Setari Cookie-uri

Ganoderma

Pentru ca au aparut si la noi produsele pe baza de ganoderma..eu una le folosesc de-o vreme si am icneput sa dau si la bebe-am cautat si m-am gandit sa postez si pe forum cateva din beneficiile ganodermei(ciuperca adjuvant )
În urma experimetelor clinice efectuate de dr. Shigeru Yuki s-a dovedit cã Ganoderma îºi datoreazã eficienþa proprietãþilor sale de bazã, adicã:
- scade nivelul de colesterol din sânge ºi cantitatea de grãsimi
- scade nivelul zahãrului din sânge ºi reface funcþiile pancreasului
- scade nivelul lipidelor ºi stabilizeazã membrana celulelor roºii
- adenozina din Ganoderma scade numãrul plachetelor din sânge ºi împiedicã tromboza
- îmbunãtãþeºte funcþia cortexului ºi a glandelor determinând menþinerea echilibrului endocrin
- creºte capacitatea naturalã de vindecare a organismului, ajutã corpul sã îºi formeze un sistem imunitar puternic
- împiedicã degenerarea celulelor din þesuturi
- împiedicã apariþia senilitãþii prin menþinerea unei stãri de tinereþe
- reduce efectele secundare ale medicamentelor antihipertensive
- împiedicã degenerarea organelor
- împiedicã apariþia alergiilor datorate antigenelor prin inhibarea celulelor producãtoare de histaminã
- împiedicã ºi trateazã cancerul ºi inhibã metastaza celularã
- normalizeazã pânã la împiedicare degenerarea tisularã
- împiedicã moartea subitã a pacienþilor de cancer, datoratã embolismului
- inhibã tromboza ºi celulele trombocitare de pe pereþii care înconjoarã þesuturile ºi eliminã blocajele datorate medicaþiei anticanceroase, sporeºte efectul acestor medicamente
- uºureazã durerile provocate de cancer

antzuca00
Postat pe 5 August 2008 11:25
AM CITIT MESAJUL TAU SI CEEA CE AI SPUS DESPRE GANODERMA..CUM POT AFLA MAI MULTE SI DE UNDE IL POT CUMPARA?TREBUIE SA FAC SI O CONSULTATIE MEDICALA?????
ANCUTA_ROM
Postat pe 14 Noiembrie 2008 21:35

Daca nu a-ti rezolvat cu ganoderma va pot ajuta in acest sens,fiind agent la GreenValley
traian.tataru@yahoo.com 0751496839
traiant
Postat pe 23 Decembrie 2008 09:17
am luat si eu o perioada, aprox o luna dar fiind foarte alergica, am avut senzatia ca ciuperca s-a dezvoltat pe acest teren alergic, am ajuns in spital cu o criza aproape mortala de astm, am intrerupt deoarece mi-a fost frica sa mai folosesc ciuperca...
niro
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:44
daca ai problema alergiei poti incerca produsul flavon max
evaszakacs
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:00
Dragele mele,

intervin totusi si-mi spun parerea caci am vazut o MAAAREEE ABERATIE:
''ii dau si lui bebe''

Ei bine, iata:
dupa cea de-a doua sarcina/nastere am ramas cu vre-o 30 Kg in plus, care s-au topit complet in decursul urmatorilor 3 ani.
Problema MEA NU a fost insa NICIODATA acest lucru! Si ca dovada ca am revenit la forma si greutatea initiale mancand zdravan (am alaptat din nou, un an de zile) ...
Problemele ce le-am avut probabil ca se datorau unei dereglari hormonale, caci CM a durat cca 2 ani de zile doar in reprize de doua ori pe luna, cate o saptamana fiecare cu pierderi MASIVE de sange.
Urmarea? Acum un an ANALIZELE erau ~ perfecte, iar eu mai ca nu muream. Ce aveam? Nu stiam. BILA (fierea), mi s-a spus! Ficatul era perfect, analizele de sange de asemenea, precum si tot ce altceva am mai studiat ...

Inainte de sfarsitul anului trecut, la insistentele unei amice, am facut doar cateva sedinte de acupunctura pe care nu le-am dus la bun sfarsit caci, incepand sa iau si aceasta ''GANODERMA'', precum si ''Digest Natural'', ambele CHINEZESTI iar L-Glutamine si Antioxidant Optimizer (marca Jarrow Formulas, Los Angeles) NU MA SIMTEAM BINE.

