Setari Cookie-uri

relatii interzise

nu pot sa cred ca mai sunt oamenii care dupa ce ajung departe isi mai pun intrebarea daca sa renunte la tot pt NIMIC...
Si cand mai aud ce varsta are... nu stiu toti suntem supusi greselii, dar nici chiar asa
ca sa renunti la sotul tot ar trebui sa existe ceva, de exemplu sa nu te mai iubeasca, sa nu va mai intelegeti, dar asa chiar nu vad rostul doar pt niste fluturasi si atata sa distrugi intr-o secunda 10 ani???
yumy
Postat pe 18 Iulie 2010 09:08
De la: mihaela255, la data 2010-07-18 05:53:28
De la: kudika074683, la data 2010-06-29 20:15:38 '' diferentele sunt mari intre el si sotul meu . dar sunt atrasa de amandoi ''.

ce vrei sa spui prin citatul de mai sus,da si tu exemple de diferente ,ca sa ne dam si noi seama de ce ii vrei pe amandoi.


Sotul:
1.o are mica
2.e "batran" si ramolit
3.e plictisitor
4.e pampalau

Amantul:
1.o are mare
2.e tanar si nelinistit
3.e interesant
4.e un mascul feroce.
Cand e suparata,obosita sau nu are chef de nimic,primul e ideal.Cand e bine dispusa si are chef de cate o nebunie celalalt e ideal.
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 09:33
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 09:33:52
De la: mihaela255, la data 2010-07-18 05:53:28
De la: kudika074683, la data 2010-06-29 20:15:38 '' diferentele sunt mari intre el si sotul meu . dar sunt atrasa de amandoi ''.

ce vrei sa spui prin citatul de mai sus,da si tu exemple de diferente ,ca sa ne dam si noi seama de ce ii vrei pe amandoi.


Sotul:
1.o are mica
2.e "batran" si ramolit
3.e plictisitor
4.e pampalau

Amantul:
1.o are mare
2.e tanar si nelinistit
3.e interesant
4.e un mascul feroce.

acum apare intrebarea daca sotul e cum ai scris mai sus atunci pe ea ce o mai atrage la el?
yumy
Postat pe 18 Iulie 2010 09:36
Am modificat ca uitasem ceva.Tu ce crezi?Il iubeste pentru:
1.stabilitate financiara
2.e bine sa te mangaie cineva din cand in cand fara sa vrea babardeala
3.confunda iubirea cu obisnunta
4.o baga in seama mai mult decat amantul care se limiteaza la sex
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 09:40
De la: _fantoma_, la data 2010-07-17 14:49:09
" si eu il iubesc cateodata "

Stau si ma intreb....cateodata...cum dreaq vine asta?

