Setari Cookie-uri

viata traita fara viata

ce s-a intamplat cu barbatii care curtau o femeie inainte sa ajunga cu ea in pat? sunt arhi saturata de "modalitatile moderne " de a curta. doar pt ca iti cumpara un suc , o pizza se cred stapani peste tine. urat!!!!
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:26
este secolul vitezei nu ai sa mai vezi asa ceva sau scumpit materialele de gard
DON_LUCIANO
Postat pe 27 August 2009 12:29
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:26:51ce s-a intamplat cu barbatii care curtau o femeie inainte sa ajunga cu ea in pat? sunt arhi saturata de "modalitatile moderne " de a curta. doar pt ca iti cumpara un suc , o pizza se cred stapani peste tine. urat!!!!


S-a devalorizat mult importanta gesturilor frumoase si a sentimentelor. O pizza si un suc si hai la mine s-o punem.Din pacate e vina celor care accepta sa fie tratate asa.

Postat pe 27 August 2009 12:34
esti deasupra si esti singur... sau esti cu ceilalti in aceiasi mediocritate delume dar o suporti greu si te gandesti daca merita... nu merita... dar refuz sa cred ca nu mai exista lucruri frumoase.... e dura conceptia asta
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:34
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:34:24esti deasupra si esti singur... sau esti cu ceilalti in aceiasi mediocritate delume dar o suporti greu si te gandesti daca merita... nu merita... dar refuz sa cred ca nu mai exista lucruri frumoase.... e dura conceptia asta


Nici sa nu renunti la ele pentru mediocritate sau chiar mai putin de atat.

Postat pe 27 August 2009 12:36
nu stiu daca ele accepta sau pur si simplu din pacate a devnit o normalitate in ziua de azi. "normalitatile" astea fac societatea de azi. si culmea esti si etichetat cand nu esti in rand cu lumea. . e greu sa nu pui suflet cand esti etichetata...e greu pt multi sa inteleaga ca nu vreimult..vrei putin si lucruri simple... mai exista barbati care vor consecventa,stabilitate,echilibru,armonie, afectiune?
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:37
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:34:24esti deasupra si esti singur... sau esti cu ceilalti in aceiasi mediocritate delume dar o suporti greu si te gandesti daca merita... nu merita... dar refuz sa cred ca nu mai exista lucruri frumoase.... e dura conceptia asta


draga mea nu sunt singur si mersi lui dumnezeu am tot ce-mi trebuie o sotie si 2 copii ,,,,dar vremurile au apus pt cei din ziua de azi acuma vor sa ajunga cat mai repede la fructul oprit asa ca daca te numeri printre ei ai mare grija
DON_LUCIANO
Postat pe 27 August 2009 12:38
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:37:54nu stiu daca ele accepta sau pur si simplu din pacate a devnit o normalitate in ziua de azi. "normalitatile" astea fac societatea de azi. si culmea esti si etichetat cand nu esti in rand cu lumea. . e greu sa nu pui suflet cand esti etichetata...e greu pt multi sa inteleaga ca nu vreimult..vrei putin si lucruri simple... mai exista barbati care vor consecventa,stabilitate,echilibru,armonie, afectiune?


Sunt destui dar le e cam greu sa se exprime.Chiar mai multi decat crezi.Doar se ascund dupa superficialitati si mutre de duri.Au si ei aceleasi nevoi ca si noi.

Postat pe 27 August 2009 12:40
sa-ti traisca. ma bucur sa aud ca cineva zice ca are tot ce-i trebuie... ma bucur ca esti fericit...
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:41
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:37:54mai exista barbati care vor consecventa,stabilitate,echilibru,armonie, afectiune?


ce'mi plac generalizarile astea. raspunsul e NU, nu mai exista!
DieMann
Postat pe 27 August 2009 12:42
De la: DieMann, la data 2009-08-27 12:42:27
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:37:54mai exista barbati care vor consecventa,stabilitate,echilibru,armonie, afectiune?


ce'mi plac generalizarile astea. raspunsul e NU, nu mai exista!


