Setari Cookie-uri

iubitul meu nu considera sexul important


nu ai spus ce varsta are el ? 70 de ani ? se tine bine cu 1 la 2 luni , eu am 42 si imi place sa o fac zilnic , poate conteaza si alimentatia , faptul ca fac 2 ore de sport zilnic , gena , dar el ?ce zodie este ?are probleme cu piticul ?sau poate tu esti de vine , il seduci ? ii gatesti mancare afrodisiaca ?fa o noapte romantica , un pahar de vin rosu natural ( cum ii zice un amic preot , sculau ) iti vand un pont , cauta un vraci si sa iti de-a tinctura de sculatoare , da-i 20 de picaturi in putina apa , zilnic , de 3 ori pe zi cu 30 min inainte de masa , are niste erectii ...atunci lasa-l sa si-o rezolve singur , v-a vedea diferenta si te v-a aprecia , spune-mi are vreun hobby bahic ? e ciudat ca nu il atrage dragostea . Ce oameni si barbatii astia ...daca vrei mai multe sfaturi si ponturi poti intra pe privat , specifica problema , eu vb si sfatuiesc multe persoane si poate il facem mai interesat , poate ai si tu partea ta de vina .nu putem discuta de fata cu toti. daca intrii sa te astepti la chestii la care sa raspunzi sincer , altfel te ascunzi dupa degete si iti rezolvi singura problema ca eu nu pot.
banalulanonim
Postat pe 5 Iulie 2010 01:23
trebuie sa il faci sa inteleaga ca totusi sexul are importanta sa, importanta este si compatibilitatea, preocuparile comune, dragostea... daca astea exista bine daca nu lasa-l
kudika190114
Postat pe 5 Iulie 2010 06:49
De la: roxir80, la data 2010-06-19 10:03:53buna fetelor si baietilor de pe kudika....va rog sa-mi dati un sfat. am o relatie de un an , iar dupa 4 luni de relatie am vazut ca sexul a devenit din ce in ce mai rar( la o luna apoi 2 luni ). la inceput am crezut ca iubitul meu are o alta relatie sau ma inseala, dupa aia am trecut la faza in care credeam ca nu ma mai considera atragatoare, sau isi doreste pe altcineva ...nu arat rau, iar barbatii se uita dupa mine pe strada, nu ca asta ar fi important pentru ca mi-ar place el sa fie atras de mine. Am hotarat sa iau taurul de coarne si sa discut cu el, lucru care a dus la cearta, apoi alta cearta si uite asa lucrurile au devenit tot mai tensionate. Problema este ca am devenit geloasa pe alte femei , tocmai din aceasta cauza. Eu nu am mai experimentat acest sentiment si mi se pare oribil sa treci prin aceste chinuri....
Am mai deschis subiectul sexului sau mai degraba lipsa lui in relatia noastra si de fiecare data prietenul meu dupa o discutie imi spunea ca din cauza ca ne certam nu mai are chef de sex....Ideea este ca dupa ce-i spuneam ca nu ma simt atragatoare pentru el si ii spuneam ca sexul e important pentru mine, facea dragoste cu mine, dar sincer mie imi lasa un gust amar tocmai din cauza ca mi se parea ceva impus.
Acum am inceput sa am probleme si cu gelozia, ceea ce ma enerveaza la culme :) Mi se pare ca se uita dupa altele, nu ca asta m-ar deranja in mod normal, ca de aia avem ochi, dar avand in vedere ca la mine nu se mai uita cu pasiune, ma face sa simt cum ca toate sunt mai atragatoare si sa am probleme cu increderea in mine.Am uitat sa mentionez ca iubitul meu este un barbat foarte prietenos lucru care nu ma ajuta si nu mai stiu sa fac distinctia intre ce-i real si ce nu atunci cand vorbeste sau se uita la o femeie. Si uite asa mi se ridica nivelul instant si ma supar.... am inceput sa ma enervez tot mai des si sa am sentimente de frustrare....am incercat si sa ma dau la el , sa fiu sexy, sa abordez altfel problema ....rezultate 0.
