Setari Cookie-uri

Ati auzit de bruno vassari?Tratamente anticelulitice?

Buna fetelor as dori sa realizez un tratament anticelulitic si am auzit ca gama bruno vassari da rezultatea excelente.voi ce parere aveti?
mihaela_eugenia
Postat pe 19 Iunie 2008 11:43
eu una, chiar nu am nici o idee despre asta.
celticsun
Postat pe 14 Iulie 2008 18:08
Incearca cu produsele Elmiplant pentru tratarea celulitei, eu am incredere in produsele lor.
Nu pot sa-ti spun despre rezultate pentru ca tocmai le-am cumparat la recomandarea unei prietena care este foarte multumita.
cristina_mutulescu
Postat pe 22 Iulie 2008 12:56
cele mai bune sint cele de la vichy.mie imi fac bine.ceva ieftin si relativ bun e goodbye cellulite de la nivea.de celulita se poate scapa prin acupunctura.incercati si o sa vedeti.este excelent doar ca e tratament de durata.succes pa
CRISTINA03_healthy
Postat pe 28 Iulie 2008 17:41
produsele bruno vassari sunt f bune, mai ales daca te duci la un salon. adica sa faci sauna, impachetari, etc. Eu le-am folosit si au dat reyultate bune. Bafta!
monicapatraru
Postat pe 28 Iulie 2008 18:01
Buna fetelor am folosit si eu produse de la bruno vassari si am fost foarte multumita.mai ales daca le folosesti la salon sunt extrordinare.ma refer in cazul celulitei.Sunt foarte bune si in cazul acneei.Ce sa zic folositi-le ca merita.Va pup
ioana_22_ionela
Postat pe 27 August 2008 21:47
Salut fetelor! Am o intrebare, daca folosesti aceste produse fara salon, au ceva efect?
ramona90
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:54
NU!PTR CA EU LE-AM FOLOSIT PE TOATE SI NU AU NICI UN EFECT
titalauramaria
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:39
Ca sa scapam oarecum de celebra celulita cred ca ar trebui sa ne apucam de sport, macar cateva exercitii pentru picioare de 2-3 ori pe saptamana.
Ana_Maria_healthy
Postat pe 20 Septembrie 2008 16:50
Cel mai nou si eficient program anticelulitic e la herbalife si e si natural, fara efecte secundare. Tablete dinierburi pentru a indeparta retentia apei si 2 creme pentru a modela exact cremele dorite. Pentru amanunte contactati-ma.
i_love_lexa
Postat pe 23 Septembrie 2008 04:17
Buna fetelor.
Pot sa va zic ca si eu am incerc at produsele Bruno Vassari de care am fost f incantata si inca le folosesc.
Lady iti pot rasp.la intrebare..daca faci tratament in salon si folosesti produse de intretinere acasa nu are cum sa dea gres mai ales cu prod de care si eu sunt f incantata mai ales de cele de fata.
Bafta
Ada_papusik
Postat pe 28 Septembrie 2008 23:25
Cat te ajunge lunar cu bruno vassari?
i_love_lexa
Postat pe 29 Septembrie 2008 18:45
Bruno vassari sunt cele mai bune. In primul rand sunt produse destinate exclusiv saloanelor de infrumusetare si au efect benefic. Incearca si nu vei regreta. Te asigur. du-te doar de 2 ori la masaj si o sa vezi imediat diferenta. Bine,asta nu inseamna ca poti munca ff mult iar tu vei slabi doar datorita lor. Multa bafta
SunRay
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:48
am si eu o intrebare. Sunt din Braila si sunt interesata de tratamentele Bruno Vassari. De unde pot sa le cumpar?
gabytza_pa80
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:24
Cel mai bine du-te la un salon de specialitate. Si eu fac acelasi lucru si mi-a fost de folos. In primul rand,cel care imi face masajul stie foarte bine ce trebuie facut si in primul rand cum. Masajul tau nu o sa se compare niciodata cu cel facut de cei de specialitate.
Mai gandeste-te.Pupici
SunRay
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:57
De la: lady, la data 2008-09-03 14:54:34Salut fetelor! Am o intrebare, daca folosesti aceste produse fara salon, au ceva efect?

