Setari Cookie-uri

Ganoderma

Ahahahahahaha! "Eu fac munca si tot eu fac banii!" Aici nu cumva era ceva de genul "Eu te prostesc pe tine pentru ca si pe mine m-a prostit unu mai demult si pe ala altu si pana mea doar n-oi ramane eu cel mai prost din curtea scolii!)??

Cat despre program.. chiar nu m-as plange. Diferenta intre noi este ca eu AM UNDE sa ma duc zilnic.. si cand e bine si cand e rau. Tu daca nu produci nu mananci. Si la cat de disperati umpleti forumurile cu mizeriile voastre neomologate inteleg ca va merge tot mai prost!

Si... De pensii private ai auzit?? Sau v-au spalat aia creierul in asemenea hal incat va imaginati ca doar MLM`istii isi pot permite si au acces la o retea de pensii private?

In cazul angajatilor la dat cu sapa (cum ai fi tu daca n-ai fi MLM`ist) te pot inlocui cu unul care munceste mai mult si pe bani mai putini. La noi astia dobitoci care ne-am tocit coatele prin scoli am o veste proasta: 1. Am primit bani mai multi decat am cerut la angajare pentru ca asa considera ei sa respecte munca unui om si sa-l tina langa ei; si 2. daca nu-ti faci treaba te autoexcluzi intr-adevar. dar tu domnul MLM network.. nu a trebuit sa te agiti ca sa-ti dezvolti o retea??? Diferenta dintre noi la aceasta parte este ca eu lucrez elegant, ma folosesc de argumente stiintifice si documentate in ani grei de studiu pe cand tu te duci cu miloaga si cu spalarea de creier la omul sarac cu duhul!


"si cel mai important lucru pentru mine, este acela ca, in urma activitatii mele, foarte multi oameni isi rezolva probleme destul; de grave de sanatate, sa nu spunem ca in multe cazuri chiar vitale !!!"




Hai las-o jos ca macane! M-ai facut sa rad cu lacrimi! Nu stiam noi cine rezolva problemele vitale ale omenirii si de cine depinde sanatatea poporului!
Hai sa-ti spun eu varianta reala: De fapt, in urma activitatii tale si a altora ca tine, oamenii saraci cu duhul, suferinzi de diverse boli, in loc sa-si dea o sansa sa se duca naiba la un medic sa se trateze, se indoapa cu mizerii asa zise panacee universale, pana cand gluma se ingroasa si nu mai stiu pe unde sa scoata camasa! Se duc in disperare de cauza la un medic, in ultima faza a evolutiei bolii, cand saracu doctor se ia cu mainile de cap si nu stie de unde sa se apuce de treaba. Si pleaca prostu de la doctor cu reteta, pe care n-o ia, evident! Pentru ca nu baga chimicale in el.. vine la voi sa-i tratati naturist. Macar sa moara sanatosi nu-i asa? Asta este de fapt cel mai important lucru pentru voi!
Kyiutza
Postat pe 6 August 2010 10:52
De la: Kyiutza, la data 2010-08-06 10:52:36Ahahahahahaha! "Eu fac munca si tot eu fac banii!" Aici nu cumva era ceva de genul "Eu te prostesc pe tine pentru ca si pe mine m-a prostit unu mai demult si pe ala altu si pana mea doar n-oi ramane eu cel mai prost din curtea scolii!)??

Cat despre program.. chiar nu m-as plange. Diferenta intre noi este ca eu AM UNDE sa ma duc zilnic.. si cand e bine si cand e rau. Tu daca nu produci nu mananci. Si la cat de disperati umpleti forumurile cu mizeriile voastre neomologate inteleg ca va merge tot mai prost!

Si... De pensii private ai auzit?? Sau v-au spalat aia creierul in asemenea hal incat va imaginati ca doar MLM`istii isi pot permite si au acces la o retea de pensii private?

