Setari Cookie-uri

inlocuitorii de zahar

orice ar fi, nu folositi zaharina sau alti inlocuitori de zahar decat daca va indica medicul (diabet). altfel.. numai dieta nu e, acci va veti ingrasa f mult. organismul e pacalit ca i se da zahar, secreta mai multa insulina iar voi depozitati tot ce mancati.
allyna_healthy
Postat pe 8 August 2008 12:34
aiurea.....nu cred....
xxlanita
Postat pe 18 Octombrie 2008 14:30
..Help!... intro emisiune la "TEO",... Gabriela Man a spus ca e bine sa folosim in loc de zahar fructoza; eu am cautat in toate market-urile din Valcea si nu am gasit niciunde; Kaufland, Plus, Billa, Interex, Carfoure; stie cineva unde mai pot cauta ??
maryaug_0809@yahoo.com
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:37
Noi folosim in casa in loc de zahar, mierea.
In loc de otet, lamaia.
Si sare de mare.
Toate cat mai putin posibil cu exceptia lamaiei despre care am auzit ca este bine sa se consume cat mai multa.
Am auzit de la medici ca inlocuitorii zaharului, gen zaharina, aspartanul prezinta riscuri mari pentru ca organismul nu le-ar procesa.
sbucur
Postat pe 30 Octombrie 2008 05:52
Nou in Romania, este indulcitorul 100% natural, "TAGATESSE", este probiotic, are o valoare calorica foarte mica, doar 1,5Kcal/g, nu are nici un efect secundar, fiind 100% natural etc... Detalii fara-gluten.ro
cyril
Postat pe 6 Noiembrie 2008 08:46
de unde pot cumpara indulcitorul TAGATESSE?
xxlanita
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:14
De la: xxlanita, la data 2008-11-06 18:14:24de unde pot cumpara indulcitorul TAGATESSE?

Buna seara,
Se poate comanda online, prin e-mail de pe cite sau telefonic.
cyril
Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:13
eu iti recomanda mierea, char dc are calorii macar e naturala...
numai bine
Anca_H
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:18
De la: maryaug_0809@yahoo.com, la data 2008-10-27 15:37:01..Help!... intro emisiune la "TEO",... Gabriela Man a spus ca e bine sa folosim in loc de zahar fructoza; eu am cautat in toate market-urile din Valcea si nu am gasit niciunde; Kaufland, Plus, Billa, Interex, Carfoure; stie cineva unde mai pot cauta ??


intreaba si la plafar sau farmacie, mai degraba decat in supermarket
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:07
Fructoza este foarte buna si e recomandata de specilisti si in diabet tip 2,
daca nu gasiti la supermarket-uri incercati la farmacii.
mariapruteanu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:40
Si eu folosesc fructoza,este naturala si ai efecte secundare.Eu am gasit in Supermarket Mega Image de la uniri.intradevar e greu de gasit,dar nu imposibil.Si mie mia recomandat mediucl sa nu mai foslosesc zahar,dar si mierea adica mai rea miere ca si ea contine un pic zahar.Folosesc de mult fructoza si buna.zaharul e pericol pentru toata lumea.
tina41
Postat pe 20 Ianuarie 2009 08:46
Fructuoza se gaseste in fucte, cauta sa nu folosesti zahar deloc si vei vedea cit de bine ai sa te simti. Nici prajituri, nici dulciuri, nici bomboane.
Da-ti sanatatea la pozitia maxim.
DanWood70
Postat pe 15 August 2009 22:59
De la: maryaug_0809@yahoo.com, la data 2008-10-27 15:37:01..Help!... intro emisiune la "TEO",... Gabriela Man a spus ca e bine sa folosim in loc de zahar fructoza; eu am cautat in toate market-urile din Valcea si nu am gasit niciunde; Kaufland, Plus, Billa, Interex, Carfoure; stie cineva unde mai pot cauta ??

cauta pe net sigur gasesti. e super fructoza, nici nu zici k nu e zahar ! ai grija totusi, in timp devine amara
sab628
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:40
De la: sabysab, la data 2009-09-27 20:40:18
De la: maryaug_0809@yahoo.com, la data 2008-10-27 15:37:01..Help!... intro emisiune la "TEO",... Gabriela Man a spus ca e bine sa folosim in loc de zahar fructoza; eu am cautat in toate market-urile din Valcea si nu am gasit niciunde; Kaufland, Plus, Billa, Interex, Carfoure; stie cineva unde mai pot cauta ??