De ce esti rau? Sperii fata.Ba chiar exista chiar daca vrei sa fii taios.

Postat pe 27 August 2009 12:44
nu mai exista ...zi-mi ceva nou.... e ciudat de absurd faptul ca nu mai exista barbati de genul ala...inca sper ca da, dar viata imi arata in fiecare zi ca nu. doar pt ca intr-o intersectie imi acorda prioritate au dreptul sa_mi ceara numarul detelefon? cat de penibili au devenit?
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:45
Da mai sunt multi barbati care vor stabilitate/echilibru etc....insa da niste detalii extra despre cum ti se pare tie ca ar trebui sa se faca curte. Si nu am inteles cum e faza cu metodele moderne...
Summer_
Postat pe 27 August 2009 12:46
nimic nu ma sperie mai mult decat ce vad zi de zi... nici un cuvant nu egaleaza faptele... :( ...
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:47
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:45:12nu mai exista ...zi-mi ceva nou.... e ciudat de absurd faptul ca nu mai exista barbati de genul ala...inca sper ca da, dar viata imi arata in fiecare zi ca nu. doar pt ca intr-o intersectie imi acorda prioritate au dreptul sa_mi ceara numarul detelefon? cat de penibili au devenit?


Dragalasa aia nu-s barbati aia sunt "papitoi".Barbatii adevarati nu agata la colt de strada ," ca curvele".

Postat pe 27 August 2009 12:47
Pentru tinerii din ziua de azi conteaza doar sa isi "traiasca viata la maxim " , banii ,discotecile si sa faca lucruri "pt a iesi in evidenta . Valorilr morale nu mai sunt :respectul , bunul simt . Sexul si banii primeaza .Pacat .
geanina85
Postat pe 27 August 2009 12:47
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:47:02nimic nu ma sperie mai mult decat ce vad zi de zi... nici un cuvant nu egaleaza faptele... :( ...


Esti prea pesimista,invata sa razi de prostie si de mitocanie,nu mai lasa sa te copleseasca " manierele " turmei.

Postat pe 27 August 2009 12:49
De la: Summer_, la data 2009-08-27 12:46:52Da mai sunt multi barbati care vor stabilitate/echilibru etc....insa da niste detalii extra despre cum ti se pare tie ca ar trebui sa se faca curte. Si nu am inteles cum e faza cu metodele moderne...



cum ar trebui safaca curte... ? pai in primul rand ar avea nevoie de un gram de inteligenta si spontaneitate.... un buchet de flori trimis inmod romantic cand nute astepti... chiar si o floare pe care o gasesti pemasina dimineata... o vizita la lucru in care terapeste si fugiti din oras la un picnic...un mesaj cute cu o poza a unei mese aranjate (el gateste diseara) ...gesturi romantice ...
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:50
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:45:12doar pt ca intr-o intersectie imi acorda prioritate au dreptul sa_mi ceara numarul detelefon? cat de penibili au devenit?


cam nasol daca consideri ca un barbat care iti cere numarul de telefon e penibil. de ce nu o iei ca pe un compliment? datoria barbatului e sa incerce, tie daca nu'ti place omu il refuzi. ai prefera sa nu te mai abordeze nimeni?
DieMann
Postat pe 27 August 2009 12:52
De la: geanina85, la data 2009-08-27 12:47:59Pentru tinerii din ziua de azi conteaza doar sa isi "traiasca viata la maxim " , banii ,discotecile si sa faca lucruri "pt a iesi in evidenta . Valorilr morale nu mai sunt :respectul , bunul simt . Sexul si banii primeaza .Pacat .