Am intrerupt tratamentul; deci nu am mai facut nici o sedinta de acupunctura, si NU am mai luat acele medicamente!!!

La circa o luna, facandu-mi din nou analizele,
ANEMIE - lipsa Ferului din organism (5,8 in loc de limita MIN admisibila de 12)

Stau si ma intreb, oare cine a fost de vina in toata tarasenia aceasta???
Caci pentru aplicarea acestui tratament (costisitor de altfel), doctorul mi-a facut o analiza la un aparat special care masoara tot felul de parametrii si NU mi-a spus sa am vre-o anemie cat de mica
Si chiar ma simteam EXCELENT, cu exceptia acelor probleme datorate bilei.
EU am intrerupt tratamentul caci simteam ca NU-mi face bine!!!
Problemele de greutate si forme corporala mi le rezolvasem pana acum doi ani. La fel si cu cele hormonale, legate de CM.

Dupa doi ani in care imi revenisem complet, sa ma trezesc asa de o data cu ANEMIE? Lipsa fier?

Cum spuneam Ganoderma este de provenienta CHINA

Va sfatuiesc sa fiti cu mare bagare de seama!
Poate ca eu m-am inselat, DAR
NU dati COPIILOR miraculoasele voastre CIUPERCI VINDECATOARE, etc.

Copilasii NU au nevoie de reduceri de nici un fel, si mai ales ale colesterolului.

Hraniti copii cu UN OU aproape ZILNIC
Copii caci sunt in crestere au nevoie de PROTEINE absolut ZILNIC.
Ori CARNE, ori un OU si branzeturi, lactate - ZILNIC!!!
Legume CRUDE pentru a le asigura toate mineralele si a le da si fibra necesara digestiei - mult mai sanatoase decat CEREALELE care Nu trebuiesc consumate zilnic si nu in cantitati mari. Cerealele daca le dati copiilor sau pt. dvs. puneti-le in putina apa calduta cu o lingurita de miere, SI NICI DECUM in iaurt sau lapte caci acestea produc gaze in intestine - balonari si dureri cumplite. Cerealele in timp indelungat duc la cancer de colon.

Nu dati copiilor suplimente vitaminice si calciu fara sa consultati medicul copilului

