SAMI DEA PACE ROG FRUMOS PE KUDIKA SA SE OCUPE DE UN TAMPIT CE SPUNE CA NA VAZUT BINE CAND A CITIT HOROSCOPUL SAU PE MINE DE UNA NU MA INTERE CI MA IRITA SA PRIMESC DE LA BETIVI CA ALCEVA NAU CE FACE SI EI CEVA MAI BUNA??/ MULTUMESC P 8 De la: one_size 2 Iunie 2010 19:32
va plictisitzi? noi rupem monotonia. 8 De la: ory_dulcik 25 Iunie 2010 13:04