Setari Cookie-uri

infertilitatea - tratamente

De la: dananitu36, la data 2009-10-25 17:24:29buna.sunt noua si as vrea sa stiu mai multe despre branca ursului.de 5 ani incerc sa fac un copil si nu reusesc.am fost la dr si mia spus ca am dereglare fff mare de hormoni,am facut tratament cu anticonceptionale dar cand am intrerupt sa dereglat din nou.cred ca nu am nimerit nici un dr bun pt ca era foarte dezinteresat si nici atatea analize nu mi-a zis sa fac.ce este branca ursului si ce trebuie sa faci sa iei?trebuie sa ai reteta de la medic?iau eu sau si sotul?


sotul si-a facut spermograma? pt reglarea hormonilor tai exista rezolvare, dar trebuie sa stiu daca mai ai si alte probleme de sanatate..
camiflorea
Postat pe 17 Martie 2010 15:21
si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine..nu pot ramane insarcinata de foarte multa vreme,dar la mine nu se stie sigur cauza,mai am de facut un hsg sa vad si trompele.de luna aceasta am inceput sa iau si eu bu pe langa altele..mie nu mi-a prescris medicul nici nu trebuie pt ca este o planta si nu are contraindicatii decat in sarcina.astept luna aceasta sa vad poate apare si un bebe...
kitty_27
Postat pe 17 Martie 2010 18:09
buna sunt noua pe forum si l-am descoperit in disperarea de a cauta raspunsuri la problema mea sunt casatorita de 10 ani si de mai bine de 8 ani incerc sa fac copii posibilitatile materiale nu sunt foarte mari pana acum trei ani am lucrat doar eu si nu ne permiteam tratamente si medici foarte renumiti deaproximativ doi ani situatia s-a schimbat si am inceput investigatii serioase am facut desfundare de trompe termenul e mai complicat apoi o laparoscopie care a aratat ca nu am alte probleme dar bebele se lasa asteptat sotul nu afacut o spermograma pentru ca sustine ca el nu are probleme(are un copil dintr-o casnicie anterioara )este posibil ca in timp calitatea spermei sa se deterioreze ?de curand am facut un tratament constand in clostylbegit pregnyl 5000ui si duphaston timp de 3 luni cu monitorizare totul era ok iar doctorul nu isi explica de ce nu am ramas insarcinata va rog spuneti-mi cum se face o spermograma conditiile in care trebuie dusa sperma ptentru ca cu sau fara acceptul sotului sunt decisa sa fac o analiza fiindca am mari semne de intrebare mai ales ca prima sotie nu era usa de biserica
healthy014374
Postat pe 31 Martie 2010 09:03
De la: healthy014374, la data 2010-03-31 09:03:47buna sunt noua pe forum si l-am descoperit in disperarea de a cauta raspunsuri la problema mea sunt casatorita de 10 ani si de mai bine de 8 ani incerc sa fac copii posibilitatile materiale nu sunt foarte mari pana acum trei ani am lucrat doar eu si nu ne permiteam tratamente si medici foarte renumiti deaproximativ doi ani situatia s-a schimbat si am inceput investigatii serioase am facut desfundare de trompe termenul e mai complicat apoi o laparoscopie care a aratat ca nu am alte probleme dar bebele se lasa asteptat sotul nu afacut o spermograma pentru ca sustine ca el nu are probleme(are un copil dintr-o casnicie anterioara )este posibil ca in timp calitatea spermei sa se deterioreze ?de curand am facut un tratament constand in clostylbegit pregnyl 5000ui si duphaston timp de 3 luni cu monitorizare totul era ok iar doctorul nu isi explica de ce nu am ramas insarcinata va rog spuneti-mi cum se face o spermograma conditiile in care trebuie dusa sperma ptentru ca cu sau fara acceptul sotului sunt decisa sa fac o analiza fiindca am mari semne de intrebare mai ales ca prima sotie nu era usa de biserica