Va sarut, sa auzim in continuare doar de bine!
Simply_i
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:31
Simply I, ai mare dreptate in faptul ca atragi atentia ca nu se dau suplimente naturale copiilor fara acordul medicului, cu atat mai putin unui "bebe". Nu se dau "dupa ureche" nici vitamine, nici altceva.
In rest insa, trebuie sa va spun experienta mea privind Ganoderma. Anul trecut pe vremea asta eram de o luna in pat, asa de slabita ca nu puteam nici sa duc gunoiul, dar analizele erau toate normale.( )De 10 ani ma luptam cu BPOC (bronhopneumopatie obstructiva cronica), mai raceam, mai faceam cate o pneumonie pe an, mai tuseam, mai faceam febra, iar transpiratiile nocturne nu ma slabeau si pace. Dar ca acum nu-mi fusese niciodata asa de rau. Am inceput sa am probleme din ce in ce mai mari cu respiratia, nu-mi ajungea aerul (numai cine a trecut prin asa ceva stie cum poate fi!) si incepusem sa am crize de sufocare. Diagnosticul:astm de care nu voi scapa niciodata... Astm, astm, dar aveam prietene cu astm care mergeau la serviciu, faceau treaba in casa, isi vedeau de viata, iar eu nu puteam sa fac o supa macar... Sotul meu, disperat, a intrebat in stanga si-n dreapta si o cunostinta ne-a recomandat Ganoderma. Era cam scumpisoara, si cum tot stateam toata ziua in pat cu laptopul in brate am "sapat" pe internet si am vazut ca sunt o gramada de studii stiintifice facue pe aceasta ciuperca, toate constatand ca ea este un puternic agent antitumoral si antioxidant si ca intareste sistemul imunitar, de aceea da rezultate deosebite intr-o gama intreaga de afectiuni, printre care si cele pulmonare. Pentru cine stie limba engleza intrati pe site-ul Bibliotecii Medicale a SUA http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed si scrieti la search ganoderma si puteti citi acolo 635 de studii facute asupra acestei ciuperci. Ce-am citit m-a convins pe deplin, asa ca in continuare am cautat cea mai ieftina sursa de Ganoderma si am descoperit firma VitaCrystal care distribuia la un pret farte rezonabil Ganoderma fabricata in Ungaria. Am luat legatura cu distribuitorul local si am cumparat primul flacon de 100 capsule. Dupa o saptamana de la inceperea tratamentului ma simteam oribil. Ma sufocam ingrozitor, ma dureau toate oasele, aveam greturi.N-am intrerupt pentru ca stiam de ce ma simteam asa de rau, fusesem prevenita asupra asa numitei PERIOADE DE SCANARE, care dureaza cam 2 saptamani, cand tot organismul este "rascolit", asa cum se intampla cand se merge la bai. Asa ca am continuat sa iau Ganoderma si dupa 2 saptamani faceam prima supa, dupa 3 saptamani imi recapatasem complet puterile si respiratia! Nu-mi venea sa cred! Dupa o luna ma simteam mai bine decat ma simtisem in ultimii 10 ani. Toata lumea m-a intrebat cum am reusit sa ma vindec, ce-am facut, asa ca am inceput sa recomand Ganoderma si prietenilor mei. Dupa 6 luni am constatat ca nu mai facusem nici o criza de fiere de cand incepusem tratamentul, si inainte faceam cate o criza pe luna... Culmea a fost ca mi-am imbunatatit auzul; in urma scarlatinei din copilarie nu auzeam anumite sunete inalte, cum ar fi suierul ceainicului. Mare mi-a fost mirarea cand am auzit ceainicul dupa 40 de ani! (intre noi fie vorba, m-as fi lipsit bucuroasa de acest dar care ma face sa aud ticaitul enervant al ceasului si zgomotele vecinilor, da'...calul de dar nu se cauta la dinti )
Fiica-mea (are 22 de ani, nu e prunc) care se plangea de dureri si dereglari menstruale si nu vroia bineinteles sa mearga la medic ( ) si-a rezolvat problema tot cu Ganoderma. O multime de colegi de-ai mei si de-ai sotului meu consuma Ganoderma si toti si-au imbunatatit sanatatea, si aproape toti au vrut sa intrerupa tratamentul dupa o saptamana-doua, unii au chiar facut-o, desi medicul firmei le-a explicat ce si cum. In ce ma priveste, voi lua Ganoderma cu sincera recunostinta toata viata mea, cu pauze la 6 luni asa dupa cum e recomandat.
Asta este ce mi s-a intamplat mie si cunostintelor mele.
In ce priveste anemia pe care ti-ai descoperit-o dupa acel tratament, eu cred ca o aveai dinainte si ea n-a fost depistata la diagnosticarea facuta din ce deduc fie cu electrosomatograful, fie cu ceva similar, si asta probabil pebtru ca medicul nu cunostea foarte bine utilizarea aparatului respectiv.
Daca doriti materiale si alte detalii despre Ganoderma scrieti-mi pe remedii.naturale@gmail.com
Multa sanatate tuturor!
danabrasov
Postat pe 17 Februarie 2009 09:47
Draga mea,eu acum am citit ce spui despre GANODERMA,dar ca si Dana din BRASOV,lasa-ma sa te contrazic.Eu de 2 ani consum produsele GANO,in special cafeaua MOCCA,Ceaiul GANO,CIOCOLATA CALDA,si crede-ma ca niciodata nu m-am simtit mai fresh,mai bine.Am 43 de ani dar ma simt ca la 33,ba si mai bine,atat de multe toxine a eliminat din corp,nu mai am arsuri gastrice,mi s-au retras de TOT hemoroizii,am in FIECARE ZI,SCAUN NORMAL,eu care de la nasterea micutei mele(acum are 14 ani)de atunci sufeream de constipatie!Am mai multa energie,putere de viata ca niciodata!DOAR cu consumul de cafea MOCCA lui IONICA,feciorul meu de 20 de ani,in 3 luni s-a curatat de tot tenul accnei,avea cosuri mari cu puroi pe toata fata si nu-i trecea deageaba am incercat eu alte tratamente cosmetice acasa ca nu voia sa vina cu mine la vreo cosmeticiana,pai stii asa sunt cei mai multi baieti,dar acum e incantat.Apoi folosim si pasta de dinti GANOFRESH,e SUPER,nu are clor,fluor,si nici aluminiu,nu e toxica ca multe altele,albeste super,nu mai sangereaza gingia,e bun si pt herpes,arsuri(nu se face basica)iar pt ca nu e toxica,cand te doare gatul in fiecare jum.de ora inghite cate un bob de mazare de pasta de dinti,cum are mentol,eucalipt si GANODERMA in ea care este ca un detergent organic intr-o jum de zi vei expectora afara din gat TOT PUROIUL.As putea pana maine sa va povestesc de ele dar cine vrea cu drag va explic si personal,invatindu-va undeva in oras,la o cafea GANO,E PACAT SA NU STITI ADEVARUL DESPRE GANODERMA,si cum trebuie el luat si ca si capsule ca sa faca bine.Cine le vrea la pret de depozit va si duc la depozit in ORADEA SAU DACA ESTI DE ALTUNDEVA SUNA-MA LA TEL:0754.042979 SAU 0767949500 ORICAND sa va spun unde sunt depozitele in tara(vreo 40 de depozite).Stii ce bine e cand ma scol din pat sa nu incep ziua obosita,cu arsuri gastrice crunte si constipata.De la cafeaua Iacobs pe care o consumam inainte de Gano aveam palpitatii la inima,tremuram toata.ASTA nu agita,ok dar acum am scris destul cine vrea mai multe detalii sa ma sune sant dispusa sa ajut si eu pe oricine,sunt chiar EXTRAORDINARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 22 Februarie 2009 11:06
Este adevarat ca produsele de la Ganoderma sunt foarte bune.eu le folosesc de un an de zile si am avut probleme cu o alergie care imi aparea de 2 ori pe an. multi nu stiu ca produsele gano in primele 6 luni localizeaza unele probleme ale organismului iar abea apoi incepe vindecarea. exista si produse de slabit, de igiena(momentan doar sapun, din lapte de capra, si pasta de dinti,gel). sunt bune si pt memorie, scaderea colesterolului din sange,etc.eu o recomand pt toate varstele, inclusiv pt cei mici.
pt detalii ma puteti contacta : l3badan3agra@yahoo.com multa bafta.
l3badan3agra
Postat pe 16 Martie 2009 19:27
suna la 0730.078.444 ....pt Ganoderma.... Claudiu


