Setari Cookie-uri

Cancer pulmonar

Salut. E prima oara cand scriu pe forum.
Tata a fost diagnosticat cu cancer bronho-pulmonar si trebuie operat. Se pare ca trebuie scos plamanul drept in intregime sau aproape...
Stie cineva care e cel mai bun chirurg in chirurgie toracica de la spitalul militar central Davila, Bucuresti ?
Am inteles ca profesorul Teodor Horvat a iesit la pensie...
Nu stiu la cine sa-l duc si, totusi, e vorba de tata, inima mea...
Va multumesc.
karinrauh
Postat pe 20 Februarie 2009 13:03
Stie cineva cat se mai da la medic pentru o operatie de indepartare a cancerului de la plaman ? Trebuie sa aflu cumva pana saptamana viitoare... Help !
karinrauh
Postat pe 27 Februarie 2009 14:24
medicii de la spitalul militar sunt orice, numai medici nu !
mai bine incercati sa gasiti sectie de chirurgie toracica la alt spital ... va spun din experienta, din pacate. s-ar putea sa nu-l opereze din prima, se tot justifica, sustin ca au sali putine de operatii si sunt mai multe sectii pe 2 sali. daca are intr-adevar cancer pulmonar s-ar putea sa-l trimita sa faca chimioterapie mai intai, asta evident in situatia in care nu a facut deja. saloanele din spital (chirurgie toracica) sunt IMPUTITE, incredibil ca trimit bolnavii (chiar si operati) in acele saloane. frizerita rade bolnavii ce urmeaza sa fie operati in salon, PE ZIAR, de fata cu ceilalti internati. pe wc-uri sunt ramase urme de fecale de la cine stie cati bolnavi ... REPET: incercati sa gasiti alt spital civilizat! SANATATE si succes!
hrs.ro@bauholding.com
Postat pe 27 Februarie 2009 14:36
Va multumesc, dar nu prea mai pot face nimic in clipa de fata. Pot doar sa sper ca va fi mai bine. Stiu de toate astea, dar tata este militar si a ales sa mearga acolo... Insa intrebarea mea ramane, oriunde m-as duce. Cum fac cu banii ? Nici nu stiu daca-mi permit... :(
karinrauh
Postat pe 27 Februarie 2009 14:40
din ce se auzea prin saloanele celor operati deja, se dau cam 200 ron la anestezie, la medicul principal in jur de vreo 600 ron, iar la ajutorul sau ca. 300 ron. aflati cine este ajutorul medicului chirurg chiar de la acesta din urma. intrebati fara jena, ca ei dau astfel de informatii "cu placere". un alt medic foarte recomandat este dr. nistor sau seful de sectie - dr. grozavu. pt. internare va trebuie insa trimitere de la medicul de familie, copie ci si talon pensie - daca este cazul. operatia de scoatere a unui plaman intreg este dificila, dureaza ca. 5-6 ore fara complicatii, stiu asta de la doctorii de acolo. de ajutor va poate fi si asistentul sef - daniel.
hrs.ro@bauholding.com
Postat pe 27 Februarie 2009 15:16
cred ca poate fi operat cu succes la Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta", in Bucuresti
kae
Postat pe 17 Martie 2009 17:57
http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294.....mai multe detalii la cerere pe mail
irina4life
Postat pe 19 Martie 2009 00:17
pentru orice forma de cancer,pe langa tratamentul clasic de chimioterapie sau radioterapie,cu mare succes se poate folosi si TRANSFER FACTOR PLUS,un produs natural ce stimuleaza sistemul imunitar cu pana la 437% !!! detalii aici: http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+cancer&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
4Life
Postat pe 13 Mai 2009 22:30
buna ziua ! acum 9 ani si tatal meu a fost diagnosticat cu tumora pulmonara cu metastaze osteolitice -inoperabil si i se mai dadeau 3 luni maxim 6 luni de viata de catre toti mediciii din bucuresti. Insa a inceput un tratament cu ceaiuri de la o maica din vrancea si dupa 1 an de tratament putea fi operat cu mari sanse de reusita insa nici asa nu s-a operat si a preferat sa continue tratamentul cu ceaiuri.Acum este un om normal si numai are tumora de 7 ani.Recomadarea ar fi sa numai cautati chirurgi pt ca doar va vor lua banii aiurea.Multa sanatate
alexandra_krupaci
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:30
buna,

intr-adevar, cel mai bun chirurg (pe linie toracica) din tara...si nu numai (opereaza f mult la clinici in strainatate) este domnul prof Horvat Teodor.
tata a fost operat de el in data de 06.03.2008, iar acum este in perfecta stare....ca si cum nici n-ar fi suferit vreo interventie chirurgicala la cei 78 de ani pe care-i are!

