Setari Cookie-uri

m-a strigat pe alt nume

de fapt invers, pe una (buna prietena cu el, sper ca nu mai mult) a strigat-o pe numele meu.... nu imi plac astfel de confuzii, eu sunt doar eu. bine, poate am exagerat in reactii, partea pozitiva a lucrurilor ar fi ca ma vede pe mine peste tot... sa fie oare un semn bun ca i-a spus pe numele meu sau sa imi fac griji? ca de era invers, sa imi spuna mie pe alt nume...ufff...
amalia79_healthy
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:17
salut....mi se pare ca iti faci probleme pentru nimic.....e o chestie care a doua zi nici nu trebuiai sa iti mai aduci aminte.fa-ma sa inteleg de ce te agiti atata pentru o chestie asa banala?
ana_ramona23
Postat pe 9 Octombrie 2008 10:41
Esti mereu in gandul lui.. Bunica mea pana imi nimereste numele spune numele soramii, mamei.. apoi vine si al meu. Stai relaxata, daca e sa fii suspicioasa cauta alte semne, nu asta. Pup.
crystin
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:26
vai ce m-am mai speriat! mie mi s-a intamplat ca un fost prieten sa imi spuna intr-un moment destul de intim pe alt nume...asta da faza!
misterious_gal
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:08
Amalia, pai in cazul tau ar trebui sa te bucuri. Daca s-ar fi intamplat invers, as fi inteles de ce sa-ti faci probleme, dar asa...
Sarah_healthy
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:46
Credeam ca a fost invers.....
asta e din obisnuinta ... si fratele meu ma mai striga cum o alinta pe sotia lui ... asta nu inseamna ca trebuie sa se supere cumnata mea pe mine ... ca ii fur barbatul odata ce spune numele tau de mai multe ori decat aricare altul e normal sa-i iasa numele tau ...
asa cum a fost acea colega de servici putea fi mama, sora sau verisoara lui.... n-ai de ce sa te stresezi...daca e doar asta
jessica23_healthy
Postat pe 1 Ianuarie 2009 04:58
Stai linistita ca nu ai de ce sa-ti faci pb, se intampla. Eu, dupa ce am petrecut o mai lunga perioada cu prietena mea, cand s-a intors el acasa l-am strigat cu apelativul ''fata!''
bastiuta
Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:22
Bine ca nu te-a strigat pe tine cu alt nume! Atunci ar fi fost intradevar tragedie!
getaso
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:24
nu-ti face probleme, inseamna ca esti mereu in atentia lui, daca ar fi fost invers atunci ar fi trebuit sa ti se aprinda "beculetul"
marialazar
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:08
Yeap....sau o alta varianta la faza asta: tragedia cea mai mare e atunci cand prietenul tau nu-ti zice pe prenume nici in ruptul capului. De ce? pt. ca in viata lui exista mai multe femei si ii e frica ca nu cumva sa le incurce prenumele.Iti zice oricum pe toate formele de alint comune......dar nu-ti zice nici cum cum te cheama.
Am citit si mai sus parerile celorlalte pers....le respect cuvintele...dar eu una nu le cred!
Totul depinde de tine...dak iti ascutesti simturile si iti intetesti atentia....sau lasi moarta treaba...nu se stie niciodata in ambele cazuri ce surprize ai descoperi! Iti urez tupeu!
taloss
Postat pe 1 Februarie 2009 14:33
Buna, eu zic ca e bine. Inseamna ca se gandeste la tine mereu. Oare nu este una din dorintele femeilor? Daca te striga pe alt nume ...era altceva. Dar asa nu ai de ce sa-ti faci griji.
madawhite
Postat pe 3 Februarie 2009 09:52
Al meu era cat pe ce sa ma strge de mai multe ori la inceputul relatiei, cu numele fostei prietene. Mi-a spus-o chiar el, dar nu m-am ingrijorat, pentru ca stiam ca si mie mi se intamplase sa fiu cat pe ce il strig pe numele fostului, chestie pur si simplu de obisnuinta. Nu exista oricum nici cea mai vaga indoiala ca ma iubea, si nu aveam sa am indoieli de la atata lucru
michelle_healthy
Postat pe 10 Martie 2009 16:59
daca striga pe altcineva cu numele tau,te vede in orcine si orice loc....e indragostit lulea de tine.Frumos,foarte frumos,nu trebui sa iti faci griji,sa fii geloasa dar...nici sa te culci pe "urechea increderii"
51160
Postat pe 18 Martie 2009 13:40
De la: amalia79, la data 2008-10-01 19:17:20de fapt invers, pe una (buna prietena cu el, sper ca nu mai mult) a strigat-o pe numele meu.... nu imi plac astfel de confuzii, eu sunt doar eu. bine, poate am exagerat in reactii, partea pozitiva a lucrurilor ar fi ca ma vede pe mine peste tot... sa fie oare un semn bun ca i-a spus pe numele meu sau sa imi fac griji? ca de era invers, sa imi spuna mie pe alt nume...ufff...
xxelena85
Postat pe 18 Martie 2009 19:35
depinde in ce moment a strigat-o pe acea fata pe numele tau!
xxelena85
Postat pe 18 Martie 2009 19:37
Normal ca nu trebuie sa iti faci griji. Din contra! Ar trebui sa te simti bine ca a strigat`o pe numele tau. Inseamna ca se gandeste la tine atat de mult incat nu mai vede alte fete :D Cred ca multe fete deja te invidiaza! :)
Printzessa
Postat pe 5 Mai 2009 21:16
un prieten in vizita la un cuplu longeviv.acesta observa ca sotul(cam in varsta ce-i drept)i se adresa sotiei cu : draga mea, iubita mea, ingerasul meu. nedumerit prietenul isi face curaj: auzi mai gheorghe dar dupa atatia ani de casnicie inca va iubiti ca la inceput?observ ca o alinti inca.
sotul: da de unde?!?! sa mor io daca mai stiu cum o cheama!