Postat pe 23 Martie 2009 16:28
Beneficiile extractului ciupercii Reishi(Ganoderma Lucidum) sunt:
energie si vitalitate sporita,sistem imunitar sanatos,sustine un somn normal si linistit si sporeste activitatea de eliminare a radicalilor liberi.
lauritzica
Postat pe 30 Mai 2009 17:34
Buna,eu vreau so ajut pe sora mea care are 53 ani,a inceput sa aiba probl.de sanatate si medicii i-au tot prescris retete peste retete,nu cred ca e bn sa ia atatea chimicale,are angina pectorala,suspecta de lupus,sinuzita cronica,stari depresive si de lesin,ea era o femeie plina de viatza si as vrea so vad din nou asa,oare cu aceasta ganoderma s-ar mai rezolva probl.in sensul ameliorarii macar, sa nu mai fie nevoie de medicamente,care stiu ca fac bn pe o parte si distrug pe alta....multumesc !!
babalica
Postat pe 22 Iunie 2009 10:04
si soacra mea ia ciuperca ASTA SI ZICE CA SE SIMTE BINE acum probabil e de la om la om
bogdan_7000
Postat pe 22 Iunie 2009 20:11
De la: , la data 2008-08-05 11:25:44Pentru ca au aparut si la noi produsele pe baza de ganoderma..eu una le folosesc de-o vreme si am icneput sa dau si la bebe-am cautat si m-am gandit sa postez si pe forum cateva din beneficiile ganodermei(ciuperca adjuvant )
În urma experimetelor clinice efectuate de dr. Shigeru Yuki s-a dovedit cã Ganoderma îºi datoreazã eficienþa proprietãþilor sale de bazã, adicã:
- scade nivelul de colesterol din sânge ºi cantitatea de grãsimi
- scade nivelul zahãrului din sânge ºi reface funcþiile pancreasului
- scade nivelul lipidelor ºi stabilizeazã membrana celulelor roºii
- adenozina din Ganoderma scade numãrul plachetelor din sânge ºi împiedicã tromboza
- îmbunãtãþeºte funcþia cortexului ºi a glandelor determinând menþinerea echilibrului endocrin
- creºte capacitatea naturalã de vindecare a organismului, ajutã corpul sã îºi formeze un sistem imunitar puternic
- împiedicã degenerarea celulelor din þesuturi
- împiedicã apariþia senilitãþii prin menþinerea unei stãri de tinereþe
- reduce efectele secundare ale medicamentelor antihipertensive
- împiedicã degenerarea organelor
- împiedicã apariþia alergiilor datorate antigenelor prin inhibarea celulelor producãtoare de histaminã
- împiedicã ºi trateazã cancerul ºi inhibã metastaza celularã
- normalizeazã pânã la împiedicare degenerarea tisularã
- împiedicã moartea subitã a pacienþilor de cancer, datoratã embolismului
- inhibã tromboza ºi celulele trombocitare de pe pereþii care înconjoarã þesuturile ºi eliminã blocajele datorate medicaþiei anticanceroase, sporeºte efectul acestor medicamente
- uºureazã durerile provocate de cancer


