Setari Cookie-uri

dieta

sa nu mananci seara dupa ora 6, sa renunti la dulciuri si sucuri si putin sport 30-45 min/zi este o dieta simpla la prima vedere dar tb sa ai multa ambitie si veti avea rezultate..
roxalyndaa
Postat pe 7 Iulie 2008 12:50
Recomand produsele Clean 9 de la forever living product
cernencuirma
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:12
in legatura cu dietele toate merg pe acelasi principiu.te tai de la tot si te trezesti ca dupa 2 sapt
pui la loc kg date jos plus ca apoi pui si in plus.am incercat n diete am slabit intr-adevar dar dupa mam ingrasat.in schimb acum 3 luni am incercat un aparat nou pe piata la un salon din bucuresti.eximia ii spune si am slabit 15 kg in aprox 2 luni.si ma mentin.si nu ma abtin de la ce ma abtinem cand tineam dietele.cool nu????
beatrice88
Postat pe 26 Octombrie 2008 01:01
beatrice 88 s nu ne spui si noua cit costa k sa stiu si eu ce aleg
ms
bogdan_7000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:49
Dieta pentru schimbarea metabolismului
10- 20 kg in 13 zile

Cura dureaza 13 zile, este grea, dar este foare eficienta. Schimbarea
metabolismului este asa de profunda incat la sfarsitul dietei se
poate reveni la alimentatia normala fara a mai lua in greutate timp
de 2 ani. Daca se respecta regimul zilnic punct cu punct, se poate
pierde toata grasimea acumulatat in tesuturi. Cura trebuie urmata 13
zile, nici o zi in plus, nici o zi in minus.
Recomandari:

Orice adaos de aliment in afara celor permise in cura (o bomboana, o
guma de mestecat, un biscuit, un pahar de bere sau vin) impune
oprirea imediata a curei, fiindca ea nu mai are nici un efect. Cura
poate fi reluata abia peste 6 luni.
Daca nu rezistati sa tineti dieta mai mult de 6 zile (respectand
corect prevederile alimentare), opriti-va si reluati cura dupa 3
luni.


Daca va chinuie foamea, beti apa, cel putin 2 l/zi.

Salata verde cuprinsa in dieta trebuie sa fie proaspata.

Codul (pestele) poate fi inlocuit cu pastrav sau calcan.

Cafeaua nu poate fi inlocuita cu ceai sau invers.

Iaurtul natural este cel nepasteurizat, fara adaos de zahar sau
fructe.


ZIUA 1

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de
lamaie


ZIUA 2

mic-dejun:1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie


ZIUA 3:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine
prajita
pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
cina:telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para,
portocala)


ZIUA 4:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine
prajita
pranz:200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci


ZIUA 5:

mic-dejun:1 morcov mare ras
pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa


ZIUA 6:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine
prajita
pranz:2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
cina: 1/2 pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie


ZIUA 7:

mic-dejun:1 ceasca de ceai fara zahar
pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar


ZIUA 8:

mic-dejun:1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de
lamaie


ZIUA 9:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
cina: 250 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de
lamaie


ZIUA 10:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)


ZIUA 11:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
pranz:200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci


ZIUA 12:

mic-dejun:1 morcov mare ras
pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
cina: 250 g friptura de vaca + 1 telina rasa


ZIUA 13:

mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine
prajita
pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie


DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:08
Da, asta e "dieta daneza"
jaqueline29
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:16
Dar mie nu-mi place cafeaua si niciodata pun zahar nici macar in ceai.
Oare acele cuburi de zahar sant obligatorii (I mean necesare corpului in timpul dietei)?
umblataprinlume
Postat pe 24 Decembrie 2008 03:34

DESERT PLANT
Distinctia siluetei tale-Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..Pierdere rapida in greutate cu efecte uimitoare.
PENTRU MAIMULTE INFORMATII INCERCATI ID: DESERT.PLANT


caracteristicile tratamentului DESERT PLANT:

-determina creºterea tranzitului intestinal, avînd rol benefic în eliminarea grãsimilor ºi reglarea glicemiei
-amelioreazã tulburãrile renale ºi stimuleazã diureza, ajutînd în curele de slãbire
- regleazã sistemul endocrin ºi echilibrul metabolic
- are efect lipolitic prin intensificarea arderilor în depozitele adipoase, modelând corpul aflat în procesul de slãbire
-face posibilã scãderea în greutate a corpului cu aproximativ 6-9 Kg în 30-40 zile
- împiedicã absorbþia colesterolului exogen, favorizând eliminarea lui.
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 4 Ianuarie 2009 07:00
http://desertplant.ecosapiens.ro/ ACUM SI IN ATENTIA DORINTEI TALE!!Slabesti intre 5-9kg in urma folosirii tratamentului pentr slabit DESERT PLANT.id: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:23
Buna.La dieta data de tine cea cu 13 zile,se poate manca piept de pui in loc de friptura de vaca??