As vrea un sfat pentru ca recunosc , problema ma depaseste


mai pai asta nu e deloc o problema si ar trebui sa fii fericita. o multime de femei cauta barbati pentru care sexul nu este pe locul I. chiar pe forum ma certam cu o persoana care imi zicea ca pun prea mare accent pe sex si ca spera si ea ca mai exista acei baieti intre baieti. deci tu ar trebui sa fii fericita ca ai unul
leo_
Postat pe 5 Iulie 2010 09:50
De la: Poneybow, la data 2010-07-04 12:36:35normal! daca un barbat nu`i in stare sa`si satisfaca femeia nu are ce cauta in patul ei
si o femeie care nu isi satisface barbatul unde are ce cauta?
bogdandbm
Postat pe 5 Iulie 2010 15:10
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 11:15:27o sa-ti spun....nr de la pantofi
clau19
Postat pe 5 Iulie 2010 15:14
nu vreau sa mentionez niste lucruri de care nu pot sa fiu sigura.dar cred k relatia voastra s-a consumat de mult .sincer iti zc cauta pe altcv care este capabil sa te iubeasca si sa te doreasca mereu asa cum esti si cum arati u. atunci knd iubitul u te iubeste .se simnte asta si te face sa te simnti cea mai frumoasa si atragatoare femeie...lasa-l in lumea lui pt k mai sunt barbati poate mult mai buni la orice decat este el....o sa se trezeasca el la realitate ......sa auzim de bn
kudika149571
Postat pe 5 Iulie 2010 16:56
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-07-04 00:13:15
De la: llore21, la data 2010-06-29 00:35:16mie m-i se pare ca ceva nu e in regula cu iubitul tau. Eu zic sa iti cauti pe altul .

OMG, doar am citit titlul topicului si apoi am citit mesajul tau....sunt curios ce a scris initiatoarea topicului, insa pana una alta...tu iti schimbi iubitii in fct de cum f*t?

problema e k dansul...nu *** ...vb ceea....
dark_eye
Postat pe 5 Iulie 2010 17:45
De la: kudika149571, la data 2010-07-05 16:56:29nu vreau sa mentionez niste lucruri de care nu pot sa fiu sigura.dar cred k relatia voastra s-a consumat de mult .sincer iti zc cauta pe altcv care este capabil sa te iubeasca si sa te doreasca mereu asa cum esti si cum arati u. atunci knd iubitul u te iubeste .se simnte asta si te face sa te simnti cea mai frumoasa si atragatoare femeie...lasa-l in lumea lui pt k mai sunt barbati poate mult mai buni la orice decat este el....o sa se trezeasca el la realitate ......sa auzim de bn
si eu cred la fel ca tine..un bastfel de barbat care este rece si indiferent nu merita nici o atentie din partea unei femei..mai sunt si altii care nu sunt reci si indiferenti..important e sa-l gasesti
kudika029282
Postat pe 5 Iulie 2010 19:56
Nu va mai certati! Barbatii nu reactioneaza bine la presiune, daca e suparat nu va mai avea o erectie si nu va mai avea acelasi libido...daca tu esti cauza sigur nu isi doreste sa faca sex cu tine, chiar daca tine la tine sau te iubeste. Va prefera sa faca ''una mica de 2 minute'' pt a se detensiona si nu isi va mai dori apropierea...Asta e adevarul, mi s-a explicat si mie de catre prieteni barbati si inclusiv de catre iubitul meu...Ideea e ca si noi-femeile-reactionam la fel, daca ei ne supara nu mai avem chef de sex, fiindca suntem nervoase si s-au strans o multime de resentimente. Comunicati mai bine, nu il presa, nu il cicali, nu il sufoca...daca se simte inteles si apreciat va reactiona pozitiv si dorinta va reaparea! Asta in cazul in care tu esti cea care ii creeaza suparari, rezultand lipsa dorintei si implicit a sexului. Daca, pe de alta parte, are el probleme (de incredere in sine, stres, oboseala sau alte genuri), tu poti sa-l ajuti cel mult comunicand cu el si oferindu-i sustinere si intelegere, dar atat. Depinde foarte mult de felul problemei si de modul de abordare- al tau si al lui. Am trecut si eu prin asta pt o per scurta si am invatat destule. Nu e vb de inselat sau ca nu te iubeste, e vb de presiunea pusa pe el si nesiguranta lui...la un mom dat se simt si ei nesiguri, stresati, isi pun intrebari de toate felurile...daca sunt destul de buni, de ''dotati''', etc...mai ales daca nu primesc laude si aprecieri, ci numai critica. Mult succes!