Ganoderma a aparut mai demult in Romania,Forever foloseste o concentratie mai buna decat alte firme de ganoderma si mai ales ca este ca element secundar activ din produsul respectiv.
enemgabriel
Postat pe 22 Iunie 2009 21:02
De la: babalica, la data 2009-06-22 10:04:05Buna,eu vreau so ajut pe sora mea care are 53 ani,a inceput sa aiba probl.de sanatate si medicii i-au tot prescris retete peste retete,nu cred ca e bn sa ia atatea chimicale,are angina pectorala,suspecta de lupus,sinuzita cronica,stari depresive si de lesin,ea era o femeie plina de viatza si as vrea so vad din nou asa,oare cu aceasta ganoderma s-ar mai rezolva probl.in sensul ameliorarii macar, sa nu mai fie nevoie de medicamente,care stiu ca fac bn pe o parte si distrug pe alta....multumesc !!


probleme cu stari de oboseala si depresie a avut si mama mea.de cand bea cafeaua de la gano se simte mult mai bine, e plina de viata si e mult mai linistita. nu stiu ce sa zic despre problema ta. avand atatea diagnostice...oricum eu sunt de parere ca cele mai bune remedii sunt cele naturiste...ceaiuri,tincturi de plante,poate chiar o minivacanta in aer curat la munte...multa sanatate.
l3badan3agra
Postat pe 23 Iunie 2009 00:54
Buna.Daca vrei sa o ajuti pe sora va rog sa-mi scrieti pe adresa;kitialbastru@yahoo.com si va dau mai multe detalii. Multa sanatate.
kudika026596
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:06
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:12
Daca ai probleme cu sistemul respirator ia CORDYCEPS ,dar nici Ganoderma nu iti facea nimic rau , doar ca in prima faza gaseste boala in organism si incepe sa lucreze . Poti avea o reactie de agravare a problemei tale la inceput cateva zile si astfel se recomanda sa reduci doza, sau bei o perioada doar ceai Gano SOD. Dupa ce te simti mai bine poti relua din nou tratamentul cu Ganoderma. Te vei simti foarte bine ,doar trebuie sa ai rabdare sa nu intrii in panica.
katigano
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:35
pentru "bebe"nu se poate ,este o confuzie ....,
deasemenea aceste produse sunt din KEDAH,MALAYSIA si nu din CHINA ...
Sunt extraordinare ,cu efecte exceptionale dar ca toate suplimentele ar trebui luate sub supravegherea medicului de familie (acesta insa ..nu prea este interesat in a sti pentru a putea oferi "alternative"pentru pacient .Sunt putini medici cu mintea deschisa spre "nou",deoarece la noi sunt chiar noutati.Pesoanele interesate in tratamente complementare pot veni la cabinet ,informatii despre acesta gasiti la toate afectiunile .EU VA ASTEPT !..numai daca sunteti hotarat /hotarata sa va ameliorati afectiunile ..ATMA NAMASTE !
IOANA1947
Postat pe 24 Octombrie 2009 17:54
De la: ioanabobocea, la data 2009-10-24 17:54:16 pentru "bebe"nu se poate ,este o confuzie ....,
deasemenea aceste produse sunt din KEDAH,MALAYSIA si nu din CHINA ...
Sunt extraordinare ,cu efecte exceptionale dar ca toate suplimentele ar trebui luate sub supravegherea medicului de familie (acesta insa ..nu prea este interesat in a sti pentru a putea oferi "alternative"pentru pacient .Sunt putini medici cu mintea deschisa spre "nou",deoarece la noi sunt chiar noutati.Pesoanele interesate in tratamente complementare pot veni la cabinet ,informatii despre acesta gasiti la toate afectiunile .EU VA ASTEPT !..numai daca sunteti hotarat /hotarata sa va ameliorati afectiunile ..ATMA NAMASTE !
sau se poate lua pentru sistemul respirator TRANSFER FACTOR PLUS,care inglobeaza si CORDYCEPS si AGARICUS BLAZEII si SHIITAKE si MAITAKE plus inca alte 5 ingrediente de foarte mare calitate...ajuta la stimularea sistemului imunitar cu pana la 437% !!!
4Life
Postat pe 24 Octombrie 2009 18:32
Buna! Nu te supara dar ganoderma veritabila cea mai buna este din malaysia. Daca vrei sa verifici iata un site http://ganoteam.webs.com/