In cazul angajatilor la dat cu sapa (cum ai fi tu daca n-ai fi MLM`ist) te pot inlocui cu unul care munceste mai mult si pe bani mai putini. La noi astia dobitoci care ne-am tocit coatele prin scoli am o veste proasta: 1. Am primit bani mai multi decat am cerut la angajare pentru ca asa considera ei sa respecte munca unui om si sa-l tina langa ei; si 2. daca nu-ti faci treaba te autoexcluzi intr-adevar. dar tu domnul MLM network.. nu a trebuit sa te agiti ca sa-ti dezvolti o retea??? Diferenta dintre noi la aceasta parte este ca eu lucrez elegant, ma folosesc de argumente stiintifice si documentate in ani grei de studiu pe cand tu te duci cu miloaga si cu spalarea de creier la omul sarac cu duhul!


"si cel mai important lucru pentru mine, este acela ca, in urma activitatii mele, foarte multi oameni isi rezolva probleme destul; de grave de sanatate, sa nu spunem ca in multe cazuri chiar vitale !!!"




Hai las-o jos ca macane! M-ai facut sa rad cu lacrimi! Nu stiam noi cine rezolva problemele vitale ale omenirii si de cine depinde sanatatea poporului!
Hai sa-ti spun eu varianta reala: De fapt, in urma activitatii tale si a altora ca tine, oamenii saraci cu duhul, suferinzi de diverse boli, in loc sa-si dea o sansa sa se duca naiba la un medic sa se trateze, se indoapa cu mizerii asa zise panacee universale, pana cand gluma se ingroasa si nu mai stiu pe unde sa scoata camasa! Se duc in disperare de cauza la un medic, in ultima faza a evolutiei bolii, cand saracu doctor se ia cu mainile de cap si nu stie de unde sa se apuce de treaba. Si pleaca prostu de la doctor cu reteta, pe care n-o ia, evident! Pentru ca nu baga chimicale in el.. vine la voi sa-i tratati naturist. Macar sa moara sanatosi nu-i asa? Asta este de fapt cel mai important lucru pentru voi!
hai sa o las joc ca macane...insa tu dovedesti consecventa in prostie !!!! inainte de a debita cretinitati, pune mana si vezi despre ce este vb in conversatie !!! HABAR NU AI DESPRE CE ESTE VB SI NICI CE REPREZINTA TRANSFER FACTOR si vorbesti doar vorbe goale si proaste !!!

ia mura in gura si vezi desre ce este vorba, ignoranta mica !!!

http://www.slideshare.net/4life_international_group/cartele-pentru-medicice-sunt-factorii-detransfer
4Life
Postat pe 17 August 2010 21:45
4life-ica, fofarlica, ti-a tras-o fata direct in bot...
kudika226898
Postat pe 30 August 2010 02:36
De la: ANCUTA_ROM, la data 2008-11-14 21:35:39AM CITIT MESAJUL TAU SI CEEA CE AI SPUS DESPRE GANODERMA..CUM POT AFLA MAI MULTE SI DE UNDE IL POT CUMPARA?TREBUIE SA FAC SI O CONSULTATIE MEDICALA?????

pentru informatii GANODERMA
mariaduca53@yahoo.com
mariana953
Postat pe 5 Decembrie 2010 18:02
aiureli...e veche...si nimic adevarat...doar reclama e de ea...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 18:06
De la: kudika226898, la data 2010-08-02 17:21:10Pai, in MLM se recruteaza persoane fara prea multa minte, usor de manipulat...unii sunt de-a dreptul agramati, dar recita constiincios prostiile inoculate la seminariile lor in stil iehovist...

Bravo
Felicitari ai zis-o.Se vede ca esti rautaciosa.Ar fi bine sa te mai documentezi sa vezi ce oameii inculti sunt in MLM.
mariana953
Postat pe 5 Decembrie 2010 18:24
Chiar m-am documentat....
kudika226898
Postat pe 5 Decembrie 2010 23:24
De la: kudika226898, la data 2010-12-05 23:24:37Chiar m-am documentat....

