Setari Cookie-uri

prezervativul e naspa

pot spune ca am anı bunı de cand folosesc prezervatıvul.ºi dın contra ma sımt maı relaxata nu neaparat ınpotrıva uneı sarcını nedorıte dar ºi a bolılor care se transmıt prın contact sexual.nu am ıncredere ın nıcı un barbat.eı nu refuza nıcı o ocazıe cu toate ca au o partenera stabıla
ozlem
Postat pe 30 Mai 2009 04:39
buna te sfatuiesc steriletul eu il am de 1an si 3luni.nu am probleme
savino
Postat pe 14 August 2009 22:12
O fi "NASPA" dar mai 'naspa' esa ajungi la chiuretaj sau sa ajungi pe masa ginecologica si sa t-i se spuna k ai nu stiu ce microb.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:03
sincera sa fiu naspa e pt cei comozi...mai ales pt barbati dar tu ca femeie terbuie sa te impui si asa cum s-a mai scris mai bine asadecat sa faci un chiuretaj nedorit care te poate marca sufleteste su trupeste...eu nu pot lua paastgile,sterilet a zis dr k nu imi recomanda ca am colul scurt asa k mai bine fol prezervativul si ma simt fff bine
izab33lla
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:32
Durex...uff, nu va lasati pacaliti de marca, stiti ca poate aluneca(am patit-o si a trebuit sa ma duc la urgenta, iar o prietena a avut un moment asemanator, dupa o dragoste intensa prezervativul s-a spart in ea....bucatele. Anticonceptionalele sunt bune pentru organismul care le tolereaza, (am luat un an de zile, dar mi-au provocat modificari in organism si apoi neplacerea sa stai sa te cureti bine). Recomand tot prezervativul cu atentie!
mariana_worth
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:04
eu una nu am avut probleme cu DUREX....ba mai mult probleme am avut cu LOVE PLUS....eu si iubitul meu ne-am trezit ca s-a rupt prezervativul...noroc ca a vazut la timp si nu a ejaculat...insa partea nasoala ca o bucatica mica din prezervativ a iesit din mine dupa vreo 2 zile de la momentul neplacut...noroc ca totul a iesit cu bine..insa de atunci nu mai folosesc marca aia si acuma folosim numai DUREX ELITE care nu se gaseste peste tot pt ca se vinde foarte repede din cauza ca este foarte subtire si contine mai mult lubrifiant decat celelalte si ne mai place DUREX ULTRATHIN...e atat de subtire si de fin ca nici nu il simti....Eu cred ca e important sa pui si bine prezervativul ca el sincer nu aluneca asa usor daca este pus cum trebuie si este marimea care trebuie...pentru ca unele sunt mai mari si unele mai mici in functie de tipul de prezervativ folosit. Daca cititi pe cutie dimensiunea lor difera de la 52 de mm pana la 56 mm. Asa ca aveti grija si daca folositi prezervativ e bine ca din cand in cand baiatul sa mai verifice ca este la loc si ca nu s-a spart.

M-am gandit foarte mult daca sa iau anticonceptionale dar pana la urma am ajuns la concluzia ca sunt prea mari riscurile, la cate am citit despre ele, si nu neaparat sa ramai insarcinata cat e vorba de altfel de riscuri iar cele care le luati sper sa stiti de ele. La unele fete le face bine dar mai e o problema...momentul cand te lasi de ele si vrei sa ai un copil. Am auzit multe persoane care au ramas foarte greu sau chiar deloc si au regretat toata viata, asa ca decat sa regret am hotarat ca cel mai bine e prezervativul.
DienutzaX
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:47
am citit acum 2 zile ca anticonceptionale YASMIN SI YAZ sunt cercetetate in ELVETIA ca au produs moartea unei fete si alta a fost in coma,prima a facut embolie pulmonara asa ca mai bine prezervativ si mai ales ca sunt si cu miros de capsuni si tot felu inportant e sa nu-l mancati
belami
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:49
si mai ales ca exista si lubtifiante cu diferite arome
DienutzaX
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:37
chiar daca ne place,chiar daca nu,prezervativul este cea mai sigura metota contraceptiva si de protectie fata de bolile cu transmitere sexuala...in cazul tau cred ca discutam numai de contraceptie..anticonceptionalele nu se iau aleatoriu.trebuie mers inainte la un medic si facute o serie de teste.sigur se vor gasi si cele potrivite pt tn.alte metode sunt:steriletul-care sincer are si multe dezavantaje si este destul de costisitor,diafragmul-problema la aceasta metoda este dificultatea in momentul folosirii...ar mai fi metoda calendarului.aceasta se aplica in cazul in care ai ciclul regulat.zilele sigure sunt cele 9 inainte de ciclu.
healthy006555
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:37
De la: ladya, la data 2008-10-27 17:48:20ha, parca era vorba de metode contraceptive ...
mie imi place cu prezervativ, nici nu ma gandesc fara, mi se pare mai igienic, mai sigur; nu mai stau cu stresul ca poate nu am pus bine diafragma, poate nu au efect spermicidele etc, ca sa nu mai vorbesc de sanatate!
bine, daca esti in "focul pasiunii" si te opresti sa cotrabai prin sertare dupa balonas, apoi cauti foarfeca sa il desfaci apoi te chinui/se chinuie cu pusul si in timpul asta partenerul sta si fluiera ... apoi puteti sa dormiti linistiti de la inceputul serii. eu zic ca daca se gaseste o metoda de a-l integra si pe micut in preludiu, nici n-o sa se simta!
oricum astea cu "nu-l suport" sunt aiureli. cel mult spermicidul sa aiba efecte adverse (asta am patit-o si eu) in rest ... basme. si solutia sunt prezervativele nelubrifiate + un lubrifiant pe baza de apa de la farmacie.


*prezervativele nu se desfac cu foarfeca. au margini dintzate pt a putea fi desfacute cu mana
aristodeea
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:22
contraceptivul e naspa,patilele nu le suport,sterilt nu vreau atunci stati fara metoda contraceptiva ,ramaneti insarcinate si nu vreti un bebe...ce ramane ? CHIURETAJL...oare vreti asta sa ajungeti sa faceti un avort dupa care pot ramane fel de fel de sechele fizic si psihic? nu cred asa ca hai sa lasam prostiile ca nu mai suntem pe vremea lui mamaie si mergeti la un medic ginecolog sau la un planning familial si vedeti care e cea mai potrivita metoda pt voi pentru a evita avortul....
izab33lla
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:06
noemy ..nu te preocupa ...nu te agita atat,lucrurile cele mai bune se petrec atunci knd le astepti mai putin...uneori de cat sa ai rea companie mai bine singura...pupici
fata_healthy
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:24
hmm merge... dar nu pentru mult timp
Criska21
Postat pe 20 Noiembrie 2009 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FERTILIZARE IN VITRO 17 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:43
este ceva care sa ma ingrijoreze? 14 De la: Elenam13 5 Mai 2011 19:50
dati-mi un sfat! 19 De la: lucia75 17 Februarie 2010 16:21
menstruatia imi da de ganditx( 17 De la: Madwtza 7 Februarie 2010 16:01
nodul in zona genitala 16 De la: kudika_13000 16 Ianuarie 2013 17:06