Setari Cookie-uri

deviatia de sept

Buna tuturor..eu mi am facut anul trecut in septembrie deviatia de sept, la Sp. Militar la D-Na Dr. MIhaela Tatu si va pot spune ca operatia in sine nu a fost dificila!Am ales anestezia generala ca sunt foarte fricoasa, iar cand m am trezit aveam o durere de cap foarte mare de care nu am scapat decat a doua zi cand mi a scos mesele din nas!Eu inainte sa ma operez nu puteam respira decat foarte greu printr o nare..si imi curgea nasul dimineata si seara ca si cum as fi fost racita, iar acum va pot spune ca sunt fericita posesoare a unei respiratii perfecte, cu aer suficient!
Acum o luna tot la D-na Dr. mi am facut si rinoplastie ..si ma pot lauda ca mi a facut un nas de papusa perfect!Daca doriti si alte informatii ma puteti intreba pt ca am sa va raspund..Va doresc o zi frumoasa!
RoxannaInka
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:05











----------------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:59
Dar cat a costat operatia de deviatie de sept?
b_84_mry
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:50
buna , as vrea sa intreb pe cei care au avut operatie la septul nazal , forma nasului se schimba ?
Machidon__Tatiana_1
Postat pe 13 Aprilie 2012 13:24
Nu exista o recidiva a deviatiei de sept dupa operatie decat printr-un alt traumatism la nivelul nasului dupa operatie, cautati medic bun care sa va jumoale bine bine nasul in timpul operatiei si totodata un medic profesionist, nu studenti in anul 6 la medicina,si nu veti mai avea probleme pe viitor, e adevarat e o operatie simpla in care beneficiile sunt mult mai multe decat riscurile, si paradoxal foarte dureroasa, dar durerile groaznice nu dureaza decat 2-3 zile dupa care din zi in zi te vei simti mai bine, dupa aceasta operatie vei ramane cu o oarecare sensibilitate a nasului pe viata, daca dupa operatie te apuci sa faci box sigur ai toate sansele sa faci aceasta operatie anual, daca te vei proteja si vei renunta la anumite sporturi totul va fi bine pe viata, repet deviatia de sept nu recidiveaza dupa operatie, exista riscul aparitiei sinechiilor (gaura in sept dupa operatie) dar acest risc nu poate fi prevazut de medic, depinde de fiecare organism in parte, si eu la 16 ani am facut operatia de apenticita si dupa 1 luna a inceput sa supureze, motivul, organismul meu a respins firul din muschi si nu sa topit, reactie pe care medicul nu a avut cum sa o prevada cu toata medicina lui, asa si la deviatia de sept, pot aparea reactii adverse ale propiului organism pe care medicul nu are cum sa le anticipeze, asta e un risc pe care tu insuti ti-l asumi inainte de operatie.
oxobio
Postat pe 12 Aprilie 2014 13:47
Buna tuturor,

Am fost operata acum 2 saptamani de colesteatom la ureche la dr. Mihaela Tatu – Spitalul Militar. Operatia a iesit bine, doctora a curatat tot ce era acolo…din pacate eu am ajuns cam tarziu si colesteatomul rosese tot lantul oscicular si din osul cranian…se ducea vertiginos spre creier. Asadar m-am dus tarziu dar la timp pt a evita o tragedie. Inainte de operatie, nervul auditiv era de 40 de decibeli. Daca se pastreaza…pot face din nou o operatie peste 1 an de zile in care sa implantez un fel de proteza auditiva interna. Astfel de colesteatoame, tesuturi adipoase se pare ca se fac tot de la polipi, deviatii de sept…si eu mai stiu ce,,,
Ungureanu_Elena_1
Postat pe 14 Martie 2016 16:23
Pentru probleme ORL, un chirurg extraordinar este doamna doctor Raluca Grigore de la Spitalu Coltea
jurnalul
Postat pe 14 Aprilie 2016 18:52
BUNA,NU STIU DACA MAI ESTI PE SITE,DAR DACA DA IMI SPUI SI MIE ,TE ROG,CAT TE A COSTAT OPERATIA LA DNA DR MIHAELA TATU?
sorina_selena
Postat pe 8 Septembrie 2016 16:55
Bunã! La doamna dr Mihaela Tatu e în jur de 1550 de euro. dar nu la Spitalul Militar, ci la clinica particulara cu care colaboreazã.
Ioana_IC_1
Postat pe 5 Decembrie 2016 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a mai cumparat cineva parfumuri de pe www.parfumio.ro pana acum? 23 De la: pinklipstick 14 Decembrie 2014 22:15
PAR GRAS 25 De la: healthy012623 12 Februarie 2010 14:05
ingrijirea tenului la adolescente 24 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:09
Aplic unghii false gel la preturi fara concurenta 1 De la: kudika_6459 13 Iunie 2012 18:13
va rog mult,un sfat! 2 De la: kudika404461 5 Iunie 2011 14:20