Si inca ceva la micul dejun cand este pus numai un morcov ras,un nes mic se poate?
ralucamihai2005
Postat pe 18 Ianuarie 2009 03:39
...buna...nu se inlocuieste si nu se adauga nimic la dieta de 13 zile....daca intereseaza pe cineva...am si eu o dieta de 13 zile..da intradevar rezultate...daca intereseaza pe cineva......o zi buna!
licia45
Postat pe 23 Ianuarie 2009 07:00
recomand dietele de sanatate !!!!! www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 10 Februarie 2009 09:57
stomacul cu siguranta s-ar opune la asa un tratament !!!! doar nu e masochism !macar la culcare ceva cald,poate fi supa,lapte,ceai.o infometare duce la dereglari.nu am mancat niciodata la timp si nu ma intreba ce probleme am .oare e asa de greu sa facem miscare si ma mancam fara a ne indopa ? nu incerca pastilute ,bulinute...oricum o sa-ti para rau !!! www.dermavita-med.ro
mcornelia19
Postat pe 14 Februarie 2009 11:16
recomant regimu dis eu am slabit 10 kg intr-o luna am mancat un alinment toata ziua dar mancam pana ma saturam si bineinteles ca daca dupa ce slabesti dai iama in toate te ingrasi tre un disociat pe mese si mancarea intr-o incet [ptr a nu pune la lok pe noi
kudika103053
Postat pe 3 Martie 2009 11:49
Buna ziua tuturor! Sant consultant de nutritie in cadrul unei companii care-si desfasoara activitatea in peste 70 de tari.Nu va recomand pastile agresive de farmacie si nici infometare ! Sant cele mai nocive pentru organismul vostru pe care-l privati de vitaminele necesare bunei functionari! Aveti grija ce luati si cine v-a prescris !Pentru peroanele interesate de un regim sanatos de viata si un program de slabit ,mentinere sau ingrasat va invit la o consultatie gratuita la cabinet in urma careia vom stabili ce este de facut.Regimul este usor si placut de tinut,cu suplimenti de nutritie pentru lipsa vitaminelor si cu placerea de a alege aromele dumneavoastra preferate.Persoanele interesate ma pot contacta la tel 0722 544 445.
cabinetul asigura si o monitorizare pe toata perioada programului si avem rezultate uimitoare !
danielavarghes
Postat pe 24 Martie 2009 13:48
De la: licia45, la data 2009-01-23 07:00:54...buna...nu se inlocuieste si nu se adauga nimic la dieta de 13 zile....daca intereseaza pe cineva...am si eu o dieta de 13 zile..da intradevar rezultate...daca intereseaza pe cineva......o zi buna!

licia spune-mi si mie dieta ta de 13 zile te rog...ms
dydysca
Postat pe 28 Martie 2009 19:10
De la: licia45, la data 2009-01-23 07:00:54...buna...nu se inlocuieste si nu se adauga nimic la dieta de 13 zile....daca intereseaza pe cineva...am si eu o dieta de 13 zile..da intradevar rezultate...daca intereseaza pe cineva......o zi buna!


Te rugam trimite-ne si noua dieta ta de 13 zile. Sper ca nu este obligatorie cafeaua?
Deoarece cafeaua nu se poate inlocui cu altceva (ex ceai) si imi este impossibil de tinut dieata precedenta...