kenna
Postat pe 6 Iulie 2010 01:34
De la: kenna, la data 2010-07-06 01:34:31Nu va mai certati! Barbatii nu reactioneaza bine la presiune, daca e suparat nu va mai avea o erectie si nu va mai avea acelasi libido...daca tu esti cauza sigur nu isi doreste sa faca sex cu tine, chiar daca tine la tine sau te iubeste. Va prefera sa faca ''una mica de 2 minute'' pt a se detensiona si nu isi va mai dori apropierea...Asta e adevarul, mi s-a explicat si mie de catre prieteni barbati si inclusiv de catre iubitul meu...Ideea e ca si noi-femeile-reactionam la fel, daca ei ne supara nu mai avem chef de sex, fiindca suntem nervoase si s-au strans o multime de resentimente. Comunicati mai bine, nu il presa, nu il cicali, nu il sufoca...daca se simte inteles si apreciat va reactiona pozitiv si dorinta va reaparea! Asta in cazul in care tu esti cea care ii creeaza suparari, rezultand lipsa dorintei si implicit a sexului. Daca, pe de alta parte, are el probleme (de incredere in sine, stres, oboseala sau alte genuri), tu poti sa-l ajuti cel mult comunicand cu el si oferindu-i sustinere si intelegere, dar atat. Depinde foarte mult de felul problemei si de modul de abordare- al tau si al lui. Am trecut si eu prin asta pt o per scurta si am invatat destule. Nu e vb de inselat sau ca nu te iubeste, e vb de presiunea pusa pe el si nesiguranta lui...la un mom dat se simt si ei nesiguri, stresati, isi pun intrebari de toate felurile...daca sunt destul de buni, de ''dotati''', etc...mai ales daca nu primesc laude si aprecieri, ci numai critica. Mult succes!
nu e vorba de cearta..eu cred ca exista destui barbati care stiu sa arecieze si sa se comporte frumos cu o femeie..nu merita sa ne pirdem vremea cu asemenea specii ratate de barbati..care nu vreau sau nu stiu cum sa se poarte cu o femeie..din contra le place sa jigneasca sa faca reprosuri si sa provoace mereu motive de cearta...mai bine lasatii in plata domnului ca nu merita nici o atentie din partea noastra
kudika029282
Postat pe 6 Iulie 2010 16:54
Evident,exista si acest gen de barbati...acestia chiar nu merita atentia sau intelegerea noastra...dar per-total knd un barbat ok (tandru, calm, atent, dragut) se indeparteaza, inseamna ca ceva din comportamentul nostru il deranjeaza. Eu nu zic sa le suflam in bors si sa uitam de noi, dar nici nu trebuie sa ne purtam urat daca ei nu merita. Daca ei sunt cei care sunt nesimtiti, mai bine ii lasam in pace si cautam alceva. Depinde mult de sursa problemei, cine e d vina :)) Bafta!
