Setari Cookie-uri

Ce sa fac?

Sant casatorita si am 2 copii,pe care le iubesc enorm,sotul mai putin,c-am sta mult prin baruri la aparate de poker dar stiu ca ma iubeste si ma respecta in fond nu e un sot rau.In adolescenta am avut un iubit;o iubire mare dar eram copii si ne-am despartit ,eu m-am casatorit,dupa ce nascusem primul copil ne-am intalnit dinintamplare si el a incercat sa ne inpacam dar atunci eu am ales sotul.El cred ca sa ma razbune sacasatorit cu cea mai buna prietena de a mea si au un copil,stau aproape de noi,si ne vedem zilnic,dar nu vorbim.Din privirile lui stiu ca si acum ma iubeste,si eu la fel,dar stiu ca nu se poate.Iubirea asta ma macina si tot mai mult ma gandesc la el.Simt ca trece viata si eu nu am incercat sa traiesc cu barbatul pe care o iubesc.Ma simt nefericita.Ce sa ma fac,si nevasta lui o insala incontinuu si imi povesteste cum bate joc de el,dar nu pot sa fac nimic.
kudika019375
Postat pe 25 Iunie 2010 12:39
sa iti dau un ex care te'ar putea ajuta. eu sunt fetita pe langa tine poate ai putea sa imi fi mama dar sa iti spun ceva am un prieten care si el a fost casatorit dar nu era genul sotului tau era un sot fidel iubitor dar asa a patit si el dupa 3 ani de casnicie cu sotia lui din intamplare s'a intalnit pe strada face to face cu marea lui iubire din tinerete, adolescenta cum vrei tu sa iei. El era cu sotia lui ea la fel. Nu s'au salutat au trecut unul pe langa altul si s'au privit insistent in ochi . dupa 3 4 zile dragostea asta il macina foarte tare si a divortat, a facut tot posibilul sa se mai intalneasca odata cu ea neavand nr de tel adresa etc. nimic. si s'au intalnit au povestit iar dupa scurt timp a divortat si ea de sotul ei . mai multe detalii in legatura cu copii nu stiu. atata stiu ca el a avut un baiat si ea nu avea copii. eu zic sa iti asculti inima si ce simti aia sa faci. si gandeste'te si la copii tai si la ce e mai bine pentru ei . eu sper ca te'am ajutat cu ceva chiar daca nu am atata experienta dar mult succes.
ely10bskt
Postat pe 27 Iunie 2010 05:40
De la: kudika019375, la data 2010-06-25 12:39:38Sant casatorita si am 2 copii,pe care le iubesc enorm,sotul mai putin,c-am sta mult prin baruri la aparate de poker dar stiu ca ma iubeste si ma respecta in fond nu e un sot rau.In adolescenta am avut un iubit;o iubire mare dar eram copii si ne-am despartit ,eu m-am casatorit,dupa ce nascusem primul copil ne-am intalnit dinintamplare si el a incercat sa ne inpacam dar atunci eu am ales sotul.El cred ca sa ma razbune sacasatorit cu cea mai buna prietena de a mea si au un copil,stau aproape de noi,si ne vedem zilnic,dar nu vorbim.Din privirile lui stiu ca si acum ma iubeste,si eu la fel,dar stiu ca nu se poate.Iubirea asta ma macina si tot mai mult ma gandesc la el.Simt ca trece viata si eu nu am incercat sa traiesc cu barbatul pe care o iubesc.Ma simt nefericita.Ce sa ma fac,si nevasta lui o insala incontinuu si imi povesteste cum bate joc de el,dar nu pot sa fac nimic.

Parerea mea e ca mai intai ar trebui sa discutati cu iubitul din adolescenta si sa va lamuriti situatia intre voi doi. Asa doar pe baza de priviri mi se pare mai vag. Discutati in liniste, vedeti ce intentii are el. Nu cumva sa divortati inainte de a lamuri situatia cu iubitul din adolescenta. Dupa acea discutie, vedeti fiecare ce are de facut pe mai departe:ramane in situatia actuala sau divortati fiecare si apoi va casatoriti voi doi.
tematoare
Postat pe 28 Iunie 2010 00:02
De la: tematoare, la data 2010-06-28 00:02:55
De la: kudika019375, la data 2010-06-25 12:39:38Sant casatorita si am 2 copii,pe care le iubesc enorm,sotul mai putin,c-am sta mult prin baruri la aparate de poker dar stiu ca ma iubeste si ma respecta in fond nu e un sot rau.In adolescenta am avut un iubit;o iubire mare dar eram copii si ne-am despartit ,eu m-am casatorit,dupa ce nascusem primul copil ne-am intalnit dinintamplare si el a incercat sa ne inpacam dar atunci eu am ales sotul.El cred ca sa ma razbune sacasatorit cu cea mai buna prietena de a mea si au un copil,stau aproape de noi,si ne vedem zilnic,dar nu vorbim.Din privirile lui stiu ca si acum ma iubeste,si eu la fel,dar stiu ca nu se poate.Iubirea asta ma macina si tot mai mult ma gandesc la el.Simt ca trece viata si eu nu am incercat sa traiesc cu barbatul pe care o iubesc.Ma simt nefericita.Ce sa ma fac,si nevasta lui o insala incontinuu si imi povesteste cum bate joc de el,dar nu pot sa fac nimic.

Parerea mea e ca mai intai ar trebui sa discutati cu iubitul din adolescenta si sa va lamuriti situatia intre voi doi. Asa doar pe baza de priviri mi se pare mai vag. Discutati in liniste, vedeti ce intentii are el. Nu cumva sa divortati inainte de a lamuri situatia cu iubitul din adolescenta. Dupa acea discutie, vedeti fiecare ce are de facut pe mai departe:ramane in situatia actuala sau divortati fiecare si apoi va casatoriti voi doi.

In primul rand sotul tau sufera de o boala referitor la masinute de poker care se vindeca foarte greu atat medicamentos cat si prin psihoterapie....you are in danger. In rest e prea complicat sa-mi dau cu parerea doar statistic vorbind copii ce provin din familii divortate au cele mai mari sanse sa divorteze la randul lor. Trebuie sa cantaresti foarte bine
Mr_S
Postat pe 28 Iunie 2010 00:15
inainte ar trebui sa discutatii cu iubitul din adolescenta sa vedeti sigur ce sentimente are si abia dupa aceea puteti lua amndoi o decizie.multa bafata si sa ne ti la curent
keephope
Postat pe 13 Iulie 2010 12:28
fericirea ta ..poate fi nefericirea altora!
tavi85
Postat pe 13 Iulie 2010 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am sa il iubesc toata viata ??? 25 De la: love_strike 29 Octombrie 2009 12:26
Macar o parere 29 De la: _Cryssa_ 4 Februarie 2011 09:12
Intre fosta si actuala iubire 74 De la: kudika_951159 20 Februarie 2014 10:09
Iubire imposibila 23 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01