Setari Cookie-uri

cand menstruatia nu vine

Hemoragia menstruala periodica a femeii a fost dintotdeauna o mare engima fiziologica, atat pentru barbati, cat si pentru femei. De la prima sa aparitie - la pubertate - si pana la disparitia ei - menopauza - ea constitue pentru femeie o cauza perpetua de epuizare si suferinta. Din cele mai vechi timpuri si pana astazi, oamenii siau pus intrebari si sau straduit sa explice acest fenomen complex care este menstruatia, considerat adeseseori ca o anomalie biologica. Misterul legat de menstruatie a persistat inca de la inceput sub forma unor credinte religioase si superstitii, fiind ulterior explicat in termeni legati de secretii hormonale. Cu toate acestea insa, toate fenomele complexe care sunt legate de menstruatie nu au fost niciodata pe deplin elucidate. Exista NENUMARATE CONSEMNARI MEDICALE, referitoare la unele femei, aparent exceptional dotate, care au avut o viata lunga si sanatoasa, si care au dat nastere unor copii perfect sanatosi, fara sa aiva macar o singura data menstruatie in intreaga lor viata. Aceste marturii indica faptul ca pierderea ciclica a sangelui menstrual (sange care, de altfel in cazul femeilor sanatoase, este perfect normal si se aseamana foarte mult cu sangele din sistemul circulator general) nu este deloc necesara sanatatii si fertilitatii, asa cum se considera de obicei datorita prejudecatilor existente. Nenumarate cazuri de femei care sau eliberat de aceasta hemoragie ciclica, doar prin adoptarea unei diete naturale, prin folosirea anumitor plante, ori prin recurgerea la un mod de viata armonios, demonstreaza cu prisosinta, PENTRU CEI CARE SUNT CAPABILI SA INTELEAGA, trecand peste prejudecatile existente si unanim acceptate, ca menstruatia este mai mult sau mai putin nenaturala, fiind de cele mai multe ori o consecinta directa a violarii legilor fundamentale, divine, ale naturii. In aceasta directie, este semnificativ faptul ca animalele salbatice, care de regula nu au menstruatie, incep adesori sa prezinte acest fenomen mai ales in conditiile nenaturale ale domesticirii; acest aspect confirma ideea ca menstruatia este in majoritatea cazurilor rezultatul unei vieti artificiale si dezarmonioase, caracteristica civilizatiei noastre moderne.

VA URMA
Bytales
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:04
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:04:24Hemoragia menstruala periodica a femeii a fost dintotdeauna o mare engima fiziologica, atat pentru barbati, cat si pentru femei. De la prima sa aparitie - la pubertate - si pana la disparitia ei - menopauza - ea constitue pentru femeie o cauza perpetua de epuizare si suferinta. Din cele mai vechi timpuri si pana astazi, oamenii siau pus intrebari si sau straduit sa explice acest fenomen complex care este menstruatia, considerat adeseseori ca o anomalie biologica. Misterul legat de menstruatie a persistat inca de la inceput sub forma unor credinte religioase si superstitii, fiind ulterior explicat in termeni legati de secretii hormonale. Cu toate acestea insa, toate fenomele complexe care sunt legate de menstruatie nu au fost niciodata pe deplin elucidate. Exista NENUMARATE CONSEMNARI MEDICALE, referitoare la unele femei, aparent exceptional dotate, care au avut o viata lunga si sanatoasa, si care au dat nastere unor copii perfect sanatosi, fara sa aiva macar o singura data menstruatie in intreaga lor viata. Aceste marturii indica faptul ca pierderea ciclica a sangelui menstrual (sange care, de altfel in cazul femeilor sanatoase, este perfect normal si se aseamana foarte mult cu sangele din sistemul circulator general) nu este deloc necesara sanatatii si fertilitatii, asa cum se considera de obicei datorita prejudecatilor existente. Nenumarate cazuri de femei care sau eliberat de aceasta hemoragie ciclica, doar prin adoptarea unei diete naturale, prin folosirea anumitor plante, ori prin recurgerea la un mod de viata armonios, demonstreaza cu prisosinta, PENTRU CEI CARE SUNT CAPABILI SA INTELEAGA, trecand peste prejudecatile existente si unanim acceptate, ca menstruatia este mai mult sau mai putin nenaturala, fiind de cele mai multe ori o consecinta directa a violarii legilor fundamentale, divine, ale naturii. In aceasta directie, este semnificativ faptul ca animalele salbatice, care de regula nu au menstruatie, incep adesori sa prezinte acest fenomen mai ales in conditiile nenaturale ale domesticirii; acest aspect confirma ideea ca menstruatia este in majoritatea cazurilor rezultatul unei vieti artificiale si dezarmonioase, caracteristica civilizatiei noastre moderne.

