Setari Cookie-uri

M-am indragostit nebuneste de amantul meu

Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!

Postat pe 30 Iunie 2010 13:19
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



relatie alambicata ............mi se pare atat de uzual cazul !!!!!!!!! m-am straduit sa fiu ''open mind'' da nu imi iese acu asa ca ma'' limitez''!!
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 13:38
asa este intotdeauna capra vecinului este cea mai atragatoare!
parerea mea este ca nici tu nu stii ce vrei..si stai intr-o casnicie decedata de mult timp..si care se pare ca nici unu din voi nu mai doreste sa o reinvie!
problema este ca acum ti se pare bun cum poate ti s-a parut si nefericitul de langa tine..dar dupa ani..ai ajuns unde ai ajuns!
si daca este asa bun cum naiba de nevasta-sa nu vede asta?
eu n-am trecut prin asa ceva dar intotdeauna prefer sa termin relatia/casnicia si apoi sa incep alta!
size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 13:48
ce-l de-ti este amant tie este sotul cuiva, se comporta cu ea ca si sotul tau cu tine . Daca-ti va deveni sot va fi la fel. E minunat ca amant, de ce nu te multumesti cu atat?
emargga@yahoo.com
Postat pe 1 Iulie 2010 16:42
Sa te indragostesti e ceva ce se poate intimpla oricui, cind acest lucru nu exista deja in viata sa...E ca un fel de predispozitie permanenta la o persoana normala (sa zicem asa, intr-un mod simplist), care nu are probleme legate de disponibilitatea spre afectiune in general...care nu a trait inainte experiente traumatizante si dezamagitoare care sa o fi determinat sa "fuga" de aceasta stare.
Insa, nu inteleg de ce te cramponezi de o relatie care si-a consumat deja resursele, care nu mai functioneza, cum spui chiar tu, care nu poate fi nici readusa la viata, cum spui de asemenea tot tu si care se pare ca nu mai ofera nimic niciunuia dintre parteneri???
Si in aceasta situatie te-ai gindit ca cel mai bine ar fi sa-i atasezi acestei relatii terminate inca o "problema": existenta unui amant? Ce sa faca acesta? Sa compenseze frustrarile voastre, ale tale? Eventual facind si el acelasi lucru cu ale sale, folosindu-se de prezenta ta in viata lui?
Mi se pare o constructie fragila, cu un fundament bazat pe minciuna.Doesn't work!
Cred ca fiecare ne datoram noua insine si partenerului nostru sinceritate si aprecierea onesta a raporturilor pe care le avem: e bine si mergem inainte sau nue bine si incercam sa facem ceva sa fie bine sau daca incercarea esueaza reevaluam raportul si il declaram incheiat.
Incepind din acel moment putem sa incepem alt raport, cu altcineva, pe o baza reala, pe vointa proprie, pe baza faptului ca ne dorim cu adevarat acel raport nou.Nicidecum nu mi se pare corect sa ne victimizam, sa ne plingem de mila si sa facem din asta motivatia si scuza necesara sa (ne) inselam.
In concluzie mi se pare foarte frumos ca te-ai indragostit (fie chiar si de amantul tau, daca asa va prins contextul), dar incearca sa schimbi cadrul de desfasurare al acestei iubiri, altfel e doar... patetic. O iubire adevarata merita mai mult respect.Sau daca nu poti, din motive cunoscute doar de tine, mai bine...sa nu fie nimic.
Imi cer scuze daca poate am fost prea dura sau severa in analiza mea, dar eu asa as face daca mi s-ar intimpla mie.
Numai bine!
adadso
Postat pe 1 Iulie 2010 16:53
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



