Setari Cookie-uri

O iubire la mare distanta!....Ajutor!!!!!!

Buna ziua,lume!
Ca fiecare am si eu o poveste si o sa va o spun cat mai pe scurt.
Anul trecut am divortat, am un baiat de 11 ani.Intre timp am cunoscut pe cineva.Un baiat din Iasi.Pe parcurs s-a dovedit a fi o mare dragoste intre noi doi.Eu sunt din Bucuresti si facem naveta frecvent,numai ca ne-am c-am saturat de asta si vrem sa ne stabilim intr-un loc,dar..este o problema.El are un servici stabil,bugetar,are casa o garsoniera si vrea sa ne mutam acolo toti trei dar...baiatul nu vrea,bunicii nu sunt de acord..garsoniera este ptrea mica....cu serviciul meu nu ar fi o problema...iar sa vina in Bucuresti nu se poate ptr ca nu avem unde sta.
Nu ramane de facut decat sa facem naveta in continuare,parerea mea,dar un barbat nu v-a accepta asta pe termen lung.....cred..iar daca ma mut singura adica fara baiat.. momentan pana se v a rezolva cu o alta locuinta ( cine stie cand)...este de durata...sa imi las copilul singur??? Cu ai mei??.....Simt parca l-as parasi.
Ma sperie gandul asta!
Nu stiu cum sa fac sa fie bine ptr noi toti.
Daca se poate un sfat,va rog!!!
KYKY_KYKYS
Postat pe 27 Iunie 2010 17:52
De la: KYKY_KYKYS, la data 2010-06-27 17:52:02Buna ziua,lume!
Ca fiecare am si eu o poveste si o sa va o spun cat mai pe scurt.
Anul trecut am divortat, am un baiat de 11 ani.Intre timp am cunoscut pe cineva.Un baiat din Iasi.Pe parcurs s-a dovedit a fi o mare dragoste intre noi doi.Eu sunt din Bucuresti si facem naveta frecvent,numai ca ne-am c-am saturat de asta si vrem sa ne stabilim intr-un loc,dar..este o problema.El are un servici stabil,bugetar,are casa o garsoniera si vrea sa ne mutam acolo toti trei dar...baiatul nu vrea,bunicii nu sunt de acord..garsoniera este ptrea mica....cu serviciul meu nu ar fi o problema...iar sa vina in Bucuresti nu se poate ptr ca nu avem unde sta.
Nu ramane de facut decat sa facem naveta in continuare,parerea mea,dar un barbat nu v-a accepta asta pe termen lung.....cred..iar daca ma mut singura adica fara baiat.. momentan pana se v a rezolva cu o alta locuinta ( cine stie cand)...este de durata...sa imi las copilul singur??? Cu ai mei??.....Simt parca l-as parasi.
Ma sperie gandul asta!
Nu stiu cum sa fac sa fie bine ptr noi toti.
Daca se poate un sfat,va rog!!!



ooohhhh....daca voi nu a-ti gasit o solutie .....noi nici atat !!!!!!!!!!

Un sfat sincer : nu iti lasa copilul de langa tine!!!!!!!!restul sunt doar detali!
anastasia_m
Postat pe 27 Iunie 2010 17:58
hmmm, cred ca dupa ce i se v-a taia 25% din salariu si va incepe sa scoata si mai multi bani din buzunar...nu i se va mai parea atat de stabil jobul lui la stat...deci ai putina rabdare, ca s-ar putea sa inceapa el sa caute un alt job...si unde altundeva decat in bucuresti, unde are totusi mai multe optiuni decat in iasi?
miss_darine
Postat pe 27 Iunie 2010 17:59
hmmm, cred ca dupa ce i se v-a taia 25% din salariu si va incepe sa scoata si mai multi bani din buzunar...nu i se va mai parea atat de stabil jobul lui la stat...deci ai putina rabdare, ca s-ar putea sa inceapa el sa caute un alt job...si unde altundeva decat in bucuresti, unde are totusi mai multe optiuni decat in iasi?
miss_darine
Postat pe 27 Iunie 2010 17:59
iata cum problema bugetara e solutia problemei personale!
Darine,
nicossia
Postat pe 27 Iunie 2010 18:05
dragostea orbeste. desi nu sunt casatorita...stiu doar un singur lucru; copilul este mereu pe primul loc, ai facut un copil atunci asuma-ti responsabilitatea...dak ai mei parinti m-ar lasa pentru un necunoscut...atunci cu siguranta nu le-as mai vorbi. pune-te in locul copilului tau pt o secunda...nu imi pot imagina cum de ai putut mentiona sa te muti singura cu acel barbat si sa iti lasi copilul...asculta-ti parintii dar asculta si de dorintele copilulu. are 11 ani si sa traiasca intr-o garsoniere unde ii va lipsi intimitatea, nu este atat de ok.si in plus cred ca dak acel barbat te iubeste s-ar muta el in bucuresti...si sincer sunt multe sanse sa se angajeze in buc pe un salariu frumusel.ar trebui sa vb si cu al tau copil...sa iti zica ce parere are despre 'viitorul' sau tata pt ca asta va fii pentru el.
kudika061055
Postat pe 10 Iulie 2010 06:41
"Sa-mi las copil singur??Cu ai mei?"