VA URMA


va urma tot acum ????
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:07
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:04:24, este semnificativ faptul ca animalele salbatice, care de regula nu au menstruatie, incep adesori sa prezinte acest fenomen mai ales in conditiile nenaturale ale domesticirii;.

VA URMA


balena are ciclu?
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:15
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:15:21
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:04:24, este semnificativ faptul ca animalele salbatice, care de regula nu au menstruatie, incep adesori sa prezinte acest fenomen mai ales in conditiile nenaturale ale domesticirii;.

VA URMA


balena are ciclu?


deci ce trebuie sa facem, ce sa mancam, cum sa traim si pe ce lume ???
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:18
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:18:04
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:15:21
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:04:24, este semnificativ faptul ca animalele salbatice, care de regula nu au menstruatie, incep adesori sa prezinte acest fenomen mai ales in conditiile nenaturale ale domesticirii;.

VA URMA


balena are ciclu?


deci ce trebuie sa facem, ce sa mancam, cum sa traim si pe ce lume ???


ma intrebi pe mine?
eu sunt pro-ciclu!
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:22
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:22:20
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:18:04
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:15:21
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:04:24, este semnificativ faptul ca animalele salbatice, care de regula nu au menstruatie, incep adesori sa prezinte acest fenomen mai ales in conditiile nenaturale ale domesticirii;.

VA URMA


balena are ciclu?


deci ce trebuie sa facem, ce sa mancam, cum sa traim si pe ce lume ???


ma intrebi pe mine?
eu sunt pro-ciclu!



lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:23
ma bucur ca te-am facut sa razi.
astept, ca si tine dealtfel, dezvaluirile doctorului minune.
"cum a devenit femeia femeie"
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:26
Melius tarde, quam nunquam.

Intrucat primele scoli medicale de la inceputul erei noastre se gaseau sub influenta ecleziastica, nu este deloc de mirare ca stiinta medicala moderna a preluat in totalitate multe dintre superstitiile cu privire la menstruatie, inclusiv ideea ca hemoragia menstruala e o "pedeapsa" de la natura, pedeapsa pe care femeia trebuie sa o indure deoarece ea apartine prin nastere sexului "slab" ce poarta vina asa zisului "pacat primordial" Sar putea spune ca aceasta presupusa pedeapsa nu e in realitate alceva decat o mare si deplina ignoranta cu privire la menstruatie, la aceasta adauganduse totodata superstitiile inlantuitoare ale ideilor prostesti care erau si sunt si la ora actuala acceptate fara cracnire. Faptul ca au existat si exista femei care siau suspendat total sau partial menstruatia, bucuranduse in felul acesta de o gama uimitoare de efecte profund benefice si de multiple realizari exceptionale, arata ca in cazul femeilor care stiu si actioneaza, se poate trece dincolo de aceasta idee preconceputa a necesitatii de neinlaturat a menstruatiei.
A STI INSEAMNA A PREVEDEA< A PREVEDEA INSEAMNA A PUTEA
Prin urmare femeile care stiu cum anume trebuie sa actioneze si ce metode sa foloseasca vor putea , daca vor actiona cu perseverenta, sa isi suspende partial sau in totalitate menstruatia. Dupa cum stiti Einstein e cel care a spus ca mai repede dezintegrezi un atom decat o prejudecata.
Prin urmare, inainte de a ajunge sa puneti in practica modalitatile referitoare la suspendarea menstruatiei e necesar sa anihilati in voi PREJUDECATA CA MENSTRUATIA ESTE INEVITABILA IN CAZUL FEMEII SANATOASE.
Odata cu aceasta credinta referitoare la menstruatie, credinta ccare a devenit o forta, prentru ca a cuprins masele (care nu gandesc, ci se lasa cel mai adesea gandite de orice neadevar care este repetat pana la satietat) sa pastrat convingerea aberanta ca absenta acestei hemoragii periodice este extrem de periculoasa pentru sanatatea unei femei si pentru dezvoltarea sa normala.