anemma2002
Postat pe 6 Iulie 2010 22:47
De la: anemma2002, la data 2010-07-06 22:47:52Evident,exista si acest gen de barbati...acestia chiar nu merita atentia sau intelegerea noastra...dar per-total knd un barbat ok (tandru, calm, atent, dragut) se indeparteaza, inseamna ca ceva din comportamentul nostru il deranjeaza. Eu nu zic sa le suflam in bors si sa uitam de noi, dar nici nu trebuie sa ne purtam urat daca ei nu merita. Daca ei sunt cei care sunt nesimtiti, mai bine ii lasam in pace si cautam alceva. Depinde mult de sursa problemei, cine e d vina :)) Bafta!
eu nu as putea crede ca un barbat care a fost tandru calm si atent dintro data se poate schimba intr-un barbat rece si indiferent..iar daca sa indepartat de o femeie nu inseamna totdeauna ca din cauza comportamentului femeii este indiferent..mai sigura este varianta ca si-a gasit pe altcineva fata de care este tandru atent si dragut si de aceea nu mai este sexul important... pentru ca el face sex cu ALTA cu care bineinteles ca este dragut tandru si atent
kudika029282
Postat pe 7 Iulie 2010 11:52
Ei nah, bine ca sunteti voi femeile perfecte si nu-i suparati niciodata! Atata ipocrizie
Or fi si ei idioti, dar cati barbati nu vedem innebuniti de femeile crizate de langa ei? Eu am vazut destule cazuri, el calm si dragut cu ea, ea o crizata isterica...cu toate scuzele k e pe stop, k are o migrena, k nu si-a luat toalele pe care le vroia...de parca el ar fi fost de vina pt tot. Voi sau tu, cea care ai scris mai sus,ati/ai suporta aca ceva, asemenea scene imbecile facute de o fufa cu tarate in cap??? Nu am generalizat, am zis ca sunt si cazuri de barbati tandri care se cam satura de femeile crizate de langa ei...Sa fim seriosi, nici un barbat nu va pleca in alta parte daca ii oferi intelegere, sustinere, sex si toate cele, mai ales ca te-a ales PE TINE pt ca pe tine te placea, te vroia si PT TINE are sentimente! Si nu la toti e mai imp sexul, in rel mea pt mine e mai imp decat pt el pt k nu e el un futangiu cum sunt toti ceilalti, pt el conteaza comunicarea si intelegerea dintre noi. Si daca dai peste un barbat care te inseala desi tu crezi ca ii oferi tot ce vrea, atunci de ce mai stai cu el??? Asta e impresia pe care ai lasat-o, fara suparare! Numai bine
anemma2002
Postat pe 7 Iulie 2010 20:02
Si inca ceva. TOTI barbatii snt tandri si calmi la inceput cand vor sa cucereasca si sa te duca in pat. Apoi nu mai au nimic de dovedit si isi arata adv fatza. Daca el si dupa cativa ani de rel e inca asa cum l-ai cunoscut, felicitari...ai barbatul perfect si fericit cu tine! Dar doar pt ca se enerveaza si el din cand in cand nu inseamna automat ca te inseala, caci nu e obligat sa stea sa ii sufle femeii in bors tot timpul...de-aia s-au inventat compromisurile in relatii...de-aia trebuie sa ofere amandoi ... k sa existe un echilibru!!!
anemma2002
Postat pe 7 Iulie 2010 20:17
imi pare rau pentru tine,dar daca tipul se poarta asa cred ca nu te merica ,mai bine ti-a cauta pe alcineva care sa te faca sa te simti iubita si frumoasa.Cred ca tipul are probleme ,si cu atat mai rau daca tu incerci sa vb cu el si el nu vrea sa inteleaga .Iti dresc succes.
Cristina_Ramona
Postat pe 7 Iulie 2010 20:31
De la: anemma2002, la data 2010-07-07 20:17:48Si inca ceva. TOTI barbatii snt tandri si calmi la inceput cand vor sa cucereasca si sa te duca in pat. Apoi nu mai au nimic de dovedit si isi arata adv fatza. Daca el si dupa cativa ani de rel e inca asa cum l-ai cunoscut, felicitari...ai barbatul perfect si fericit cu tine! Dar doar pt ca se enerveaza si el din cand in cand nu inseamna automat ca te inseala, caci nu e obligat sa stea sa ii sufle femeii in bors tot timpul...de-aia s-au inventat compromisurile in relatii...de-aia trebuie sa ofere amandoi ... k sa existe un echilibru!!!