Cred ca pt oricine e important sexul si banii...in shcimb scara valorilor ne diferentiaza mult. stiu ca sunt destul de mica. .si vreau prea mult probabil...pt varsta mea, toata lumea imi zice ca am timp, si nu e ca nu le dau dreptate...dar cum sa zic?,,,,,,,,,,,,,eu ma simt pregatita pt mai mult,am trecut prin multe si m-am maturizat prea repede.... viata mi-a predat lectiile ei cele mai de valoare... si am invatat din ele cum si ce am stiut.... vreau o alta etapa...urmatoarea in cursulei firesc.
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:54
De la: DieMann, la data 2009-08-27 12:52:21
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:45:12doar pt ca intr-o intersectie imi acorda prioritate au dreptul sa_mi ceara numarul detelefon? cat de penibili au devenit?


cam nasol daca consideri ca un barbat care iti cere numarul de telefon e penibil. de ce nu o iei ca pe un compliment? datoria barbatului e sa incerce, tie daca nu'ti place omu il refuzi. ai prefera sa nu te mai abordeze nimeni?


waw... iti dai seama? sincer nu ma atrag complimentele de duzina... de ce nu face ceva pt nr ala? viata e o lupta pt restul el de ce nu ar participa? presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 12:57
Asa cum a spus si Scorpio, prea esti pesimista !
Intradevar in zilele noastre exista si multi mistocari si taranoi care agata ca niste fraierici, insa nu s-a terminat rezerva de baieti buni !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:01
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40waw... iti dai seama? sincer nu ma atrag complimentele de duzina... de ce nu face ceva pt nr ala? viata e o lupta pt restul el de ce nu ar participa? presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


Hai ca exagerezi...baiatul incearca si el, asta cu cerutul nr de tel in intersectie nu mi se pare un gest aiurea...Exista altii si mai si, crede-ma !
Tu cum ai vrea sa procedeze ? Ca in musicalurile alea penibile, sa vina inspre tine cu un buchet de trandafiri, cantand, sa aterizeze in genunchi si sa iti ceara nr ?
Tu ai dreptul de a refuza, nu trebuie sa judeci atat de aspru !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:04
sincer.....da......darfarapartea cu cantatul si ingenunchiatul
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 13:07
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 13:07:18sincer.....da......darfarapartea cu cantatul si ingenunchiatul


e... asta'i problema...
DieMann
Postat pe 27 August 2009 13:08
Atunci ar trebui sa isi faca abonament la florarie ! :))

Eu zic sa mai meditezi asupra problemei pt ca esti putin exagerata. Cel mai bine este sa apreciezi atunci cand un baiat este el insusi, si vrea sa te cunoasca. Vezi tu, sunt si multi tipi care fac cam ce vrei tu, doar ca sa impresioneze, sa dea fata pe spate ! Dupa ce obtin ce vor, deviza este,,Asta la vista, baby''...
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:11
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


wow... ma lasi fara cuvinte
DieMann
Postat pe 27 August 2009 13:11
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 13:07:18sincer.....da......darfarapartea cu cantatul si ingenunchiatul


Partea aia era o ironie...
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:12
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:11:55
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


wow... ma lasi fara cuvinte


Ma tu comentezi ? Treci sa-ti faci abonament la florarie !!! Vrei nr de telefon fara flori ???
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:13
De la: Summer_, la data 2009-08-27 13:13:15
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:11:55
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


wow... ma lasi fara cuvinte


Ma tu comentezi ? Treci sa-ti faci abonament la florarie !!! Vrei nr de telefon fara flori ???


asa ma gandeam... nu merge?
DieMann
Postat pe 27 August 2009 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista un loc unde poti fi iubita si dorita! 25 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 15:07
O barfa la un pahar de Lipton Ice Tea 4 De la: kudika_10344 22 Noiembrie 2012 12:54
ce sa fac?:((:((:(( 6 De la: angelo_micnegrusiurat 18 Decembrie 2009 22:32
cred ca ma place 30 De la: iacinta 22 Ianuarie 2010 16:14
iubiri imposibile 9 De la: battleofwits 17 Noiembrie 2010 19:19