Astfel sa instaurat prejudecata, unanim acceptata la ora actuala ca, in cazul in care menstruatia nu apare, femeia trebuie neintarziat sa apeleze la ajutorul unui medic, care va trebui sa o "trateze" , pentru a face ca menstruatia sa ii apara din nou, cu orice pret si cat mai repede.

Cu toate acestea, de multe ori sa constatat ca aceasta provocare fortata a hemoragiei menstruala prin intermediul feluritelor medicamente de sinteza sau cu ajutorul unor hormoni artificiali, afecteaza grav sanatatea femeii si ii dezechilibreaza sistemul endocrin.

Din cauza prostiei, menstruatia e adeseori considerata, mai ales de catre cei marginiti si superstitiosi, ca fiind mai sanataosa decat inexistenta sa, iar femeile au fost aproape toate invatate, inca din timpuri stravechi si mai ales de catre preoti care nu cunosteau adevarul, ca: "ea este o slabiciune naturala, si perfect encesara sexului lor,pe care ele trebuie sa o indure cu umilinta, ddeoarece este o pedeapsa pentru pacatul primordial al evei."

Ulterior si medicina a cosniderat menstruatia ca fiind un fenomen fiziologic, perfect natural, lasanduse in totalitate influentata de aceste prejudecati prostesti, si acest lucru a facut ca dupa aceea menstruatia sa fie acceptata ca atare.

Cu toate acestea, daca este sa va ganditi profund si cu multa luciditate la acest aspect, va veti da seama cu usurinta ca ar fi paradoxal sa presupuneti ca femeia , care a fost considerata de toti marii intelelpti ca fiind o creatie perfecta a lui Dumnezeu ar putea totusi sa aiva un asa de mare defect originar, pe care nici macar animalele salbatice nu il au.

VA URMA
Bytales
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:26
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:26:10Me
Cu toate acestea, daca este sa va ganditi profund si cu multa luciditate la acest aspect, va veti da seama cu usurinta ca ar fi paradoxal sa presupuneti ca femeia , care a fost considerata de toti marii intelelpti ca fiind o creatie perfecta a lui Dumnezeu ar putea totusi sa aiva un asa de mare defect originar, pe care nici macar animalele salbatice nu il au.

VA URMA


am gandit profund, precum spui.
pana in clipa asta doar ai facut un rezumat despre istoria femeii.
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:28
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:26:10Melius tarde, quam nunquam.

Intrucat primele scoli medicale de la inceputul erei noastre se gaseau sub influenta ecleziastica, nu este deloc de mirare ca stiinta medicala moderna a preluat in totalitate multe dintre superstitiile cu privire la menstruatie, inclusiv ideea ca hemoragia menstruala e o "pedeapsa" de la natura, pedeapsa pe care femeia trebuie sa o indure deoarece ea apartine prin nastere sexului "slab" ce poarta vina asa zisului "pacat primordial" Sar putea spune ca aceasta presupusa pedeapsa nu e in realitate alceva decat o mare si deplina ignoranta cu privire la menstruatie, la aceasta adauganduse totodata superstitiile inlantuitoare ale ideilor prostesti care erau si sunt si la ora actuala acceptate fara cracnire. Faptul ca au existat si exista femei care siau suspendat total sau partial menstruatia, bucuranduse in felul acesta de o gama uimitoare de efecte profund benefice si de multiple realizari exceptionale, arata ca in cazul femeilor care stiu si actioneaza, se poate trece dincolo de aceasta idee preconceputa a necesitatii de neinlaturat a menstruatiei.
A STI INSEAMNA A PREVEDEA< A PREVEDEA INSEAMNA A PUTEA
Prin urmare femeile care stiu cum anume trebuie sa actioneze si ce metode sa foloseasca vor putea , daca vor actiona cu perseverenta, sa isi suspende partial sau in totalitate menstruatia. Dupa cum stiti Einstein e cel care a spus ca mai repede dezintegrezi un atom decat o prejudecata.
Prin urmare, inainte de a ajunge sa puneti in practica modalitatile referitoare la suspendarea menstruatiei e necesar sa anihilati in voi PREJUDECATA CA MENSTRUATIA ESTE INEVITABILA IN CAZUL FEMEII SANATOASE.
Odata cu aceasta credinta referitoare la menstruatie, credinta ccare a devenit o forta, prentru ca a cuprins masele (care nu gandesc, ci se lasa cel mai adesea gandite de orice neadevar care este repetat pana la satietat) sa pastrat convingerea aberanta ca absenta acestei hemoragii periodice este extrem de periculoasa pentru sanatatea unei femei si pentru dezvoltarea sa normala.

