Setari Cookie-uri

TIGARA EECTRONICA

SALUTARE!

As vrea sa va intreb daca voi ati folosit tigara electronica si daca ati reusit sa renuntati la fumat ci ajutorl ei. Eu azi o sa imi iau una si as vrea sa aflu si opiniile voastre cu privire la acest produs. Toate cele bune! :)
creatanicoleta
Postat pe 27 Iulie 2009 10:18
SCZ pt titlu ...am gresit :)
creatanicoleta
Postat pe 27 Iulie 2009 10:30
de unde ai luato?si dak ai incercato lasa-mi pls un mesaj k si tare mult imi doaresc sa ma las
healthy006240
Postat pe 30 Septembrie 2009 02:02
Am primit-o d la un prieten. sincera sa fiu nu m-am omorat sa o utilizez:)
creatanicoleta
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:35
Eu chiar am reusit. Am fumat mai mult de 20 ani si de 2 luni nu mai fumez decat aceasta tigara electronica
daserban
Postat pe 1 Octombrie 2009 04:43
eu am cumparat de cca.3 luni de pe www.e-tigara.ro - n-am reusit sa ma las de tot,dar am redus de la un pach/zi la 2.tig/zi.
Vivi_healthy
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:35
am inteles ca ar avea multe efecte negative si ca declanseaza cancerul, ca nu e testa , ca nu e ok pt sanatate etc.... vi c spuneti
creatanicoleta
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:55
EU STIU PE CINEVA CARE S-A lasat de fumat cu aceste tigari electronica...daca sunteti interesati de ele spuneti-mi ,caci cunosc pe cineva care le comercializeaza...
izab33lla
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:12
De la: Izab33lla, la data 2009-10-26 09:12:58EU STIU PE CINEVA CARE S-A lasat de fumat cu aceste tigari electronica...daca sunteti interesati de ele spuneti-mi ,caci cunosc pe cineva care le comercializeaza...
ai si comision pentru aceasta recomandare ???
4Life
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:18
nu stai linistit ca nu am asa ceva...este un bun prieten si nu ma pretez la asa ceva..daca ai de gand sa incepi cu atatcuri verbale cum se intampla si pe alte forumuri, las-o balta...
izab33lla
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:46
De la: creatanicoleta, la data 2009-10-02 16:55:58am inteles ca ar avea multe efecte negative si ca declanseaza cancerul, ca nu e testa , ca nu e ok pt sanatate etc.... vi c spuneti


Am citit si eu despre asta. Se spune (si nu in discutii pe forum ci in diverse articole) ca ar avea efecte negative puternice asupra gatului, deoarece contine o substanta pe care nu mi-o amintesc acum.
Personal eu m-am lasat foarte lejer cu plasturii cu nicotina. Si astia contin diverse dar de la inceput n-am simtit nevoia sa fumez si i-am tinut doar cateva zile, nicidecum 2 luni cat scrie pe prospect. Si nu m-am ingrasat deoarece mi-a fost sete de la ei si mai mult am baut apa decat am mancat.
Si nu, NU este reclama, ci doar cum am reusit sa ma las de fumat dupa 17 ani de pufaiala la greu.
Alapopescu
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:16
Izab33lla,ma intereseaza tigara electronica,de 20 de ani sunt fumatoare si nu reusesc sa renunt la ele. cum te pot contacta?Multumesc
LumiTaf
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:45
hello ...cunsoc si eu pe cineva care a incercat tigara electronica vreo 3 saptamanai pana i s-a facut rau de la ea...nu a renuntat la tigari nici azi..si eu am fumat 9 ani de zile si m-am lasat intr-o zi...am citit si cartea lui aller arr - in sfarsit nefumator, care cred ca m-a ajutat foarte mult ...ideea este sa nu ai impresia ca renunti la ceva, pentru ca de fapt nu pierzi nimik daca te lasi de tigari,doar castigi..si nu incercati sa le reduceti, este tortura asa..intotdeauna va veti gandi la urmatoarea tigara si in cele din urma vezi ajunge din nou la numarul initial de tigari ...multa bafta va doresc si e zi buna
dyina
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:58
BUNA, am primit si eu cadou o tigara electronica de la prietenul meu care insista de 4 ani sa ma las de fumat. E drept ca si eu mi-am tot propus...dar am asa mare placere sa beau cafeaua de dimineata si sa fumez incat imi e f greu sa renunt.Am incercat sa fumez tigara electronica dupa ce am primit-o. Sincer! eu nu o suport am fumat de cateva ori si am abandonat-o.E placuta, iti poti lua cu aromele dorite.E posibil ca tie sa-ti placa. Daca cineva doreste am de vanzare un set(tigara, incarcator de priza, incarcator de masina, substanta de incarcare).Un pachet cu doua tigari a costat 460 lei.In momentul de fatza am redus numarul de tigari, de la 20 la 15/zi.Sper sa se apropie ziua cand nu moi mai fuma.Succes!!poate pe tine si pe altii ii ajuta tigara electronica, la mine nu a avut succes.
sinziana_dinica
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:11
Practic nu scapi de dependenza de nicotina ,e mai bine sa renunti de tot.
Eu am reusit si am deja 7 luni de cand nu mai fumez.
andradit
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:16
Nu-ti lua... E mare porcarie aceasta tigara ! Logodnicul meu si-a luat si , pe lg faptul ca nu l-a multumit, am vazut un reportaj pe Pro Tv la stiri unde spuneau ca e cancerigena datorita filtrelor care au o substanta lichida... Se pare ca acea substanta e periculoasa. Nu sunt fumatoare, deci nu e cazul sa dau sfaturi. Ti-am spus despre ce am vazut. Si logodnicul meu auzise nuai lucruri naspa despre aceasta tigara si pana n-a vazut cu ochii lui....