Noi suntem open mind,numai tu ar trebuii sa lucrezi la aceasta problema.
Sfat despartate de sot daca spui ca ai obosit si cauta un barbat liber.
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 17:00
Nimeni nu are dreptul sa te judece..,insa nimeni nu-ti poate spune ce trebuie sa faci !!! Singura va trebui sa decizi ce ai de facut !!Sunt convinsa ca pe moment esti foarte bulversata !!! Ar trebui sa-ti iei un moment de respiro,sa evadezi undeva,unde te vei putea regasi si analiza !!! Posibil l a o manastire,intr-o statiune,undeva la tara...sau oriunde crezi tu ca vei avea linistea necesara pentru a te regasi si analiza !!! Iti doresc numai bine !
kudika133347
Postat pe 1 Iulie 2010 17:44
Ce am putea sa-ti spunem in aceasta situatie? Tu esti singura care sti ce simti si care poti sa analizezi toate datele problemei, astfel incat sa afli rezultatul, dar analizeaza cu atentie toate datele, nu asculta numai de sentimente, foloseste si ratiunea, in primul rand ratiunea.
Am sa-ti spun prin ce am trecut eu. Eram prinsa intr-o casnicie de 10 ani, aproape 11. In ultimii ani nu mai functiona nimic, nu mai eram pe aceeasi lungime de unda, nu ne mai iubeam, era foarte clar.Tot ce ne tinea impreuna era, copilul.Viata mea devenise la numai 32 de ani, un calvar in adevaratul sens al cuvantului, la un momentdat nu am mai suportat umilintele, jignirile, certurile...........intr-un cuvat, nimic din ce insemna relatia mea. Atunci m-am hotarat sa o iau de la capat si sa-mi gasesc pe cineva, recunosc ca nu am crezut ca voi putea. Incet, incet s-a concretizat ceea ce am gandit. Am cunoscut o persoana deosebita, casatorita si a-si putea sa enumar multe alte calitati asemanari, dar nu are sens.
Din clipa in care ne-am vazut prima oara ne-am placut reciproc, din acel moment, ne-am vazut zilnic, ne-am indragostitunul de celalalt, am divortat amandoi, dar nu inainte de a analiza cu atentie tot ce implica divortul ptr amandoi ( ATENTIE!!! ). Acum locuim impreuna de aproape 1 an si deocamdata suntem mai indragostiti decat la inceput, suntem linistiti si incercam sa ne faurim un viitor impreuna , cu tot ce implica el: casa, masa, copil etc.
Un singur lucru te rog,sa analizezi foarte bine ceea ce-ti doresti, insa sa iei in calcul ca nimic din lume nu merita sa stai intr-o relatie care nu merge.Eu nu am avut curaj, zece ani, acum nu-mi pare rau. Daca aceasta relatie nu ar merge, nu a-si mai astepta atat VIATA ESTE FRUMOASA...............TRAIESTE_O, nimeni nu-ti da inapoi anii pierduti, nici sanatatea. Mult noroc in alegerea pe care o vei lua.
deziluzie
Postat pe 1 Iulie 2010 21:37
Again????
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 21:39
De ce te complaci intr-o relatie care oricum nu mai merge ?? am inteles ca nu aveti nici copii. deci?
mj300877
Postat pe 1 Iulie 2010 23:02
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.

De unde stii sigur ca ,,nu are o situatie prea buna in casa''? Pentru ca asa ti-a zis el? Si tu chiar il crezi? Nu ai scris nicaieri ca el te-ar iubi.
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 00:44
scuze ca te intreb de cat timp nu merge treaba cu sotul tau,as dori sa stiu ce ai facut pentru ca treaba sa merga mai bine nu te judec de loc dar in primul rand vreau sa iti spun ca dialogul intr o relatie face mult nu e deajuns ca noi sa ne dorim ceva de la o persona si sa asteptam ca ea sa se comporte exact cum vrem noi fara a sti exact ce asteptam noi de la ea si sa credem ca ar trebui ca accea persoana sa intuiasca ce vrem noi nu e chiar asa trebuie sa exite dialog ca partenerul sa stie ce vrei de el.de ce zici ca ai obosit sau ai facut ce era mai usor decat sa lupti ca sotul sa fie cum vrei tu ai luat o pe scurtatruta si ai ales amantul ,din spusele tale asta reiese ai ales cel mai usor drum amantul
lucia_loredana
Postat pe 2 Iulie 2010 02:37
buna iubita. eu te inteleg prin ce treci. Sfatul meu este sa faci ce iti dicteaza inima. ok te pupic
kudika184332
Postat pe 2 Iulie 2010 03:28
rupe reletia daca nu merge
suciuanisoara
Postat pe 2 Iulie 2010 08:29
emese_ardelean@yahoo.com
Postat pe 2 Iulie 2010 08:39
daca nu mai ai sentimente pentru sotul tau de ce nu ii spui?!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Iulie 2010 08:41
eu sunt intr-o situatie asemanatoare te inteleg perfect sfatul meu este sa lupti pentru cel care il iubesti,doar daca si el te iubeste la fel de mult.

sica_draguta
Postat pe 2 Iulie 2010 08:51
da o intrebare am la tine cat de des va vedeti voi doi?
sica_draguta
Postat pe 2 Iulie 2010 08:55
De la: emargga@yahoo.com, la data 2010-07-01 16:42:16ce-l de-ti este amant tie este sotul cuiva, se comporta cu ea ca si sotul tau cu tine . Daca-ti va deveni sot va fi la fel. E minunat ca amant, de ce nu te multumesti cu atat?

