Setari Cookie-uri

relatie la distanta.credeti in asta?

Eu sunt cu prietenul meu de 1 an si 2 luni,iar el tocmai a plecat in germania la munca.Se intoarce abia de craciun dar sincer nu imi fac griji.Nu am motive sa nu am incredere.Pana la urma stiu ca tot pentru noi a plecat...va fi greu dar daca este dragoste,rezistam:D Deci se poate la distanta,atata timp cat ai "fundatia" relatiei deja construita.va pup
d_m0oz
Postat pe 21 Iulie 2010 14:54

teoretic da , depinde de individ dar si de partenera .
banalulanonim
Postat pe 21 Iulie 2010 16:37

teoretic da , depinde de individ dar si de partenera .
banalulanonim
Postat pe 21 Iulie 2010 16:37
corect
d_m0oz
Postat pe 24 Iulie 2010 13:47
da relatiile la distanta pot dura insa depinde de persoane,pentru ca in ziua de azi baietii vor langa ei doar fete de genu xxl,deci depinde de baieti depinde si de fete ce au in cap,mai fiecare dupa cum l-a lasat domnul da voi fetelor daca sunteti curate si aveti incredere in partener pana ce el va demonstreaza opusul totul va fi ok iar daca e cu adevarat iubire va tine daca nu sa fiti convinse ca el nu va iubit NICIODATA, si de fapt nu ati cunoscut pers respectiva....poop
healthy017082
Postat pe 28 Iulie 2010 13:23
buna dak tot toata lumea isi da cu parerea mi as dori si eu sa o fac fiind in cunostina de cauza si trecand nu prin una ci prin 2 situatii asemanatoare!din punctul meu de vedere dak inainte credeam k poae dura o relatie la distana acum iti spun sincer k nu mai cred in asa ceva nu in ziua de astazi tentatiile sunt foarte chiar si akolo unde exista dragoste!gandeste te in primul rand k tu poti iubi si respecta dar persoana de langa tn in kre tu realmente crezi nu poate fi la fel de corecta ca si tn sau poate e dar cazurile sunt f rare!am fost indragostita am iubit cu pasiune am fost impreuna eram in stare de orice pt acea iubire l am cunoscut intr o vacanta in strainatate si m am decis sa raman akolo pt el pt noi intamplarea a facut k eu sa trebuiasca sa revin in tara din diverse cauze si da in principiu totul era bn vorbeam la telefon comunicam te iubesc te ador esti ce mi am dorit erau cuvintele pe care le auzeam mai mereu k apoi sa ma gandesc sa i fac o surpriza si sa revin langa el dar fara sa stie!am ajuns si ce crezi?mi am vazut iubitul in bratele alteia a fost o lovitura grea am suferit mult si tocmai de aceea iti dau un sfat dak il iubesti fii cu l chiar si la distante dar nu te inchide in fata celorlalte persoane care inceark sa te cunoasca !da ti sansa de a cunoaste cat mai multe pers si inceark sa ai o relatie in care sa fiti impreuna nu in kre sa fiti impreuna dar singuri!!!mult noroc
charly_july
Postat pe 28 Iulie 2010 20:19
nu cred ,nu exista asa cv o relatie este atunci cind persoanele in cauza sint cit mai mult timp impreuna deci depinde de relatie dc este platonica sau de amicitie mai merge dar de dragoste in nici un caz eu cred in relatia face to face.
danuntu_06
Postat pe 31 Iulie 2010 19:38
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11
buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D


buna! din partea mea,da,se poate sa fiti impreuna,fara infidelitati chiar daca va desparte distanta. iti pot spune din proprie experienta. eu stau in buc si prietenul meu in cta. ne adoram si vrem ceva serios asa ca nici unul dintre noi nu umbla cu copilarii gen :infidelitati. e ok atat timp cat pastrati legatura si va vedeti 1 data pe sapt. ai incredere in el si nu uita ca ispite sunt la tot pasul,dar daca el te iubeste nu o sa le dea atentie. :*:*
tizu
Postat pe 4 August 2010 09:22
O relatie la distanta se poate mentine doar in termeni virtuali: cind partenerul (a) isi creeaza emotii model legate doar de o singura stare. Aceasta stare nicidecum nu e dragoste, ci mai degraba o deprindere. Comunicarea la distanta poate alimenta o relatie, dar nu o poate mentine la nivel fizic. Daca iubesti un om, trebuie sa-l simti in fiecare zi, sa traiesti cu el emotiile negative si pozitive, sa-i observi starea de spirit, dispozitia si atitudinea fata de tine. Nu cred in relatii care se pot mentine la distanta. Insa dragostea e mare si foarte imprevizibila. Who knows???
nighina
Postat pe 8 August 2010 09:47
Eu tocmai am terminat o relatie la distanta (de 400 km) dupa 1 an jumatate si pot sa spun ca a fost...pfff...GREU, TRIST, FRUSTRANT dar intr-un fel DE VIS.
Adica ne era mereu dor si numaram orele pana cand ne puteam vedea..
Dar sa stii ca se poate. Al meu, pot sa bag mana in foc ca nu m-a inselat...pana acum, la final, cand a dat cu batul in balta. EU nici atat pe el.
Iti dai seama ca o relatie la distanta presupune sacrificii si de ordin material si fizic...dar depinde cat de mult iti doresti sa fii cu pers respectiva.
Oricum distanta a contribut, cel putin in cazul nostru, la finalizarea relatiei.

