Setari Cookie-uri

M-am indragostit nebuneste de amantul meu


probleme avem toti , dar e mare pacat sa strici casa , casnicia cuiva , ca simti ceva ptr el e una ca ai alte intentii este altceva, eu zic sa nu te hazardezi , are si 2 copii, de dragul lor se poate intoarce acasa mereu.Daca vrei niste momente de placere e treaba ta , dar nu-l face sa renunte la familie ptr tine , daca aveai copii care era reactia ta ?tu nu ai decat un sot , nu stii ce este sa rupi 2 copii de langa un parinte.
banalulanonim
Postat pe 4 Iulie 2010 11:47
Nu inteleg de ce jignesti, nici macar nu ai capacitatea de a intelege ceea ce am scris.Tind sa cred ca nu ai vazut ambele comentarii, ma rog, de fapt nici nu conteaza.............. Iti spun insa, ca noi, am divortat, atat eu, cat si el. Acum locuim impreuna cu fetita mea , pe care o iubeste si o accepta.Copilul meu are libertatea de a-si vedea tatal si de a sta cu el , atat cat doreste, la orice ora din zi si din noapte,intelegand ca singura schimbare din viata ei, este aceea ca nu mai locuim sub acelasi acoperis ptr ca nu se mai putea traii asa. Toti trei eram nefericiti din cauza neintelegerilor, ptr ce sa ne limitam la atat? Acum are zambetul pe buze, e linistita, nu mai vedel acrimi in ochii mei, se plimba si merge in excursii atat cu mine, cat si cu taicasu si asa mai departe.............in ce vezi tu frustare? A cui barbat l-am luat? NU prea inteleg ce vrei sa spui?
POate iti adumi gandurile si explici mai bine.
deziluzie
Postat pe 4 Iulie 2010 12:02
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 18:49:11Dydi



Nu inteleg de ce jignesti, nici macar nu ai capacitatea de a intelege ceea ce am scris.Tind sa cred ca nu ai vazut ambele comentarii, ma rog, de fapt nici nu conteaza.............. Iti spun insa, ca noi, am divortat, atat eu, cat si el. Acum locuim impreuna cu fetita mea , pe care o iubeste si o accepta.Copilul meu are libertatea de a-si vedea tatal si de a sta cu el , atat cat doreste, la orice ora din zi si din noapte,intelegand ca singura schimbare din viata ei, este aceea ca nu mai locuim sub acelasi acoperis ptr ca nu se mai putea traii asa. Toti trei eram nefericiti din cauza neintelegerilor, ptr ce sa ne limitam la atat? Acum are zambetul pe buze, e linistita, nu mai vedel acrimi in ochii mei, se plimba si merge in excursii atat cu mine, cat si cu taicasu si asa mai departe.............in ce vezi tu frustare? A cui barbat l-am luat? NU prea inteleg ce vrei sa spui?
POate iti adumi gandurile si explici mai bine.
deziluzie
Postat pe 4 Iulie 2010 12:09
De la: DydiG, la data 2010-07-03 18:46:53
De la: deziluzie, la data 2010-07-03 09:39:16Multumesc, insa daca citesti comentariile, iti dai seama, cat de putine persoane pot sa inteleaga lucrurile asa cum trebuie si cat de multe sunt frustate. Toata lumea baga copii in fata.........de ce?
Copii oricum nu cresc intr-un mediu sanatos si prielnic pentru ei, atunci cand parintii lor nu se iubesc, ei simt, nu mai vb daca sunt si certuri si alte implicatii care decurg din lipsa lor de sentimente. Aceia care gandesc la modul care este prezentat de multe pers de aici,nu pot accepta ca in viata trebuie sa zici lucrurilor pe nume, numai asa poti sa obtii ceea ce-ti doresti..., si daca cazi, nu-i nimic, te ridici si mergi mai departe, decat sa ai o viata de nimic, sa nu te bucuri de ceea ce e cel mai frumos pe lume, sa te simti incorsetata si nefericita. Nu vedeti ce se intampla in jurul nostru, totul se duce de rapa, ce credeti ca va v-a da puterea sa mergeti mai departe, decat DRAGOSTEA, din care izvoraste IUBIREA, care este cel mai sacru sentiment ? Ce credeti ca ne mai ramane in curand, decat o vb buna si o imbratisare primita de la cineva drag, atunci cand ajungem in casele noastre?Dar daca nici acele nu le aveti, cum treceti peste toate greutatile vietii? Cum?
Ma rog, asta este conceptia mea despre viata, imi este foarte clar ca nu toata lumea trebuie sa gandeasca la fel..............
Referitor la faptul ca acel barbat isi v-a insela iar si iar partenera, sau invers, nu este asa. Ptr ca asa cum femeile isi cauta alti parteneri cand sunt nefericite, asa si barbatii si ei au sentimente si sa nu credeti ca toti isi inseala nevestele ptr ca nu au altceva mai bun de facut. Printre ei sunt si persoane care sunt triste si neferisite, care doresc o viata linistita langa o persosna, blanda, calma si care sa-i intelega. In final, va urez tuturor, NUMAI BINE si mult NOROC


