Setari Cookie-uri

Dr Timisoara

Hello girls! Spuneti-mi si mie va rog un medic bun de familie in Timisoara in Calea Martirilor sau imprejur as vrea cat mai apropate de casa.
Thanks!
Sabynutza
Postat pe 19 Februarie 2011 19:02
Eu nu ti-l recomand pe Dr Bratu pt rinoplasie ,iti spun din experienta proprie[toanerele ,in 2008 am facut o astfel de interventie la dansu'.Experienta neplacuta a inceput de la primul contact cu clinica dumnealui ,si anume am sunat sa ma programez si sa intreb de pret - 1200 Euro cer asistentele prin telefon,1000E este pretul operatie,deci 200 pt ele ca nu-i dai doctorului ci lor ,dupa operatie(tin sa precizez ca vroiam un 'nas in vant'neavand mai nimic vizbil de corectat)din intamplare stand in salon cu alte tipe aflate acolo pt rinoplastie mi s-a dezvaluit ca lot li s-a cerut 1000E !! si aveau ce corecta .Cand am intrat in birou sa platesc(dupa operatie) am intrebat'1000e ,nu? la care asistenta 'pai nu stiu ,cat ati vb cu domnu doctor' : ....i-am lasat 1000E si asta a fost,asta cu pretul.
Eu sunt din Bucuresti asa ca am batut drumu pana in Timisoara special pt asta,aveam programare la ora 15,cand am ajuns acolo,la clinica Brol ,nu stia nimeni nimic de Dr .Bratu ,cand vine ,unde e..,si asa nu eram f hotarata,imi venea sa plec inapoi ,raspuns de la asistente : 'puteti sa va internati aici dk vreti si cand vine dr doctor ,pe seara sa va vada ',wtf ?? ,dk tot venisem am zis sa astept pana seara...Vine si dr doctor pe la ora 21.00 ,si ne baga la consultatie 6 tipe deodata sa ne vada ,ii zicea fiecareia ca ce parere are ,timp de 1 min si gata asta e consultatia ,apoi trecea la urmatoarea ,cand a ajuns la mine m-a intrebat'tie ce sa-ti facem?' ,v-am spus aveam doar un mic nod f putin vizibil din profil,i-am zis eu ce as vrea si el mi-a zis ca el nu face nasuri'in vant ' ca poate sa umbla putin sa-l mai subtieze la baza si sa-l faca drept drept...si mai dezamagita va dati seama ,imi venea sa plang de nervi,dupa ce-l asteptasem toata ziua..m-a consultat mai putin de un minut si nici macar nu am bagat in seama ce vroiam de fapt.Am ramas sa ma opereze a doua zi de dim in speranta ca o iesi ceva bun totusi dupa atatea laude cate am citit si atatea pareri...greseala mea ,ne-a bagat pe banda rulanta 6 rinoplstii,3-4 implanturi sani si o ridicare de sani,pana la 12 terminase ,a lucrat ca un macelar[ a mai venit a doua zi sa ne vada pe toate -30 de sec pt fiecare si asta a fost toata comunicarea doctor-pacient,respiram perfect inainte ,acu am o deviatie de sept de la operatia dumnealui si probleme de repiratie ,regret decizia luata ,NU RECOMAND ,ce mai aiurea experinta traita cu un cadru medical si o clinica de renume
Sper sa va fie de ajutor experienta mea si va urez sa gasiti un doctor bun nu d-astia care isi fac reclama unul altuia ,punand secretarele sa-i laude pe forumuri,aaa si pt a-mi scoate pansamentele m-a trimis la DR Rebosapca din Bucuresti ,ca l-am vzt mentionat si pe el intr-o discutie,deci asta e echipa lor ,laude aduse unul altuia,dezamagitor ...
kudika415779
Postat pe 29 Iulie 2011 20:39
Eu nu vi-l recomand pe Dr Bratu pt rinoplasie ,va spun din experienta proprie ,in 2008 am facut o astfel de interventie la dansu'.Experienta neplacuta a inceput de la primul contact cu clinica dumnealui ,si anume am sunat sa ma programez si sa intreb de pret - 1200 Euro cer asistentele prin telefon,1000E este pretul operatie,deci 200 pt ele ca nu-i dai doctorului ci lor ,dupa operatie(tin sa precizez ca vroiam un 'nas in vant'neavand mai nimic vizbil de corectat);din intamplare stand in salon cu alte tipe aflate acolo pt rinoplastie mi s-a dezvaluit ca lot li s-a cerut 1000E !! si aveau ce corecta .Cand am intrat in birou sa platesc(dupa operatie) am intrebat'1000e ,nu? la care asistenta 'pai nu stiu ,cat ati vb cu domnu doctor' ....i-am lasat 1000E si asta a fost,asta cu pretul.