Succes. O zi buna tuturor
anamariab1
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:31
Daca vrei aceasta tigara... te pot ajuta. Logodnicul meu a incercat , dar la el nu prea a fost vointa... uite adrsa mea de m-ail ana_blonda1111@yahoo.com
Calitatea produsului este una dintre cele mai ridicate ( vezi super smoker )

O zi buna tuturor!!!
anamariab1
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:35
NU LE FOLOSITI!!!! STAU IN USA SI DE MULTA VREME S AU SCOS DE PE PIATA...PT CA SUNT FOARTE DAUNATOARE...EXAGERAT DAUNATOARE...DUPA CE S A AFALAT, LE AUS SCOS IMEDIAT....NU LE MAI FOLOSITI....DACA VREI SA TE OPRESTI DE FUMAT , EFECTIV TE OPRESTI...NU INLOCUIESTI CU CEVA MAI RAU...NICIODATA NU AM INTELES...CE E ASA DE GREU SA TE LASI? DACA VREI POTI...
andreea9
Postat pe 29 Octombrie 2009 18:46
De ce nu va lasati asa,pur si simplu?
Eu am fumat 38 de ani,ajunsesem la 2 pachete pe zi,intr-o seara m-am rugat fierbinte la Maica Domnului, sa ma ajute sa renunt la fumat,a doua zi am renuntat la fumat,de atunci au trecut 5 ani si ceva.Cred ca o rugaciune va va ajuta mai mult decat toate prostiile astea cancerigene care au aparut.VOINTA este cel mai bun medicament.Va doresc o seara buna si multa vointa
doinitaeda
Postat pe 29 Octombrie 2009 20:02
ma intereseaza si pe mine tigarea electronica,dar cit costa
gabrila
Postat pe 31 Octombrie 2009 10:01
e o porcarie se zice ca nu are nimic nociv in ea da de unde vrajeli nu mai stiu astia ce sa inventeze
healthy008080
Postat pe 31 Octombrie 2009 10:49
De la: healthy008080, la data 2009-10-31 10:49:53e o porcarie se zice ca nu are nimic nociv in ea da de unde vrajeli nu mai stiu astia ce sa inventeze

cum sa nu fie nimic nociv ,doar tragi in tine nicotina si tot dependent ramai doar ca inlocuiesti tigara obisnuita cu asta care e si mai scumpa si in final tot nu rezolvi nimic.Cel mai bine e sa te lasi de tot.Cu o gandire pozitiva si putina ambitie se poate.
Daca simti ca se va face un gol in viata ta fara tigra ,gandestete cum erai cand nu fumai si priveste-i pe toti cei care nu fumeaza ei se simt foarte bine fara tigara,incearca sa te pui in locul lor.
andradit
Postat pe 31 Octombrie 2009 18:36
Deci m-am lasat pur si simplu cum spunea cineva mai sus.Desi comandasem si o tigara electronica Acum nu stiu cum ma voi descurca am numai doua zile decand nu am mai fumat.Fumez de foarte mult timp am uitat nr anilor am zis 20 dar sunt mai multi sunt sigura.Si eu sunt curioasa sa vad cat ma va tine sceasta.
LumiTaf
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:45
Eu am fumat mai bine de 25 de ani si in medie cel putin un pache pe zi ,acum am 7 luni de cand nu fumez si crede-ma ma simt foarte bine si nu imi lipsesc deloc tigarile.