Singura frustata de aici esti tu.Si iti si argumentez de ce. Pentru ca nu esti multumita de ce ai acasa si atunci fugi pe la usile altor familii sa iei si tu un picut de placere,un picut de iubire,de pasiune,un picut din barbatul alteia.
Observ ca multe sti despre familia amantului,este impresionant cum poti sa gandesti la varsta ta.Nici macar nu traiesti cu ei,nu stai cu ei in casa si spui ca sunt "certuri,mediu neprielnic"
Te rog eu sa nu pui cel mai "sacru sentiment " in discutie cand vorbesti despre relatia care o ai cu amantul,unde sentimentele sunt pasiunea,atractia fizica,adrenalina. Iar la tine nu e sufletul acela frumos ,care te face sa mergi mai departe cu ajutorul dragostei,la tine e injosirea,lipsa de caracter,lipsa de respect.
Persoanele care intradevar iubesc,au acel frumos sentiment de dragoste,respecta in primul persoanele din jurul lor,traiesc frumos,au sufletul curat.
Nu erai de acuzat si nu aveam o parere atat de urata despre tine daca erati liberi amandoi,daca erati divortati.Dar nu pot sa inteleg oamenii care au marea placere sa insele.
Cand nu te intelegi te desparti,esti cinstit cu persoana cu care ai convietuit si esti cinstit cu tine.
Nu pot decat sa raman cu un gust amar de fiecare data cand aud ca mai exista astfel de persoane.



Si inca ceva, ambele va-ti inselat, eu nu sunt pers in cauza, respectiv, aceea care a cerut un sfat.Eu am relatat o intamplare din viata mea personala. NU vb de fam amantului ei, nu stiu cine este, nu ma pot pronunta si am evitat oricum sa dau vre-un sfat. Speta mea e oarecum diferita.Ar fi bine daca a-ti ufi mai atente la ceea ce cititi, la ceea ce raspundeti si cui raspundeti. aruncati cu noroi in cine nu trebuie, ceea ce cred ca nu e frumos......mai mult ce sa zic, nu are rost sa astept scuze, probabil ar fi in zadar. Imi cer scuze ptr cei care vor, sau nu, trebuie sa ia parte la schimbul nostru de replici.
deziluzie
Postat pe 4 Iulie 2010 12:19
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!
kudika224826
Postat pe 4 Iulie 2010 12:35
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!
kudika224826
Postat pe 4 Iulie 2010 12:36
CIND AUD ,FAZE CA NEVASTA LUI NU E BUNA ,MI SE FACE GREATA,EU AM TRECUT PRINTR-O ASEMENEA EXPERIENTA CEA MAI BIUNA PRIETENA CASATORITA CU COPIL ACU SOTU MEU ...CA SA CE MI-AM DAT SEAMA ,,SE SIMTE,LIMBAJU TRUPULUI TRADEAZA A CONTESTAT PIN I-A PRIN SOTU EI....GRESESTI SINT ATITIA BARBATI NECASATORIT, CE CAUTI IN ACEA RELATIE??? SINT 2N COPII LA MIJLOC... STIE EL BARBATU TAU CE STIE DE ACEEA NU MAI FUNCTIONEAZA...VA DETEST ASCULTA ....SA-R PUTEA SA SE INTOARCA ROATA,,,,SA-TI FIE RUSINE PENTRU CEI 2 COPII ASA SA ITI AJUTE DUMNEZEU!!
kudika224826
Postat pe 4 Iulie 2010 12:46
Asa am patit si eu si nu vad nimic rau in asta.Amantul meu acuma divorteaza,dar nu vrem o relatie serioasa.Asa ca mergi mai departe cu unu sau amindoi.Toate cele bune.
kudika118752
Postat pe 4 Iulie 2010 13:09
Imoralitatea o gasesti acum pe toate drumurile...e gratis. Unde mai pui ca sunt si 2 copii la mijloc. Nu ti-a pasat. Te-a interesat doar de tine si ego-ul tau. In concluzie, dupa tine o sa fie alta, si alta etc. Nu pot sa te compatimesc pentru ca nu am de ce. Ai ce cauti.
kudika140105
Postat pe 4 Iulie 2010 13:28
TOATE SE PLATESC IN VIATA.NU-TI CLADI FERICIRE PE NEFERICIREA ALTORA. DAK IL IUBESTI CU ADEVARAT NU-I VEI CERE NIMIC SI TE VEI MULTUMI CU CLIPELE FRUMOASE.
salvina
Postat pe 4 Iulie 2010 14:15
cu toate k nu imi plac divorturile s.a.m.d dar nici asa nu e bn sa stai intr-o relatie sau casnicie si sa nu fii fericit. de ce nu incercati sa vb despre asta u si iubitul u poate veti fii de acord sa lasati in urma tot si sa formati voi doi o casnicie....asta e chiar dak exista doi copii la mijloc nu sunteti nici primii nici ultimii.in ziua de azi trebuie sa te gandesti mai intai la u apoi la restul lumii