Eu sunt din Bucuresti asa ca am batut drumu pana in Timisoara special pt asta,aveam programare la ora 15,cand am ajuns acolo,la clinica Brol ,nu stia nimeni nimic de Dr .Bratu ,cand vine ,unde e..,si asa nu eram f hotarata,imi venea sa plec inapoi ,raspuns de la asistente : 'puteti sa va internati aici dk vreti si cand vine dr doctor ,pe seara sa va vada ',wtf ?? ,dk tot venisem am zis sa astept pana seara...Vine si dr doctor pe la ora 21.00 ,si ne baga la consultatie 6 tipe deodata sa ne vada ,ii zicea fiecareia ca ce parere are ,timp de 1 min si gata asta e consultatia ,apoi trecea la urmatoarea ,cand a ajuns la mine m-a intrebat'tie ce sa-ti facem?' ,v-am spus aveam doar un mic nod f putin vizibil din profil,i-am zis eu ce as vrea si el mi-a zis ca el nu face nasuri'in vant ' ca poate sa umbla putin sa-l mai subtieze la baza si sa-l faca drept drept...si mai dezamagita va dati seama ,imi venea sa plang de nervi,dupa ce-l asteptasem toata ziua..m-a consultat mai putin de un minut si nici macar nu am bagat in seama ce vroiam de fapt.Am ramas sa ma opereze a doua zi de dim in speranta ca o iesi ceva bun totusi dupa atatea laude cate am citit si atatea pareri...greseala mea ,ne-a bagat pe banda rulanta 6 rinoplstii,3-4 implanturi sani si o ridicare de sani,pana la 12 terminase,a lucrat ca un macelar ,a mai venit a doua zi sa ne vada pe toate -30 de sec pt fiecare si asta a fost toata comunicarea doctor-pacient,respiram perfect inainte ,acu am o deviatie de sept de la operatia dumnealui si probleme de repiratie ,regret decizia luata ,NU RECOMAND ,ce mai aiurea experinta traita cu un cadru medical si o clinica de renume
Sper sa va fie de ajutor experienta mea si va urez sa gasiti un doctor bun nu d-astia care isi fac reclama unul altuia ,punand secretarele sa-i laude pe forumuri,aaa si pt a-mi scoate pansamentele m-a trimis la DR Rebosapca din Bucuresti ,ca l-am vzt mentionat si pe el intr-o discutie,deci asta e echipa lor ,laude aduse unul altuia ,dezamagitor ...
kudika415779
Postat pe 29 Iulie 2011 21:09
cine spune ca dl Tiberiu Bratu este un doctor prost,minte.eu m-am operat la dansul,am suferit o arsura grava,nu mi se mai dadeau sanse de recuperare dar dansul mi le-a dat.acum sunt multumita de mine,im sfarsit ma simt in pielea mea,acolo toti doctorii se comporta frumos cu tine,parca ar fi familia ta si nu iau bani asa cum fac alti medici din alte orase..eu ii sunt extrem de recunoscatoare si ii multumesc din suflet ca ma facut sa sper.sa-i dea D-zeu sanatate ca daca n-ar fi fost dansul,nu as arata cum arat acum.
kudika416092
Postat pe 31 Iulie 2011 16:36
Am dat si eu o cautare pe google pentru Tiberiu Bratu si im da chiar la al doilea result comentariu asta. ramain masca, si nu imi vine sa cred cu ce aere vine "tanti" asta de la bucuresti. Vreau sa stiti si opinia altcuiva care s-a operat la Bratu. Am avut o interventie acum un an jumate la o cicatrice destul de urita rezultatul unu accident de masina. Cind am ajuns la clinica am ramas paf: arata de parca ai ajuns intro clinica din Austria, elegant totul pus la punct. Domnul profesor (pentru ca este prof la medicina si am inteles ca si la spitalul judetean din timisoara este ceva sef de sectie) a ajuns pe la 6pm, m-a primit dupa vreo ora si am povestit aproape jumate de ora. In sala de asteptare erau inca vreo 10 persoane si nimeni nu a avut vreo problema sa-si astepte rindul la consultatie. E drept ca daca vi de la bucuresti ar fi foarte normal sa fi asteptat cu covor rosu si nici nu este vreo problema sa depasesti coloana de masini pe linia de tranvai, dar ce sa zic, noi provinciali mai avem de invatat.
Despre operatie nu am ce sa zic, e perfecta. Sincer nici nu stiam inainte ca se pot rezolva astfel de cicatrici si astazi ii multumesc ca cea mai urita amintire a accidentului s-a sters. Eu sint din Cluj si am fost trimis la timisoara pentru ca nimeni de aici nu avut curajul sa incerce macar sa ma ajute. Mai era o posibilitate sa merg la Bucuresti, dar evident nici nu mi-a trecut prin minte sa incerc acolo. In operatie am intrat pe la 1pm pentru ca mai avuses inca 3 operatii inainte (cred ca implaturi) si dupa mine a mai operat cred ca vreo 4. A urcat la vizita in jur de 9 seara pentru ca atit au durat celelalte operatii. Povestea cu bagatul pe banda rulanta 6 rinoplstii,3-4 implanturi sani si o ridicare de sani, pana la 12 dupamiaza ... eu cred ca totusi e un efect secundar de la anestezie, pentru ca eu stiu la mine cit a durat numai pregatirea pentru operatie. Nu pot sa spun cu certitudine cit a durat interventia mea dar imi este foarte clar ca tipa asta nu prea stie despre ce vorbeste.