cam ca si cu orgasmele pe care le ai tu in buzunar...
adica, orice-i posibil...
Lucia38
Postat pe 18 Iulie 2010 09:46
e la mine nu e asa ori il iubesc tot asa cum e ori deloc
eu merg pe ideea totul dau nimic
cel putin eu asa vad iubirea.. si uite asa lumea isi complica viata pentru fleacuri
yumy
Postat pe 18 Iulie 2010 09:49
tonim cred ca are perfecta dreptate mi-se pare o tampenie
healthy004356
Postat pe 18 Iulie 2010 10:56
lasa prostiile si concentreaza-te asupra familiei
maria-ioana
Postat pe 18 Iulie 2010 13:09
Mereu ne aflam la câte o rascruce de drumuri. Partea proastã este cã indiferent pe ce drum o luãm la un moment dat tot regretã. Întrebarile mele :
- Eºti cumva zodia rac?
- Dacã el nu ar fi fost cãsãtorit ,era-i mai sigurã pe sentimentele tale?
Aºtept rãspuns.
kudika088394
Postat pe 18 Iulie 2010 13:51
eu am observat ceva.... nici un barbat nu se plange ca iubeste si ca nu poate fi cu persoana respectiva....hmmm
mari_cenusa
Postat pe 18 Iulie 2010 13:58
cat despre femeia noastra care nu stie ce sa faca... . Sa se gandeasca bine daca merita sa-si piarda familia pentru o alta "dragoste". Daca da: atunci nu o merita (familia) si daca nu: oricat l-ar iubi pe celalalt exista un leac: psihologul sau o persoana care sa-i distraga atentia si sa o faca sa revina la realitate pana nu e preaa tarziu.
si daca sotul nu se poarta cu ea cum si-ar dori, sa se intrebe "de ce?". Poate nici ea nu-i ofera lui atentia de care este nevoie intr-o casnicie pentru a se mentine.
mari_cenusa
Postat pe 18 Iulie 2010 14:10
daca te ințelegi bine cu soțul, ce iți lipseste ?
Spui ca te iubeste,ca si tu il iubesti , ca iesti casatorita de 10 ani,ce dracu vrei?
Alte femei nu stiu ce sa faca pt. a-si mentine casatoria, iar ție iți arde de AVENTURI
iesti complet neserioasa, pe deasupra mai ai si un copil ,
Parca o sa vad ca umbli cu copilul de mana cerand ajutor ce sa faci , cum sa te descurci,
vezi-ți te casa , de copil , de sot si lasa aventura.
Crezi ca TIPUL va divorta pt. tine, poti fi sigura ca nu ,pt. el iesti o AVENTURA--PUNCT.
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 18 Iulie 2010 15:55
De la: kudika074683, la data 2010-06-29 20:15:38 nici eu nustiu cum sa incep. petru ca totul este atat de ciudat in viata mea am 29 de ani sunt casatorita de 10 ani la mine in familie totul merge foarte bine imi iubesc sotul si sunt alaturi de el tot timpul in tot ceea ce face avem si un baietel de 4 anisori. dar de 1 an jumate in viata mea sia facut loc un coleg de munca ne cunosteam mai demult dar nu neam suferit , sau facut niste schimbari la sevici si a , ajuns sa lucram inpreuna dupa o perioada buna ma terorizat cu mesaje si telefoane . niciodata nu mam gandit ca ar putea sa fie ceva intre noi am crezut ca fece misto de mine cand imi trimitea mesaje am luat totul in gluma in joaca. acum problema cea mai mare este ca el imi trimite sms si imi spuna ca ma iubeste foarte mult si k nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste mult, si eu il iubesc cateodata imi este foarte frica nu stiu ce sa fac . diferentele sunt mari intre el si sotul meu . dar sunt atrasa de amandoi . va rog sami dati un sfat . ce sa fac . am uitat sa va spun ca si el este casatorit si are si un baietel deseama cu al meu. relatia este destul de complicata ca ne cunoastem familiile reciproc el ma dus in toata familia lui parinti neamuri etc. este groazic de greu

dar tu de ce i-ai permis sa-ti trimita astfel de mesaje si sa te sune din capul locului?!? o femeie maritata, care isi iubeste sotul asa de mult cum spui tu si isi pretuieste familia, nu permite altor barbati asa ceva!
kitty_krieger
Postat pe 18 Iulie 2010 16:17
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 09:40:48Am modificat ca uitasem ceva.Tu ce crezi?Il iubeste pentru:
1.stabilitate financiara
2.e bine sa te mangaie cineva din cand in cand fara sa vrea babardeala
3.confunda iubirea cu obisnunta
4.o baga in seama mai mult decat amantul care se limiteaza la sex


zau ca esti criminala barbie
sa stii ca multe e proaste rau si cad precum mustele in plasa unuia care le sopteste ce vor ele sa auda
tonim69
Postat pe 18 Iulie 2010 17:24
De la: tonim69, la data 2010-07-18 17:24:59
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 09:40:48Am modificat ca uitasem ceva.Tu ce crezi?Il iubeste pentru:
1.stabilitate financiara
2.e bine sa te mangaie cineva din cand in cand fara sa vrea babardeala
3.confunda iubirea cu obisnunta
4.o baga in seama mai mult decat amantul care se limiteaza la sex


zau ca esti criminala barbie
sa stii ca multe e proaste rau si cad precum mustele in plasa unuia care le sopteste ce vor ele sa auda


Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 17:47
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 22:25:53creatza, pt asta s-au inventat copii...nu moshuletii


dar totusi daca dai frau liber tuturor fanteziilor, pana si copii ajung sa te creada o tarfa si nu se vor uita la tine:D
deezy
Postat pe 18 Iulie 2010 19:34
De la: deezy, la data 2010-07-18 19:34:03
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 22:25:53creatza, pt asta s-au inventat copii...nu moshuletii


dar totusi daca dai frau liber tuturor fanteziilor, pana si copii ajung sa te creada o tarfa si nu se vor uita la tine:D

corect, dar pe ele nu le intereseaza acest aspect...la batranete, cand vor sterge din memorie toate "escapadele", am o vaga banuiala despre ce le vor spune copiilor: eu te-am crescut,ti-am dat sa mananci, ti-am dat o "educatie"(bineinteles ca e vb de cea a strazii)...acu' treci sa ma stergi la fund, ca-mi esti dator
miss_darine
Postat pe 18 Iulie 2010 19:48
De la: miss_darine, la data 2010-07-18 19:48:34
De la: deezy, la data 2010-07-18 19:34:03
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 22:25:53creatza, pt asta s-au inventat copii...nu moshuletii


dar totusi daca dai frau liber tuturor fanteziilor, pana si copii ajung sa te creada o tarfa si nu se vor uita la tine:D

corect, dar pe ele nu le intereseaza acest aspect...la batranete, cand vor sterge din memorie toate "escapadele", am o vaga banuiala despre ce le vor spune copiilor: eu te-am crescut,ti-am dat sa mananci, ti-am dat o "educatie"(bineinteles ca e vb de cea a strazii)...acu' treci sa ma stergi la fund, ca-mi esti dator

miss-ule
yumy
Postat pe 18 Iulie 2010 19:58
lasa-i pe altii....si ai grija de familie...ca o sa regreti toata viatza ta.....crede-ma
cristina8826
Postat pe 19 Iulie 2010 00:18
cristina8826
Postat pe 19 Iulie 2010 00:21
cum e sa iubesti pe cineva cateodata??
Ar fi o greseala mult prea mare daca ai mai continua asa... si am o intrebare pentru tine:
Esti capabila sa iti asumi consecintele???


Numai bine, si minte luminata de vreo 1200W ca ai nevoie!
zuzuuk
Postat pe 19 Iulie 2010 10:54

iesi cat poti din relatia ciudata , poti distruge atatea vieti ...
banalulanonim
Postat pe 19 Iulie 2010 13:23
bunaziua sfatul meu este sa ramai fidela sotului tau si rupe relatia cu ala care este colegul tau pentru ca nu are rost si sa nu regreti la urma si in primul rand ai o comoara de baitel care valoreaza enorm de mult eu te rog chiar sa rupi orice relatie cu respectivul coleg de munca
jean31
Postat pe 19 Iulie 2010 17:45
De la: rashela, la data 2010-06-30 02:19:53
De la: kudika074683, la data 2010-06-29 20:15:38 si eu il iubesc cateodata imi este foarte frica nu stiu ce sa fac .


Spune-mi ca macar aici, ai uitat virgula. Si ca nu-l iubesti doar din cand in cand ...

Off topic! De ce oare am eu senzatia ca gramatica (fie ea si aia din clasele 5-8) are legatura cu toate povestile astea nemaipomenite de pe Kudika?! Orice poveste care contine termenii: il iubesc enorm, nu mai rezist, ma inseala, ma bate, imi spune in toate felurile de mi-e rusine sa le reproduc, sunt sau nu gravida daca nu ejaculeaza in mine, mama e tampita, iubi e grozav etc etc etc e plina de "k cand" si alte asemenea. Si atunci ma gandesc: sunt urmate vreodata sfaturile cuiva de aici? reuseste cineva de aici sa "salveze" macar o persoana dintre toate acestea?

M-as mira...



normal ca nu , daca voi va bateti joc de cei care cer ajutorul vostru.
vi se pare ca voi nu mai gresiti gramatical niciodata???

graga mea,
cea care ai deschis topicul si ceri sfaturi,
fa ce te indeamna inima, si nu mai cere ajutorul celor care nu stiu sa-l ofere.
vivacedonna
Postat pe 20 Iulie 2010 01:26
De la: kudika088394, la data 2010-07-18 13:51:33Mereu ne aflam la câte o rascruce de drumuri. Partea proastã este cã indiferent pe ce drum o luãm la un moment dat tot regretã. Întrebarile mele :
- Eºti cumva zodia rac?
- Dacã el nu ar fi fost cãsãtorit ,era-i mai sigurã pe sentimentele tale?
Aºtept rãspuns.