rilury
Postat pe 10 Mai 2009 15:24
nu ar trebui sa iti bati capul...eu am patit ceva asemanator doar ca nu isi mai aducea aminte numele meu si ma strigat pe numele localitati de unde eram (a fost chiar foarte jenant in centrul orsului sa strige dupa mine si nici nu l-am bagat in seama dar ma cotit colega mea) dar acum suntem impreuna de 2 ani si urmam sa ne si casatorim. Asa ca nu io lua in nume de rau uni au mintea un pic mai scurta.
Mia_88
Postat pe 21 Mai 2009 23:07
.
tarot_healthy
Postat pe 29 Iunie 2009 15:47
cred ca il iubesti mult de tot si te ingrijorezi pentru orce sa nu cumva sa............stai linistita nu e nimic de genul asta, bucurate de ce ai si fii fericita
kudika098645
Postat pe 16 Iulie 2009 12:44
Buna fetelor!Hop si eu sa-mi spun necazul:sunt in a doua casatorie si nu o data mi s-a intamplat sa aud numele celeilalte chiar si in momente intime si au trecut 10 ani de convietuire.Explicatia :am fost casatoriti 13 ani,ce vrei obisnuinta!O fata a spus mai sus ca ar fi problema daca nu ti-ar spune pe nume ci te-ar chema cu toate alinturile comune numai prenumele sa nu-l rosteasca,ei cam acelasi lucru este si la mine;ma cheama mami ,sufletel etc dar numele nu mi-l aud decat f rar in public.Nu mai zic ca sunt nevoita sa intorc capul cand masoara cu privirea fetele ,femeile,care ies in evidenta sau trec prin raza lui vizuala de zici ca nu a mai vazut femei in viata lui.Veti spune poate ca de ce nu-i atrag atentia ?Am facut-o pana m-am resemnat,dar totusi doare de cate ori vad.Este totul ok intre noi pana ii fac observatie daca am deschis gura deja ies scantei si pozeaza in victima;ce am facut? ce am zis?Si colac peste pupaza anul trecut mi-a vanit si cu o blenoragie facuta asa de la caldura.Tragic nu?
vera_
Postat pe 31 Iulie 2009 08:35
De la: lady4ever, la data 2009-07-31 08:35:37Buna fetelor!Hop si eu sa-mi spun necazul:sunt in a doua casatorie si nu o data mi s-a intamplat sa aud numele celeilalte chiar si in momente intime si au trecut 10 ani de convietuire.Explicatia :am fost casatoriti 13 ani,ce vrei obisnuinta!O fata a spus mai sus ca ar fi problema daca nu ti-ar spune pe nume ci te-ar chema cu toate alinturile comune numai prenumele sa nu-l rosteasca,ei cam acelasi lucru este si la mine;ma cheama mami ,sufletel etc dar numele nu mi-l aud decat f rar in public.Nu mai zic ca sunt nevoita sa intorc capul cand masoara cu privirea fetele ,femeile,care ies in evidenta sau trec prin raza lui vizuala de zici ca nu a mai vazut femei in viata lui.Veti spune poate ca de ce nu-i atrag atentia ?Am facut-o pana m-am resemnat,dar totusi doare de cate ori vad.Este totul ok intre noi pana ii fac observatie daca am deschis gura deja ies scantei si pozeaza in victima;ce am facut? ce am zis?Si colac peste pupaza anul trecut mi-a vanit si cu o blenoragie facuta asa de la caldura.Tragic nu?