pe prof Horvat il gasesti la Instit Oncologic Fundeni, et.5...sa fii acolo cat mai dimineata (7.30-8.30)

noi am fost la control chiar sapt trecuta.
este un om cum rar se mai nasc pe pamantu' asta, mergi la el cu sufletul deschis!!!!
healthy007418
Postat pe 14 Octombrie 2009 17:52
nu va recomand maris nasta ci prof.horvat
healthy012390
Postat pe 8 Februarie 2010 17:03
cum se numeste maica din vn pentru ca sunt din focs.si ma int. urgent
healthy012390
Postat pe 8 Februarie 2010 17:08
De la: healthy012390, la data 2010-02-08 17:08:58cum se numeste maica din vn pentru ca sunt din focs.si ma int. urgent
cu TRANSFER FACTOR PLUS pe langa medicatia prescrisa de doctor rezolvi problema....
4Life
Postat pe 10 Februarie 2010 09:31
De la: alexandra_krupaci, la data 2009-10-09 12:30:19buna ziua ! acum 9 ani si tatal meu a fost diagnosticat cu tumora pulmonara cu metastaze osteolitice -inoperabil si i se mai dadeau 3 luni maxim 6 luni de viata de catre toti mediciii din bucuresti. Insa a inceput un tratament cu ceaiuri de la o maica din vrancea si dupa 1 an de tratament putea fi operat cu mari sanse de reusita insa nici asa nu s-a operat si a preferat sa continue tratamentul cu ceaiuri.Acum este un om normal si numai are tumora de 7 ani.Recomadarea ar fi sa numai cautati chirurgi pt ca doar va vor lua banii aiurea.Multa sanatate
healthy013319
Postat pe 27 Februarie 2010 23:44
De la: alexandra_krupaci, la data 2009-10-09 12:30:19buna ziua ! acum 9 ani si tatal meu a fost diagnosticat cu tumora pulmonara cu metastaze osteolitice -inoperabil si i se mai dadeau 3 luni maxim 6 luni de viata de catre toti mediciii din bucuresti. Insa a inceput un tratament cu ceaiuri de la o maica din vrancea si dupa 1 an de tratament putea fi operat cu mari sanse de reusita insa nici asa nu s-a operat si a preferat sa continue tratamentul cu ceaiuri.Acum este un om normal si numai are tumora de 7 ani.Recomadarea ar fi sa numai cautati chirurgi pt ca doar va vor lua banii aiurea.Multa sanatate
healthy013319
Postat pe 27 Februarie 2010 23:45
....am cancer pulmonar tumora in plamanul stang de 10 cm intins si in dreptul lob superior 1 cm...doctorii mi-au spus ca este inoperabil,insa un sigur medic parese ff bun de la spitalul militar spune ca se poate opera...astept sfaturi sunt disperat..poate stiti chiar si un medic in strainatate...multumesc
healthy013319
Postat pe 27 Februarie 2010 23:57
...rectific un singur medic parese fff bun de la spoitalul militar mi-a spus ca se opereaza insa tre sa o fac urgent
healthy013319
Postat pe 28 Februarie 2010 00:04
Da, se numeste Grozavu. Tatal meu a fost operat acum o sanatate. Lupta....merita.
Multa sanatate
healthy014527
Postat pe 30 Martie 2010 20:55
de ce astepti solutia salvatoare in exterior???

cine crezi ca ti-a creat cancerul? natura, soarta, genetica? NU! Iti spun eu tristul adevar: tu ti l-ai creat... si nimic din exterior nu te va salva... atata timp cat tu nu iti rezolvi problema care ti-a creat cancerul (in cazul celui de plaman cauza este frica de moarte si nu fumatul ori mai stiu eu ce), vei inainta spre finish, orice medicament miraculos ai lua... dar noi suntem invatati sa aruncam responsabilitatea bolii in carca altcuiva, care intotdeauna va profita dupa "ajutorul" acordat, adica dupa ce va mai ascunde din simptome... mai multe, afla pe terapieinaramonie.ro ... cu drag, paul
Paul_Cora_1
Postat pe 25 Ianuarie 2014 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intepaturi sub sanul stang 12 De la: ioanabobocea 27 Octombrie 2009 20:08
Buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 14:29
Umpik ajutor pt o necunoscatoare!! 70 De la: matracucu 28 Octombrie 2011 13:48
MINCIUNA ESTE O PLACERE SAU ....O BOALA? 27 De la: alfredodecurtofreco 22 Octombrie 2010 14:59
ce inseamna cervicita clamydia 8 De la: healthy002469 28 Noiembrie 2009 17:15