cauta pe net sigur gasesti. e super fructoza, nici nu zici k nu e zahar ! ai grija totusi, in timp devine amara
decat sa folositi inlocuitori de zarah,care sunt ma nocivi decat zaharul,mai bine folositi putina miere naturala...este cea ma buna metoda si cea mai sanatoasa pentru a indulci...mitul ca inlocuitorii zaharului fac bine organismului este fals !!!!
4Life
Postat pe 27 Septembrie 2009 22:01
De la: mariapruteanu, la data 2009-01-19 08:40:18Fructoza este foarte buna si e recomandata de specilisti si in diabet tip 2,
daca nu gasiti la supermarket-uri incercati la farmacii.
FRUCTOZA ESTE MULT MAI PERICULOASA DECAT ZAHARUL,ESTE DE CCA 600 ORI MAI DUCLE SI ESTE METABOLIZATA EXTREM DE RAPID IN FICAT !!!! DECI NU !!!! FRUCTOZA !!!!!
4Life
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:25
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:47
cea mai buna si mai buna si recomandata de multi nutritionisti este melasa adica zaharul in stadiu pur la noi se gaseste in toate parafarmaciile
rebeca69
Postat pe 5 Februarie 2010 13:38
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:23
Aveti si zahar in meniu? Cred ca ati gresit forumul .
Cred ca cel mai bine este sa ocolesti zaharul pe cat posibil , mie nu mi-a fost greu sa renunt la el desi sunt o mare amatoare de dulciuri chiar din copilarie, dar selectiv nu orice. Dr.OZ spune ca zaharul da dependenta si indica cuantumul a 6 cubulete de zahar pe zi ca fiind suficiente in alimentatie.Fructe si miere, cafeaua si ceaiul merg si fara zahar.Fugiti de ceaiurile de fructe si alte inventii care se gasesc acum , sunt otrava curata, chimicale 100%, un ceai de plante care contin fier poate sa-ti taie pofta de dulce.Eu beau zilnic ceai de urzica cu musetel, salvie, sau galbenele, dar rece.Nu mai simt o asa nevoie acuta de zahar.Sanatate!
Donamishi
Postat pe 27 Februarie 2010 09:02
Buna ziua!Caut colaboratori in distribuirea produselor wellstar,produse 100%naturale,intrate pe piata romaneasca de 6 luni.Cariera rapida,posibilitate de castig la nivel vest european.Ofer GRATUIT cursuri de :nutritie,enzime,comunicare,vanzari=scoala masaj.Din pacate,locurile sunt limitate la 50.Pt detalii ma puteti contacta la adresa sirenne75@gmail.com sau la tel 0723672606.Produsele contin spirulina platensis,thymus vulgaris,lamaita,microalge,glucoza,etc.este cea mai completa gama de produse naturale.Eu am inceput sa consum in urma cu 4 luni si de o luna sunt si colaborator.Se slabeste in mod natural!!!sunt nemti si foarte,foarte onesti si seriosi.Doamne ajuta! si o viata sanatoasa!Pe curand!
haggard26
Postat pe 5 Martie 2010 16:05
da intradevar mierea de albine este cea mai sanatoasa dar se mai foloseste foarte bine si zaharul brut. in rest nimic altceva . zaharina este numai pentru diabetici.
healthy013580
Postat pe 6 Martie 2010 13:08
Zaharina este bine sa o evitam, are intr-adevar efect neplacute asupra organismului. Iar referitor la zahar in general, e bine sa fie consumat in cantitati cat mai mici. Aportul de zahar pe care organismul il cere il putem regasi in fructe proaspete care, consumate cu moderatie pot fi o sursa foarte importanta de vitamine pentru organism.
Monicamm85
Postat pe 22 Iunie 2010 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LAMULTI ANI TUTUROR FEMEILOR ! 2 De la: fericire 8 Martie 2010 10:53
vreau sa raman insarcinata :) 2 De la: healthy011594 26 Ianuarie 2010 20:25
Catel care nu papa 15 De la: 2610 3 Iunie 2011 14:01
Dieta hipocalorica 8 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:01
caderea parului 39 De la: CRaZyALeXyA 24 Septembrie 2010 09:34