Setari Cookie-uri

Nu stiu cum sa mai slabesc

Buna tuturor!

Am 17 ani si ce-i drept stiu ca voi fi judecata sau luata peste picior de unii dar timp de 5 ani am avut diete si diete. Bineinteles ca am inceput cu stangul: In vara anului 2006 am tinut prima dieta si a fost una destul de drastica... 20 de kilograme intr-o luna. Eram atat de obsedata de faptul ca eram obeza incat am pus piciorul in prag si timp de o luna am mancat numai salate, branza, fructe si am baut numai apa. De-alungul acestor 4 ani, am mai tinut diete care au durat o luna, doua, trei... Am renuntat pentru ca trebuie sa recunosc cu rusine, sunt o gurmanda convinsa. Mereu cedam. Ultima oara cand am tinut o dieta tip "hai sa facem foametea" a fost in vara anului trecut. Anul acesta in februarie m-am apucat frumos de treaba si m-am tinut de o alimentatie sanatoasa, bogata in peste, pui, legume, in special orez si diverse fructe. Tin sa spun ca lasasem sucurile acidulate si incepusem cu sucul de rosii. Pana la sfarsitul lunii Mai am tot tinut-o asa si slabisem 2 kile si jumatate, si desi au fost date intr-un mod sanatos, am cedat iarasi... Si in vara am ajuns cum ajunsesem dupa sarmalele de craciun.. Si acum iar sunt la dieta:)) (cred ca o sa ma injurati intr-un stil.. ) de o luna. Problema este ca eu mananc si dupa 6, nu prea inghit faza cu "nu manca dupa ora 6".. Oricum cu painea mai rar.. Stiu ca painea in sine nu ingrasa, dar combinata cu alte alimente poate fi o bomba calorica. Si acum nu pot spune ca fac foamea, incerc sa ajung la 6 mese pe zi. Adica pe stilul "putin si des" caci am auzit ca asa e sanatos. Problema este ca de o luna am dat jos doar un kilogram.. In primele 2 saptamani am facut si niste jogging, dar eu sunt ultima persoana care se poate considera o fana a sportului... Acum bag niste abdomene, 10 pe stanga 10 pe dreapta... Dar chiar si-asa.. un kilogram intr-o luna mi se pare destul de putin... Eu ma ingras destul de repede si de slabit mai aiurea, am un metabolism dificil si ce-i drept l-am cam dat si eu peste cap saracul.. Plus ca daca acum imi este foame mananc, ba un fruct sau o gustarica, depinde de ora... Dar eu as avea nevoie de sfaturile cuiva care stie ce inseamna aia o dieta sanatoasa, nu gasesc o solutie in pastile, ceaiuri si tampenii de genul acesta. Sunt constienta ca trebuie si sport si incerc cat pot, vreau sa dau jos 8 kilograme... In 4 luni maxim.. Zic.. E posibil sa fac asta intr-un mod sanatos? Daca da, cum as putea? Va astept cu raspunsuri si multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute. :)