daca nu isi face spermograma nu are de ce sa te "acuze".. chiar sa fie de-adevaratelea copilul lui, in timp, calitatea spermei se poate modifica.. deci, pana nu isi face si el analiza nu avem ce discuta, de la tratamente indelungate tu te-ai putea deregla hormonal complet.. la orice laborator de analize ar trebui sa se faca spermograma, nu stiu daca aveti in orasul vostru laboratoare medcenter, sau medicover sau sante'... dar puteti cauta.
camiflorea
Postat pe 31 Martie 2010 15:12
buna!Avand in vadere ca sunt noua pe acest forum,vad ca multe femei vor sa aibe un bebe!Credeam ca nu sunt asa multe cazuri dar vad contrariul,drept sa va zic va urmaresc de ceva vreme dar nu am indraznit sa va mai incarc si cu problema mea!Va doresc la toate numai bine si bebe sanatosi si frumosi si poate DOAMNE-DOAMNE O SA NE AJUTE SI PE NOI
healthy009886
Postat pe 17 Aprilie 2010 14:17
nu ne incarci si tu cu problemele tale stai linistita,de aceea vorbim pe acest forum sa ne impartasim problemele,poate invatam cate ceva una de la alta,poate mai descoperim lucruri noi,cine stie?Te asteptam mereu cu drag aici sa vorbim.
healthy001958
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:22
buna fetelor , vad ca sunteti multe cu unele probleme credeam k sunt singura pe lume , poate ma ajutati si pe mine, eu incerc sa raman insarcinata de 11 luni sau cam 12 d fapt nu am fost niciodata insarcinata , acum 2 ani am avut un chist care sa tratat si acum mia aparut altul ape ovarul stang doctora mia spus sal lasat sa vedem ce e c el , asain fine . miam facut analize pana acuma sunt ok , mia dat niste pastile OVA-MIT sa le iau din a 5 zi a menstruatiei pana in a 9 zi apoi sa am contact sexual a 12 , 13 14 zi si sa vedem daca meege asa daca nu mai facem investigati sper sa reusec precizez k nu am mentruatia regulata.
healthy015582
Postat pe 24 Mai 2010 09:42
Vand pregnyl 1500 u.i. 55 ron/fiola
pregnyl 5000 u.i. 65 ron/fiola

Produsul este original produs de Organon,pastrat in conditii optime,termen de valabilitate 1-2 ani.

