Setari Cookie-uri

ce nu ati accepta in pat?

este o intrebare valabila atat pentru barbati cat si pentru femei. e important sa cunoastem anumite lucruri, caci stim bine faptul ca atatia ani sexologia a fost un domeniu interzis. Eu nu sunt de acord cu insistentele... spre exemplu daca el sau ea a spus ca nu este de acord cu ceva, nu mi se pare ok ca celalalt sa insiste si sa recurga la modalitati de convingere santajiste dpdv emotional, gen: daca ma iubesti, hai sa... a, inca ceva, am citit in unele reviste cu profil sexologic despre unele perversitati precum urinatul in timpul actului sexual, iarasi asa ceva NU.
amalia79_healthy
Postat pe 22 Septembrie 2008 12:49
sunt de aceeasi parere,daca ceva nu iti face placere nu faci.
si nu cred ca esta ok daca partenerul recurge la santaj
talciuloredana
Postat pe 22 Septembrie 2008 15:50
Se stie de cand lumea ca ceva care nu iti place nu are cum sa iti ofere placere,deci cred ca la acest caz nu trebuie decat sa ne gandim cum sa oferim placere si nu doar sa primim.Aici se vede adevarata iubire ca atunci cand incerci sa o santajezi pe persoana cu care imparti viata sa accepte ceva ce ti-a spus ca nu-i place se instaleaza starea de suspiciune si se raceste usor usor relatia,apoi se intreaba cel care a incercat santajul de ce nu-l mai doreste celalat ?deoarece se fereste sa nu incerece iar sa faca ceea ce nu vrea .Daca se continua santajul se va distruge relatia daca ai rabdare si sti sa ajungi la ceva cu tactica este bine se poate dar cu rabdare si sa accepti ca doar atat vrea si nu mai mult.Eu am avut parte de ceva asemanator si stiu cum este.
fiorelo
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:29
De la: amalia79, la data 2008-09-22 12:49:41este o intrebare valabila atat pentru barbati cat si pentru femei. e important sa cunoastem anumite lucruri, caci stim bine faptul ca atatia ani sexologia a fost un domeniu interzis. Eu nu sunt de acord cu insistentele... spre exemplu daca el sau ea a spus ca nu este de acord cu ceva, nu mi se pare ok ca celalalt sa insiste si sa recurga la modalitati de convingere santajiste dpdv emotional, gen: daca ma iubesti, hai sa... a, inca ceva, am citit in unele reviste cu profil sexologic despre unele perversitati precum urinatul in timpul actului sexual, iarasi asa ceva NU.


De acord cu tine! Nici eu nu sunt de acord cu perversiunile, indiferent de ce gen sunt! De ex nu as accepta niciodata sex anal, mi se pare vulgar, animalic si mai ales nesanatos!
mihaRatcu
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:32
nici oral nici anal nici in 3,4,5, 10 ....nici cu persoane de acelasi sex nici cu mancare, gusturi maioneze unde mai citeam undeva ....dragostea din pura ubire...si nu ubire cu gura ...totul se reduce la emotional la mine ...stiu par anormala ..
mirunaracovita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:34
tot ce e unanim acceptat e si permis. numai ca lucrurile trebuie sa vina de la sine nu conditionat. nu e normal sa incepi o relatie cu o gramada de tabu-uri in cap. poti spune "nu" oricand unei experiente care iti displace.
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:32
Daca o persoana incearca sa te santajeze emotional ca sa obtina in pat ceva cu care tu nu esti de acord, asta cred ca ridica semne de intrebare asupra acelei persoane si ar fi bine sa fii foarte atenta sa nu ai surprize pe viitor. In primul rand este un semn ca acea perosana este cam egoista si ca te iubeste poate mai putin decat iti place tie sa crezi. Tu , de exemplu , ai putea sa il fortezi sa faca ceva ce nu ii face placere , doar pentru ca tu vrei ceva anume?
Arlene
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:33
referitor la ce zicea LIVE DREAMS:____ te inteleg cand vorbesti de mancaruri si asa..da__nu este deloc igienic..dar nu te inteleg totusi de ce esti impotriva homosexualilor sau a sexul oral j dc nu anal...spui ca ar trebui facut totul din iubire..ok_deacord(cu toate ca in ziua de azi nu prea mai e asa) dar totusi,..nu cred ca daca ii faci partenerului sex oral asta inseamna ca nu'l iubesti sau ca esti vulgar..dc?? poate fi foarte bine si o dovada de afectiune.. Pupici:*

Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:33
NU SUNT DE ACORD CU : sexul anal, urinatul in timpul actului, chestiile cu mancarurile, toate porcariile alea sado-maso si restul de genul asta !!! Cred ca trebuie sa fii bolnav dpdv psihic daca faci lucrurile astea, si daca pe deasupra iti mai fac si placere !!! Referitor la sexul oral, sunt de acord cu Nana. E un lucru foarte intim, pe care il faci doar cu persoana iubita, persoana despre care simti ca reprezinta totul pentru tine ...daca o faci din dragoste, pentru a-i demonstra ca ii iubesti fiecare particica a corpului, si IN NICI UN CAZ DIN SANTAJ SAU PENTRU CA PARTENERUL TE OBLIGA !
MarseVintila
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:16
Dragele mele,a face dragoste cu sotul tau s-au partenerul pe care il iubesti nu inseamna vulgaritate,faptul ca ai satisfaci dorintele inseamna iubire,nu supunere,iar in momentul in care iubesti nu exista ziduri nu exista santaj,se face din placere,din dorinta de a te daruii celuilalt.Nu sunt deacord cu urinarile si ceva de genul asta,dar sex anal si sex oral o fac 95 la suta din lume,altii recunosc mai putin s-au mai mult.Acum depinde de conceptiile fiecaruia despre sex si dragoste.Noi am trecut de inhibitii,si ideile ca "e scarbos"si "neiigienic "mi-au iesit din cap.Daca sotul meu e cu mine zi de zi ne cunoastem reciproc si ne pastram igiena,deci nu se pune problema asta.Sunt de acord cu sexul oral,si cu cel anal(facut mai rar )dar sunt deacord.A fost o parere sincera.
morningsky
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:47
De la: live_dreams, la data 2008-11-08 20:34:01nici oral nici anal nici in 3,4,5, 10 ....nici cu persoane de acelasi sex nici cu mancare, gusturi maioneze unde mai citeam undeva ....dragostea din pura ubire...si nu ubire cu gura ...totul se reduce la emotional la mine ...stiu par anormala ..

adelinda_25
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:40
De la: floriide2007, la data 2008-12-28 19:47:55Dragele mele,a face dragoste cu sotul tau s-au partenerul pe care il iubesti nu inseamna vulgaritate,faptul ca ai satisfaci dorintele inseamna iubire,nu supunere,iar in momentul in care iubesti nu exista ziduri nu exista santaj,se face din placere,din dorinta de a te daruii celuilalt.Nu sunt deacord cu urinarile si ceva de genul asta,dar sex anal si sex oral o fac 95 la suta din lume,altii recunosc mai putin s-au mai mult.Acum depinde de conceptiile fiecaruia despre sex si dragoste.Noi am trecut de inhibitii,si ideile ca "e scarbos"si "neiigienic "mi-au iesit din cap.Daca sotul meu e cu mine zi de zi ne cunoastem reciproc si ne pastram igiena,deci nu se pune problema asta.Sunt de acord cu sexul oral,si cu cel anal(facut mai rar )dar sunt deacord.A fost o parere sincera.

bine spus...atunci cand il faci cu barbatul tau in care ai incredere,are o igiena si nu este un risc de imbolnavire....dar ce spui de femeile care fac asta cu oricine doar din placere?
adelinda_25
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:44
ANAL NICI PENTRU OBAMA NU AS FACE-O.IAR ORAL DOAR DUPA BAIE SI DOAR SOTULUI MEU.SI FARA TERMINAT DOAR STIMULAT.AM AVUT CEVA ACTIVITATE PANA LA 36 DE ANI CU 13 ANI CU ACELASI BARBAT, DAR TOT GRETOADE MI SE PAR MAREA MAJORITATE A FILMELOR DE PROFIL.SI MAI E CEVA: PT BARBATI E CA SI CUM II E FOAME MERGE LA FRIGIDER SI-SI IA DE MANCARE. LA NOI ,DACA E STRES, SUPARARE,OBOSEALA SI MAI ALES DACA NU TE PREGATESTE , ADIO SEX.
DACA MA SUPARA SOTUL AZI, SI NU-SI CERE SCUZE SI SE POARTA OFENSAT, NICI SA VREAU NU A-SI PUTEA FACE NIMIC.E CA SI CUM AI AVEA POFTA DE CEVA DULCE, O INGHETATA SAU O PRAJITURA SI NU DOAR CA TI-E FOAME, INGHITI UN HAMBURGHER SI GATA. ASTA-S EU . OI FI DEFECTA?
olimpia_healthy
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:16