semnatmada
Postat pe 27 Septembrie 2010 01:35
Hai sa lasam povestile...nicio dieta nu transforma intr-o luna o obeza intr-o silfida...asa ca , mai taie din povestea cu 20 de kg intr-o luna...
kudika226898
Postat pe 27 Septembrie 2010 08:14
cate kg aveai inainte de performanta cu "-20kg"? si cate kg ai acum si la ce inaltime?
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Septembrie 2010 10:19
@ primul mesaj, nu ajunsesem slaba slaba, eram ok, average atunci cand am slabit 20 de kilograme, n-am specificat cate kilograme si ce inaltime aveam ca sa spun minciuni, eu stiu mai bine cum sunt si ce-am facut.
@ al doilea mesaj: inainte cred ca aveam in jur de 78-79 kg la 1,58 iar acum am in jur de 1,70 si 70 de kilograme.. Nu stiu daca am specificat mai sus ca usor usor cu timpul am pus la loc jumatate din greutatea data jos pentru ca dieta de acum 4 ani a fost bazata pe infometare deci a fost una care m-a dezavantajat in timp.
semnatmada
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:07
fa sex...da sex...si mult.poti?
RUY_BLAS
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:12
mergi la un nutritionist,el o sa iti faca un plan cu o dieta pt organismul tau(mai ales ca ai doar 17 ani),o sa iti spuna si ce exercitii fizice poti sa faci...nu te luat dupa tot felul de diete minune care mai mult iti vor afecta sistemul imunitar si iti vor distruge stomacul.
Moon_Raven
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:16
Mananca sanatos, cu masura, fara sa intreci anumite limite.Si fa sport.Eu la varsta ta eram putin mai plinuta si nu-mi placea cum aratam.Am incercat sa tin tot felul de diete minune dar degeaba.Mi-am luat tot felul de reviste, am cautat pe net, ma uitam la tv la emisiuni de profil si am ajuns la concluzia ca singura solutie e sa mananc sanatos.Eu mancam toate prostiile (cornuri, biscuiti, covrigei si alte minuni d-astea).Am inlocuit painea alba cu cea neagra sau de secara, mancam mai mult legume, fructe si lactate.Toto atunci m-am hotarat sa fiu si vegetariana.Daca nu reusesti sa te abtii de la carne nu e nici o problema, atata timp cat nu o mananci prajita.Si apropo de prajeli: arunca tigaia Si nu in ultinmul rand: fa sport.Chiar si putina miscare in casa.Cauta pe net exercitii!Multa bafta!
ela_angel
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:12
cum sa slabiti bai vacilor daca mancati cate 5 ciolane pe zi
kudika323892
Postat pe 1 Octombrie 2010 12:13
De la: kudika323892, la data 2010-10-01 12:13:25cum sa slabiti bai vacilor daca mancati cate 5 ciolane pe zi


anastasia_m
Postat pe 1 Octombrie 2010 12:18
De la: anastasia_m, la data 2010-10-01 12:18:53
De la: kudika323892, la data 2010-10-01 12:13:25cum sa slabiti bai vacilor daca mancati cate 5 ciolane pe zi




Fata e hotarata, a intrat in forta pe kudika!
Barbie30
Postat pe 1 Octombrie 2010 12:21
am citit dorinta ta te pot ajuta sa slabesti fara foame si sa-ti modelezi corpul si reglarea metabolismului
kudika323969rodica
Postat pe 1 Octombrie 2010 21:29
bai ,nu stiu ..si eu sunt disperata sa arata bine ..de cand ma stiu si cu cat te gandesti mai mult la problema asta poate cu atat mai mult o adancesti ! Eu zic mai bine sa iti pastrezi cumpatul ,si sa te gandesti la un stil de viata sanatos ,asa vor aparea si efectele asupra corpului tau pentru ca si o gandire pozitiva te poate ajuta foarte mult ,mai ales ca noi adolescentele vrem sa slabim repede si sigur (ma refer la fete ..si ma stiu cum st )asa ca bazeaza te pe mai multe legume,fructe ,fara sucuri (indiferent-acidulate/neacidulate) si multa rabdare ,desi e greu .succes!
kudika114102
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:06
Nu mai fiti fratilor atat de nesimtiti.Daca ati avut norocul (sa-i zicem asa)sa aveti un metabolism bun si sa puteti sa bagati ce vreti in voi fara sa puneti un gram,nu ii mai criticati pe cei care nu il au asa.
Eu de pe la 15 ani asa,am inceput sa tin diete.Acum am 24.La vremea aia,aveam vreo 56 de kg la 1,65m.Si iarna luam tot timpul in greutate 4-5 kg.Au urmat perioadele in care ma lasam de fumat cate 2-3 luni si iar puneam pe mine.Pe la vreo 19 ani si un pic m-am mutat cu prietenul meu.Nu stiam sa gatesc mai nimic,deci nu mai mancam ca la mama acasa(3 mese pe zi la ore fixe).Si am inceput sa mananc ca el ,numai porcarii si sa beau sucuri.Pana in iarna am pus cateva kg,dar am mers pe ideea ca le dau jos in vara.Pana in vara am ajuns la 70 kg.El nu imi zicea nimic,ai mei da,dar eu ziceam ca slabesc eu(credeam asta pt ca stiam ce metabolism am).Uite ca n-a fost asa si pana in iarna urmatoare am pus si a urmat o luna in care m-am lasat de fumat(luna in care am pus pe mine 10 kg).M-am apucat de regim si de sala.Nu m-a tinut prea mult pt ca imi imaginam ca o sa slabesc mult si cu regim si cu sala.Dar eu slabeam sanatos atunci si nu am stiut sa mentin ritmul asta.Ca sa nu mai lungesc povestea,pana in martie 2010,am ajuns la 107 kg la 1,67m.Incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea pentru ca de orice regim ma apucam,vedeam ca nu slabesc(visam eu asa cred ca vreo 20 kg pe luna) si renuntam.Am zis sa fac un ultim lucru pentru mine si m-am dus la endocrinolog.Nu aveam nici glanda,nici inceput,nici o problema d.p.d.v.medical.Asa...
15 martie 2010:shopping:iaurturi,legume,cereale,fructe,piept de pui,peste,ulei de masline,branza dietetica,cascaval vegetal,sunca presata,etc.inclusiv tigaie de teflon.si multa vointa.
Mi-am conceput un regim singura.Nu din reviste,nu de la doctor,nu de la prieteni.Sport nu fac,dar am inceput sa merg pe jos.Intai pana la serviciu si inapoi acasa si dupa aceea peste tot.In prima luna am slabit 10 kg fara infometare.Ca sa nu fie prea greu ,in week-end,imi faceam cate o placere.Mancam si dulce si altceva in afara de ragim.poate ca puneam 1 kg pe mine,dar nu cele date jos pana atunci.Si pana in ziua de azi am slabit 20 kg.Continui sa slabesc,incet,dar sigur si imi propun ca pana la Craciun sa ajung la 80 kg.Si stiu ca pot.De luni incep si cu sala.Ideea e ca se poate,daca iti doresti cu adevarat.Eu imi doresc.Multa bafta si fa-o pentru tine,nu pentru ca iti zice lumea