O zi frumoasa! Multa armonie si pace !
healthy009040
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:48
Pentru Gano Excel si ganoderma- produse sanatoase si un plan de afacere pentru orice clasa sociala . Sanatate si bunastare in fiecare familie.


Pacea si armonia sa cuprinda tot pamantul.!
healthy009040
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:51
Ganoderma este intr-adevar un remediu "minune" al medicinei traditionale chinezesti. Tocmai de aceea este la moda si de aceea trebuie sa fim foarte atenti ce fel de produse consumam. Un produs de calitate trece prin toate etapele stiintifice care caracterizeaza un produs de calitate, incepand cu controlul sursei, procedeul de prelucrare, standardizarea produsului in componenta activa, studii clinice, etc. De aceea evitati orice produs care nu are compozitia standardizata si nu o are trecuta pe ambalaj. Am vazut multe aberatii la acest capitol, incepand cu frunze de Gingko macinata(atentie OTRAVA!), produse care se pretindeau Omega3 si aveau continutul exprimat in miligrame de ulei de somon(sau poate de floarea soarelui-cine stie?), sau chiar si produse de Ganoderma cu continut exprimat in mg de miceliu(ilarian!). Un produs stiintific, pe care putem conta, este standardizat in continutul de polizaharide si triterpena.Va invit sa studiati un produs deosebit, sprijinit de Academia Chineza, un etalon stiintific in domeniul imunologiei (http://www.nuskin.com/intercom/productDetail.do?prodId=85433519), care corespunde la toate capitolele. Pretul este cel cu AMANUNTUL, dar puteti obtine reduceri serioase de pana la 55% daca va inregistrati. Scrieti-mi pe info@antioxidanti.com ca sa va ajut. Cu aceasta ocazie urez tuturor participantilor de pe forum multa sanatate si fericire in noul an!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:11
De la: healthy17, la data 2009-12-28 14:11:46Ganoderma este intr-adevar un remediu "minune" al medicinei traditionale chinezesti. Tocmai de aceea este la moda si de aceea trebuie sa fim foarte atenti ce fel de produse consumam. Un produs de calitate trece prin toate etapele stiintifice care caracterizeaza un produs de calitate, incepand cu controlul sursei, procedeul de prelucrare, standardizarea produsului in componenta activa, studii clinice, etc. De aceea evitati orice produs care nu are compozitia standardizata si nu o are trecuta pe ambalaj. Am vazut multe aberatii la acest capitol, incepand cu frunze de Gingko macinata(atentie OTRAVA!), produse care se pretindeau Omega3 si aveau continutul exprimat in miligrame de ulei de somon(sau poate de floarea soarelui-cine stie?), sau chiar si produse de Ganoderma cu continut exprimat in mg de miceliu(ilarian!). Un produs stiintific, pe care putem conta, este standardizat in continutul de polizaharide si triterpena.Va invit sa studiati un produs deosebit, sprijinit de Academia Chineza, un etalon stiintific in domeniul imunologiei (http://www.nuskin.com/intercom/productDetail.do?prodId=85433519), care corespunde la toate capitolele. Pretul este cel cu AMANUNTUL, dar puteti obtine reduceri serioase de pana la 55% daca va inregistrati. Scrieti-mi pe info@antioxidanti.com ca sa va ajut. Cu aceasta ocazie urez tuturor participantilor de pe forum multa sanatate si fericire in noul an!
stimabile, ce reprezinta pentru Dumneata "etalon in domeniul imunologiei" ???? folosesti cuvinte foarte mari in conversatiile cu neaveniti si s-ar putea ca unii sa te creada...da si ceva detalii despre acest ETALON...!!!

spune clar ce rezultate au studiile asupra reishi vis-a-vis de sistemul imunitar...sa inteleaga tot omul ce si cum....!!!

