Setari Cookie-uri

ce compatibilitate este intre femeia Pesti si barbatul din Gemeni?cear ma intereseaza

didutu38
Postat pe 28 Iunie 2010 20:50
e mai simplu sae dai search pe google...
kudika061055
Postat pe 10 Iulie 2010 06:33
nu putem vorbi de o compatibilitate foarte mare deoarece zodia Pesti este o zodie de apa,foarte sensibila si destul de geloasa,iar la polul opus zodia Gemeni este o zodie de aer care iubeste foarte mult libertatea...oricum depinde foarte mult de ascendentul partenerilor pentru a se putea spune mai mult
kudika102818
Postat pe 13 Iulie 2010 11:06
De la: kudika102818, la data 2010-07-13 11:06:10nu putem vorbi de o compatibilitate foarte mare deoarece zodia Pesti este o zodie de apa,foarte sensibila si destul de geloasa,iar la polul opus zodia Gemeni este o zodie de aer care iubeste foarte mult libertatea...oricum depinde foarte mult de ascendentul partenerilor pentru a se putea spune mai mult

Da, kudika818 are perfecta dreptate...
Spun asta, pt ca mama mea era nascuta in zodia pesti, iar tata in gemeni.

intotdeauna au existat probleme intre ei, din cauza faptului ca mama era o familista convinsa si sensibila, pe cand tata era genul libertin. Considera ca daca s-a insurat nu si-a legat zilele de o singura persoana. Si de-aici au dat in altele...

Nici nu vreau sa imi amintesc...