nu e adevarat, adevarul este ca orice femeie e tratata mai bine decat merita de noi pana primim sex. abia dupa o tratam la adevarata ei valoare pentru ca pentru noi atunci se face bilantul defectelor si calitatilor. voi il faceti inainte, iar daca ati ajuns la sex inseamna ca el a promovat examenul. la noi promovati examenul la putin timp dupa partida de sex.
leo_
Postat pe 8 Iulie 2010 22:50
De la: designgirl, la data 2010-07-04 09:48:48Lasa-l in pace si fi indiferenta fata de problema mai sus abordata! Incearca sa va vedeti mai rar si cind sinteti impreuna fa exact ce-ti face si el. Nu o sa-i convina, sti tu proverbul ala..."ce tie nu-ti place altuia nu face!!".. Si intre timp cauta-ti pe altul! Cum se zice pe la noi: balta-i mare si sezonul de pescuit doar ce sa deschis... Succes!!

_________________________________________________________________________________ cel mai dragut sfat (ultimul).Dar primul!!!! e catstrofa!! iti spun eu ca l-am inccercat! rezultatul?? a zis " bodaproste "in sinea lui si cred ca si-a vazut de lucru manual in continuare. Cred!
Si asa am trait " nefericiti "de 17 ani incoace!
lasand gluma la o parte , NU este deloc o solutie sa-l lasi in pace, sa fii indiferenta, pentru ca timpul trece si viata nu ti-o mai da nimeni inapoi.Daca nu-l nimeresti pe ala care aplica proverbele?Daca acuma , la inceput se intampla sta, crezi ca peste cativa ani ii revine virilitatea spontan? NU! Deci....lasa-l si mergi mai departe caoricum gura lumii n-o astupa nimeni.Nu pierde timpul!Acuma cat nu ai copii pe care sa-i faci sa sufere. Sau ai?
doinapavel71
Postat pe 9 Iulie 2010 02:16
Pt. Bogdan, bem o bere cand vin in tara
Pt Leo, dragul meu, ai zis exact ce am zis eu dar cu alte cuvinte, intr-o alta formulare. Va purtati mai frumos cu noi pana ajungem la sex, apoi ne evaluati atat calitatile cat si defectele, dupa merit. La asta ma refeream si eu, faptic. Atunci cand indragosteala trece, vezi ce mai ramane...daca o vezi ink frumoasa, inteligenta, calma, calculata, etc.,prin prisma obiectivitsmului si nu a subiectivismului tau de ''adolescent aiurit si indragostit'', atunci o vei aprecia, respecta, iubi si peste 5 si peste 10 si peste 40 de ani exact la fel...dar daca indragosteala a trecut si tu nu ii mai vezi DECAT defectele, e clar ca nu are cum sa mearga. Cat despre sex...cel mai bine e sa nu va cedam prea usor, caci asta va innebuneste, va doriti tot mai mult sa ne ''prindeti'' , voi barbatii avand spirit de vanatori...si crede-ma...sexul va avea acelasi efect pt ambii parteneri, dat fiind faptul ca in timpul sexului si mai ales al orgasmului, organismul nostru elibereaza o serie de ''hormoni ai fericirii''...Si da, aveai dreptate...daca va cedam si facem sex de la prima intalnire, se elibereaza in organismul nostru oxitocina, care duce la sentimente de atasament, de cele mai multe ori fata de persoane nepotrivite Daca femeia refuza sexul de la primele intalniri, exista sanse mai mari de a gasi un barbat de calitate si o rel mai serioasa...de aceea e bine sa fim calculati in ce priv sexul. Tu spui de fapt ca voi evaluati femeile in fct de partidele de sex...total gresit!