kudika149571
Postat pe 4 Iulie 2010 14:17
Pt.KUDIKA177674,te inseli rau eu nu vroiam sa o critic,am vrut sa ii deschid ochii,nu cunosc cazuri asamanatoare,sa traiasca intr-o fericire nemaipomenita(cum visau la inceput cei in cauza)!!!!!!!!!!!!!oricum crede ce vrei!!!!!!!!!!! eu nu asi pute traii clipa si sa stiu ca am suparat pe cineva ,cazul de fata, copiiii.Daca tu ai alta parere este problema ta.
amalia69
Postat pe 4 Iulie 2010 15:48
Am trait si eu poveste similara. Doar ca amanetul meu nu a fost decat unul virtual.

Ne-am cunoscut in anul 2007. In interes de serviciu. Ne-am vazut de cel mult 3 ori, insa am vorbit la telefon, pentru rezolvarea problemelor de ordin profesional de multe ori la momentul resp. Cd m-a atins prima data am crezut ca mi se pare... Ca este imposibil sa simt asa ceva... nici nu pot descrie. Am uitat sa precizez ceva extrem de important - eram (inca mai sunt) casatorita si doar ce revenisem dintr-un concediu de matarenitate de 4 luni. Femeia unui singur barbat. La 27 de ani. El. 42.

Timp de aproximativ doi ani, m-am tot gandit la el. N-am spus nimanui nimic. Am vb de cateva ori la telefon. Scurt, de fiecare data. Ce mai faci, cum mai merge serviciul... Ne depart vreo 120 de km. inca din prima zi, ne-au frapat pe amandoi cateva coincidente: este nascut in ziua in care eu am nbascut (la diferenta de ceva ani), iar fiul lui, poarta numele, la masculin bineinteles, din numele fiicei mele. Un nume rar in Romania.

Dupa doi ani, il vad prezent pe mess. Il salut si din vb in vb ii spun tot ceea ce am simtit pentru el ATUNCI! Nu stiu de ce em facut-o si nici nu regret.

Ceea ce a urmat nu poate fi exprimat in cuvinte. Toate principiile mele de viata au fost date peste cap. Nu imi placeau barbatii mai in varsta. Nu suport duplicitatea. Nu suport amantele. Culmea, nu imi plac blonzii. Cert este ca era exact inversul a ceea ce am acasa.

Imi iubesc foarte mult sotul, insa niciodata nu am sitit pentru el ceea ce am simtit cd am citi ceea ce mi-a scris EL. Sentimentul era reciproc. Au urmat nopti lungi si grele. Au urmat zile in care adormeam cu gandul la el, ma trezeam cu gandul la el, traiam pentru a deschide e-mailul. Reciteam fiecare mesaj de sute de ori si ma intrebam daca se poate spune ca imi inselam sotul. A tinut destul de mult. Ne-am revazut aprox. o luna mai tarziu. Pe furis. Si i-am rezistat, desi nu a fost usor si el ar fi putut trece f. repede peste faptul ca are o relatie serioasa, chiar daca nu este casatorit. L-am iubit cu fiecare coltisor al trupiului meu. Cred ca inca o fac. Tipul a facut ca intensitatea acelor sentimente sa mai scada, dar nu sa dispara. Desi a mai trecut un an.

Atunci, sotul meu a simtit ca ceva nu este OK. Nici macar nu mai puteam vb cu el, nici nu se punea problema de comunicare.

A fost extrem de greu, dar am reusit sa-mi pastrez sotul si sa nu imi incalc principiile de o viata. Si stii de ce? Pentru ca sunt convinsa ca pentru el nu as fi fost decat inca una in plus. Si atat. Pe cd, pentru sotul meu, insemn mult mai mult.

