Setari Cookie-uri

U2 sau DEPECHE????

Hai mai "amortitilor", votati aici. Cine? DP sau U2! mai repede ca punem taxa pe voturi Uite asa mai castig si io o paine
100101
Postat pe 22 Iulie 2010 22:15
hmmm..bere...
coniacul..e cam fals...e prost facut si risti altceva..lasa..cu berea..are efect
asa..kyrule..eu plec din emisie..stai aici..so vezi de treaba...
am termen..
pe la inceputu' lunii imi trebuuie raport cu ascultatorii pe luna asta
si un soi de clasament...cu piese difuzate
ciao
berea e la frigider...e reeeecee...
ai grija..daca prind ceva ne-la locul-lui esti out
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 22:19
s`traiati! am grija. am inteles, berea-i rece la frigider! acuma ma indrept spre el. Mah! sa nu prind unu ca vine dupa mine ca v-am "rupt"!
100101
Postat pe 22 Iulie 2010 22:23
hai sa va dezmortesc o tzara:
DPM
http://www.youtube.com/watch?v=DNrbiZoKQLU


- Personal Jesus
100101
Postat pe 22 Iulie 2010 22:26
vezi ca dupa ce pleci..nu stii tu pe unde am eu intrari..si vad ce lasi pe aici..
ce-s capacele astea pe aici?si sticlele astea..pe jos????
te rog maine sa strangi...si vezi sa nu gogesti seminte..ca te zbor
dragon_fly88
Postat pe 22 Iulie 2010 23:07
Am fost in total la 46 de concerte cu grupuri de muzica consacrate (nici unul romanesc, ba nu, mint, un concert PHOENIX), AC/DC, Stranglers, New Order, O.M.D., Guns'n roses, Police, Peter Gabriel, UB 40, Queen, Duran Duran, si inca altii pe care i-am vazut pe viu. Dintre aceste 46 concerte, 3 au fost concerte cu Depeche Mode si 2 concerte cu U2, si bineanteles am bilete la concertul U2 de la Paris, din 18 Septembrie 2010, pe Stade de France. S-ar putea sa am un bilet disponibil, daca e cineva curios, nu e sigur dar s-ar putea.
Vreau sa va spun ca din aceasta ipostaza este foarte greu sa te decizi, cand participi la un concert, ca spectator, traiesti pe viu momentele respective, vibrezi si dansezi impreuna cu mii si mii de persoane prezente, si pe scena sant Dumnezeii muzicii, grupuri care au scris istoria acestei arte iubita de toata lumea, nu exista diferentieri, nu poti alege intre un grup sau altul. Concerte memorabile (DM, 19 ian 2010 la Paris Bercy... U2, 30 iun 2009 pe Neu Camp, Barcelona) sau mai putin reusite exista si vor exista intotdeauna, dar cand esti acolo toate astea nu conteaza, trec neobservate, uiti de toate, conteaza doar ca participi, chiar ca simplu spectator. Ar putea sa ma influenteze faptul ca a doua zi dupa concertul de anul trecut de la Barcelona, ma aflam la cineva in Sant Andreu de Llavaneres, cand la un semafor am zarit pe bancheta din spate, in masina vecina, pe Bono, care a dormit acolo, in localitate (nu sa anuntat niciunde, daca nu-l vedeam nu stiam). I-am facut cu mana, el a zambit si a raspuns cu un salut. Am vazut in ochii lui ca apreciaza sa fie idolatrizat, dar cu toate acestea nu se crede "buricul pamantului", este omul care este constient ca nu a inceput lumea cu el si nici nu dispare odata cu el.Cine vrea poate sa le ia ca pe o lauda, nici o problema, oricum pentru mine este o mandrie si o onoare ca am participat la asemenea evenimente, unele traite doar odata in viata, de multi chiar niciodata. Eu unul dau cate un vot pentru fiecare grup.
Deep
Postat pe 23 Iulie 2010 19:13
De la: Deep, la data 2010-07-23 19:13:04Am fost in total la 46 de concerte cu grupuri de muzica consacrate (nici unul romanesc, ba nu, mint, un concert PHOENIX), AC/DC, Stranglers, New Order, O.M.D., Guns'n roses, Police, Peter Gabriel, UB 40, Queen, Duran Duran, si inca altii pe care i-am vazut pe viu. Dintre aceste 46 concerte, 3 au fost concerte cu Depeche Mode si 2 concerte cu U2, si bineanteles am bilete la concertul U2 de la Paris, din 18 Septembrie 2010, pe Stade de France. S-ar putea sa am un bilet disponibil, daca e cineva curios, nu e sigur dar s-ar putea.
Vreau sa va spun ca din aceasta ipostaza este foarte greu sa te decizi, cand participi la un concert, ca spectator, traiesti pe viu momentele respective, vibrezi si dansezi impreuna cu mii si mii de persoane prezente, si pe scena sant Dumnezeii muzicii, grupuri care au scris istoria acestei arte iubita de toata lumea, nu exista diferentieri, nu poti alege intre un grup sau altul. Concerte memorabile (DM, 19 ian 2010 la Paris Bercy... U2, 30 iun 2009 pe Neu Camp, Barcelona) sau mai putin reusite exista si vor exista intotdeauna, dar cand esti acolo toate astea nu conteaza, trec neobservate, uiti de toate, conteaza doar ca participi, chiar ca simplu spectator. Ar putea sa ma influenteze faptul ca a doua zi dupa concertul de anul trecut de la Barcelona, ma aflam la cineva in Sant Andreu de Llavaneres, cand la un semafor am zarit pe bancheta din spate, in masina vecina, pe Bono, care a dormit acolo, in localitate (nu sa anuntat niciunde, daca nu-l vedeam nu stiam). I-am facut cu mana, el a zambit si a raspuns cu un salut. Am vazut in ochii lui ca apreciaza sa fie idolatrizat, dar cu toate acestea nu se crede "buricul pamantului", este omul care este constient ca nu a inceput lumea cu el si nici nu dispare odata cu el.Cine vrea poate sa le ia ca pe o lauda, nici o problema, oricum pentru mine este o mandrie si o onoare ca am participat la asemenea evenimente, unele traite doar odata in viata, de multi chiar niciodata. Eu unul dau cate un vot pentru fiecare grup.