Ar trebui sa deschideti ochii mai bine la inceput si sa nu va lasati hipnotizati de formele ei si cum da din fund si apoi sa fiti socati de cat de proasta e asta e greseala voastra! Ar trebui sa faceti o evaluare totala a calit si defectelor inainte d a merge mai departe. Ca pana te-ai trezit tu, poate ti-a luat si mintile si banii si inima si a plecat cu masina din curte ca o escroaca ce e...si atunci ce mai faci? Ganditi cu creierul, nu cu p***
Am vazut multi barbati care au pierdut tot ce aveau pt una cu silicon in tzatze si in cap taratze...se pare k la ele prin sex nu s-a instalat nici un sentiment de atasament iar ei si-au luat-o rau de tot in freza pt k au gandit cu altceva decat cu capul
Si sa fim seriosi...la cum te-ai exprimat tu, acum toate vor crede ca tre sa faca sex ca sa promoveze examenul Nu e asa, caci daca o femeie sare rpd in pat cu unul e catalogata drept c**va si asa gandesti si tu si restul...pe cand daca ar sta chill si s-ar remarca prin multe alte calitati, barbatul ala o va stima cu mult mai mult, o va dori si o va aprecia mult mai sincer si din acel pct va putea incepe o relatie daca vor dori amandoi. Dar nu-mi spune tu mine ca o rel frumoasa incepe prin sex, ignorand toate celelalte calitati si defecte pe care celalalt le are. Mai gandeste-te.
anemma2002
Postat pe 9 Iulie 2010 18:54
AM SI EU O NELAMURIRE..........DE CE A DISPARUT UN MESAJ DIN ACEST TOPIC? NU ESTE PRIMA DATA CAND SE INTAMPLA...S-A MAI INTAMPLAT SI ACUM 1-2 LUNI CU UN ALT TOPIC...
FRN
Postat pe 13 Iulie 2010 11:03
De la: leo_, la data 2010-07-08 22:50:14
De la: anemma2002, la data 2010-07-07 20:17:48Si inca ceva. TOTI barbatii snt tandri si calmi la inceput cand vor sa cucereasca si sa te duca in pat. Apoi nu mai au nimic de dovedit si isi arata adv fatza. Daca el si dupa cativa ani de rel e inca asa cum l-ai cunoscut, felicitari...ai barbatul perfect si fericit cu tine! Dar doar pt ca se enerveaza si el din cand in cand nu inseamna automat ca te inseala, caci nu e obligat sa stea sa ii sufle femeii in bors tot timpul...de-aia s-au inventat compromisurile in relatii...de-aia trebuie sa ofere amandoi ... k sa existe un echilibru!!!


nu e adevarat, adevarul este ca orice femeie e tratata mai bine decat merita de noi pana primim sex. abia dupa o tratam la adevarata ei valoare pentru ca pentru noi atunci se face bilantul defectelor si calitatilor. voi il faceti inainte, iar daca ati ajuns la sex inseamna ca el a promovat examenul. la noi promovati examenul la putin timp dupa partida de sex.
cum adica ce inseamna ca orice femeie e tratata mai bine decat meritas de un barbat pana ii pica in pat..si abia dupa sex voi barbatii o tratati la adevarata ei valoare..ce inseamna faptul ca la voi barbatii se promoveaza examenul dupa partida de sex..chiar as vrea sa aflu....
kudika029282
Postat pe 13 Iulie 2010 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
impachetari sau masaj? 8 De la: dragulescuelena 11 Iulie 2010 19:37
Dacã îți place sexul, ești curvã! Sau curvar! De la caz la caz. 165 De la: Radu_Cristian_1 12 Noiembrie 2014 12:58
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 1 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:14
Ce-si doresc barbatii? 5 De la: Barbie30 4 Iulie 2010 09:34
j 1 De la: kudika196154 14 Iunie 2010 16:12