Draga Lady, nu exista blenoragie "de la caldura"! Asta e o boala cu transmitere sexuala - iar daca el da pe alaturi cu de-alea, grija mare sa nu te contaminezi. Imi pare rau sa ti-o spun, dat fiind ca esti la a doua casatorie, dar nu prea sunt semne bune pentru relatia voastra, din ce ai povestit. Tu hotarasti ce ai de facut...
Nahara
Postat pe 31 Iulie 2009 11:20
sigur ceva nui in regula. incearca sa fii mai desteapta decit el si ial pe de departe cu discutii finute pina afli ce doresti de la el, dar in asa fel incit el sa nu simta ca tu descosi. fao pe detectiva, cu el.
kudika098645
Postat pe 31 Iulie 2009 15:17
De la: lady4ever, la data 2009-07-31 08:35:37Si colac peste pupaza anul trecut mi-a vanit si cu o blenoragie facuta asa de la caldura.Tragic nu?


de la calduri, nu de la caldura

oricum nu e de ras, desi pare cu simtul umorului sotul tau sa-ti spuna asa ceva.

imi pare rau sper sa gasiti cea mai buna solutie sa va rezolvati problemele. nu te lasa impresionata cand iti face scene, e doar o strategie ca sa-l lasi in pace. sa nu-ti fie teama sa te certi pentru a clarifica lucrurile. vezi, ma intristeaza sa aud lucruri din astea si-mi slabesc fragila incredere in institutia matrimoniala.
eleain
Postat pe 31 Iulie 2009 15:39
eleain ai dreptate nu mi-a trecut prin cap sa zic de la calduri si nu caldura,si bineinteles ca stiu ca este o BTS[boala cu transm sexuala]dar el este genul de om care prins cu pantalonii in vine iti spune calm ca nu e ceea ce crezi.Si daca s-au scurs atatia ani ramanand impreuna este din cauza ca sunt prea toleranta sau am fost .Acum explodeaza "mamaliga"si i se pare ciudat,imi spune ca-mi arat coltii.oricum multumesc fetele[eleain,noor trandafir_x] este bine cand mai primesti sfaturi si incurajari.pooop
vera_
Postat pe 31 Iulie 2009 17:40
cand sotul meu avea amanta ma alinta...cand imi era fidel imi zicea pe nume...nu faci confuzie de nume la intamplare ...poate inca nu s-a hotarat pe care o place ...poate inca va mai confunda si numele tau a fost mai simplu de retinut sau l-a folosit mai des
sunlight_healthy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:12
Vezi,de aceea e bine sa spui"iubi","puiule",etc.nu se creaza confuzii
healthy005889
Postat pe 18 Februarie 2010 08:20
Se numeste ACT RATAT si e...cam...cu dubii.
Poate nutreste (...inconstient?) dorinta de a fi cu fata aia, cum e cu tine.
EKaterina
Postat pe 23 Februarie 2010 13:10

INCERCATI....MERITA!!!!

http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=zghiby&id_user=5582


gaby_scumpyk
Postat pe 23 Februarie 2010 14:05
probabil are f multe si se incurca in nume...o fi fost al tau usor de retinut sau mai des intalnit...mai incurcam si eu numele cand nu eram indragostita ...dupa ce m-am indragostit n-am mai facut greseli
healthy011998
Postat pe 25 Februarie 2010 00:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
insuficienta renala, calculi, inflamatii 7 De la: Manager 6 Mai 2010 15:52
Medic Ginecolog in iasi 1 De la: 31 Martie 2014 23:12
Infectie la plaga dupa protezare sold 2 De la: healthy011006 27 Ianuarie 2010 09:31
CURS INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 13 Ianuarie 2010 14:03
maladie 5 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 14:26