Felicitari. Ma bucur. Inseamna ca te intereseaza ce fac incultii.Daca esti fata desteapta de ce te-ar interesa ce facem noi MLM-isti ? ca doar suntem persoane fara studii,numai cu 8 clase.
Cum se preteaza o ,,intelectuala ,, ca tine sa se coboare la nivelul celor cu 8 clase?Nu uita ca daca nu ar fi persoanele cu 8 clase ca sa-ti stearga tie biroul sau parchetul pe care-l calci ,ar trebui sa faci tu asta,sau ai trai in mizerie ca nu te pretezi sa faci munca de 8 clase,tocmai tu care ti-ai tocit coatele sa stai in fata calculatorului si sa joci ,, diverse jocuri,,
Cat venin ai in tine?Ma intreb ,,de ce oare?,, Cine te-a facut sa fi asa acra?
Mai mergi la biserica si roaga-te la Dumnezeu sa te faca mai umana.
mariana953
Postat pe 13 Decembrie 2010 13:44
Nu-s acra decat pentru cei care incearca sa vanda gogosi umflate...asa ca tine....si chiar m-am documentat...si am incercat toate prostiile cu Ganoderma...concluzie: apa de ploaie....cat despre cei care recita poeziile invatae pe la seminarii, incercand sa lamureasca lumea despre nimic...ce ai vrea sa spun? Ca-s grozavi? Nu....incearca sa plaseze ceva ce nici ei nu cunosc bine...dar se dau rotunzi...iar unii, pe net, pentru a fi mai convingatori se dau medici sau farmacisti...amuzant e ca ii dau de gol greselile gramaticale...
kudika226898
Postat pe 13 Decembrie 2010 16:56
De la: kudika226898, la data 2010-12-13 16:56:16Nu-s acra decat pentru cei care incearca sa vanda gogosi umflate...asa ca tine....si chiar m-am documentat...si am incercat toate prostiile cu Ganoderma...concluzie: apa de ploaie....cat despre cei care recita poeziile invatae pe la seminarii, incercand sa lamureasca lumea despre nimic...ce ai vrea sa spun? Ca-s grozavi? Nu....incearca sa plaseze ceva ce nici ei nu cunosc bine...dar se dau rotunzi...iar unii, pe net, pentru a fi mai convingatori se dau medici sau farmacisti...amuzant e ca ii dau de gol greselile gramaticale...
habar nu ai ce vorbesti tanti....nu ai incercat nimic cu ganoderma, nici macar nu stii corect ce este sau la ce ajuta....mai departe de asta, daca tu nu ai reusit la momentul respectiv cu afacerile MLM ce ti-au fost prezentate, nu este vina nimanui, decat a TA , fiindca nu ai avut capacitatea de a intelege sistemul de lucru MLM....materie de studiu ce se preda si la ASE , fiind o forma alternativa perfect legala de comert !!!!

cat pentru tampitelul ce scrie mai sus si face referire la AVON sau AMEAY, afla tipule ca aia sunt niste colosi la nivel mondial, AVON fiins infiintata in anul 1886 numindu-sa atunci CALIFORNIA PERFUMES , iar din 1939 AVON. iar in privinta AMWAY , este infiintata in anul 1959...si de atunci continua sa creasca si sa se dezvolte ca afacere....asadar mai neimportantule, tacat-ti fleanca fiindca debitezi numai cretinitati !!!

in rest, sa auzim numai de bine !!!
4Life
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:02
Du-te, mai, avocatul MLM, cu istoriile tale de la Adam si Eva...fumate demult... ...n-am avut nicio tentativa cu MLM, ca altfel bantuiam si eu cu alti ratati pe net sa incerc sa vand prostii, ca in lumea reala fuge lumea de voi de cum deschideti gura.... ...cat despre Avon, a mai tare din parcare de la mine din oras , care s-a laudat ca ea a deschis afacerea in oras si a coordonat-o ani buni s-a lasat de bine ce-i mergea si s-a apucat de colindat cu sacosa cu toale...pe la primarie si alte institutii...altele stau zgribulite la intrarea in supermarket-uri, cu cate un parfum pe taraba, incercand sa convinga pustoaicele de liceu sa intre in marea afacere.... .....cat despre Ganoderma, am incercat toate produsele pe care mi le-a prezentat o disperata disponibilizata...si concluzia e ca sunt apa de ploaie...
Hai noroc si sa traiesti!
kudika226898
Postat pe 15 Decembrie 2010 09:06
Microalge de la Wellstar ati incercat? De ex Green Gold Imune? Despre cercetari puteti citi
www.algae-facts.com
Cancerul nu doare, doar in stadiile finale. Ei dupa ce va uitati la filmuletul de pe pro tv, mai vorbim.

http://stirileprotv.ro/stiri/romania-te-iubesc/romania-te-iubesc-umami-al-cincelea-gust-periculos-de-bun.html

Dv mancati sanatos?