Asa ca dragii mei, cei care ati dat cu pietre si ati pus atat de usor etichete, va spune o persoana, care pana mai ieri facea parte din aceeasi categorie, ca astfel de lucruri se pot intampla si TREBUIE sa-ti asculti inima.


kudika224905
Postat pe 4 Iulie 2010 15:55
vesnica problema si totul din cauza lipsei de comunicare, a inchiderii in noi. Niciun sfat nu e potrivit, nicio cale nu e buna de urmat. Totul e in tine, acolo afli toate raspunsurile. Eu nu condamn, nu etichetez, in fond si la urma urmei e viata noastra a fiecaruia si facem ce credem ca e mai bine pentru noi, chiar si cand nu e bine. Depinde de unghiul din care este privit totul. Da, faptul ca sunteti casatoriti si aveti o relatie nu e ceva iesit din comun. Sa nu apleci urechea la cei care pun etichete, cei care arunca cu piatra sunt cei frustrati, cei ce-si striga moralitatea in gura mare dar care o incalca primii, lasi ce nu recunosc. Negarea e a celor care tradeaza. Dupa cum ti-am spus, raspunsurile sunt in tine si daca asa va simtiti bine...continuati. Pana cand? Cat se va putea. Daca tu nu te simti bine in casnicia ta, nici sotul tau nu se simte bine. Daca tu ai un amant, poate si sotul tau are un amanta. Nu te-ai gandit, nu? Eu as inclina sa cred ca are si atunci va complaceti, de dragul aparentelor sa fiti "o familie". Eu am pus punct unei casnicii de 22 de ani ingrozita in ziua cand am realizat ca nu mai avem nimic in comun si ca batranetea va fi un calvar pentru amandoi. Mi-am permis sa fac prima pasul si acum, dupa aproape 4 ani nu regret. Am o relatie cu un barbat casatorit de aparente si ne e bine asa, deocamdata. Nu stii ce-ti rezerva viata, ce lucrare se desavarseste cu tine. De aceea nu condamn, fiecare e liber sa faca dupa cum ii spune inima, sufletul, trebuie doar sa invatam sa ne ascultam interiorul. Nu ridic piatra, cei ce-o fac sunt falsi, ipocriti. Si inca ceva...apropo de copii, citeam o voce indignata, probabil sau...de obicei cei care acuza brutal si categoric sunt cei care au trecut prin experiente asemanatoare, de obicei femeile parasite, am observat sunt cele care se scandalizeaza si, n-ar trebui. Poate ca vinovata de situatie este chiar persoana inselata sau parasita care nu vede prapastia in care se adanceste fara a face nimic sa schimbe starea, sa revin...cineva spunea ca..." copii au viata lor", decat sa traiasca intro familie unde isi vede zilnic parintii certandu-se sau, mai rau, batandu-se...mai bine sa se duca in vizite la unul dintre ei si sa fie inconjurat de caldura si afectiune. In concluzie...faci cum crezi de cuviinta sau, fa in asa fel incat sa-ti fie bine si tie si celor implicati in poveste, pentru ca, din iubire, nu trebuie sa fii egoista si sa realizezi ca...fiecare aveti timpul vostru in care puteti fi impreuna, granitele nu se incalca in astfel de situatii ca treaba sa mearga si sa dureze. Fericire draga mea...
severina
Postat pe 4 Iulie 2010 15:57
De la: severina, la data 2010-07-04 15:57:12vesnica problema si totul din cauza lipsei de comunicare, a inchiderii in noi. Niciun sfat nu e potrivit, nicio cale nu e buna de urmat. Totul e in tine, acolo afli toate raspunsurile. Eu nu condamn, nu etichetez, in fond si la urma urmei e viata noastra a fiecaruia si facem ce credem ca e mai bine pentru noi, chiar si cand nu e bine. Depinde de unghiul din care este privit totul. Da, faptul ca sunteti casatoriti si aveti o relatie nu e ceva iesit din comun. Sa nu apleci urechea la cei care pun etichete, cei care arunca cu piatra sunt cei frustrati, cei ce-si striga moralitatea in gura mare dar care o incalca primii, lasi ce nu recunosc. Negarea e a celor care tradeaza. Dupa cum ti-am spus, raspunsurile sunt in tine si daca asa va simtiti bine...continuati. Pana cand? Cat se va putea. Daca tu nu te simti bine in casnicia ta, nici sotul tau nu se simte bine. Daca tu ai un amant, poate si sotul tau are un amanta. Nu te-ai gandit, nu? Eu as inclina sa cred ca are si atunci va complaceti, de dragul aparentelor sa fiti "o familie". Eu am pus punct unei casnicii de 22 de ani ingrozita in ziua cand am realizat ca nu mai avem nimic in comun si ca batranetea va fi un calvar pentru amandoi. Mi-am permis sa fac prima pasul si acum, dupa aproape 4 ani nu regret. Am o relatie cu un barbat casatorit de aparente si ne e bine asa, deocamdata. Nu stii ce-ti rezerva viata, ce lucrare se desavarseste cu tine. De aceea nu condamn, fiecare e liber sa faca dupa cum ii spune inima, sufletul, trebuie doar sa invatam sa ne ascultam interiorul. Nu ridic piatra, cei ce-o fac sunt falsi, ipocriti. Si inca ceva...apropo de copii, citeam o voce indignata, probabil sau...de obicei cei care acuza brutal si categoric sunt cei care au trecut prin experiente asemanatoare, de obicei femeile parasite, am observat sunt cele care se scandalizeaza si, n-ar trebui. Poate ca vinovata de situatie este chiar persoana inselata sau parasita care nu vede prapastia in care se adanceste fara a face nimic sa schimbe starea, sa revin...cineva spunea ca..." copii au viata lor", decat sa traiasca intro familie unde isi vede zilnic parintii certandu-se sau, mai rau, batandu-se...mai bine sa se duca in vizite la unul dintre ei si sa fie inconjurat de caldura si afectiune. In concluzie...faci cum crezi de cuviinta sau, fa in asa fel incat sa-ti fie bine si tie si celor implicati in poveste, pentru ca, din iubire, nu trebuie sa fii egoista si sa realizezi ca...fiecare aveti timpul vostru in care puteti fi impreuna, granitele nu se incalca in astfel de situatii ca treaba sa mearga si sa dureze. Fericire draga mea...