Tu ce zici?Ai tai l-au facut?
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 08:48
Barbatii vin si pleaca,nu e el,e altul..dar nu iti lasa copilul. Este nedrept!te inteleg ca vrei sa fi fericita,insa gandeste-te si la copilul tau!Nici nu pot sa imi imaginez cum ai concepe sa traiesti departe de el.stai alaturi de el,iar daca acel barbat te iubeste atat de mult nu iti va cere sa te indepartezi de fiul tau.
Pacat ca sufera copiii pentru greselile noastre!Stiu ca suna a cliseu insa "nu ei au cerut sa vina pe lume
Dragoste oferita de bunici nu se compara cu dragoste de mama.Daca vei face asta,copilul tau va ajunge sa te urasca ca l-ai parasit pentru un barbat....
desi_desiree
Postat pe 12 Iulie 2010 01:30
dragostea e mare datorita distantei. cad va veti gasi in garsonira va veti impiedica unul de altul si n o sa mai fie asa mare dragostea... asa ca, gandeste te bine daca merita
angelradios
Postat pe 16 Iulie 2010 15:56
Doamne....daca doar te-ai gandit la posibilitatea de a iti lasa copilu' pt o p*la...cu regret iti spun ca esti o mare retardata
bebecso
Postat pe 16 Iulie 2010 16:10
buna
nu te sfatuiesc sa faci greseala de a te muta la el,nu e bine ai sa vezi in timp ca nu e o varianta,acolo vei fi singura si o garsoniera pentru 3 oameni e mult
txce
Postat pe 17 Iulie 2010 06:57
E dificila situatia in care te afli, insa un lucru trebuie sa intelegi. El daca te vera atat de mult trebuie sa iti creeze conditii sa poti lua si copilul tau, daca te doreste si te vrea langa el trebuie sa creeze conditii si pentru tine si pentru copilul tau. Nu renunta la copilasul tau. Stii mi s epare ciudat, ai un copil si dintr-o data nu mai ai loc pentru el in viata ta? Esti mama si trebuie sa te gandesti si la el. Integel ca si nevoile tale sunt importante, insa copilul tau nu are nici o vina. In lus de asta il traumatizezi pe viata. Gandeste-te bine inainte de a lua o decizie asa de radicala.

Citeste relariidecuplu.ro
kudika109274
Postat pe 17 Iulie 2010 11:23
De la: miss_darine, la data 2010-06-27 17:59:26 hmmm, cred ca dupa ce i se v-a taia 25% din salariu si va incepe sa scoata si mai multi bani din buzunar...nu i se va mai parea atat de stabil jobul lui la stat...deci ai putina rabdare, ca s-ar putea sa inceapa el sa caute un alt job...si unde altundeva decat in bucuresti, unde are totusi mai multe optiuni decat in iasi?
Pissy17
Postat pe 17 August 2010 02:31
De la: KYKY_KYKYS, la data 2010-06-27 17:52:02Buna ziua,lume!
Ca fiecare am si eu o poveste si o sa va o spun cat mai pe scurt.
Anul trecut am divortat, am un baiat de 11 ani.Intre timp am cunoscut pe cineva.Un baiat din Iasi.Pe parcurs s-a dovedit a fi o mare dragoste intre noi doi.Eu sunt din Bucuresti si facem naveta frecvent,numai ca ne-am c-am saturat de asta si vrem sa ne stabilim intr-un loc,dar..este o problema.El are un servici stabil,bugetar,are casa o garsoniera si vrea sa ne mutam acolo toti trei dar...baiatul nu vrea,bunicii nu sunt de acord..garsoniera este ptrea mica....cu serviciul meu nu ar fi o problema...iar sa vina in Bucuresti nu se poate ptr ca nu avem unde sta.
Nu ramane de facut decat sa facem naveta in continuare,parerea mea,dar un barbat nu v-a accepta asta pe termen lung.....cred..iar daca ma mut singura adica fara baiat.. momentan pana se v a rezolva cu o alta locuinta ( cine stie cand)...este de durata...sa imi las copilul singur??? Cu ai mei??.....Simt parca l-as parasi.
Ma sperie gandul asta!
Nu stiu cum sa fac sa fie bine ptr noi toti.
Daca se poate un sfat,va rog!!!


Si eu de abia am terminat o relatie la distanta Piatra Neamt-Bucuresti. A fost nespus de obositor, chinuitor cu drumurile...energie consumata, bani, sanatate dusa de rapa, timp, prieteni s timp liber sacrificat.
Si noi ne-am tot lungit cu mutatul. Ba ca el nu poate veni aici (in buc), ba ca eu nu pot din cauza locului de munca ...si uite asa dupa 1 an jumatate distanta a contribuit drastic la finalizarea relatiei.
El si-a gasit pe alta si dupa o luna s-a mutat cu ea (eu m-am despartit de el 3 sapt) deci a fost o perioada si cu mine si cu ea.
deci daca chiar vrei sa tina relatia asta eu iti sugerez sa pleci la iasi.
nu zic ca al tau o fi ca fostul meu. La noi au fost si altele dar trebuie sa stii ca barbatul tot barbat ramane. Al meu fost a gasit una cu situatie materiala mai buna. Ma gandesc ca daca eram acolo nu avea timp sa iasa sa cunoasca pe altele dar fiind distanta nu il puteam obliga sa stea lipit de canapea in casa.
Deci daca crezi ca el e barbatul cu care iti poti reface viata poti incerca. pana la urma copilul nu ramane in apa. Si asa ai o perspectiva sa ii oferi si lui un tatic.
Multa bafta!


ploidevise
Postat pe 25 August 2010 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie GEMENI-SCORPION??? 6 De la: alinaalex 15 Ianuarie 2009 16:40
true love ratata sau amagire ? 3 De la: thadoogback 25 Aprilie 2010 12:37
santajul sentimental 42 De la: kudika491285 30 Decembrie 2011 15:53
Cum sa imi fac sotul sa manance variat? 151 De la: gamyco 31 Martie 2013 14:43
Oare sunt de vina???? 22 De la: yumy 30 Octombrie 2010 14:42