Asteptam cu interes
umblataprinlume
Postat pe 30 Martie 2009 00:14
o dieta corecta inseamna a avea 3 mese zilnic,pentru a regla metabolismul,a consuma o alimentatie sanatoasa,pentru a da organismului necesarul de vitamine si minerale de care avem nevoie sa functionam optim,a bea 2 litri de apa plata ,pentru a elimina toxinele si rezidurile inclusiv celulele grase din organism si a face zilnic minim 20 de minute sport (poate consta in mers pe jos in aer liber,urcatul scarilor,curatenie generala in casa,aparat de gimnastica sau orice alta activitate care va solicita musculatura).
cu acest program reusiti sa scapati de multe kg in plus !
singurul lucru este ca nu stiti in ce constau toate lucrurile astea si intotdeauna alegeti variante proaste gen medicamente de slabit din farmacii care va dau o satisfactie temporara apoi reveniti la normal sau mai grav va treziti cu vreo afectiune pe care voi ati generat-o!
fetelor nu va jucati cu sanatatea voastra !
daca nu intelegeti despre ce este vorba aveti acum internet unde puteti cauta ce inseamna ALIMENTATIE SANATOASA .daca nu gasiti va invit la un curs in domeniu ! cu drag pentru voi CONSULTANT NUTRITIONIST VARGHES DANIELA
danielavarghes
Postat pe 30 Martie 2009 22:45
buna...am auzit de o dieta cu lamai care ar fi foarte eficienta...stie cineva in ce consta?
liquidshugar
Postat pe 14 Mai 2009 10:44
am incercat eu odata o dieta cu lamai; dieta era asa: de 26 de zile, in prima zi trebuia sa se bea zeama de la o lamaie (FARA ZAHAR) pe stomacul gol dimineata si abia dupa jumatate de ora se putea manca ca de obicei (fara nici un fel de restrictii de cantitate si ora), urmatoarele 2 zile la fel, dupa care incepand cu a 4 a zi se adauga cate o lamaie pana se ajunge la ziua 13 in care se se consume zeama de la 10 lamai dupa care urmatoare zi se scade cate o lamaie, in ultimele 3 zile ramanand cate o singura lamaie... este o dieta si pentru eliminarea toxinelor fiind eficienta si pt celulita... doar k nu poate fi repetata la un interval de mai putin de 6 luni...
eu am incercat-o de mai multe ori si se vedeau rezultate doar k niciodata nu am reusit sa o duc pana la capat... adica ajungeam sa o tin o saptamana maxim doua dupa care nu mai aveam rabdare sau alteori nu o faceam corect...
ca urmare in scurt timp dupa reveneam la normal...
cine vrea sa o incerce o recomand doar daca are vointa de fie si ii urez bafta:P

Dark_Roxana
Postat pe 16 Mai 2009 11:11
Eu am tinut-o luna trecuta si nu am salabit 10 kg sau 20 kg, doar 4 kg,am fost foarte multumita si asa, am tinut-o si vara trecuta si tot 4 kg am sabit. Daca manaci normal( in limita bunului simt ),e adevarat ca nu te ingrasi dupa,important e sa nu incepi sa bagi in tine ca si intr-o sacosa fara fund, cum am facut eu pe la sfarsitul iernii.Trebuie sa specific ca sunt una care slabeste mai greu.Depinde de fiecare in parte cat va slabi cu aceasta dieta. Doresc multa bafta tuturor celor care vor sa o tina.
ioana_p_healthy
Postat pe 25 Iunie 2009 11:04
Ma refer la dieta de 13 zile, nu la cea cu lamai.....
ioana_p_healthy
Postat pe 25 Iunie 2009 11:19
se poate slabi si cu homeopate. nu stiu prea multe, insa. dati un search pe google "homeopate pentru slabit". sunt curioasa, si o sa incerc. dar mai intai merg pe dieta aceea draceasca de 13 zile. asa o sa imi demonstrez ca am vointa si ca pot
druidi
Postat pe 14 August 2009 12:12
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:42
De la: ECOFIT, la data 2010-02-25 23:42:11Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
mergi cu ceaiul in piata,sa-ti fie rusine pentru insistenta ta.
ene_m_gabriel
Postat pe 26 Februarie 2010 09:01
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:01
am slabit cu ecofit 9kg,este si natural si romanesc...eu eram contra pastilelor de slabit,am avut multe rude care au patit-o cu chinazariile,insa pe mine m-a atras faptul ca ecofit e romanesc facut de laboratoarele medica si ca e natural
healthy014526
Postat pe 30 Martie 2010 20:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GNCPierdem in greutate eliminand excesul de lichide! 2 De la: GeorgianaBB 8 Iulie 2011 20:11
solutii pentru vinisoare sparte 14 De la: kudika061640 16 Iunie 2016 10:01
Ce parere aveti despre aceasta dieta? 31 De la: cutesuzy 10 Mai 2011 03:05
amenoree 4 De la: bebyza_lui17 3 Septembrie 2009 10:43
cosmetice pentru intretinere ten 1 De la: ocaziebuna 1 Aprilie 2010 08:42