Astfel sa instaurat prejudecata, unanim acceptata la ora actuala ca, in cazul in care menstruatia nu apare, femeia trebuie neintarziat sa apeleze la ajutorul unui medic, care va trebui sa o "trateze" , pentru a face ca menstruatia sa ii apara din nou, cu orice pret si cat mai repede.

Cu toate acestea, de multe ori sa constatat ca aceasta provocare fortata a hemoragiei menstruala prin intermediul feluritelor medicamente de sinteza sau cu ajutorul unor hormoni artificiali, afecteaza grav sanatatea femeii si ii dezechilibreaza sistemul endocrin.

Din cauza prostiei, menstruatia e adeseori considerata, mai ales de catre cei marginiti si superstitiosi, ca fiind mai sanataosa decat inexistenta sa, iar femeile au fost aproape toate invatate, inca din timpuri stravechi si mai ales de catre preoti care nu cunosteau adevarul, ca: "ea este o slabiciune naturala, si perfect encesara sexului lor,pe care ele trebuie sa o indure cu umilinta, ddeoarece este o pedeapsa pentru pacatul primordial al evei."

Ulterior si medicina a cosniderat menstruatia ca fiind un fenomen fiziologic, perfect natural, lasanduse in totalitate influentata de aceste prejudecati prostesti, si acest lucru a facut ca dupa aceea menstruatia sa fie acceptata ca atare.

Cu toate acestea, daca este sa va ganditi profund si cu multa luciditate la acest aspect, va veti da seama cu usurinta ca ar fi paradoxal sa presupuneti ca femeia , care a fost considerata de toti marii intelelpti ca fiind o creatie perfecta a lui Dumnezeu ar putea totusi sa aiva un asa de mare defect originar, pe care nici macar animalele salbatice nu il au.

VA URMA



ce seara frumoasa ....
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:28
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:26:04ma bucur ca te-am facut sa razi.
astept, ca si tine dealtfel, dezvaluirile doctorului minune.
"cum a devenit femeia femeie"


multumesc pt ca m ai facut sa rad
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:29
Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.
Bytales
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:30
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:29:28
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:26:04ma bucur ca te-am facut sa razi.
astept, ca si tine dealtfel, dezvaluirile doctorului minune.
"cum a devenit femeia femeie"


multumesc pt ca m ai facut sa rad


placerea este intodeauna de partea mea.
indeobste, imi plac oameni care rad. nu neaparat la glume.
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:31
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Da deodata ce parere aveti ?
Bytales
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:31
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:31:10
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Da deodata ce parere aveti ?


eu deja te iubesc, continua ....
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:32
Ziceai ca vii cu argumente!Dar observ ac nu stii ce`s alea....
Mi`ai venit cu un text luat de pe net si nici macar nu te`ai sinchisit sa`l corectezi din punct de vedere gramaticat,decat unde`ai vrut tu sa scrie cu majuscule!
Sa sti ca pt asta nu trebuia sa te obosesti sa day copy/paste (text partial lipsa)...ne dadeai link`ul si cei interesati citeau TOT ceea ce scrie...
Ahhh....si sa nu uit....primul meu argument ca aiuresti atat tu,cat si dobitocii dupa care te`ai luat,e ca in calitate de FEMEIE,te anunt ca nu intotdeauna menstruatia constitue o cauza perpetua de epuizare si suferinta.