subscriu!!!
Lucia38
Postat pe 2 Iulie 2010 09:00
De la: deziluzie, la data 2010-07-01 21:37:45 Ce am putea sa-ti spunem in aceasta situatie? Tu esti singura care sti ce simti si care poti sa analizezi toate datele problemei, astfel incat sa afli rezultatul, dar analizeaza cu atentie toate datele, nu asculta numai de sentimente, foloseste si ratiunea, in primul rand ratiunea.
Am sa-ti spun prin ce am trecut eu. Eram prinsa intr-o casnicie de 10 ani, aproape 11. In ultimii ani nu mai functiona nimic, nu mai eram pe aceeasi lungime de unda, nu ne mai iubeam, era foarte clar.Tot ce ne tinea impreuna era, copilul.Viata mea devenise la numai 32 de ani, un calvar in adevaratul sens al cuvantului, la un momentdat nu am mai suportat umilintele, jignirile, certurile...........intr-un cuvat, nimic din ce insemna relatia mea. Atunci m-am hotarat sa o iau de la capat si sa-mi gasesc pe cineva, recunosc ca nu am crezut ca voi putea. Incet, incet s-a concretizat ceea ce am gandit. Am cunoscut o persoana deosebita, casatorita si a-si putea sa enumar multe alte calitati asemanari, dar nu are sens.
Din clipa in care ne-am vazut prima oara ne-am placut reciproc, din acel moment, ne-am vazut zilnic, ne-am indragostitunul de celalalt, am divortat amandoi, dar nu inainte de a analiza cu atentie tot ce implica divortul ptr amandoi ( ATENTIE!!! ). Acum locuim impreuna de aproape 1 an si deocamdata suntem mai indragostiti decat la inceput, suntem linistiti si incercam sa ne faurim un viitor impreuna , cu tot ce implica el: casa, masa, copil etc.
Un singur lucru te rog,sa analizezi foarte bine ceea ce-ti doresti, insa sa iei in calcul ca nimic din lume nu merita sa stai intr-o relatie care nu merge.Eu nu am avut curaj, zece ani, acum nu-mi pare rau. Daca aceasta relatie nu ar merge, nu a-si mai astepta atat VIATA ESTE FRUMOASA...............TRAIESTE_O, nimeni nu-ti da inapoi anii pierduti, nici sanatatea. Mult noroc in alegerea pe care o vei lua.


BRAVO!!!!! Toata stima si respectul... Ma inclin
Despre asta vorbeam in toate comenturile mele...Daca nu mai merge nu mai merge si gata..divortezi, iti iei copilul si incepi o noua viata. Felicitari draga mea!