Olimpia m-ai facut sa rad...!cum sa fi defecta?! Sigur ca nu esti... daca nu-ti place...nu-ti place si gata! Nu trebuie sa-ti fie scarba de sotul tau, nu trebuie sa faci sex oral numai daca totul este "dezinfectat" , ca in general se presupune ca fiecare are o igiena personala "ca la carte"...si ma gandesc ca daca stai de fiecare data sa te intrebi... a facut sau nu baie azi???cred si eu ca-ti piere tot cheful!!! Scuza-ma , nu vreau sa fiu rea dar trebuie sa-ti doresti anumite chestii in pat, nu sa le faci doar asa... sa -ti satisfaci sotul...

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:48
De la: live_dreams, la data 2008-11-08 20:34:01nici oral nici anal nici in 3,4,5, 10 ....nici cu persoane de acelasi sex nici cu mancare, gusturi maioneze unde mai citeam undeva ....dragostea din pura ubire...si nu ubire cu gura ...totul se reduce la emotional la mine ...stiu par anormala ..

deci da. cum spunea si live_deams. daca faceti tot felul de chestii in pat aratati ca iubibi mai mult persoana de langa voi? eu nu cred. e doar placere. si la stadiul de placere va ramane. unde e iubirea care era inainte intre un barbat si o femeie?
eu nu as accepta multe chestii in pat. foarte multe. nu ma apuc sa le enumar.
smotocel69
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:05
eu in pat nu asi accepta sa urineze ,sami zica vulgaritati....etc mi imi ca persoana iubita sa imi zica vorbe dulci in pat,sa ma atinga romantic,iar dupa aceea sa adormim impreuna..pwp la totzi
georgy_love
Postat pe 11 Februarie 2009 20:48
Cred ca orice lucru care face placere ambilor parteneri este ok, si bineinteles insistentele sau santajul emotional nu este deloc ok.
michelle_healthy
Postat pe 10 Martie 2009 16:35
...adik,dragostea fara sex si,sexul fara dragoste,nu exista!...numai k la barbati,partea fizik e mai imp,decat cea sufleteask!...
domnita2007
Postat pe 13 Martie 2009 19:11
ciucelo
Postat pe 20 Martie 2009 07:25
da, asa ceva nu, ''urinatul in timpul actului sexual'',
nu este sanatos, te poti imbolnavi de diverse...,
dar ce faci cu cei care chiar le fac placere chestia asta?
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 14:09
Cassey_TAROT: contacteaza-ma te rog la vivacedonna2005@yahoo.com
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 14:16
....ok toata lumea si-a spus parerea ca daca partenerul...
dar daca tu esti cel care vrea si recurge la santaj???? sunt curioasa daca mai sunte-ti de acord cu ”refuzul” partenerului
Dark_Roxana
Postat pe 4 Iunie 2009 13:05
Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
detalii: deliapetrescu@yahoo.com 0766685295
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 10 Iunie 2009 16:22
Citesc si ma minunez ma fetelor-femei de 'preocuparea' voastra mentala plina de imaginatie ! Mai dragalaselor, care este ! .... probati mai tot ce vreti in pat, dar invatati odata ca ce se petrece acolo e SECRET ! Adicatelea voi cereti pareri sa vedeti daca mai exista si in alte cupluri ce exista in cuplul vostru !? va consoleaza ? sau va face mai 'blonde'
healthy003132
Postat pe 11 Iunie 2009 08:18
Cred ca esti misogin.Femeile fac asta de cand lumea, vorbesc despre sex, isi impartasesc experiente. Bineinteles atunci cand sunt libere, in societati care permit asta. Exista diferente intre comportamentul sexual feminin si cel masculin. Cum voi va impartasiti impresii gen "ia uite ce fund are asta!" noi ne impartasim chestii mult mai tehnice. Ne intereseaza fundurile barbatilor, dar e important ce fac cu ele. Placerea la noi e mai elaborata, de aceea instructiunile sunt importante. Accepta ca oamenii sunt diferiti, si daca nu sunt ca tine nu inseamna ca sunt neaparat blonzi.
sybila
Postat pe 11 Iunie 2009 12:24
Cati ani ai Sibyla ? din ce parinti provi, cate fete sunteti la parinti,ai fost in clasa mixta la scoala ? ce educatie ai ?[ studii ! ].....vezi cate intrebari si inca multe altele ar trebuii pt a te putea eticheta si diagnostica ! Dragalas-o ! tot ce e fantezie e 'boala' dar nu tot ce e 'boala' e fantezie ! mediteaza
healthy003132
Postat pe 12 Iunie 2009 09:22
De la: healthy003132, la data 2009-06-12 09:22:47Cati ani ai Sibyla ? din ce parinti provi, cate fete sunteti la parinti,ai fost in clasa mixta la scoala ? ce educatie ai ?[ studii ! ].....vezi cate intrebari si inca multe altele ar trebuii pt a te putea eticheta si diagnostica ! Dragalas-o ! tot ce e fantezie e 'boala' dar nu tot ce e 'boala' e fantezie ! mediteaza