"De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate...
Ca visele devin realitate
Cand visele devin realitate
O sa vezi cu ochii tai daca se poate..."
tweety_crisss
Postat pe 2 Octombrie 2010 10:24
Vrei sa faci bani dar nu-ti place sa umbli la interviuri si sa dai de sefi uraciosi? Vrei sa fii liber in graficul de munca, dar sa ai un salariu stabil si bun? Vrei sa stai acasa si sa lucrezi si asta sa nu iti afecteze veniturile? Atunci ai nevoie de lucrul pe care eu ti-l ofer. Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-100$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail stote.mihaela@gmail.com.
kudika148197
Postat pe 2 Octombrie 2010 14:25
Buna, am citit mesajul tau si parca m-am vazut pe mine acum cativa ani, pt ca exact aceeasi problema o aveam si eu, si aceleasi greseli le-am facut si eu.
De mica am fost rotunda raportat la inaltimea si kg mele, 1.50 si 79 kg cel mai mult, asta dupa ce am tinut o cura, cura disociata timp de 6 luni, si am dat jos 25kg. Aveam 1.50 si 67 de kg si am ajuns la 51kg. Toate bune cam 1 an sa zic dupa care am inceput sa pun pana am ajuns la 79kg.Intre timp am incercat iar dieta disociata si nu a mai mers, organismul nu a mai raspuns, ceai de slabit, nici un efec.si acum 2 ani aveam 79 kg si nu mai stiam ce sa fac, is foarte ambitioasa dar nimic nu dadea roade iar organismul meu e ok nu am ce zice, eu pun repede dar repede dau si jos numai ca nu mai mergea nimic, iar pastile pana at nu luasem decat o data Normoponderol care m-a ajutat pe moment, dupa ce nu am mai luat am pus la loc si ultimul gram.De pastile sa nu mai aud si chiar nu stiam ce sa mai fac. O prietena mi-a zis de cva naturiste , pe care ea le lua si nu am vrut sa aud, numai ca tipa incepuse sa slabeasca si at am zis ca oricum nu mai am nik de pierdut, insa am lasat-o sa le ia 2 luni sa vad starea ei. Si totul a fost super. In decembrie 2008 am luat si eu prima data si 2 saptamani nu am pierdut un gram, pe cuvant, dar oricum dadusem banii si am zis ca merg pana la capat cu ele.Pana la capat adik inca 2 saptamani pna se terminau. Si dupa inca o saptamana de luat am observat ca multa lume imi zicea ca am slabit si m-am cantarit si intr-adevar nu mai aveam 79kg ci 71kg. De atunci am inceput sa dau jos uniform si am luat tratamentul complet de 3 luni si itit spun cu toata sinceritatea ca azi dupa aproape 2 ani am aceeasi greutate pe care o aveam dupa tratament adik 53 de kg. Tratamentul este de la Calivita, www.suplimentenaturiste.com , poti sa te uiti si tu.
Slim Formula (1-1-1 inainte de masa; 2-3 luni continuu; adjuvant in obezitate deoarece reduce apetitul alimentar si faciliteaza normalizarea tranzitului intestinal, eliminarea toxinelor)
Nopalin (1-1-1 inainte de masa, 2 luni continuu; stimuleaza eliminarea grasimilor prin scaun
Asta a fost tratamentul meu pt slabit care ma ajutat si care Doamne-Ajuta ca nu am mai pus pe mine,ideea e ca-ti taie pofta de mancare si mannci ca trebuie si astfel organismul se obisnuieste si cand incetezi sa le mai iei nu mai ai aceleasi pofte. Sincer eu si in ziua de azi mananc dupa 18, chiar si la 22 se intampla sa mananc, nu ma pot dezobisnui de viciul asta.
Eu acum numai produse naturiste de la Calivita folosesc, si de 1 an numai cu ele ma ocup, nu numai ca vand dar si cumpar pt mine si pt familia mea, daca vrei mai multe detalii iti las adresa mea de mail, imi dai un semn si dk e o sa-ti dau id-ul de mess sau nr de tel.
delyiutza_p@yahoo.com
Te pup, Delia Panait