nu au rezultate ....si eu am incercat...pacat...este fff important sa te duci la un salon de remodelare dar cel mai important este sa aiba aparate de ultima generatie...aparate de care poti afla de pe net sau din reviste....succes
Florentina90
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:29
De la: Ana_Maria, la data 2008-09-20 16:50:24Ca sa scapam oarecum de celebra celulita cred ca ar trebui sa ne apucam de sport, macar cateva exercitii pentru picioare de 2-3 ori pe saptamana.

buna sorry for you....nici daca faci sport in fiecare zi nu vei scapa...
Florentina90
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:31
Depinde de persoana in primul rand. Pussy,daca nu stiai exista 4 grade in cazul celulitei. Cel de-al patrulea este cel mai grav si intr-adevar nu ai sanse sa sca[i de ea in totalitate,dar daca muncesti poti macar sa atenuezi efectul. In viata totul are rezolvare,mai putin moartea. Si crede-ma Bruno Vassari da rezultante excelente.
SunRay
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:26
Au aparut acum doua creme noi.Costa numai 50 usd si le poti folosi comod acasa chiar impreuna cu prietenul sau sotul. 20 min masaj inainte de baie 20 minute masaj dupa. placere si scapi si de celulita.
i_love_lexa
Postat pe 18 Octombrie 2008 15:05
De la: Shiver_Rine, la data 2008-10-17 17:26:43Depinde de persoana in primul rand. Pussy,daca nu stiai exista 4 grade in cazul celulitei. Cel de-al patrulea este cel mai grav si intr-adevar nu ai sanse sa sca[i de ea in totalitate,dar daca muncesti poti macar sa atenuezi efectul. In viata totul are rezolvare,mai putin moartea. Si crede-ma Bruno Vassari da rezultante excelente.

Buna draga mea
Daca vrei sa vb de gr 4 de celulita atunci nici un produs nu are putere sa te scape de celulita.ASTA DACA VREI SA VORBIM DESPRE CREME.
Daca facem un masaj in profunzime si folosim un tratament (creme )atunci se schimba povestea.
Deci masaj (dar nu manual)+creme atunci avem si un rezultat buna
Bafta multa......
Florentina90
Postat pe 18 Octombrie 2008 15:16
Si eu vreau sa stiu ....de unde pot cumpara aceste produse?
crinaeu
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:53
Produsele Bruno Vassari au efect contra celulitei dar cum au spus si fetele ele ar trebui folosite la saloane deoarece au aparate profesionale si astfel cremele isi fac mult mai bine treaba deoarece lucreaza in aprofunzime.Asa daca de ex iti dai singura cu o crema o dai doar la suprafata si efectul nu e cel dorit.Dar printr-un masaj anticelulitic crema intra in piele si distruge celulita.Oricum produsele de la Bruno Vassari nu au doar creme anticelulitice ci au si produse pentru impahetare care se fac la termocuverta ( adica o paturica care se incalzeste si care te face sa transpiri).Asa ca sfatul meu pentru un rezultat bun trebuie sa te duci la un salon. Multa bafta!
onyxspa
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:57
fetelor gama de produse bruno vassari mai exact tratamentele anticelulitice au doau game:pentru utilizarea in salon si cea de acasa.sunt special create pentru utilizarea acasa.oricum eu sunt foarte multumita de cei ce distribuie aceste produse. de curand pr mea cea mai buna a realizat un tratament cu eximia un aparat distribuit de cei care distribuie si produse bruno vassari si a slabit aprox 17 kg in 2 luni.au numai produse si aparatura de calitate:)
beatrice88
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:54
sal. fetelor
eu una nu am auzit pana acum de bruno vassari si sunt curioasa cum ati procedat voi, pt. ca spuneti ca sunt mai eficiente in saloane cu tratamentul de rigoare; nu stiu daca saloanele din cv. au asemennea produse; unde le pot gasi si cam cat costa?
katz
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:50
De la: , la data 2008-07-22 12:56:59Incearca cu produsele Elmiplant pentru tratarea celulitei, eu am incredere in produsele lor.
Nu pot sa-ti spun despre rezultate pentru ca tocmai le-am cumparat la recomandarea unei prietena care este foarte multumita.