_Cryssa_
Postat pe 2 Iulie 2010 09:43
Imi pare rau daca te jicnesc,dar de ce pui asemanea intrebari?????? Oare nu iti dai seama din start ca faci un lucru gresit total? Nu te gandesti la acei copii, daca erau copii tai ti-ar fii placut??????????? eu cred ca nu!!!!!!!!!!!!! si mai ai si pretentii,sa nu punetii etihete!!!!! eu in locul tau mi-ar fii rusine! Cati ani ai de nu gandesti ca faci un lucru urat?Parerea mea ca acel barbat nici nu cred ca te iubeste,de obicei amantii nu isi lasa sotiile pt.unele ca voi.Fara suparare!!!!!!!! si asa meritati,si daca se intampla sa le lase,si voi patiti la fel,si pe voi o sa va insele si bine va face,asa ca mai bine gandeste-te de o suta de ori inainte ce vei face,ca dupa sa nu regreti,Dumnezeu pedepseste la timpul potrivit pe fiecare dupa fapte.Gandeste-te.
amalia69
Postat pe 2 Iulie 2010 09:44
Parerea mea este ca ce trebuie sa se intample se va intampla....boala lunga, moarte sigura! Pana la urma este vorba despre tine si ce simti tu..Daca o sa se poata sa ramai cu amantul o sa fie bine,,,,daca nu tot bine,....nu poti sta alaturi de sotul tau intr-o legatura contractuala de dragul parintilor si al societatii....Nu iti ramane decat sa incerci marea cu degetul...ca sa vezi daca poti intra in apa!!!
roxana_lungu
Postat pe 2 Iulie 2010 10:05
kudika191879
Postat pe 2 Iulie 2010 10:46
DACA SI EL TE IUBESTE LA FEL DE MULT INCAT SI-AR LASA SOTIA SI COPIII PENTRU TINE,ATUNCI NU MAI STA PE GANDURI,VIATA ESTE SCURTA SI MERITA TRAITA.DE COPII O SA-SI VADA IN CONTINUARE ASA CA NU AR FI O PROBLEMA ,INSA TU TREBUIE SA FI CONSTIENTA CA S-AR PUTEA CA VREODATA SA SE INTOARCA INAPOI LA SOTIE,S-AU INTAMPLAT CAZURI,DAR DACA STI SA TI SUB CONTROL SITUATIA SI SA VA RESPECTATI,SA VA INTELEGETI,AVETI SANSE
MERITA INCERCAT!
kudika183533
Postat pe 2 Iulie 2010 11:07
Nu mai suntem pe vremea bunicii sa ne casatorim cu un barbat si apoi, daca sentimentele dispar, sa ne fie frica sa ne despartim de gura lumii. Acum e mai simplu, nu-l mai iubesti, lasa-l! Partea cu sotul e mai usor de rezolvat. In privinta amantului, cred ca trebuie sa fii mai intai de ceea ce simte el pentru tine, ca apoi sa te implici daca este cazul. Chiar daca el are copii, nu stiu care ar fi problema...sunt o gramada de copii care au crescut fara tata, copii care au ajuns mari si care la momentul potrivit au inteles de ce parintii lor au luat decizia de a se desparti. Daca si el te iubeste, va ramane cu tine. Daca n-o face, inseamna ca nu te iubeste suficient de mult...Succes!
brunette_girl
Postat pe 2 Iulie 2010 11:15
Daca tu esti sigura ca relatia ta cu sotul tau nu o sa mai functioneze niciodata si nu o sa va mai intelegeti atunci cel mai bn ar fi sa te desparti de el si sa ati traiesti viata alarturi de cel pe care al iubesti.Ansa trebuie sa fi constienta ca daca acel barbat pe care tu al iubesti are si copii este o decizie cam greu de luat pt el,iar tu va trebui sa poti fi si mama pt copii lui nu doar nevasta lui.Atata timp cat el asi iubeste copii si o sa vrea sa asi petreaca timp cu ei sa sa ai ingrijeasca tu trebuie sa al ajuti si sa fi alaturi de el in toate.O relatie e usor de intemeiat sau de incheiat atunci cand nu sunt copii dar e mai greu cand la mijloc sunt si copii dar aici totul depide de voi. Bfta in viata si sa fi iubita
kudika111718
Postat pe 2 Iulie 2010 11:40
Parerea mea este ca in asfel de cazuri,cei care sufera sunt copiii. Poti sa fii fericita cand stii ca le-ai "furat " taticul? Poti sa traiesti cu constiinta impacata? Acum nu poti intelege penntru ca nu ai copii...
roza31
Postat pe 2 Iulie 2010 12:07
tu esti singura care poti hotara ce vrei sa faci cu viata ta.daca crezi ca si el te iubeste ....de ce nu?
yaely
Postat pe 2 Iulie 2010 12:12
Daca relatia cu sotul tau nu merge,atunci te desparti si gata.Si totusi ,uneori acel,,am facut totul ca relatia actuala sa functioneze"poate insemna foarte putin ,privit din alte puncte de vedere.
Si inca ceva:te-ai indragostit nebuneste exact de cine nu trebuia...sa vezi mai tarziu ce vei suferi,pt.ca barbatul in cauza nu-si va lasa familia indiferent de situatia dintre el si sotia lui.Nu poti merge decat pe principiul,,carpe diem".
McKayla
Postat pe 2 Iulie 2010 12:12
Cum poti sa iubesti o persoana daca nu o respecti? Si cum poti sa respecti un barbat care isi inseala sotia? Este un barbat las, lipsit de caracter.Voi va mintiti in primul rand pe voi insisi, nu pe partenerii de cuplu
roza31
Postat pe 2 Iulie 2010 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
par prea pufos si deteriorat! heelp! 9 De la: mihaitza932 7 Aprilie 2016 00:27
reclame agresive 5 De la: tonim69 21 Mai 2011 23:15
vis ciudat:D 163 De la: Anna_M_ 2 Aprilie 2011 12:45
A venit primavara? 36 De la: Armain 15 Aprilie 2012 01:41
buna! 1 De la: ramy47 26 Iulie 2010 01:48