si sa nu iut...e fff important sa va vedeti in fiecare saptamana..plus concedii, vacante etc..eventual luate separat astfel incat cand ai tu concediu, chiar daca el lucreaza ,puteti sta seara impreuna si invers...noi cel putin asa faceam :)
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 14:41
De la: tawy, la data 2010-07-17 17:24:39Si eu vorbesc cu un baiat de un an si nu suntem unul langa altul.ne despart 90 de km.e o iubire la distanta si uite ca am ajuns si la un an si nu avem de gand sa ne despartim.Daq exista incredere o sa fie totul bine,,,,dar ca sa fie bine trebuie sa faci si compromisuri ca dup-aia apar gelozia,neincrederea si tot felul de lucuri....E greu intradevar sa ai o rel la dist dar daq tu esti dispusa sa treci peste orice obstacol .Si el daca te iubeste o sa fie fidel...incearca sa nu fi prea geloasa si sresanta,trebuie sa ai incredere in el pana la proba contrarie.si el in tine la fel.

MULT SUCCES SI RABDARE MULTA ca o sa ai nevoie
donn
Postat pe 23 August 2010 22:24
Eu am o relatie la distanta..... ....uneori e frumos dar uneori ne certam .... dar conteaza ca il iubesc mult....si ne inpacam mereu pt ca si el ma adora k alfel nu mai eram acum impreuna
mamasita12
Postat pe 24 August 2010 16:55
tot aud lumea in jurul meu care imi spune ca o relatie la distanta nu e viata........nu sunt prima nici ultima care are relatie la distanta....si cand iubirea e cel mai important joc pe care il jucam de ce nu...avem fiecare dreptul sa fim fericiti in felul nostru;)
mamasita12
Postat pe 24 August 2010 17:02
ms mult tuturor celor care mi'au raspuns:X>:D< am citit cu atentie tot si voi tine cont de sfaturile voastre:X tocmai m'am intors din vacanta si am fost cu ellll!!!! a fost super:X>:D< a fost totul atat de....de bine:X tin sa precizez k sunt cu el de 4 ani si am trecut peste multe obstacole,am invatat sa comunicam,sa putem vorbii deschis despre orice.am avut momentele noastre bune si rele...insa va dati seama k tot mai exista nelinisti k altfel nu a'si fi deschis aceasta discutie...uneori imi e teama sa nu'l pierd...sa nu ne indepartam.toata lumea zice "rel la distanta nu tin....ochii care nu se vad se uita"...din toate partile vin aceleasi lucruri sau...."u chiar nu crezi k el akl are o gagik" ok dak e asa e super inteligent pt k nu'l sun la ore fixe...nici mesaje insa niciodata nu au fost momente in kre sa nu'mi rasp...sa nu poata vb...chiar nu pot fi exceptii...chiar nu dureaza rel la distanta?
nazelmas
Postat pe 3 Septembrie 2010 19:51
Da eu pot sa spun ca exista iubire la distanta...eu am avut si inca am o relatie la distanta...totul depinde de incredere aici...daca nu exista incredere..atunci mai bine fara ea:))))....
kudika321549
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:11
merge....doar daca va gasiti un eunuc!
Nuovamente_Robertina
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:27
da,daca iubesti cu adevarat,da.
caramica
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:18
ufff...relatie la distanta...intradevar parerile sunt impartite...este foarte adevarat k in ziua de azi tentatia e mare...si iubirea adevarata o gasesti mai mult in filme....eu totusi tin sa cred k o relatie la distanta poate fi de durata...dar asta depinde doar de VOI...va fi greu si tu esti constienta de asta... sunt multe compromisuri pe care le vei face...si vor fi multe greutati...eu sunt o persoana care uraste foarte mult singuratatea...si let face it cu totii suntem asa...si stiu ca imi va fi greu pentru ca trec prin ceea ce treci si tuh... prietenul meu va pleca peste 2 saptamani in alt oras=> so relatie la distanta dar sunt dispusa sa-mi asum riscurile si sa sper ca totul va fi bine..eu zic sa incercati...vezi cum va merge...da trebuie sa aveti incredere unu in celalat dar sa nu fi oarba....mult scucces..iti doresc multa fericire...
yoana01
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:49
ce sa spun decat ca sunt in aceasta situatie de aproape 5 ani.sotul meu pleaca cate 8 luni si vine acasa 4 luni ,e foarte greu de suportat singura si cu un copil ,i-l iubesc f mult dar sunt constienta ca nu e singur el acolo nici un barbat nu poate sa stea atata timp ,eu ca femeie da pot ,numai ca in aceste 8 luni cat e el plecat e posibil sa cunosc si eu pe altcv la fel si el si de aceea spun nu prea rezista relatiile la distanta
bvlante
Postat pe 23 Septembrie 2010 08:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O fata cu sange rece 85 De la: bea79 22 Martie 2011 16:48
ce puteti spune despre femeia leu? 89 De la: ioana_cristina 2 Iunie 2014 07:20
ce parere aveti despre femeia varsator? 20 De la: Dadaya 8 Aprilie 2015 01:44
helo 6 De la: scorpyow10 5 Mai 2009 00:14
despre zodie 17 De la: kudika084081 17 Noiembrie 2009 23:47