Se poate vedea ca aveti o varsta respectabila dupa felul in care vedeti lucrurile, acelea care se ofuscheaza atat de tare, sunt peroanele care au fost parasite, care nu au puterea sa recunoasca ca au gresit si sa-si indrepte greselile. Niciodata un om puternic si sanatos la minte si la trup nu face o tragedie dintr-o despartire. Trebuie sa avem puterea sa ne punem ordine in viata. Nu merge ceva, tai raul din radacina si o iei de la capat, ptr ca altfel nu faci nimic altceva, decat sa imprasii in jurul tau: nefericire, tristete, lacrimi si in cele din urma boala ( cel mai dureros este faptul ca nu numai persoana care este slaba sufera, ci toate persoanele care-i sunt alaturi, copii, soti/ sotii, parinti/socrii).Asa ca cel mai indicat este ca fiecare sa ne punem ordine in viata ptr a traii intr-o anumaita armonie.
deziluzie
Postat pe 4 Iulie 2010 16:27
amalia69 nu conteaza ce cred eu fiecare are dreptul la comentariul care doreste vroiam doar sa nu o faci sa se simta vinovata ptr. ca nu este ...caci daca nu era ea....era sigur alta...ptr ca asa sunt toti barbatii....ori nu ai experienta vietii ori nu vrei sa crezi lucrul acesta dar te asigur eu ca asa este.....si scuze daca te-am suparat cu ceva....numai bine....aaaaaaaaaaa si daca traiesti intr-o alta lume ...MAI BUNA...anunta-ma si pe mine....vin si eu...pooop
dayela
Postat pe 4 Iulie 2010 16:32
FATAAA........PROBABIL ESTI FOARTE TANARA SI INCA NU AI EXPERIENTA DE VIATA PREA MARE.

AR TREBUI SA STII CA UN BARBAT SE DESPARTE FOARTE GREU DE NEVASTA LUI...FIE SI EA SI PROASTA SAU NEPRICEPUTA....DAR CAND SE PUNE PROBLEMA COPIILOR LUI.....DEJA E RAZBOI

UN BARBAT NU RENUNTA USOR LA FAMILIA LUI....DAR IN SCHIMB FOARTE USOR SE ARUNCA IN ORICE RELATIE EXTRA.. SI CU CAT SIMTE MAI MULT CA SUCESTE MINTI ...CU ATAT E MAI FERICIT

ASA CA DRAGA MEA....BUCURA-TE DE EL ATAT CAT POTI PENTRU CA MAI MULT DE ATAT NU VEI AVEA NICIODATA...SI DECAT SA SPERI MAI MULT SI SA FII LUATA PESTE PICIOR...MAI BINE RAMAI IN FAZA ACEASTA SI MULTUMESTE-TE CU ATAT

IAR CAT DESPRE NEFERICITUL TAU SOT..... S-AR PUTEA CA SI EL SA FIE MAI FERICIT IN ALTA PARTE DECAT ACASA...ASA CA ....A-TI FI CHIT.

PROBLEMA STA LA TINE FATA MEA....CA NU STII SA COMUNICI NICI CU UNUL ...NICI CU ALTUL....IAR JUDECATA TI-E LIMITATA LA PLACERI TRUPESTI .

ESTI O FIRE EGOISTA PENTRU CA TE GANDESTI DOAR LA TINE....SI POATE CA AI DREPTATE...INSA COPII AIA AI LUI...NU MERITA SA FIE PUSI IN SCENA VOASTRA.