delyiutza_p
Postat pe 2 Octombrie 2010 19:33
O cafea cu lapte dimineata la 6.30, o felie cu piine ,un ou fiert ,o cana cu lapte ,doi biscuiti la 8.30,covrigei sarati,un mar la 11.00, la ora 13.00 maninci bine de prinz,la 14.30 o cafea,un ceai,la 16.30 maninci un corn cu vanilie,un mar, la 18.00 un iaurt sau o cana de lapte cu trei biscuiti....ori de cite ori iti este foame intre gustari bei apa plata la greu....poti sa maninci diversificat,si aproape orice...e greu 2 saptamini pe urma se invata organismul....NU EXISTA DIETE SI RETETE ,EXISTA VOINTA !
kudika227120
Postat pe 2 Octombrie 2010 20:10
MANINCA MAI DES SI MAI PUTIN.TREBUIE SA TE CONTROLEZI DACA DORESTI SA SLABESTI.
NU ITI TREBUIESC RETETE SOFISTIFICATE.SI TREBUIE SA FACI PLIMBARI CIT MAI MULTE PE JOS SAU CU BICICLETA.
SUCCES!
kudika161309
Postat pe 2 Octombrie 2010 20:29
De la: kudika227120, la data 2010-10-02 20:10:44O cafea cu lapte dimineata la 6.30, o felie cu piine ,un ou fiert ,o cana cu lapte ,doi biscuiti la 8.30,covrigei sarati,un mar la 11.00, la ora 13.00 maninci bine de prinz,la 14.30 o cafea,un ceai,la 16.30 maninci un corn cu vanilie,un mar, la 18.00 un iaurt sau o cana de lapte cu trei biscuiti....ori de cite ori iti este foame intre gustari bei apa plata la greu....poti sa maninci diversificat,si aproape orice...e greu 2 saptamini pe urma se invata organismul....NU EXISTA DIETE SI RETETE ,EXISTA VOINTA !