p.s. uita-te putin la factorii de transfer sa vezi acolo adevarat ETALON....indiferent de sursa de provenienta;)...iar toate testele care au fost efectuate, la timpul lor, au fost facute numai pe oameni, nu pe animale ;)
4Life
Postat pe 28 Decembrie 2009 19:08
din pacate nu sunt dovezi clare ca aceste porcarii pline de euri pot ajuta sistemul imunitar,nicidecum sa vindece,poate de vindeca de...tot....la groapa.Etalon de ce colastra,sa fim seriosi,mai ales de vaca care nu are proprietati imunologice pentru ca nu este asemanator cu cel matern-uman,pluc ca procedeul de conservare distruge in totalitate princippiile active,asa ca tinere vacar,lasa-ne cu minciuni si teste facute pe colaboratori.
ene_m_gabriel
Postat pe 28 Decembrie 2009 21:57
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-28 21:57:48din pacate nu sunt dovezi clare ca aceste porcarii pline de euri pot ajuta sistemul imunitar,nicidecum sa vindece,poate de vindeca de...tot....la groapa.Etalon de ce colastra,sa fim seriosi,mai ales de vaca care nu are proprietati imunologice pentru ca nu este asemanator cu cel matern-uman,pluc ca procedeul de conservare distruge in totalitate princippiile active,asa ca tinere vacar,lasa-ne cu minciuni si teste facute pe colaboratori.
esti tampit petrica....FACTORII DE TRANSFER sunt extrasi din leucocite...stii ce-s alea ??? ce legatura are cu colastra si cu vacarii ??

EXACT NICIUNA>>...numai in caput tau plin de aloe vera ar putea avea vreo legatura

Esti la fel de inteligent precum BORAT !!!
4Life
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:31
De la: 4Life, la data 2009-12-29 17:31:00
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-28 21:57:48din pacate nu sunt dovezi clare ca aceste porcarii pline de euri pot ajuta sistemul imunitar,nicidecum sa vindece,poate de vindeca de...tot....la groapa.Etalon de ce colastra,sa fim seriosi,mai ales de vaca care nu are proprietati imunologice pentru ca nu este asemanator cu cel matern-uman,pluc ca procedeul de conservare distruge in totalitate princippiile active,asa ca tinere vacar,lasa-ne cu minciuni si teste facute pe colaboratori.
esti tampit petrica....FACTORII DE TRANSFER sunt extrasi din leucocite...stii ce-s alea ??? ce legatura are cu colastra si cu vacarii ??

EXACT NICIUNA>>...numai in caput tau plin de aloe vera ar putea avea vreo legatura

Esti la fel de inteligent precum BORAT !!!
pe bune?esti penal de tampit si mincinos.Leucocite zici?din care leucocite de la lapte sau de la vaca?esti repetent rau la biologie pretene vacar analfabet.
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:32
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-29 21:32:48
De la: 4Life, la data 2009-12-29 17:31:00
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-28 21:57:48din pacate nu sunt dovezi clare ca aceste porcarii pline de euri pot ajuta sistemul imunitar,nicidecum sa vindece,poate de vindeca de...tot....la groapa.Etalon de ce colastra,sa fim seriosi,mai ales de vaca care nu are proprietati imunologice pentru ca nu este asemanator cu cel matern-uman,pluc ca procedeul de conservare distruge in totalitate princippiile active,asa ca tinere vacar,lasa-ne cu minciuni si teste facute pe colaboratori.
esti tampit petrica....FACTORII DE TRANSFER sunt extrasi din leucocite...stii ce-s alea ??? ce legatura are cu colastra si cu vacarii ??

EXACT NICIUNA>>...numai in caput tau plin de aloe vera ar putea avea vreo legatura

Esti la fel de inteligent precum BORAT !!!
pe bune?esti penal de tampit si mincinos.Leucocite zici?din care leucocite de la lapte sau de la vaca?esti repetent rau la biologie pretene vacar analfabet.
habar nu ai ce vorbeste bai BORAT !!! scuteste acesti oameni de tampeniile pe care le debitezi, esti de toata jena....te dai mare scula de consilier de nustiuce scolit pe genunchi la celebra scoala de mincinosi forever si habar nu ai ce sunt leucocitele....
4Life
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:17
De la: 4Life, la data 2009-12-30 16:17:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-29 21:32:48
De la: 4Life, la data 2009-12-29 17:31:00
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-28 21:57:48din pacate nu sunt dovezi clare ca aceste porcarii pline de euri pot ajuta sistemul imunitar,nicidecum sa vindece,poate de vindeca de...tot....la groapa.Etalon de ce colastra,sa fim seriosi,mai ales de vaca care nu are proprietati imunologice pentru ca nu este asemanator cu cel matern-uman,pluc ca procedeul de conservare distruge in totalitate princippiile active,asa ca tinere vacar,lasa-ne cu minciuni si teste facute pe colaboratori.
esti tampit petrica....FACTORII DE TRANSFER sunt extrasi din leucocite...stii ce-s alea ??? ce legatura are cu colastra si cu vacarii ??