Lisssa
Postat pe 13 Iulie 2010 11:10
nu prea e insa nu ar trebui sa reprezinte un criteriu de a alege consoarta. eu sunt rac si sotul gemeni, zodii total nepotrivite, insa ne completam f b si ne iubim.
angelradios
Postat pe 16 Iulie 2010 15:50
Hey!
Parerea mea este ca nu trebuie sa tii neaparat cont de zodii.Sunt in acelas situatie, eu Pesti el Gemeni. Se spune ca zodia Gemeni si zodia Pesti nu se potrivesc deloc, insa in situatia mea nu se pune problema. Cand eram cu un alt nativ al zodiei Gemeni era prapadul lumii ... insa acuma e foarte bine. Iti recomand sa nu te bazezi pe zodii prea mult, pentru ca suntem diferiti cu totii.
kudika032563
Postat pe 17 Iulie 2010 13:17
divort dupa scurt timp....cunosc multe perechi.....inseamna pierdere de timp ....
concordia
Postat pe 17 Iulie 2010 17:46
eu sunt nascuta pe 26 februarie la ora 21,iar el este pe 12 iunie intre orele 0 si 1 noapte
didutu38
Postat pe 18 Iulie 2010 00:12
Niciuna...Eu sunt femeie gemeni si am stat cu un barbat pesti 2 ani jumate...primele luni...credeam ca mi am intalnit jumatatea...este un barbat frumos....destept...emana sexualitate...femeile il placeau si el arata ca ma vrea numai pe mine....numai ca..dupa o perioada...si a aratat adevarata fata...gelos posesiv..scandaluri..eu ma impuneam..nu taceam pt ca aveam dreptate...vroiam sa nu ma mai singura cum ajunsesem sa ma simt din cauza lui si sa imi pierd toti prieteni..si s-a sfarsit relatia dupa multe certuri si batai....printr-o palma ce m a costat auzul la urechea stanga......dar usor usor cred ca imi revin....deci nu merge relatia asta de nicio culoare...la inceput e perfect....dar timpul.....isi va spune cuvantul..imi pare rau.....stiu cum e u sa iubesti si lumea sa iti alunge toate iluziile si visele....numai bine...si sa dea Domnu sa fie oki cu u si cu relatia ta
catutza_mara
Postat pe 18 Iulie 2010 08:16
De la: concordia, la data 2010-07-17 17:46:01divort dupa scurt timp....cunosc multe perechi.....inseamna pierdere de timp ....
CE VRAJEALA AI IN TINE;) CONTEAZA CARACTERUL OMULUI NU ZODIA! CINE DRACU MAI POATE AVEA O SINGURA CASNICIE IN VIATA ASTA?.... IN ZILELE NOASTRE , IN SITUATIA DEZASTROASA DIN ROMANICA NOASTRA? TOTI SE GANDESC LA AVERI, BANI ...LA SA-TI IUBESTI, RESPECTI APROAPELE SA STII DE BUN SIMT ....IOC O P...A NA CA M-AM ENERVAT! SOCIETATEA IN CARE TRAIM ARATA TINERILOR BUNASTAREA FAMILIA ADEVARATA! CITITI GOETHE SI VETI AFLA TOATE RASPUNSURILE .... BG P ... IN CEI CE CONDUC ROMANIA DE 20 DE ANI! SA FIE IMPUSCATI CA CEAUSESCU ... ALA A FACUT CASE PENTRU TINERET ... ASTIA NU DAT CU O MANA DE VAR BLOCURILE ..... SUNT MULTE DE ZIS .... ASCULTATI-L PE MIRCEA BADEA ... OTV A1 A2 A2 REALITATEA AU DREPTATE! L-AM VOTAT PE BASESCU ? ACUM O SGEM ORIGINAL ... ACADEAUA ... ILIESCU FSN PSD PDL PNL TOTI PUPINCURISTII LUI PCR :))) SA PLECE DRAQU EI DIN TARA! NU NOI TINERII
laramira
Postat pe 18 Iulie 2010 10:54
Parintii mei sunt impreuna de 22 de ani si mama e pesti, iar tata gemeni si nu se inrezareste nici o despartire la orizont. Divergente nu pot sa spun k nu au existat, dar s-au completat: mami sensibila si nemultumita, frecvent, iar tata o tempera si o consola. Dar sunt foarte multe aspecte care fac diferenta intre cuplul lor si oricare altul cu femeie in pesti si barbat in gemeni...de ex. tatal meu s-a casatorit la 30 de ani, dupa ce a considerat ca e cazul sa se aseze la casa lui, si atunci a ales o femeie tanara, de 20 de ani(virgina) alaturi de care sa poata avea o familie si in rest au luptat impreuna pentru a avea familia pe care si-au intemeiat-o si pot spune ca se iubesc si astazi.
Eu nu vreau nici sa te incurajez, nici sa te descurajez, u sti mai bine ce vrei de la barbatul de langa tine...si daca el este ce iti doresti u, conteaza chiar asa de mult k e nascut in luna mai?
dydee
Postat pe 18 Iulie 2010 14:59
CIND 2 OAMENI SE INTILNESC PE DRUMUL VIETII,NU ESTE O INTIMPLARE....DACA RELATIA INTRE VOI N-O SA MEARGA O SA-TI DAI SEAMA,DACA SUNTETI COMPATIBILI O SA-TI DAI SEAMA ,CRED CA NICI UNUL CARE E PE FORUM ACUM NU DA IN BOBI PENTRU TINE ,SAU NU SE UITA PE CER ...SE INTIMPLA PUR SI SIMPLU,DAR UN LUCRU E SIGUR FIECARE ARE PROPRIA LUI LECTIE DE VIATA ,PE CARE O INVETI ,TI-O INSUSESTI SI DE LA CEI CU CARE VII IN CONTACT IN VIATA .
kudika227120
Postat pe 18 Iulie 2010 18:30
Buna ziua, eu sunt pesti, el este gemeni. Avem o relatie de aproape 2 ani si ne intelegem foarte bine. El ma respecta, ma iubeste, ma intelege, ma ajuta. Ne intelegem bine . Nu cred in tot ceea ce se spune despre aceasta compatibilitate, oricum ce o fi o fi . Noi ne facem destinele si tot noi le destramam . Acum ce-o vrea DUMNEZEU . Va urez numai bine si o viata lunga .
ramona_paraschivescu
Postat pe 19 Iulie 2010 11:39
Fato..tu de-abia stii sa scrii dar te intereseaza cat esti de compatibila la pat. Drept e sexu nu are nevoie sa stii tu sa scrii si sa te exprimi
_Cryssa_
Postat pe 19 Iulie 2010 11:43
Abureala cu zodiile este un cliseu. Singurul lucru care conteaza intr-o relatie, este intelegerea si nu in ultimul rand educatia si pregatirea. Pentru ca atunci cand te casatoresti, nu o faci ca sa ai cu cine face sex, cum fac 80% dintre romani. Casatoria presupune asumarea de responsabilitati nu fata de partener sau de ceilalti, cat fata de rasa umana din care faci parte. Perpetuarea rasei umane se face prin procreere. Numai ca noi oamenii o facem organizat nu precum animalele. La cate femei am iubit eu(sic), dupa prostime(care...sunt (sic) multa ), trebuia sa ma casatoresc si sa divortez de zeci de ori. Mai stau de vorba cu barbati si vad ca prostia e in floare in randul lor. Dar parca ma simt razbunat, cand citesc postarile unor femei(oare?!?) pe internet. E..multe fratioare si e... proaaasteee rau de tot.
addodas
Postat pe 19 Iulie 2010 17:18
de unde stii tu ca toate sunt proaste?
si barbatii?crezi ca toti sunt destept?
didutu38
Postat pe 19 Iulie 2010 22:47
O femeie pesti nu va fi fericita cu adevarat niciodata cu un barbat gemeni .....v-o spun din experienta
pestisor22
Postat pe 20 Iulie 2010 13:48
O femeie pesti nu va fi fericita cu adevarat niciodata cu un barbat gemeni .....v-o spun din experienta
pestisor22
Postat pe 20 Iulie 2010 13:49