si eu am folosit produse naturiste si am fost f. multumita de ele mai ales cele din gama aslavital; in prezent folosesc crema antivergeturi de la ei si astept rezultate mai ales ca sunt dupa o sarcina si am adevarate santuri
katz
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:55
Bruno Vassari sunt foarte bune, dar destul de scumpe ca tratamente. Eu ptr celulita am perseverat in masaje si impachetari cu fango si parargil...o data la doua zile, impachetare + masaj. Am rezolvat in 3 luni problema celulitei, rezultatul a fost un picior frumos si totodata un trup cu 5 kg in minus. Am incercat intretinerea prin dieta, fara grasimi, dulciuri, paste fainoase si un minim de efort, de 2 ori pe sapt la aerobic si banda. Dupa 3 luni, pauza 3 si am reluat tratamentul la salon. Organismul a primit fain mesajul si am slabit intr-o luna, apoi, 5-6 kg. Deci, raspunsul meu este ca oricine vrea, poate. Trebuie sa ai ceva posibilitati materiale ptr toate aceste tratamente, dar si vointa de fier ptr o dieta si o alimentatie sanatoasa. Tratamentele nu pot face minuni, fara aportul tau. Aveam 1,62 si 60-61 de kg...Azi, mi-am pastrat greutatea de atunci de cand am slabit, si am 49-50 kg. Este mult mai bine si port haine cu doua numere mai mici. Succes si vointa de fier. Cand incepeti, nu va lasati descurajate ca in prima faza nu se vad rezultatele, asteptati si perseverati...Este in functie de metabolismul fiecarui organism, cum raspunde el, mai repede sau mai intarziat.

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:23
Concentratia cea mai mare in subtantza activa o au prdusele de la Juliette Armand! - profesionale! Dinpacate nu le vei gasi decit in saloanele de cosmetica...unele din ele (care se respecta):))
bafta
alf66
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:02
Hi, daca vrei sa ai ceva rezultate vis a vis de CELULITA cauta un maseur fff bun care sa stie sa iti faca masaj anticelulitic bun si in nici un caz sa te invineteasca cum am auzit ca se face pe la unele saloane. SUPLIFORMUL luat de la plafar ( unele au pret de fabrica ) poti sa reduci din diametrul piciorului cu cativa cm ,spun asta pt ca una din realizarile mele este de 11 cm in diametru, nu sp ca se face ceva batand din palme dar se poate rezolva facand masaj pe o perioada lunga de timp nu cum iti indica pe toate produsele 14 zile celulita nu apare in 14 zile este specifica femeiilor tine de hormonii feminini din pacate dupa 14 ani ea incepe sa se activeze daca ii dai ce are nevoie cat de gradul 4 ehhhhhe mai este cale lunga o singura femeie am vazut cu asa ceva avea 65 de ani si asta pt ca nu s a ingrijit .Daca vrei sa vb poti sa ma cauti pe mess kri_kat2002 SUCCES
sexy_healthy
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:29
si eu le-am incercat pe toate si nimic nu functioneaza, de la banalul L'Oreal si Hofigal, pana la Elancyl, Vichy, etc.

Acum folosesc lotiuni de corp organice (bio): Urtekram, uleiuri Kaeline etc., caci macar daca organismul meu tot absoarbe atata crema, sa absoarba extracte din plante, nu chimicale, mai ales ca am pielea usor sensibila.

blog cu info bio:
http://sideris.ro/blog/
sideris
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:10
pentru a avea efect un tratament anticelulitic trebuie combinata nutritia interna cu cea externa . daca chiar sunteti interesati si puteti investi 300 ron pnetru 3 luni si 40 min pentru masaj de 2-3 ori pe saptamana( masajul cu crema se poate face de catre partener oferindu-va astfel si clipe in 2 ) va astept pe mesenger.
i_love_lexa
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca iau anticonceptionale pot sa beau ceai verde?astept raspuns urgent va multumesc 13 De la: Dyana-24 23 Martie 2010 17:42
Vitamine si minerale bune pentru corp.....care sunt cele mai bune? 9 De la: alinacrivoi 13 Octombrie 2014 18:04
Am nevoie de Ajutor,va rog mult!!!! 10 De la: RalucaRalu 16 Iulie 2010 12:46
regim de slabit cu efect garantat 33 De la: merycam 12 Mai 2010 17:39
SUNTEM CE CONSUMAM!? 5 De la: cristinamihaela 13 Martie 2010 07:58