EXACT NICIUNA>>...numai in caput tau plin de aloe vera ar putea avea vreo legatura

Esti la fel de inteligent precum BORAT !!!
pe bune?esti penal de tampit si mincinos.Leucocite zici?din care leucocite de la lapte sau de la vaca?esti repetent rau la biologie pretene vacar analfabet.
habar nu ai ce vorbeste bai BORAT !!! scuteste acesti oameni de tampeniile pe care le debitezi, esti de toata jena....te dai mare scula de consilier de nustiuce scolit pe genunchi la celebra scoala de mincinosi forever si habar nu ai ce sunt leucocitele....
ba pardon,din pacate pentru tine tocmai ca stiu foarte bine,numai ca tu nu raspunzi pentru ca nu sti,ia fa tu pe desteptul si raspunde,oricum tot incult ramai si MARE MINCINOS.SA-MI RASPUNZI CUM EXTRAGI TU LEUCOCITE DIN COLSTRU.CEA MAI MARE TAMPENIE DEBITADA DE UN INCULT,CATI ANI AI MAI INDIVIDULE,12-13,CA TARE MULT MIROSI A PROSTIE?
ene_m_gabriel
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:18
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-30 19:18:43
De la: 4Life, la data 2009-12-30 16:17:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-29 21:32:48
De la: 4Life, la data 2009-12-29 17:31:00
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-12-28 21:57:48din pacate nu sunt dovezi clare ca aceste porcarii pline de euri pot ajuta sistemul imunitar,nicidecum sa vindece,poate de vindeca de...tot....la groapa.Etalon de ce colastra,sa fim seriosi,mai ales de vaca care nu are proprietati imunologice pentru ca nu este asemanator cu cel matern-uman,pluc ca procedeul de conservare distruge in totalitate princippiile active,asa ca tinere vacar,lasa-ne cu minciuni si teste facute pe colaboratori.
esti tampit petrica....FACTORII DE TRANSFER sunt extrasi din leucocite...stii ce-s alea ??? ce legatura are cu colastra si cu vacarii ??

EXACT NICIUNA>>...numai in caput tau plin de aloe vera ar putea avea vreo legatura

Esti la fel de inteligent precum BORAT !!!
pe bune?esti penal de tampit si mincinos.Leucocite zici?din care leucocite de la lapte sau de la vaca?esti repetent rau la biologie pretene vacar analfabet.
habar nu ai ce vorbeste bai BORAT !!! scuteste acesti oameni de tampeniile pe care le debitezi, esti de toata jena....te dai mare scula de consilier de nustiuce scolit pe genunchi la celebra scoala de mincinosi forever si habar nu ai ce sunt leucocitele....
ba pardon,din pacate pentru tine tocmai ca stiu foarte bine,numai ca tu nu raspunzi pentru ca nu sti,ia fa tu pe desteptul si raspunde,oricum tot incult ramai si MARE MINCINOS.SA-MI RASPUNZI CUM EXTRAGI TU LEUCOCITE DIN COLSTRU.CEA MAI MARE TAMPENIE DEBITADA DE UN INCULT,CATI ANI AI MAI INDIVIDULE,12-13,CA TARE MULT MIROSI A PROSTIE?
Bai BORAT, la cat de ingonant esti, este normal ca in scafarlia ta sa se intersecteze diverse idei cretine....

inca odata dai dovada ca esti praf, ca nu ai capacitatea de a intelege un lucru atat de destept precum TRANSFER FACTOR....esti ZERO BARAT bai BORAT !!!!
4Life
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facultate de MEDICINA DENTARA? 4 De la: d_soara_Criss 5 Iulie 2011 21:47
Radiologia periculoasa??? 2 De la: Narcisa_tesfio 11 Septembrie 2010 19:46
curatarea plamanilor 62 De la: deliana75 5 Februarie 2015 07:24
Baticuri artistice si chimioterapie 1 De la: tizia 15 Februarie 2011 00:01
tiroidita autoimuna 342 De la: creata82 2 Mai 2019 02:24