nu cred ca strange 15 gr de prot din ce ai scris tu
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Octombrie 2010 21:23
De la: delyiutza_p, la data 2010-10-02 19:33:52Buna, am citit mesajul tau si parca m-am vazut pe mine acum cativa ani, pt ca exact aceeasi problema o aveam si eu, si aceleasi greseli le-am facut si eu.
De mica am fost rotunda raportat la inaltimea si kg mele, 1.50 si 79 kg cel mai mult, asta dupa ce am tinut o cura, cura disociata timp de 6 luni, si am dat jos 25kg. Aveam 1.50 si 67 de kg si am ajuns la 51kg. Toate bune cam 1 an sa zic dupa care am inceput sa pun pana am ajuns la 79kg.Intre timp am incercat iar dieta disociata si nu a mai mers, organismul nu a mai raspuns, ceai de slabit, nici un efec.si acum 2 ani aveam 79 kg si nu mai stiam ce sa fac, is foarte ambitioasa dar nimic nu dadea roade iar organismul meu e ok nu am ce zice, eu pun repede dar repede dau si jos numai ca nu mai mergea nimic, iar pastile pana at nu luasem decat o data Normoponderol care m-a ajutat pe moment, dupa ce nu am mai luat am pus la loc si ultimul gram.De pastile sa nu mai aud si chiar nu stiam ce sa mai fac. O prietena mi-a zis de cva naturiste , pe care ea le lua si nu am vrut sa aud, numai ca tipa incepuse sa slabeasca si at am zis ca oricum nu mai am nik de pierdut, insa am lasat-o sa le ia 2 luni sa vad starea ei. Si totul a fost super. In decembrie 2008 am luat si eu prima data si 2 saptamani nu am pierdut un gram, pe cuvant, dar oricum dadusem banii si am zis ca merg pana la capat cu ele.Pana la capat adik inca 2 saptamani pna se terminau. Si dupa inca o saptamana de luat am observat ca multa lume imi zicea ca am slabit si m-am cantarit si intr-adevar nu mai aveam 79kg ci 71kg. De atunci am inceput sa dau jos uniform si am luat tratamentul complet de 3 luni si itit spun cu toata sinceritatea ca azi dupa aproape 2 ani am aceeasi greutate pe care o aveam dupa tratament adik 53 de kg. Tratamentul este de la Calivita, www.suplimentenaturiste.com , poti sa te uiti si tu.
Slim Formula (1-1-1 inainte de masa; 2-3 luni continuu; adjuvant in obezitate deoarece reduce apetitul alimentar si faciliteaza normalizarea tranzitului intestinal, eliminarea toxinelor)
Nopalin (1-1-1 inainte de masa, 2 luni continuu; stimuleaza eliminarea grasimilor prin scaun
Asta a fost tratamentul meu pt slabit care ma ajutat si care Doamne-Ajuta ca nu am mai pus pe mine,ideea e ca-ti taie pofta de mancare si mannci ca trebuie si astfel organismul se obisnuieste si cand incetezi sa le mai iei nu mai ai aceleasi pofte. Sincer eu si in ziua de azi mananc dupa 18, chiar si la 22 se intampla sa mananc, nu ma pot dezobisnui de viciul asta.
Eu acum numai produse naturiste de la Calivita folosesc, si de 1 an numai cu ele ma ocup, nu numai ca vand dar si cumpar pt mine si pt familia mea, daca vrei mai multe detalii iti las adresa mea de mail, imi dai un semn si dk e o sa-ti dau id-ul de mess sau nr de tel.
delyiutza_p@yahoo.com
Te pup, Delia Panait


si ce mananci? ca vad ca mai aveai un pic si ii facea si o reteta medicala :))
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Octombrie 2010 21:27
Va multumesc mult pentru sfaturi! Chiar nu ma asteptam la mesaje atat de lungi si la oameni binevoitori:) Am mai dat jos 2 kilograme in ultima saptamana... Astept cu nerabdare sa vad ce se mai intampla.. Acum am ajuns la 4 mese pe zi si asta inseamna enorm pentru mine. Cu prajelile.. Ce sa zic, in weekend foarte putin, sa ma rasfat si eu. Plus ca dimineata incerc sa mananc alimente care amelioreaza pofta de mancare pe parcursul zilei cum ar fi oua fierte, cartofi fierti, mere si alte minuni.

Iar pentru cei care m-au judecat sau care pur si simplu n-au de cine sa faca misto, ca sa zic asa.. pe limba voastra.. Habar n-aveti cum sunt! Dar ma iau si eu dupa ce-i adevarat... Oamenii sunt rai:)
semnatmada
Postat pe 3 Octombrie 2010 00:25
-CONCENTRAT din OTET CIDRU de MERE (Forte) 530 mg/120 capsule
-Cidervin 120 capsule

-CONCENTRAT din OTET CIDRU de MERE

-Cider Vin Forte

-530 mg/120 cpasule

-Digestie
-Detoxificare

-Fabricat de Organika conf. standardelor: QCM si ISO 9001

-Mai pur, mai concentrat
-Superior calitativ

-La jumatate de pret fata de competitie

-Comparati Dozajul si Pretul

*Se foloseste in cazurile de anchilozare artritica, acnee, probleme dermatologice, hipertensiune arteriala, dureri de cap, obezitate, celulita, matreata, hipercolesteromie, digestie lenta

*Regleaza digestia in tractul intestinal, “topeste grasimile”, detoxifiaza, stimuleaza sistemul nervos central si ritmul cardiac.

*Se foloseste pentru tratarea infertilitatii la femei.