Esti penibil...nu are rost sa vii cu o asa zisa continuare...pt ca nu ai ARGUMENTE!
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:32
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:31:09
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:29:28
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:26:04ma bucur ca te-am facut sa razi.
astept, ca si tine dealtfel, dezvaluirile doctorului minune.
"cum a devenit femeia femeie"


multumesc pt ca m ai facut sa rad


placerea este intodeauna de partea mea.
indeobste, imi plac oameni care rad. nu neaparat la glume.


lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:32
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:31:10
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Da deodata ce parere aveti ?


deodata mi s-a facut somn, iar lecturarea textului tau, tine loc de poveste de seara.
sper doar ca mai tarziu, sa nu bagi si ceva cu vampiri sau svarcolaci.
mi-e somnu' greu s-asa!
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:32
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:32:56
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:31:09
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:29:28
De la: cipcirel, la data 2010-11-01 23:26:04ma bucur ca te-am facut sa razi.
astept, ca si tine dealtfel, dezvaluirile doctorului minune.
"cum a devenit femeia femeie"


multumesc pt ca m ai facut sa rad


placerea este intodeauna de partea mea.
indeobste, imi plac oameni care rad. nu neaparat la glume.




frumos zambet!

ete ca am descoprit emoticoaneleeeeee.
geo_resuscitat
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:33
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Ce sa tastezi mai ipocritule?Vrei sa`ti dau link`ul sa`ti amintesc de unde ai dat copy/paste?
Esti bolnav psihic!Du`te draq si trateaza`te!
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:41
De la: AdrianaR, la data 2010-11-01 23:41:10
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Ce sa tastezi mai ipocritule?Vrei sa`ti dau link`ul sa`ti amintesc de unde ai dat copy/paste?
Esti bolnav psihic!Du`te draq si trateaza`te!


Adriana, da mi si mie link ul
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:42
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:42:30
De la: AdrianaR, la data 2010-11-01 23:41:10
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Ce sa tastezi mai ipocritule?Vrei sa`ti dau link`ul sa`ti amintesc de unde ai dat copy/paste?
Esti bolnav psihic!Du`te draq si trateaza`te!


Adriana, da mi si mie link ul

http://www.armonianaturii.ro/Taina-menstruatiei-dincolo-de-prejudecati.html*articleID_488-articol
asta e unul din cele pe care le`am gasit!e "copiata" porcaria asta peste tot...ba intreaga,ba pe fragmente...aiureli....
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:45
De la: AdrianaR, la data 2010-11-01 23:45:10
De la: lover_woman, la data 2010-11-01 23:42:30
De la: AdrianaR, la data 2010-11-01 23:41:10
De la: Bytales, la data 2010-11-01 23:30:14Pai mai sunt multe de zis, nici nam inceput inca, si dureaza pt ca nu tastez instantaneu.

Ce sa tastezi mai ipocritule?Vrei sa`ti dau link`ul sa`ti amintesc de unde ai dat copy/paste?
Esti bolnav psihic!Du`te draq si trateaza`te!


Adriana, da mi si mie link ul

http://www.armonianaturii.ro/Taina-menstruatiei-dincolo-de-prejudecati.html*articleID_488-articol
asta e unul din cele pe care le`am gasit!e "copiata" porcaria asta peste tot...ba intreaga,ba pe fragmente...aiureli....