iote domle' un om pasionat de muzichie buna
asa deci..ai bilet, ah? vreau si eu..doar ca nu pot
ati fost in direct..super tare comentariul...
vreo piesa la fiecare?
sau aleg eu?
deocamdata U2-Pride se aude...
te mai asteptam sa intri in direct
dragon_fly88
Postat pe 23 Iulie 2010 19:33
Pentru mine ar merge acum un Street have no name.
Am omis sa mentionez ca de peste 10 ani locuiesc si lucrez in Paris, deci concerte cu duiumul, ai de ales, bani sa fie.


Deep
Postat pe 23 Iulie 2010 20:04
kyrule..cand vii sa vezi ce te iau de urechi..

ooo..tare fain...pk..asta o punem..si te mai gandesti
dragon_fly88
Postat pe 23 Iulie 2010 20:11
depeche mode
better days
tare
bogdan76
Postat pe 24 Iulie 2010 18:20
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-22 23:07:04vezi ca dupa ce pleci..nu stii tu pe unde am eu intrari..si vad ce lasi pe aici..
ce-s capacele astea pe aici?si sticlele astea..pe jos????
te rog maine sa strangi...si vezi sa nu gogesti seminte..ca te zbor


`tzeles sefa! las` ca acuma vad io care-i treaba.

Mah! care mi-ai beut berea din frigider?! o pusese sefa la racoare pt mine semintele recunosc...sunt ale mele. doar ca eu am pus cojile in buzunar. numai daca n-o fi spart...
100101
Postat pe 24 Iulie 2010 22:14
sefa!...tu stii ca io nu beau bere. face burta, si burta nu-i marfa...si te impiedica la anumite pozitii...sociale
100101
Postat pe 24 Iulie 2010 22:19
DM
Cat despre hituri...lista este lunga!
In seara asta as vrea sa ascultam o melodie... 'See you'....din perioada cand trupa era mai putin comerciala(1982)

Nuovamente_Robertina
Postat pe 24 Iulie 2010 23:26
De la: kyru, la data 2010-07-24 22:14:07
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-22 23:07:04vezi ca dupa ce pleci..nu stii tu pe unde am eu intrari..si vad ce lasi pe aici..
ce-s capacele astea pe aici?si sticlele astea..pe jos????
te rog maine sa strangi...si vezi sa nu gogesti seminte..ca te zbor


`tzeles sefa! las` ca acuma vad io care-i treaba.

Mah! care mi-ai beut berea din frigider?! o pusese sefa la racoare pt mine semintele recunosc...sunt ale mele. doar ca eu am pus cojile in buzunar. numai daca n-o fi spart...

nu a beut-o nimeni
era pusa in alta parte..sa fiu sigura ca nu mai vad sticle pe jos

hai...sa fii pe pozitie
dragon_fly88
Postat pe 25 Iulie 2010 15:55
De la: Nuovamente_Robertina, la data 2010-07-24 23:26:40DM
Cat despre hituri...lista este lunga!
In seara asta as vrea sa ascultam o melodie... 'See you'....din perioada cand trupa era mai putin comerciala(1982)


scze..petrecerea cam lunga pe aici...
kyru doarme pe aici..a trebuit sa-l strang de pe birou..sa-l duc pe fotoliu dus
deci... DEPECHE sa fie cu See you.PT TINE
APOI O PIESA CU U2 SA FIE MAI IN VERVA
dragon_fly88
Postat pe 25 Iulie 2010 15:59
De la: kyru, la data 2010-07-24 22:19:14sefa!...tu stii ca io nu beau bere. face burta, si burta nu-i marfa...si te impiedica la anumite pozitii...sociale