-Otetul de mere este folosit de peste 2000 de ani de catre diferite civilizatii ca un “medicament” universal

-Utilizat cu succes si in zilele de astazi in multe proceduri dietetice, detoxificare si cure de slabire

-Mai nou, s-au obtinut rezultate surprinzatore in tratarea infertilitatii

-Sub forma concentrata de la Organika este usor de administrat cu un aport de substanta activa suficient pentru a avea efectul terapeutic scontat.

-COMPOZITIE:
-Concentrat din Otet Cidru de Mere (pulbere)…………....................530 mg

-ADMINISTRARE:
-Toate afectiunile:
-1 capsula de 3 ori pe zi la mesele principale

-Detoxificare:
-3 capsule luate dimineata pe stomacul gol impreuna cu 1 lingurita miere si un pahar de apa

-Cura de slabire:
-2 capsule dupa fiecare masa

www.magazin-naturist.ro
www.medfarma.ro
MedActiv
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:25
De la: MedActiv, la data 2010-10-03 08:25:45-CONCENTRAT din OTET CIDRU de MERE (Forte) 530 mg/120 capsule
-Cidervin 120 capsule

-CONCENTRAT din OTET CIDRU de MERE

-Cider Vin Forte

-530 mg/120 cpasule

-Digestie
-Detoxificare

-Fabricat de Organika conf. standardelor: QCM si ISO 9001

-Mai pur, mai concentrat
-Superior calitativ

-La jumatate de pret fata de competitie

-Comparati Dozajul si Pretul

*Se foloseste in cazurile de anchilozare artritica, acnee, probleme dermatologice, hipertensiune arteriala, dureri de cap, obezitate, celulita, matreata, hipercolesteromie, digestie lenta

*Regleaza digestia in tractul intestinal, “topeste grasimile”, detoxifiaza, stimuleaza sistemul nervos central si ritmul cardiac.

*Se foloseste pentru tratarea infertilitatii la femei.


-Otetul de mere este folosit de peste 2000 de ani de catre diferite civilizatii ca un “medicament” universal

-Utilizat cu succes si in zilele de astazi in multe proceduri dietetice, detoxificare si cure de slabire

-Mai nou, s-au obtinut rezultate surprinzatore in tratarea infertilitatii

-Sub forma concentrata de la Organika este usor de administrat cu un aport de substanta activa suficient pentru a avea efectul terapeutic scontat.

-COMPOZITIE:
-Concentrat din Otet Cidru de Mere (pulbere)…………....................530 mg

-ADMINISTRARE:
-Toate afectiunile:
-1 capsula de 3 ori pe zi la mesele principale

-Detoxificare:
-3 capsule luate dimineata pe stomacul gol impreuna cu 1 lingurita miere si un pahar de apa