multumesc
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:45
Sa vezi surpriza...parca vad ca dãºteptu,vrea sa prosteasca pe prosti si sa le recomande sa cumpere cartea ca sa afle continuarea
Faci "bisnita" cu carti cumva?
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:48
n`ai de ce
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:48
noapte buna la toata lumea
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:52
Uitasem ceva domnu` Bytales....asta`i tema de casa pe cand te intorci ca vad ca acum ai iesit........
Avand in vedere ca dupa porcariile ce ni le`ai "copy/paste" aici o femeie poate procrea fara a avea ciclu menstrual vreodata in viat, explica`ne ce inseamna perioada fertila...spune`ne tot ce stii desprea ea...si cand spun "tot ce sti" inseamna dupa cunostintele tale...nu copy/paste`uri!
Asta chiar ma intereseaza...deci...atept raspunsul tau!
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 23:55
Buna! Numele meu e Carmen si eu m-am confruntat cu aceasi problema pe care o discutati acum pe forum. si eu am avut cicluri neregulate si recent am fost diagnosticata cu Hipotiroidie. Din fericire am avut destule simtome ptr un diagnostic. Pe langa deregrarile mentruale, cresteam in greutate ...simteam un nodul in gat la inghitit pe perioda de o luna, care aparea si dispare.. In fine am mers la medic (luna trecuta) si am facut o analiza TSH si ce credeti s-a constat ca am HIPOTIROIDIE,. Acum 5 luni testul a fost Negativ si nu mi-am facut alte griji pana dupa simtome am facut testul luna trecuta si surpriza POZITIV nivel 4.77. AM facut si o Ecografie la Tiroida si multumesc lui D-zeu ca arata bine. Acum sunt pe un medicament Syntroid (Levothyroxina) 25 mcg si multumesc lui D-zeu ma simt bine. Saptamana viitoare restestez din nou sa vad daca nivelul e la normal.

Ceea ce ma bucur ca am descoperit-o la timp si sa o pot tine sub control. Acum sunt pe o dieta sanatoasa si sper ca acest tratment sa ajute sa pierd si din greutate.

Dragele mele eu va spun sa mergeti la medic ptr ca ciclu neregulat trebuie investigat Din nefericire tot mai multe femei se confrunta cu fie Hipo/hipertiroidie, dar doresc din suflet ca D-zeu sa ajute pe fiecare in parte ptr rezolvarea problemelor de sanatate.
Carmina0525
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:05
Este o carte din care vam tastat. Nu am dat copy paste de nicaieri
Are foi studentesti si 300 de pagini.
Subiectul e tratat extensiv.

Ceea ce am tastata eu e o mica parte din introducere.
Cemi plac de cei care arunca cu noroi catre cei care incearca sa arunce o mana de ajutor.

Eu nu zic nimica ca numi place sa ma tiganesc si sa vb urat.
Bytales
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:34
De la: Bytales, la data 2010-11-02 00:34:45Este o carte din care vam tastat. Nu am dat copy paste de nicaieri
Are foi studentesti si 300 de pagini.
Subiectul e tratat extensiv.

Ceea ce am tastata eu e o mica parte din introducere.
Cemi plac de cei care arunca cu noroi catre cei care incearca sa arunce o mana de ajutor.

Eu nu zic nimica ca numi place sa ma tiganesc si sa vb urat.


Nu, nu fac comertz cu nimica.
Dar daca cineva vrea sa afle toata povestea tre sa faca rost cumva de cartea respectiva.

Cea mai ieftina metoda e sa o ei de la cineva si so xeroxezi.
SI nu, numi fac reclama la firma de de xerox :))

Daca e cineva din iasi, pot pune la dispozitie cartea pt xerox pt cine e interesat.

Lasand vorbele urate la o parte, cine va citi cu atentie intreaga carte, care e destul de mare, si bine documentata, va ajunge sa inteleaga perfect care e treaba cu menstruatia.

Pt cei care nici macar nu pot sau nu vor sa faca efortul de aa citi si afla ce are cartea de zis, atata va pot spune: Nu meritati sa aflati informatiile din acea carte.

Multa sanatate in continuare.
Si da, va iert pt vorbele urate pe care mi leati adresat. Oricum sunt imun la astfel de chestii.
Bytales
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pastila de a doua zi 66 De la: demonfiyy1 14 Aprilie 2015 12:11
amenoree secundara 7 De la: kudika468064 8 Noiembrie 2011 13:03
mastoza 3 De la: eneflory 28 August 2009 19:17
Endometrioza 2 De la: healthy013181 26 Februarie 2010 18:17
BUNA ZIUA 3 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:35