Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre plasturele pentru herpesul bucal?

Eu folosesc virulex sau herpes stop Sunt f. bune !
dianarodicalacea
Postat pe 20 Martie 2009 20:52
mesaj pentru irina4life: asta e adresa mea de mail: roxana_23_07@yahoo.com, sper sa-mi poti trimite detaliile de care vorbeai pentru ca deocamdata nu am gasit nici o solutie de a scapa de herpesul bucal.
roxana_23_07
Postat pe 26 Martie 2009 13:40
Am folosit si aciclovir si compeed. Mi-a placut mai mult plasturele, e mai practic si mai eficient. Nu mi s-a dezlipit nici daca am folosit ruj, a vindecat herpesul mai repede si am avut mai putine mancarimi.
annya_852004
Postat pe 30 Martie 2009 13:06
va recomand catina !fiica mea , cand era in calasa a 12-a, pe fond de stress, facea herpes in fiecare luna shi nu scapa de el vreo 3 saptamini! ajunsese diforma!am cautat remedii pe net shi am gasit informatia care zice ca herpesul e un virus , pe care il avem toti in organism si este inactiv, dar eruptia se declanseaza, pe fond de imunitate scazuta; pt cresterea imunitatii, se recomnada catina; ceea ce am shi facut ! i-am dat pastile ( capsule) pe gura , i-am luat ulei de catina sa se unga local si sirop sa bea cat mai mult (cu sifon sau apa minerala); dupa vreo luna s-a rezolvat complet; cred ca acontinuat sa ia catina vreo 3 luni , si anual mai face cate o cura; au trecut 5 ani de-atunci si nu cred ca a avut intre timp mai mult de 3 eruptzii!
va doresc succes si sanatate!
lebadaneagra
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:14
incearca ALOE LIPS de la FOREVER
http;//mary.dlb.ro
healthy001546
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:36
plasturele pentru herpes mi s-a parut ff bun mai ales cand incepi sa simti ceva ,nu sa astepti sa apara eruptia.si trece mai repede 3-4 zile ,si daca este mai avansat cu plasture poti sa si rujezi deasupra,inportant e sa vezi de la ce faci herpes,anumite tipuri de mancare s-au cand esti epuizata etc
belami
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:58
normal ar trebui sa fie luate si pastile de aciclovir deoarece virusul este in organismul nostru.odata ce il avem nu putem scapa apare pe stari de imunitate etc
belami
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:00
am uitata sa mai spun ce e mai inportant:rupte veziculele si din greseala ducem mana la ochi se ajunge la orbire,dusa mana in regiunea genitala se face herpes genital.este foarte periculos.
belami
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:02
De la: amalia79, la data 2008-09-15 17:19:31stiu ca cel mai bun tratament este aciclovirul, care ataca virusul activ direct in nucleul celulei epiteliale, si a fost prmeiat si cu Nobel.... insa plasturele pentru herpes contine alta substanta,cica si ea ar trebui sa fie eficienta.... chiar este? in cat timp trece? de la aciclovir mie mi se usuca a doua zi si in 4-5 zile dela e fff mic herpesul


Corect!
Foloseste SI plasturele, concomitent cu pastilele. Vei observa ca nu-ti mai trebuiesc acele 4-5 zile chiar de loc!!!

Acuma, nu stiu ce sa zic, dar mie mi se intampla foarte foarte rar sa imi apara. Mai rar de o data pe an... De obicei la vre-o gripa mai urata.
Simply_i
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:27
Eu am probleme in fiecare an cu herpesul..cand stau la soare prima data...am folosit toate..si am zis sa imi iau si plasture...sunt incantata de el...imi trece in cel mult 2 zile pe cand alta data ma tine si o saptamana sau chiar mai mult..chiar l-am folosit si m-am si machiat si nu s-a vazut si nici n-a cazut..
Dea03
Postat pe 11 Iunie 2009 06:55
daca vrei sa nu mai ai herpes incearca Aloe lips de la forever.
scrie-mi daca vrei detalii
maria.frumuzaiche@yahoo.com
healthy001546
Postat pe 11 Iunie 2009 20:52
nu am folosit inca plastui...nu a fost nevoie ,banuiesc ca sunt buni e prima data cand imi iasa un herpes..bunica mi-a dat crema de galbenele sa ma dau ..oare este bun??
R0ro
Postat pe 17 Iunie 2009 12:16
DA-MI SI MIE ADRESA TA DE E-MAIL, TE ROG FRUMOS...AM CONTACTAT DE CURAND HERPESUL GENITAL SI BUCAL SI VREAU SA SCAP DEFINITIV DE EL....SAU SA TIN VIRUSUL INACTIV .....MULTUMESC ANTICIPAT !!
vyo_healthy
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:11
Imi poti spune denumirea produsuli, te rog.
Nu sunt in tara, si caut aici, dar nu gasesc,si din nefericire am nevoie.
Multumesc
asillote
Postat pe 22 Decembrie 2009 11:12
eu mi-am pus odata plasture seara inainte de culcare si dimineata m-am trezit cu buza f umflata, nici nu puteam sa tin gura inchisa ca lumea, deci raman la indemana unguentele
kudika_bibi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:22
Am folosit plasturele...si rau am facut!!!
Pentru mine nu a fost bun! Herpesul care NETRATAT imi trecea in maxim 10 zile m-a tinut mai mult de 2 saptamani!Imi puneam plasture seara si dimineata si parca in loc sa-l vindece il tinea pur si simplu pe loc. Cum nu am mai pus a inceput sa se usuce si s-a vindecat. Aciclovir e de o mie de ori mai bun!!
claudiaiv
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:35
Basme...
kudika226898
Postat pe 1 Octombrie 2010 07:58
si eu l-am folosit acum de curand insa mi-am pus numai de 2 ori pentru ca parca herpesul meu nu prea se mai usca...l-am lasat asa liber si mi-a trecut
criss84
Postat pe 2 Octombrie 2010 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prajituri Intelectuale 98 De la: georgete 3 Ianuarie 2011 09:45
cum pot scapa de un tatuaj permanent? 16 De la: healthy008917 4 Februarie 2010 18:09
tatuaj sprincene 57 De la: gabi_mami_2008 11 Octombrie 2016 13:00
Gene rare 8 De la: MissRalux 10 August 2010 22:46
Colectia Swarowski pe JoySilver 1 De la: joysilverbijuterii 26 Ianuarie 2011 00:30