E intradevar putin mai mai greu prima luna in sensul ca trebuie sa faci un minim efort si sa te abtii dar acum nici nu ma mai gandesc.
andradit
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:50
De la: andradit, la data 2009-11-02 17:50:36Eu am fumat mai bine de 25 de ani si in medie cel putin un pache pe zi ,acum am 7 luni de cand nu fumez si crede-ma ma simt foarte bine si nu imi lipsesc deloc tigarile.

E intradevar putin mai mai greu prima luna in sensul ca trebuie sa faci un minim efort si sa te abtii dar acum nici nu ma mai gandesc.




felicitari !!!!!!!

totul este in creerul nostru ! nu avem nevoie de nimic ajutator.........
anastasia_m
Postat pe 2 Noiembrie 2009 20:43
mi-am cumparat o tigara electronica, de care sunt foarte multumita. e foarte simplu de utilizat, mai ales ca am un pachetel in care tin si filtrele si tigara iar ca sa o incarc nu trebuie decat sa pun pachetul la incarcat cu totul. nu m-am ingrasat absolut deloc pentru ca mi-am luat rezerve cu nicotina, iar nicotina e cea care intrevine in echilibrul glicemiei din organism, iar daca redeuci unsor cate un pic din nicotina, nu exista nici un risc sa te ingrasi, pt ca organismul se adapteaza foarte rapid. asa ca tigara electronica este cea mai buna metoda dca sa te lasi de fumat,t. pot sa va dau si nr de tel de unde am cumparat-o 0728 767 498 www.renuntalafumat.ro a aparut apoi o stire la tv cum ca acestea ar fi mai cancerigene decat cele obisnuit. am cautat pe wikipedia substanta care au zis-o la tv, "dipropilen glicol" si apoi m-am uitat pe a mea, nu scrie decat ca ar contine "propilen glicol" fara "di" substanta care am vazut ca e folosita la o gramada de chestii: in farmacie , in alimentara la arome........ voi ati incercat tigarile astea? cum vi s-au parut?
laleleverzi
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:41
eu nu fumez si nici nu am fumat dar asa cum am mai scris stiu pe cineva care s-a lasat de fumat cu tigara electronica...a zis ca e foarte buna, o are luata din strainatate ,s-a simtit f bine cu ea,nu s-a ingrasat,nu s-a simtit rau asa cum a patit cand a incercat sa se lase cu ajutorul plasturilor sau a medicamentelor...acum eu nu scriu decat ceea ce mi-a spus el si mai depinde si de organismul fiecaruia acum....
izab33lla
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:36
fff interesant ... cred ca o sa ma apuc si eu sa o utilizez :)
creatanicoleta
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:11
Atata timp cat are nicotina tot va mentine dependenta, si la un moment dat tot o sa fumezi si uma normala, apoi inca una si ai ajuns de unde ai plecat, doar mai sarac. Daca mai e si cancerigena e groaznic. Nu e o solutie nici raritul, metoda "vointei" e o tampenie. Cel mai simplu si mai logic e sa afli intai in ce consta de fapt dependenta de nicotina,pentru ca ea chiar exista - nu e doar o inchipuire cum se zice, si pe urma sa decizi daca te poti lasa sau nu. Si fiti siguri ca puteti cu totii. Am fumat peste 15 ani un pachet si ceva pe zi pana am citit acum 6 luni cartea lui Allen Carr - In sfarsit nefumator, de care a pomenit cineva mai sus( cautati-o in retea). Aveti acolo toate explicatiile logice la multe intrebari. In acei 15 ani nu incercasem niciodata sa ma las pt ca mi se parea imposibil. Nici n-as fi citit-o daca n-ar fi reusit un amic de-al meu sa se lase citind-o. Nu e un tratament de soc cum probabil v-ati astepta. E logica si rationala. A fost promovata de radio guerilla acum vreun an sau doi. bafta! Chiar se poate.
Yeahright
Postat pe 14 Ianuarie 2010 06:56
si inca ceva zic- inca ceva...
Cafeaua e mai aromata fara tigara, bauturile la petreceri sunt la fel de bune.
Yeahright
Postat pe 14 Ianuarie 2010 07:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
disperata la maxim 47 De la: kudika195501 1 Decembrie 2010 01:33
dieta nicoletei luciu 87 De la: ene_m_gabriel 26 Octombrie 2009 08:33
SUPER SLIM 1 De la: enemgabriel 6 Iunie 2009 19:18
tonifierea pielii 7 De la: office_salinasusesi_ro 17 Aprilie 2010 10:08
schimbarea dioptriilor 8 De la: Monicamm85 21 Mai 2010 12:58