ASA CA.... RETINE UN LUCRU....IN VIATA TOTUL SE SCHIMBA...SI CELE BUNE SI CELE RELE...TREBUIE NUMAI SA STII CE SA IEI SI CAT SA TE BUCURI DE CEEA CE AI ALES
kudika105225
Postat pe 4 Iulie 2010 19:32
e greu! si va fi din ce in ce mai greu crede-ma daca poti rupe cu el e casatorit altfel vei suferi foarte mult
healthy014334
Postat pe 4 Iulie 2010 19:53
Se intampla multora, sa stii,dar putini sunt cei ce vor sau au puterea de a recunoaste..un lucru as vrea sa-ti doresc: simtamantul tau sa fie reciproc,iar acel om sa te faca,in limita tuturor posibilitatilor, cu-adevarat fericita.....traieste-ti clipa!!!...de multe ori trece pe langa noi,iar noi tinem cont mai mult de regulile societatii si tot mai putin de setea sufleteasca ce ne impinge sau ne aduce intr-un anumit moment.
istryna_2000
Postat pe 4 Iulie 2010 20:04
draga mea stiu ca este foarte usor de dat sfaturi atunci cand nu te afli tu in aceasta situatie insa ai mare grija toti barbatii cand vor o amanta mint ca nu se inteleg bine cu sotia dar pana la urma tot la ea se intorc
nik0l
Postat pe 4 Iulie 2010 20:32
Daca la tine nu mai e nimic de facut,iar la el situatia nu e prea roz-cum spui tu, ceea ce inseamna ca nu e chiar pe terminate , parerea mea e sa dai o sansa ca acei copii sa aiba un tata.Nu-i forta mana doar pentru ca el sa ramana cu tine pt ca il iubesti.Nu fi egoista, mai sunt barbati.De ce se fixeaza unele femei pe barbatii altora???
shante
Postat pe 4 Iulie 2010 21:08
kudika225041
Postat pe 4 Iulie 2010 22:18
citesc si ma minunez ce lume rea, ce lume care se pricepe sa de-a sfaturi care mai de care,
ar trebuii sa intelegeti ca aceasa fata poate primii sfaturi doar de la persoane care au trecut
prin asa ceva si nu de la oricine.
Fata draga eu am trecut prin asa ceva ,diferenta este ca eu tine-am la sotia mea si mai mult
aceasta nu mi-a gresit cu nimic in 15 ani de casnicie.
am avut o amanta la care am tinut ft mult ,era maritata si avea si un copil si treb sa recunosc ca daca
as fii fost singur as fii ramas cu ea fara discutii .din pacate viata spune alte lucruri si in cazul meu
eram obligat sa am ratiune de barbat si sa ma gindesc doar la sotia si fetita mea.
Nu vreau sa te indemn sa-ti asculti inima pt ca poti gresii si iti va fii greu.
daca esti singura cu el fara copii este mult mai usor pt tine ,daca nu-l iubesti si traiesti o viata naspa asa cum scrii tu iti recomand schimbarea pt ca viata este scurta si trebuie traita , asa spunea amanta mea ANCA cu ceva vreme in urma . Niciodata sa nu recurgi la cea mai des intilnita
situatie in cuplurile din Romania . sa te apuci sa mai faci copil cu el crezind ca se va schimba
s-au sa ajungi sa te complaci si sa accepti situatia ca atare ,de fapt foarte multe femei in situatia ta
intra in incidenta fricii si deznadejdii.
multa bafta!
LOPY_71
Postat pe 4 Iulie 2010 23:07
De la: LOPY_71, la data 2010-07-04 23:07:14citesc si ma minunez ce lume rea, ce lume care se pricepe sa de-a sfaturi care mai de care,
ar trebuii sa intelegeti ca aceasa fata poate primii sfaturi doar de la persoane care au trecut
prin asa ceva si nu de la oricine.
Fata draga eu am trecut prin asa ceva ,diferenta este ca eu tine-am la sotia mea si mai mult
aceasta nu mi-a gresit cu nimic in 15 ani de casnicie.
am avut o amanta la care am tinut ft mult ,era maritata si avea si un copil si treb sa recunosc ca daca
as fii fost singur as fii ramas cu ea fara discutii .din pacate viata spune alte lucruri si in cazul meu
eram obligat sa am ratiune de barbat si sa ma gindesc doar la sotia si fetita mea.
Nu vreau sa te indemn sa-ti asculti inima pt ca poti gresii si iti va fii greu.
daca esti singura cu el fara copii este mult mai usor pt tine ,daca nu-l iubesti si traiesti o viata naspa asa cum scrii tu iti recomand schimbarea pt ca viata este scurta si trebuie traita , asa spunea amanta mea ANCA cu ceva vreme in urma . Niciodata sa nu recurgi la cea mai des intilnita
situatie in cuplurile din Romania . sa te apuci sa mai faci copil cu el crezind ca se va schimba
s-au sa ajungi sa te complaci si sa accepti situatia ca atare ,de fapt foarte multe femei in situatia ta
intra in incidenta fricii si deznadejdii.
multa bafta!