Ildikuta
Postat pe 15 Decembrie 2010 11:31
Nu...ti le lasam tie...
kudika226898
Postat pe 15 Decembrie 2010 13:25
Ildikuta
Postat pe 15 Decembrie 2010 19:42
De la: kudika226898, la data 2010-12-15 09:06:57Du-te, mai, avocatul MLM, cu istoriile tale de la Adam si Eva...fumate demult... ...n-am avut nicio tentativa cu MLM, ca altfel bantuiam si eu cu alti ratati pe net sa incerc sa vand prostii, ca in lumea reala fuge lumea de voi de cum deschideti gura.... ...cat despre Avon, a mai tare din parcare de la mine din oras , care s-a laudat ca ea a deschis afacerea in oras si a coordonat-o ani buni s-a lasat de bine ce-i mergea si s-a apucat de colindat cu sacosa cu toale...pe la primarie si alte institutii...altele stau zgribulite la intrarea in supermarket-uri, cu cate un parfum pe taraba, incercand sa convinga pustoaicele de liceu sa intre in marea afacere.... .....cat despre Ganoderma, am incercat toate produsele pe care mi le-a prezentat o disperata disponibilizata...si concluzia e ca sunt apa de ploaie...
Hai noroc si sa traiesti!
iarasi demonsterzi ca esti habarnista, ca nu stii despre ce este vorba in propozitie....si pe langa asta, iti dai singura raspunsurile la niste intrebari ce te framanta...dar nu realizezi ca faci acest lucru...deh, neuronul nu-ti mai functioneaza....tanti de la poplaca, MLM nu inseamna vanzare de produse pe net sau cu sacosica din usa in usa....de asta cele mentionate de tine nu au si nici nu au avut succes in asemenea afaceri...NU AU INTELES CUM FUNCTIONEAZA !!!! dupa cum nici tu nu intelegi,daca sustii ca MLM inseamna a vinde din usa in usa produse....


asadar,nu are rost sa discutam amandoi pe marginea unui subiect pe care nu-l intelegi....

4Life
Postat pe 15 Decembrie 2010 21:46
Las' ca nici tu nu intelegi de ce soarta te-a trimis cu sacosa din usa in usa si din disperare, pe net...
kudika226898
Postat pe 16 Decembrie 2010 08:58
pai in MLM, vanzari directe, fara intermediari inseamna relatii directe cu clientii, deci vanzari din usa in usa sau pe strada, nu? ca altfel unde gasesti clientii? si mai inseamna structuri piramidale, si beneficii pentru reprezentanti, care nu vin numai din vanzare, ci si din numarul de "recrutari" si alte chestii... seamana prea mult cu sistemele de "pile, relatii si atentii" care incep in ultima vreme sa fie obiect de dosare penale si procese... seamana prea mult ca sa poata fi un lucru bun..