SI ASEARA CE AI BEUT DE TE-AM VAZUT PE BIROU ADORMIT?
lasa ca iti dau apa plata sa ma asigur ca ramai pe pozitie
dragon_fly88
Postat pe 25 Iulie 2010 16:01
sefa...aseara cand mai vazut tu cu capul pe birou, reflectam! de fapt inaintea celor doua trupe dezbatute aici, care-pe-care, a fost infiintata alta, in 1976, de la care cele doua sau inspirat in stil -Spandau Ballet. Desi U2 s-a infiintat in acelasi an, pana la inceputul anilor `80 erau "imaturi" si nu aveau linia personala. Dar cand discutam despre Depeche Mode, lucrurile sunt clare, infiintati in 1980, au intrat pe un teren nou, deja testat si deschis de Spandau Ballet, al unui nou fenomen anii 1980, muzica si moda numita "New Romantism ".
Si pentru cine a uitat de Spandau Ballet, sau nu i-au cunoscut, va supun atentiei un videoclip care sa va aminteasca de ei.
Spandau Ballet - To Cut A Long Story Short

http://www.youtube.com/watch?v=xRcdGyoB5Cc

...si sa aud pareri!
sa dam Cezarului, ce-i a Cezarului...
100101
Postat pe 25 Iulie 2010 19:07
ptiu..sa nu fii de deochi..kyrule mama ai patit ceva?
iote ai de la mine voie la...limonada
hai ca sunt si eu pe aici..daca e ceva, ma intrebi
dragon_fly88
Postat pe 25 Iulie 2010 20:35
100101
Postat pe 25 Iulie 2010 21:47
ciudat..nu te vad la lucru..sau astepti sa plec si vii pe geam?
reflectai?
cam mult..
continuu... U2 sau DM?
DEOCAMDATA PUN U2 VERTIGO
DUPA..VINE KYRU SI VA PUNE UN DM..SPER
dragon_fly88
Postat pe 26 Iulie 2010 20:02
Io sunt fidela "Enjoy the silence" live, remix sau original, e superba! Cat despre restul....ooo lista e luuuuuuunga! Useless, Freelove, Home, Personal Jesus, Precious, si acum pt voi un sexy "Dirt"
diana43
Postat pe 26 Iulie 2010 23:37
bine didi..e ok..dupa lista cu DM o sa pun si un U2 cu "miss sarajevo"...cu tot cu Pavarotti

unde e kyru asta?
vreau raportul cu piesele difuzazte si cam cum e u2 si dm ca si preferinte
vine o comisie...cica standarde ue
dragon_fly88
Postat pe 27 Iulie 2010 22:25
cine spune ca in Romania Comunista n-aveam acces la nimic? pe Europa Libera se difuzau Top 10, Top 40, Top 100 si erai la curent cu toate noutatile din muzica. plus ca -naiba stie cum, dar in tara intrau discurile noi aparute ale marilor trupe. scumpe ce-i drept, de exemplu pe Let There Be Rock -AC/DC casa de discuri EMI, nu uit ca am dat cam echivalentul a 900 lei de astazi! dar l-am cumparat la cca 2 luni de la aparitia albumuli. la fel albumul The Wall - Pink Floyd. eh! si multe altele...dar ce vremuri erau d-le...
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 21:15
kyrule..lasa certatul si altele..fa raportul ala...
si-ti dau liber 2 zile..
dragon_fly88
Postat pe 28 Iulie 2010 22:08
sefa...2 zile nu-mi ajung. poate 2 zile cuuu...cuuu...
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 22:20
...cu inca 6
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 22:21
te-ai prins?
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 22:22
kyrule?
vreau raportul
am mai zis..si ti-o repet...
nu mai mult..daca nu vrei sa te dau afara
ma superi!
am zis raport de la 1 iulie
cu trupa..pe zile...ce piesa a vrut fiecare..sa vada astia actiune...
si nu ma enerva
dragon_fly88
Postat pe 28 Iulie 2010 22:52
pai astia nu vor decat manele! niste salam, na-i sa le dam?
100101
Postat pe 28 Iulie 2010 22:56
mai..numa' ce tine de u2 si depeche..nu ma pasioneaza altceva.
am zis raport raport sa fie
de nu...nu repet pt o baba surda
si pana sambata!
iei si tu paginile in urma..si zici ziua si piesa...si trupa
clar?
dragon_fly88
Postat pe 29 Iulie 2010 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Laura Stoica 157 De la: pacifista 4 Septembrie 2009 17:34
Madonna 25 De la: yumalai 29 August 2009 08:22
Puya 40 De la: thadoogback 24 Iulie 2010 09:55
viata peste hotare:simpla si complicata 9 De la: pisicuta_trista 22 Noiembrie 2009 22:40
Muzica evenimentului tau-cea mai buna!! 1 De la: roxanaolsanschi 21 Septembrie 2011 22:14