-Cura de slabire:
-2 capsule dupa fiecare masa

www.magazin-naturist.ro
www.medfarma.ro


Lasa-ne mai, cu teoriile...mai bine pune reclama cu "Esti o grasanca!"Atata e de "minunile " astea...reclama....
kudika226898
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:51
De la: tweety_crisss, la data 2010-10-02 10:24:31Nu mai fiti fratilor atat de nesimtiti.Daca ati avut norocul (sa-i zicem asa)sa aveti un metabolism bun si sa puteti sa bagati ce vreti in voi fara sa puneti un gram,nu ii mai criticati pe cei care nu il au asa.
Eu de pe la 15 ani asa,am inceput sa tin diete.Acum am 24.La vremea aia,aveam vreo 56 de kg la 1,65m.Si iarna luam tot timpul in greutate 4-5 kg.Au urmat perioadele in care ma lasam de fumat cate 2-3 luni si iar puneam pe mine.Pe la vreo 19 ani si un pic m-am mutat cu prietenul meu.Nu stiam sa gatesc mai nimic,deci nu mai mancam ca la mama acasa(3 mese pe zi la ore fixe).Si am inceput sa mananc ca el ,numai porcarii si sa beau sucuri.Pana in iarna am pus cateva kg,dar am mers pe ideea ca le dau jos in vara.Pana in vara am ajuns la 70 kg.El nu imi zicea nimic,ai mei da,dar eu ziceam ca slabesc eu(credeam asta pt ca stiam ce metabolism am).Uite ca n-a fost asa si pana in iarna urmatoare am pus si a urmat o luna in care m-am lasat de fumat(luna in care am pus pe mine 10 kg).M-am apucat de regim si de sala.Nu m-a tinut prea mult pt ca imi imaginam ca o sa slabesc mult si cu regim si cu sala.Dar eu slabeam sanatos atunci si nu am stiut sa mentin ritmul asta.Ca sa nu mai lungesc povestea,pana in martie 2010,am ajuns la 107 kg la 1,67m.Incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea pentru ca de orice regim ma apucam,vedeam ca nu slabesc(visam eu asa cred ca vreo 20 kg pe luna) si renuntam.Am zis sa fac un ultim lucru pentru mine si m-am dus la endocrinolog.Nu aveam nici glanda,nici inceput,nici o problema d.p.d.v.medical.Asa...
15 martie 2010:shopping:iaurturi,legume,cereale,fructe,piept de pui,peste,ulei de masline,branza dietetica,cascaval vegetal,sunca presata,etc.inclusiv tigaie de teflon.si multa vointa.
Mi-am conceput un regim singura.Nu din reviste,nu de la doctor,nu de la prieteni.Sport nu fac,dar am inceput sa merg pe jos.Intai pana la serviciu si inapoi acasa si dupa aceea peste tot.In prima luna am slabit 10 kg fara infometare.Ca sa nu fie prea greu ,in week-end,imi faceam cate o placere.Mancam si dulce si altceva in afara de ragim.poate ca puneam 1 kg pe mine,dar nu cele date jos pana atunci.Si pana in ziua de azi am slabit 20 kg.Continui sa slabesc,incet,dar sigur si imi propun ca pana la Craciun sa ajung la 80 kg.Si stiu ca pot.De luni incep si cu sala.Ideea e ca se poate,daca iti doresti cu adevarat.Eu imi doresc.Multa bafta si fa-o pentru tine,nu pentru ca iti zice lumea




"De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate...
Ca visele devin realitate
Cand visele devin realitate
O sa vezi cu ochii tai daca se poate..."


Ce nu inteleg eu la voi e de ce nu luati masuri pana nu atingeti suta de kile?
kudika226898
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:53
La 17 ani organismul tau este inca in dezvoltare si daca nu le ai deja(sper ptr tine)dietele de genul infometare o sa iti afecteze tot organismul...si o sa te trezesti mai mai incolo cu alte probleme mai grave...si nu acelea de a pierde in greutate .
Asa ca cel mai bine cauta un nutitionist...o persoana specializata care iti poate da sfaturii
Nu am fost eu atenta sau nu te-am auzit mentionand nici un fel de sport??????????????????????
ali_cia101
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:36
De la: kudika226898, la data 2010-10-03 08:53:22
Ce nu inteleg eu la voi e de ce nu luati masuri pana nu atingeti suta de kile?

pai si care ar mai fi farmecul atunci? intr un fel te simti cand trebuie sa dai 5-10kg si altfel te simti dupa ce ai incercat sa dai 50 de kg :) si probabil ca unele persoane se mobilizeaza doar dupa ce sunt jignite sau cei din jurul lor incep sa faca glume rautacioase pe seama fizicului lor.
Ronnie_Coleman
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:50
De la: ali_cia101, la data 2010-10-03 10:36:23La 17 ani organismul tau este inca in dezvoltare si daca nu le ai deja(sper ptr tine)dietele de genul infometare o sa iti afecteze tot organismul...si o sa te trezesti mai mai incolo cu alte probleme mai grave...si nu acelea de a pierde in greutate .
Asa ca cel mai bine cauta un nutitionist...o persoana specializata care iti poate da sfaturii
Nu am fost eu atenta sau nu te-am auzit mentionand nici un fel de sport??????????????????????