ia-o cum vrei, dar e un sistem in care n-o sa fie niciodata pe locul 1 calitatea produselor. conteaza numai abilitatea reprezentantului de a da din gura si de a impinge produsele... iar raportul calitate-pret, la produsele cu Ganoderma cel putin, nici nu exista. pretul e absurd, iar calitatea... aproape inexistenta. Pentru comparatie, uita-te de exemplu la preturile Spirulinei (o alga verde folosita ca supliment alimentar) in farmacii, algele alea sunt cultivate tot la dracu-n praznic si spre deosebire de prafurile astea de burete de copac, chiar sunt bune la ceva.
moodygirl
Postat pe 16 Decembrie 2010 15:29
De unde atata rautate oameni buni? Cei ce dau relatii despre un anume produs de ex., sunt foarte bine intentionati, dorind sa impartaseasca din experienta lor si totodata sa ajute si pe altii. La urma urmei decizia este a noastra, a fiecaruia.
Legat de produsele pe baza de ganoderma, de efectele deosebite asupra sanatatii, nu ar fi lipsit de importanta sa mai cititi presa,sa urmariti emisiunile TV......deci, nu numai cei ce doresc sa-si extinda afacerea o spun, ci chiar persoane autorizate. Ia cititi, de ex. articolul postat zilele trecute de kudika - la medicina alternativa despre Cordyceps . Tot cei interesati l-au scris???
Un lucru e sigur - produsele naturiste nu sunt MEDICAMENTE, sunt SUPLIMENTE ALIMENTARE si sunt recomandate a se consuma preventiv.
Lectura placuta si o zi buna!
kudika376528
Postat pe 21 Martie 2011 13:11
Pish-wasser...
kudika226898
Postat pe 21 Martie 2011 18:07
Pish-wasser...
kudika226898
Postat pe 22 Martie 2011 07:36
De la: kudika226898, la data 2011-03-22 07:36:51 Pish-wasser...

Buna draga mea.
Mi-ar placea sa vad ceva scris de tine,ce faci tu de fapt?
Oamenii acestia carora tu le raspunzi asa de frumos,iti sunt mult superiori tie.Ei fac ceva.Chiar daca in mintea ta MLM inseamna vanzare din usa in usa.Nu-i o rusine sa faci ceva.Sa muncesti.Sa vinzi produse,sa vinzi informatii.Sa ajuti pe cei de langa tine.
Pacat si foarte urat ,indiferent cine esti,este urat din partea ta sa vorbesti in felul acesta,cu niste persoane care incearca sa-si ajute semenii.Orice ai spune exista foarte multe produse naturiste care a ajutat si v-a ajuta omenirea.Si MLM a ajutat pe multi sa traiasca .Pe langa serviciul care il avem fiecare (indiferent ce studii si ce meserii avem),facem si MLM,nu vanzare.Dar daca tu asta sti despre MLM,ce sa facem.Ramai la stadiul acesta,daca nu ai fost in stare sa pricepi ce inseamna.

mariana953
Postat pe 23 Martie 2011 00:46
Nu, nu...corect e"incearca sa supravietuiasca pacalindu-si semenii..."
kudika226898
Postat pe 23 Martie 2011 08:23
De la: kudika376528, la data 2011-03-21 13:11:08De unde atata rautate oameni buni? Cei ce dau relatii despre un anume produs de ex., sunt foarte bine intentionati, dorind sa impartaseasca din experienta lor si totodata sa ajute si pe altii. La urma urmei decizia este a noastra, a fiecaruia.
Legat de produsele pe baza de ganoderma, de efectele deosebite asupra sanatatii, nu ar fi lipsit de importanta sa mai cititi presa,sa urmariti emisiunile TV......deci, nu numai cei ce doresc sa-si extinda afacerea o spun, ci chiar persoane autorizate. Ia cititi, de ex. articolul postat zilele trecute de kudika - la medicina alternativa despre Cordyceps . Tot cei interesati l-au scris???
Un lucru e sigur - produsele naturiste nu sunt MEDICAMENTE, sunt SUPLIMENTE ALIMENTARE si sunt recomandate a se consuma preventiv.
Lectura placuta si o zi buna!

Sunt intrutotul de acord cu tine. Dar,vezi...sunt destui care nu au ce face si fac comentarii rautacioase.
mariana953
Postat pe 26 Martie 2011 17:02
Nu-s comentarii rautacioase...e parerea celor care au testat "minunea"...si concluzia e una..."pish-wasser"...
kudika226898
Postat pe 28 Martie 2011 03:44
Hi,everybody!


I'm ganoderma leo from GanodermaTown Biotech Co.,Ltd. in China.


Due to years of manufacturing and business in ganoderma , we have lots kinds of ganoderma Anti-cancer products


Ganoderma Lucidum Spore Oil,Ganoderma Lucidum Spore Powder



If you're interested in, please kindly visit our company website:


http://www.ganodermatown.com/
kudika_33994
Postat pe 20 Aprilie 2013 11:37
De la: kudika226898, la data 2011-03-23 08:23:42Nu, nu...corect e"incearca sa supravietuiasca pacalindu-si semenii..."