tel : 0728824283
alex2011
Postat pe 17 Iunie 2010 15:33
Ai facut toate analizele: ecografie endovaginala,teste de ovulatie, estrogen, testosteron, LSH....etc?..(nici eu nu am terminat de facut toate analizele...dar am inteles ca la femei sunt mai multe decat la barbati)
In orice caz ca si varianta naturista si care sa nu iti afecteze cu nimic iti recomand Branca ursului.Este buna atat pt femei cat si pentru barbati.Stimuleaza ovulatia. Oricum, nu stiu prea multe.. Care e problema care au depistat-o doctorii?..
elena____________________________________
Postat pe 21 Iunie 2010 13:27
Ai facut toate analizele: ecografie endovaginala,teste de ovulatie, estrogen, testosteron, LSH....etc?..(nici eu nu am terminat de facut toate analizele...dar am inteles ca la femei sunt mai multe decat la barbati)
In orice caz ca si varianta naturista si care sa nu iti afecteze cu nimic iti recomand Branca ursului.Este buna atat pt femei cat si pentru barbati.Stimuleaza ovulatia. Oricum, nu stiu prea multe.. Care e problema care au depistat-o doctorii?..
elena____________________________________
Postat pe 21 Iunie 2010 13:28
Pai ar cam fi cazul sa faca o spermograma....ca timpul trece ...si la ei se detecteza mult mai usor daca au o problema sau nu...se vede in urma spermogramiei.Fie nr de spermatozoizi este redus, fie mobilitatea e scazuta.... etc. La femei e un proces mai indelungat...daca au o problema .De aia zic sa faca si el ca sa-ti iei de o grija...Macar stii ca el e ok sau...Oricum trebuie sa o faca.La noi problema o are sotul de aia zic.
elena____________________________________
Postat pe 21 Iunie 2010 13:38
Buna, Ionita Angelica!Si eu sunt aproape intr-o situatie similara ca a ta , cu diferenta ca la noi sau depistat probleme.Incercam de 3 ani sa avem un bebe.O alta similaritate este, ca am aceeasi varsta ca tine .Adresa mea de mail este ele_mihai@yahoo.com.Putem sa vb pe mess, daca vrei! La mine alterneaza starile....dar nu uit sa lupt.Te adaug in lista mea de prieteni.Daca vrei...sa discutam mai pe larg,da accept.Te pup! Vom reusi Ai sa vezi! Da si cand o sa vina bebele Vorbim!
elena____________________________________
Postat pe 25 Iunie 2010 09:26
itirecomand ceva benefic pentru voi..probabil ca aveti nevoie de tratamente in ceea ce priveste fertilitatea si precizia amandurora.problemele la barbati ar putea fi Oligospermie - numar scazut de spermatozoizi, Azoospermie - lipsa spermatozoizilor in sperma ejaculate, Aspermie - lipsa ejacularii iar la femei Lipsa ciclului menstrual, Ciclu menstrual neregulat, Ovare polichistice de accea iti recomand Fertile focus, Fertile care iar pentru sotul tau Proxeed plus, Fertile count sunt extrem de bune. eu am ramas insarcinata si sunt in a 6 luna.O sa va tin la curent cand il vad in bratele mele:D detalii stefy21stefy@yahoo.com daca doriti sa aflati mai multe
kudika319234
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:52
Abureala...
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:38
Vand pregnyl 1500 u.i. 40 ron/fiola
pregnyl 5000 u.i. 60 ron/fiola

Produsul este original produs de Organon,pastrat in conditii optime,termen de valabilitate 1-2 ani.

tel : 0728824283
alex2011
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:56
cu infertilitate pot sa spun ca m-am confruntat multi ani cu sotul meu.la un moment dat eram in stare sa apelam si noi la o mama surogat, dar din fericire un doctor ne-a salvat. I-a recomanda sotului niste pastile care il ajuta sa i se inmulteasca spermatozoizii si dupa o luna cand si-a facut spermograma intr-adevar se vedea diferente majore. In a 3 luna de tratament am ramas insarcina nu cu unul ci cu 2. ma simt fericita si implinita .
Va doresc tot binele din lume si la cati mai multi copii, inainte sa platiti o mama surogat incercati tratamentul acesta este super eficient. Oricum va las id-ul meu pentru detalii stefy21stefy@yahoo.com
kudika327071
Postat pe 3 August 2011 15:21
Basme...
kudika226898
Postat pe 4 August 2011 08:24
Buna tuturor!Ma alatur celor care se confrunta cu aceasta problema.Sotul meu a fost diagnosticat cu azoospermie.A fost groaznic pentru noi,deoarece ne doream atat de mult un copil care sa dea sens vietii noastre,sa ne coloreze viata.Nu ne ramasese decat sa fim optimisti si sa gasim o rezolvare la problema noastra.La indrumarea unei prietene am incercat un tratament din ingrediente naturale.Pe atunci l-am cumparat din Italia,deoarece nu se gasea in Romania.Nu ne asteptam sa vedem rezultate,insa am ramas insarcinata,iar acum ne bucuram de bebelusul nostru cel voinic si sanatos.Daca aveti intrebari,va las id meu:iulia_305@yahoo.com
kudika416871
Postat pe 28 Decembrie 2011 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog un raspuns! 2 De la: camiflorea 3 Aprilie 2010 12:24
Se poate sa ramana inasarcinata? 10 De la: kudika_981405 17 Februarie 2015 11:40
Sarcina sau imaginatia mea? 32 De la: lorelaine 29 Octombrie 2012 14:16
vand vaccin rh negativ 18 De la: kamiku 24 Octombrie 2010 20:42
EASY LOVER 5 De la: vitamina_c 7 Aprilie 2011 13:38