pai,si ne puteti spune ce v-a impins la comiterea adulterului,daca relatia cu sotia nu era una nesatisfacatoare?...doar curioasa...
kritzia
Postat pe 5 Iulie 2010 02:32
De la: Mircea_O, la data 2010-07-04 09:39:40Am senzaþia cã specia ne îndrãgoesteºte, ne îmbatã cu acel sentiment inegalabil tocmai pentru a nu simþi - vorba unui scriitor - cã nu prea existã multe în comun la cei doi amorezi...
Specia vrea doar un urmaº/urmaºi solid/solizi.


asta a spus-o schopenhauer. da e adevarat, dar trebuie sa ai creier ca sa vezi asta.
leo_
Postat pe 5 Iulie 2010 09:28
De la: LOPY_71, la data 2010-07-04 23:07:14citesc si ma minunez ce lume rea, ce lume care se pricepe sa de-a sfaturi care mai de care,
ar trebuii sa intelegeti ca aceasa fata poate primii sfaturi doar de la persoane care au trecut
prin asa ceva si nu de la oricine.
Fata draga eu am trecut prin asa ceva ,diferenta este ca eu tine-am la sotia mea si mai mult
aceasta nu mi-a gresit cu nimic in 15 ani de casnicie.
am avut o amanta la care am tinut ft mult ,era maritata si avea si un copil si treb sa recunosc ca daca
as fii fost singur as fii ramas cu ea fara discutii .din pacate viata spune alte lucruri si in cazul meu
eram obligat sa am ratiune de barbat si sa ma gindesc doar la sotia si fetita mea.
Nu vreau sa te indemn sa-ti asculti inima pt ca poti gresii si iti va fii greu.
daca esti singura cu el fara copii este mult mai usor pt tine ,daca nu-l iubesti si traiesti o viata naspa asa cum scrii tu iti recomand schimbarea pt ca viata este scurta si trebuie traita , asa spunea amanta mea ANCA cu ceva vreme in urma . Niciodata sa nu recurgi la cea mai des intilnita
situatie in cuplurile din Romania . sa te apuci sa mai faci copil cu el crezind ca se va schimba
s-au sa ajungi sa te complaci si sa accepti situatia ca atare ,de fapt foarte multe femei in situatia ta
intra in incidenta fricii si deznadejdii.
multa bafta!


asta este un exemplu tipic de gandire cu creierul femeii, ceva de genul "sotia/amanta zice ca....". omule, pe cand folosesti propriul creierul doar pentru stapanul lui?
apropo, ratiunea de barbat era utila sa nu calci gresit de la inceput, pentru ca daca femeilor li se iarta (fiind fiinte emotionale), noua care suntem fiinte logice nu ni se iarta. ma mir acum cum iti poti educa copilul sa fie fericit si sa isi faca propria familie asa cum isi doreste. eu nu stiu fratilor cum va casatoriti si faceti copii cu oamenii nepotriviti, va pune cineva de mana cu persoane pe care nu le cunoasteti? nu sunt casatorit, insa am stiu tot timpul cu fiecare femeie cu care am stat impreuna ce sa fac si la ce s-o utilizez daca ne-am casatori. voua unde va era capul cand v-ati casatorit? altundeva in afara de "pe perna"?
leo_
Postat pe 5 Iulie 2010 09:39
Imi place de ma inebunesc,motto-ul celor care nu-si refuza nici un posibil orgasm,nu conteaza circumstantele,acest motto este bineinteles,adancul,metafizicul"viata este scurta,merita traita"!!!
Din cauza ca nu au destule resurse financiale sa traiasca o viata bogata in evenimente sau din punct de vedere social sunt"nimeni",atunci una dintre solutii,care le-ar mai da ceva adrenalina si un sens vietii este sexul interzis!!!apelati la el cu incredere,este gratuit,disponibil in toate masurile dar in caz de supradozaj creaza dependenta!