DE CE TREBUIE NEAPARAT SA FIE ZODIA RAC???
crezi ca numai femeile rac sunt in stare sa insele???

nu exista barbat sau femeie care sa nu insele cel putin odata in viata,
indiferent de situatia care o are in familie, buna sau rea.

daca voi cei care aruncati cu pietre nu a-ti inselat inca,
asteptati, ca va venii si timpul vostru.
de obicei cei care arunca mai tare cu pietre in cineva,
sunt cei care au facut-o deja si nu recunosc.
vivacedonna
Postat pe 20 Iulie 2010 01:35
De la: kudika006259, la data 2010-07-18 13:58:50eu am observat ceva.... nici un barbat nu se plange ca iubeste si ca nu poate fi cu persoana respectiva....hmmm


nu, asa e.
si iti dau eu raspunsul oferit de un barbat pe un alt forum:
: „credem cã noi bãrbaþii înºelãm cu sexul, iar de voi suntem convinºi cã înºelaþi cu inima.”

SI ARE DREPTATE, ASA ESTE,
BARBATII NU SCRIU PE FORUM PROBLEMELE LOR,
SE SFATUIESC LA O BERE....
vivacedonna
Postat pe 20 Iulie 2010 01:41
De la: cristina8826, la data 2010-07-19 00:18:58lasa-i pe altii....si ai grija de familie...ca o sa regreti toata viatza ta.....crede-ma


AM O INTREBARE DRAGA, DE FAPT MAI MULTE:
AI AVUT VREO EXPERIENTA DE GENUL ASTA?
TI-AI LASAT FAMILIA PENTRU ALTCINEVA?
AI CEVA, DE CARE REGRETI?
NU AI AVUT GRIJA DE FAMILIE?
DE CE TREBUIE SA TE CREADA PUR SI SIMPLU?
...
ATUNCI CIND DAI SFATURI, OFERA SI ARGUMENTE.
PENTRU CA ALTFEL, AI SCRIS DOAR NISTE RANDURI FARA NOIMA.
vivacedonna
Postat pe 20 Iulie 2010 01:46
De la: vivacedonna, la data 2010-07-20 01:46:46
De la: cristina8826, la data 2010-07-19 00:18:58lasa-i pe altii....si ai grija de familie...ca o sa regreti toata viatza ta.....crede-ma


AM O INTREBARE DRAGA, DE FAPT MAI MULTE:
AI AVUT VREO EXPERIENTA DE GENUL ASTA?
TI-AI LASAT FAMILIA PENTRU ALTCINEVA?
AI CEVA, DE CARE REGRETI?
NU AI AVUT GRIJA DE FAMILIE?
DE CE TREBUIE SA TE CREADA PUR SI SIMPLU?
...
ATUNCI CIND DAI SFATURI, OFERA SI ARGUMENTE.
PENTRU CA ALTFEL, AI SCRIS DOAR NISTE RANDURI FARA NOIMA.


da ce te iei fata asa tare de noi. ne iei pe toti, ne pui la zid
Shhh
Postat pe 20 Iulie 2010 02:18
De la: vivacedonna, la data 2010-07-20 01:26:56
De la: rashela, la data 2010-06-30 02:19:53
De la: kudika074683, la data 2010-06-29 20:15:38 si eu il iubesc cateodata imi este foarte frica nu stiu ce sa fac .


Spune-mi ca macar aici, ai uitat virgula. Si ca nu-l iubesti doar din cand in cand ...