Merg foarte mult pe jos.. Sa zicem cam 2-3 ore pe zi tot merg.. Din care o ora merg la pas grabit:). Nu pot sa spun ca sportul lipseste cu desavarsire pentru ca fac si abdomene seara.
semnatmada
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:12
70 kg la 1,70 inaltime nu e chiar asa mult. nu ai masuratorile ideale, dar nici obeza nu esti. in primul rand, trebuie sa-ti faci un program. stii vorba aia (when in doubt, make a list ;)) ). gandeste-te la stilul tau de viata si identifica lucrurile care te tenteaza (aici ma gandesc la bufetul de la liceu, care a fost si dusmanul meu). in schimb, ia-ti la scoala un iaurt, niste fructe, ceva usor care sa-ti stapaneasca foamea. si eu m-am ingrasat foarte mult in liceu, pt ca aveam un stil de viata haotic. am reusit sa slabesc in clasa a 12a de la stres si de atunci am mare grija la ce mananc. mai sunt si perioade mai nefaste in care adun kilograme, dar n-am mai ajuns niciodata la dimensiunile de prin clasa a 11a. multa bafta!
RoxRoxy
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:02
Mada, nu apleca urechea la rautatile altora desi, trebuie sa recunosc, e un pic ciudat ca ai slabit 20 de kg intr-o singura luna. In fine, depinde foarte mult de vointa ta. Si cel mai util sfat pe care ti-l poate da cineva e sa incepi sa mananci sanatos, in ciuda tentatiilor omniprezente. Stiu ca la varsta ta, rutina e ultimul lucru pe care esti dispusa sa-l faci, dar alimentatia si sportul ar trebui sa se transforme intr-o rutina obligatorie. Adica, mesele si exercitiile fizice trebuie puse pe primul loc daca vrei sa te dezvolti frumos. Multa bafta si numai bine! Tine-ne la curent cu evolutia lucrurilor.
DariaMih
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:22
buna domnisoara!eu te inteleg ca daca esti gurmanda nu reusesti sa slabesti,dar nu este imposibil.fiica mea dupa ce a adus un copil pe lume avea 30 de kg in plus.cum ii place sa manance orice si poate inghiti o cantitate mare de mancare ajunsese la 92 de kg l O INALTIME DE UN METRU SI 75 DE CM.DAR A CONSULTAT UN NUTRITIONIST SI A TINUT O DIETA DE 1500 DE CALORII PE ZI,A MANCAT TOTUL CANTARIT SI A RESPECTAT CU STRICTETE DIETA SI IN 8 LUNI A SLABIT 32 DE KG.CE-I DREPT MA SUNA SI PLANGEA LA TELEFON CA ERA VESNIC FLAMANDA.CEEA CE TREBUIE DE FACUT IN ACELASI TIMP CU DIETA ESTE SA LUCREZI CU PSIHICUL.MERGI IN PARALEL SI LA O SALA DE FITNES SAU DACA NU-TI PERMITI FA SINGURA ABDOMENE,ALEARGA.IN MARE NU RABZI DE FOAME CU DIETA ASTA DAR NICI NU ESTI SATUL NICIODATA.INTRA PE INTERNET IN GOOGLE SI VEI GASI RETETA.ACUM DUPA CA FIICA MEA A SLABIT ARE O DIETA DE MENTINERE IN CARE ARE VOIE SA MAI MANCE ALTE ALIMENTE IN PLUS FATA DE PRIMA DIETA.SI BEI DOAR APA,NIMIC DE SUCURI ACIDULATE SAU CU ZAHAR DOAR 40 DE G DE PAINE PE ZI,DOAR ANUMITE FRUCTE,SEARA CINEZI DOAR O SALATA DAR SI ASTA CANTARITA,SAU UN PESTE LA GRATAR CU PASTAI,DIMINEATA DOAR UN IAURT DEGRESAT SI O CAFELUTA,LA PRANZ UN GRATAREL MIC SI 20 DE G DE PAINE.ASTEA-S DOAR ASA NISTE IDEI SI MAI POTI INVENTA DACA AI UN EX DE DIETA PE UNDEVA SI LE COMBINI CUM TREBUIE CA ASTA E F IMPORTANT SI ACOLO TE INVATA.DACA NU GASESTI LASA-MI SCRIS SI AM SA-TI SCRIU EU O DIETA.BAFTA DRAGALASA,E GREU DAR NU E IMPOSIBIL SI SPUNE-TI MEREU IN GAND CA :NU ITI ESTE FOAME!
mimishor957
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:10
O sa tin cont de sfaturile pe care mi le-ati dat. :)
semnatmada
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help! 3 De la: pinguina 2 Februarie 2011 20:04
Am slabit 15 kg in 26 de zile 11 De la: georgy_78 29 Martie 2010 10:49
Parfumuri la 52 lei 7 De la: valy87 1 August 2011 18:35
Nu ma pot trezi ... 6 De la: iszabell 3 Martie 2014 11:13
cu ce sa inlocuiesc painea ? 41 De la: EXTERMINATOR2 21 Decembrie 2011 12:56