subiectul era unul si ca deobicei apare cineva care sa strice mersul lucrurilor.
fiecare are dreptul sa-si exprime parerea. nu trebuie sa sari atat de sus, pentru ca ai vazut un subiect despre sex. si ce daca vrem sa stim ce se intampla in alte cupluri? de cele mai multe ori o facem pentru ca va satisface fanteziile voastre. ca toata lumea stie ca aveti multe fantezii. si uneori le spuneti, alteori nu, iar noi trebuie sa ghicim
cat despre "tot ce e fantezie e 'boala' dar nu tot ce e 'boala' e fantezie !" asta zic eu ca este o gandire care nu se potriveste cu secolul nostru.lumea a scapat in mare parte de inhibitii, de temeri si tu consideri asta in lucru rau? incearca sa mai prinzi si aspecte moderne, ale timpului nostru, nu numai filosofia secolelor trecute.
kudika040895
Postat pe 14 Iunie 2009 12:00
De la: healthy003132, la data 2009-06-12 09:22:47Cati ani ai Sibyla ? din ce parinti provi, cate fete sunteti la parinti,ai fost in clasa mixta la scoala ? ce educatie ai ?[ studii ! ].....vezi cate intrebari si inca multe altele ar trebuii pt a te putea eticheta si diagnostica ! Dragalas-o ! tot ce e fantezie e 'boala' dar nu tot ce e 'boala' e fantezie ! mediteaza

doamnee ce mentalitate ai:)))))))))) nu te mai crede ....cel mai bun si cel mai informat si cel mai cel..:)) asta rezulta din cometurile tale :) tu ti-o faci cu mana ta..:P
sweet_baby
Postat pe 14 Iunie 2009 12:14
si acum, revenind la subiect. cred ca sunt multe lucruri pe care nu le acceptam in pat. trecand peste faza cu urinatul, pentru care cred ca iti trebuie foarte multa deschidere la minte, eu nu accept introducerea obiectelor de orice tip (fie ca e vb de degete) in anus.
de asemenea, nu accept sexul spaniol. mi se pare pur si simplu fara sens. nu vad ce placeri ar putea avea o persoana din asta, poate doar prosteala. nu as accepta sado-maso in pat, dar referindu-ma strict la sado-maso extrem, caci am vazut niste filme foarte "interesante" in acest sens.
ahhh, si ejaculatul in gura , dupa sexul oral este iar o chestie pe care eu nu o pot accepta. personal, mi se face greata.
daca imi mai vine ceva in minte,va anunt. :)
kudika040895
Postat pe 14 Iunie 2009 12:16
De la: sweet_baby, la data 2009-06-14 12:14:35
doamnee ce mentalitate ai:)))))))))) nu te mai crede ....cel mai bun si cel mai informat si cel mai cel..:)) asta rezulta din cometurile tale :) tu ti-o faci cu mana ta..:P

aveam o prietena a carei mama zicea "ce-si face omul cu mana lui, laba se numeste"
kudika040895
Postat pe 14 Iunie 2009 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am avut cancer de col uterin 16 De la: trnora 27 Ianuarie 2016 11:59
atacuri de panica 97 De la: danielavarghes 26 Martie 2013 11:46
scurgere maro 11 De la: kudika_nikole 12 Decembrie 2011 23:39
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Martie 2010 16:03
reactii adeverse novynette ?! sau altceva? 9 De la: healthy006049 17 Septembrie 2009 15:21