Off topic! De ce oare am eu senzatia ca gramatica (fie ea si aia din clasele 5-8) are legatura cu toate povestile astea nemaipomenite de pe Kudika?! Orice poveste care contine termenii: il iubesc enorm, nu mai rezist, ma inseala, ma bate, imi spune in toate felurile de mi-e rusine sa le reproduc, sunt sau nu gravida daca nu ejaculeaza in mine, mama e tampita, iubi e grozav etc etc etc e plina de "k cand" si alte asemenea. Si atunci ma gandesc: sunt urmate vreodata sfaturile cuiva de aici? reuseste cineva de aici sa "salveze" macar o persoana dintre toate acestea?

M-as mira...



normal ca nu , daca voi va bateti joc de cei care cer ajutorul vostru.
vi se pare ca voi nu mai gresiti gramatical niciodata???


Incep cu a doua fraza pe care mi-ai scris-o. Ba da, mai gresim gramatical si noi. Si fiind o greseala, o corectam (cand site-ul ne permite). Ceea ce nu e cazul aici, cu persoana care a deschis topicul, nu-i asa? Dar asta nu ma priveste absolut deloc, zau. Cum scrie si cum se exprima o persoana ma intereseaza doar in masura in care imi sta in preajma real. In rest pot ignora. Cand am scris cele de mai sus, vroiam doar sa scot in evidenta faptul ca.. zero carte, zero civilizatie (sau cum vrei tu s-o numesti).
Acum ma voi referi la prima fraza. NOI ne batem joc de cineva aici? Chiar crezi ce spui? Cum am putea noi sa ne batem joc de o persoana care isi distruge singurica si sistematic viata? Probabil ca multi dintre noi, daca am auzi asemenea povesti la gura sobei, am da din cap cu tristete si am spune: saracul / saraca! Dar cand viata ta ti-o calci sau iti este calcata in picioare zi de zi cu acceptul tau si apoi vii pe internet si spui ce "naspa" soarta ai, celor ce te asculta nu le ramane decat sa zambeasca. NU intotdeauna, asa este. Au fost cazuri tragice aici. Si mi-ar fi placut sa stiu ca acum sunt bine. Numai ca, vezi tu, nici macar asta nu se intampla cu "zero carte - zero civilizatie". Viata lor curge in acelasi mod, indiferent de bunele noastre intentii.

Eu una, despre asta vorbeam mai sus.
rashela
Postat pe 20 Iulie 2010 02:52
De la: kudika074683, la data 2010-06-29 20:15:38 nici eu nustiu cum sa incep. petru ca totul este atat de ciudat in viata mea am 29 de ani sunt casatorita de 10 ani la mine in familie totul merge foarte bine imi iubesc sotul si sunt alaturi de el tot timpul in tot ceea ce face avem si un baietel de 4 anisori. dar de 1 an jumate in viata mea sia facut loc un coleg de munca ne cunosteam mai demult dar nu neam suferit , sau facut niste schimbari la sevici si a , ajuns sa lucram inpreuna dupa o perioada buna ma terorizat cu mesaje si telefoane . niciodata nu mam gandit ca ar putea sa fie ceva intre noi am crezut ca fece misto de mine cand imi trimitea mesaje am luat totul in gluma in joaca. acum problema cea mai mare este ca el imi trimite sms si imi spuna ca ma iubeste foarte mult si k nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste mult, si eu il iubesc cateodata imi este foarte frica nu stiu ce sa fac . diferentele sunt mari intre el si sotul meu . dar sunt atrasa de amandoi . va rog sami dati un sfat . ce sa fac . am uitat sa va spun ca si el este casatorit si are si un baietel deseama cu al meu. relatia este destul de complicata ca ne cunoastem familiile reciproc el ma dus in toata familia lui parinti neamuri etc. este groazic de greu
spui ca "sunt atrasa de amandoi"
in ce sens esti "atrasa"?

parerea mea: ganditi-va la copii!
kabbalist
Postat pe 20 Iulie 2010 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau niste sfaturi. va rog frumos :( 16 De la: xardasxp 31 Iulie 2011 04:45
HAIR GROW... 2 De la: uitarea_aducerii_aminte 27 Martie 2009 15:28
Intre scorpion si taur !! 12 De la: miss_darine 16 Septembrie 2010 20:57
Iertare 51 De la: fantasie 30 Iunie 2012 20:37
ii e rusine cu mine de acasa la el nu ma duce si ne vedem doar 5 min pe zi? 20 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:10