Iar industria farmaceutica crezi ca nu incearca sa pacaleasca oamenii? Mai gandeste-te...
kudika_32792
Postat pe 21 Aprilie 2013 07:52
De la: kudika_32792, la data 2013-04-21 07:52:32
De la: kudika226898, la data 2011-03-23 08:23:42Nu, nu...corect e"incearca sa supravietuiasca pacalindu-si semenii..."


Iar industria farmaceutica crezi ca nu incearca sa pacaleasca oamenii? Mai gandeste-te...



Ba da....dar nu asa ca vanzatorii de naturiste... o afacere in floare ce mizeaza pe saracie si ignoranta...
kudika226898
Postat pe 21 Aprilie 2013 08:04
De la: kudika226898, la data 2013-04-21 08:04:09
De la: kudika_32792, la data 2013-04-21 07:52:32
De la: kudika226898, la data 2011-03-23 08:23:42Nu, nu...corect e"incearca sa supravietuiasca pacalindu-si semenii..."


Iar industria farmaceutica crezi ca nu incearca sa pacaleasca oamenii? Mai gandeste-te...



Ba da....dar nu asa ca vanzatorii de naturiste... o afacere in floare ce mizeaza pe saracie si ignoranta...


Exact asta face industria farmaceutica si in loc sa te faca bine, mai rau te imbolnavesc produsele lor.
kudika_32792
Postat pe 21 Aprilie 2013 08:07
De la: kudika_32792, la data 2013-04-21 08:07:34
De la: kudika226898, la data 2013-04-21 08:04:09
De la: kudika_32792, la data 2013-04-21 07:52:32
De la: kudika226898, la data 2011-03-23 08:23:42Nu, nu...corect e"incearca sa supravietuiasca pacalindu-si semenii..."


Iar industria farmaceutica crezi ca nu incearca sa pacaleasca oamenii? Mai gandeste-te...



Ba da....dar nu asa ca vanzatorii de naturiste... o afacere in floare ce mizeaza pe saracie si ignoranta...


Exact asta face industria farmaceutica si in loc sa te faca bine, mai rau te imbolnavesc produsele lor.



Sa nu exageram...
kudika226898
Postat pe 22 Aprilie 2013 09:00
De la: kudika226898, la data 2013-04-22 09:00:56
De la: kudika_32792, la data 2013-04-21 08:07:34
De la: kudika226898, la data 2013-04-21 08:04:09
De la: kudika_32792, la data 2013-04-21 07:52:32
De la: kudika226898, la data 2011-03-23 08:23:42Nu, nu...corect e"incearca sa supravietuiasca pacalindu-si semenii..."


Iar industria farmaceutica crezi ca nu incearca sa pacaleasca oamenii? Mai gandeste-te...



Ba da....dar nu asa ca vanzatorii de naturiste... o afacere in floare ce mizeaza pe saracie si ignoranta...


Exact asta face industria farmaceutica si in loc sa te faca bine, mai rau te imbolnavesc produsele lor.



Sa nu exageram...


Nu exagerez nicidecum, te-ai uitat vreodata pe prospectul ce insoteste un pachet de aspirina sau pilula contraceptiva? Si astea sunt doua niste exemple minore, ca sa nu mai aduc aici in discutie de efectul nociv al medicamentelor pentru bolile cardio-vasculare, antidepresive, somnifere etc. Citeste acele prospecte si o sa te convingi, ca acele medicamente iti fac bine intr-un loc si rau in alte sapte.
kudika_32792
Postat pe 22 Aprilie 2013 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
baloane gastrice vegetale 6 De la: office_salinasusesi_ro 10 Mai 2010 11:15
Oboseala si lipsa de energie 47 De la: valy87 29 Martie 2016 19:00
Red Reishi 13 De la: kudika226898 26 Martie 2011 22:32
Helecobanter 4 De la: healthy001662 22 Septembrie 2009 08:44
AJUTATI-MA VA ROG 2 De la: nicolicea 7 Septembrie 2009 16:13