Sunt altii care se casatoresc cu cine apare in minutul ala "ca a venit vremea",sau pentru ca nu-si doreste sa mai apara in vizita la tusa Vasilica de Paste fara partener,sau din interes,si apoi se victimizeaza prin toate locurile publice,cat este el de nefericit in casnicie si cat de indreptatit este sa aibe o legatura!
Va recomand excursii in natura,eventual in locuri extravagante daca va permiteti,participari la curse de masini,de motoare,aeroplane ,bungeejumping,sarituri cu parasuta,ski,scubadiving,vizitarea unui parc de distractii,un concert,o piesa de treatru...in fine ati prins ideea,ceva care sa va mobileze viata goala,sa simti ca traiti din plin fara sa va mai tavaliti cu cititorul de contoar,ca a picat intr-un moment delicat vietii dvs...
kritzia
Postat pe 5 Iulie 2010 13:17
chestia asta cu indragostitul nu ti-o impune nimeni. inima dicteaza. si e vorba nu numai de a face amor cu un alt barbat decit cel ce ti-e sot . e vorba si de un umar pe care sa plingi sau o mana care sa te mangaie atunci cind ai nevoie sau de un sfat cand nu stii ce sa faci .daca in momentele grele acest barbat este stilpul pe care te sprijini atunci sa nu-ti para rau de ceea ce faci .
iti spun pt ca sunt in aceeasi situatie. si pina sa ajungem sa facem amor ,acel barbat a fost punctul meu de sprijin in nenumarate situatii . si mi-a fost alaturi mai mult la rau decit la bine. si cum sa nu fiu indragostita de amantul meu !!!!!!! daca te afli in situatia asta nu renunta la el.
DESERT__ROSE
Postat pe 5 Iulie 2010 13:21
Amandoi sunteti niste lasi, tu pentru ca dai crezare la tot ce-ti spune, va mintiti amandoi, nu ai de unde sa sti cum este casnicia lui cu adevarat, nu stai cu ei in casa, asta vrea el sa creada. Iar tu ptr ca nu te gandesti ca intr-o zi dac el va renunta la copii si sotie ar putea sa faca cu o alta peste ceva ani la fel, am nasii beiatului meu care au divortat avand o fetita de 4 anisori la vremea aceea, acuma este mare are 20 de ani, cu actuala are 2 copii iar anul acesta de ziua ei (a actualei) ia facut cel mai frumos cadou A ANUNTAT_O CA ARE O AMANTA.Asa ca fata mea ai grija ca nu cumva sa patesti la fel si tu. Daca vrei cu adevarat poti schimba multe in relatia cu sotul tau, si din ce am citit eu, tu calitatile pe care le are amantul vrei sa le aibe sotul tau, deci inca mai ti la el, atunci lupta, sa sti ca intotdeauna totul depinde de femeie.
kudika094324
Postat pe 5 Iulie 2010 13:37
Draga mea, toata viata am fugit de barbatii insurati! M-am intalnit cu ei inainte sa ma casatoresc, dar cand aflam ca sunt insurati "si cu probleme acasa" le dadeam liber!
Am intalnit in facultate un tip super, aproape ca am indragosteam incet, incet... pana cand intr-o zi am dat peste prietenul lui care mi-a zis ca nu vine ca e cu sotia si copiii(2-gemeni) la medic... Mi-a picat fata, apoi l-am intrebat si mi-a zis ca nu mai are treaba cu sotia... lucru total neadevarat, parerea mea.. Eu i-am spus ca s-a termminat, mai bine sa se impace cu sotia lui si sa ma lase... asta a fost tot.
Deci, te rog nu te imbata cu apa rece! Barbati si femei suntem toti la fel.. daca te atrage mai stai putin cu el, daca te zapaceste termina relatia ca nu iti face bine tie...
Intr-o casnicie care merge sau nu, in care sunt si copiii vor ramane impreuna for ever... pentru copii!
De obicei femeile iau initiativa divortului intr-o casnicie cu probleme si cu copiii, barbatiii se complac!
Discutam cu un coleg care avea amanta si 2 copii si il intrebam: Ce ii spui tu acasa sotiei cand vii de la amanta? stii ce zicea?: "O iubesc de 10 ori mai mult pe nevasta-mea cand ajung acasa de la amanta! ma bucura ca e cuminte, are grija de mine si de copiii si o iubesc si mai mult!'
Eu zic sa iti cauti drumul cu sotul tau sau daca nu sa iti cauti un barbat liber... Barbatii insurati nu sunt niciodata liberi, vin la tine doar cand se elibereaza de treburile casnice, copiii si datorii zilnice!
popescuteo
Postat pe 5 Iulie 2010 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 17 De la: lilu_67 2 Septembrie 2011 17:03
lumea tacuta a unui inger 0 De la: 19 Octombrie 2010 11:27
buna 2 De la: miss_darine 24 Iulie 2010 20:23
heii.. 10 De la: baba_cloanta 12 Iunie 2010 22:30
Pot primi un sfat? 80 De la: kudika023770 28 Septembrie 2011 10:26