teoretic niciuna , pestoaicele sunt ; familiste convinse , fidele , posesive , geloase , loiale , barbatii gemeni sunt libertini si mereu seducatori si iubitori ( vezi Adrian Enache ) , daca nu ii dai gradul de libertate necesar si sa il intelegi fara sa il judeci , nu e nici o sansa , ar mai conta anul nasterii ( zodiacul chinezesc si compatibilitatea dintre ei ) sau ascendentul , dar mult prea putin.
banalulanonim
Postat pe 21 Iulie 2010 11:21
darrrr...o geamana cu un peste ar fi posibili de compatibilitate? Eu zic ca daaa, doar ca e mai geru putin cu pestii, prea introvertiti...oricum caractere fff asemanatoare....si o pasiune ca in povesti///de vis...
kudika100629
Postat pe 26 Iulie 2010 21:32
De la: kudika100629, la data 2010-07-26 21:32:16 darrrr...o geamana cu un peste ar fi posibili de compatibilitate? Eu zic ca daaa, doar ca e mai geru putin cu pestii, prea introvertiti...oricum caractere fff asemanatoare....si o pasiune ca in povesti///de vis...


Caractere asemanatoare?
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 21:35
intreaba-l pe prietenul nostru google.
roz5blue6lila7
Postat pe 26 Iulie 2010 21:44
Hei..salutare!nici nu am apucat sa vad cat de vechi e subiesctul..insa as vrea sa spun ca si eu am o relatie cu un "geaman" si inca o avem de aproape 8 ani :D iar anul acesta ne-am hotarat sa ne casatorim...lasati astrele...si ghicitul..sau mai stiu eu ce..riscati..cu siguranta nu vor fi regrete pt ce ati facut,poate ca vor exista ca nu ati incercat!!Succes!
kudika342723
Postat pe 12 Aprilie 2012 19:06
HA HA!!! subiect de 2 ani
kudika342723
Postat pe 12 Aprilie 2012 19:07
De la: kudika342723, la data 2012-04-12 19:07:10HA HA!!! subiect de 2 ani
Esti blonda, nu-i asa?
Armain
Postat pe 12 Aprilie 2012 19:48
Cea mai naspa' combinatie !!!!!!!!!
rondina
Postat pe 12 Aprilie 2012 20:44
De la: rondina, la data 2012-04-12 20:44:58Cea mai naspa' combinatie !!!!!!!!!



Daaa, asa e !! Doar cand ea sta deasupra parca e mai bine
VLAD_
Postat pe 12 Aprilie 2012 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat,orice 6 De la: kudika159859 31 Martie 2010 12:28
Ce sa faac??:| 31 De la: georgia600 15 Noiembrie 2010 17:06
ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie? 70 De la: sopterean 28 Ianuarie 2016 19:54
de 9 De la: kudika_nikole 9 Ianuarie 2012 15:14
e bine ce fac? 28 De la: liliana2005 10 Aprilie 2010 16:27