Am stat in spital 3 zile in care domul doctor a veni si de cite 3 ori intro zi sa vada cum evolueaza lucrurile, mi-a recomandat creme si felul in care sa-mi tratez operatia, iar la consult postoperator am venit prin februarie anu asta, adica dupa 7 luni. Vreau sa va zic ca si-a amintit perfect toate detaliile operatiei.
Nu stiu ce s-a intimplat cu tipa asta dar cu siguranta nu s-a operat la timisoara, asta imi este foarte clar!
kudika483277
Postat pe 9 Decembrie 2011 14:43
La fel zic si eu ca cine il vorbeste de rau pe Dr Bratu Tiberiu e dus cu pluta, omul acesta isi face treaba ca la carte si DA ii pasa de pacientii lui se comporta extraordinar cu pacientii, tocmai pt ca am auzit atatea lucruri frumoase despre el si echipa lui acum 7 zile m-am operat la el, si sunt extrem de fericita ca l-am ales pe el,sunt mandra de opera lui , merita toata increderea si ii multumesc din suflet !!!!
kudika493150
Postat pe 3 Ianuarie 2012 20:47
De la: kudika415779, la data 2011-07-29 20:39:44 Eu nu ti-l recomand pe Dr Bratu pt rinoplasie ,iti spun din experienta proprie[toanerele ,in 2008 am facut o astfel de interventie la dansu'.Experienta neplacuta a inceput de la primul contact cu clinica dumnealui ,si anume am sunat sa ma programez si sa intreb de pret - 1200 Euro cer asistentele prin telefon,1000E este pretul operatie,deci 200 pt ele ca nu-i dai doctorului ci lor ,dupa operatie(tin sa precizez ca vroiam un 'nas in vant'neavand mai nimic vizbil de corectat)din intamplare stand in salon cu alte tipe aflate acolo pt rinoplastie mi s-a dezvaluit ca lot li s-a cerut 1000E !! si aveau ce corecta .Cand am intrat in birou sa platesc(dupa operatie) am intrebat'1000e ,nu? la care asistenta 'pai nu stiu ,cat ati vb cu domnu doctor' : ....i-am lasat 1000E si asta a fost,asta cu pretul.
Eu sunt din Bucuresti asa ca am batut drumu pana in Timisoara special pt asta,aveam programare la ora 15,cand am ajuns acolo,la clinica Brol ,nu stia nimeni nimic de Dr .Bratu ,cand vine ,unde e..,si asa nu eram f hotarata,imi venea sa plec inapoi ,raspuns de la asistente : 'puteti sa va internati aici dk vreti si cand vine dr doctor ,pe seara sa va vada ',wtf ?? ,dk tot venisem am zis sa astept pana seara...Vine si dr doctor pe la ora 21.00 ,si ne baga la consultatie 6 tipe deodata sa ne vada ,ii zicea fiecareia ca ce parere are ,timp de 1 min si gata asta e consultatia ,apoi trecea la urmatoarea ,cand a ajuns la mine m-a intrebat'tie ce sa-ti facem?' ,v-am spus aveam doar un mic nod f putin vizibil din profil,i-am zis eu ce as vrea si el mi-a zis ca el nu face nasuri'in vant ' ca poate sa umbla putin sa-l mai subtieze la baza si sa-l faca drept drept...si mai dezamagita va dati seama ,imi venea sa plang de nervi,dupa ce-l asteptasem toata ziua..m-a consultat mai putin de un minut si nici macar nu am bagat in seama ce vroiam de fapt.Am ramas sa ma opereze a doua zi de dim in speranta ca o iesi ceva bun totusi dupa atatea laude cate am citit si atatea pareri...greseala mea ,ne-a bagat pe banda rulanta 6 rinoplstii,3-4 implanturi sani si o ridicare de sani,pana la 12 terminase ,a lucrat ca un macelar[ a mai venit a doua zi sa ne vada pe toate -30 de sec pt fiecare si asta a fost toata comunicarea doctor-pacient,respiram perfect inainte ,acu am o deviatie de sept de la operatia dumnealui si probleme de repiratie ,regret decizia luata ,NU RECOMAND ,ce mai aiurea experinta traita cu un cadru medical si o clinica de renume
Sper sa va fie de ajutor experienta mea si va urez sa gasiti un doctor bun nu d-astia care isi fac reclama unul altuia ,punand secretarele sa-i laude pe forumuri,aaa si pt a-mi scoate pansamentele m-a trimis la DR Rebosapca din Bucuresti ,ca l-am vzt mentionat si pe el intr-o discutie,deci asta e echipa lor ,laude aduse unul altuia,dezamagitor ...
kudika503385
Postat pe 4 Februarie 2012 04:30
da ai cea mai mare dreptate ,m-am operat la acest medic faimos acum un an mi-am marit sanii un macelar ,dezinteres total fata de pacienti,pretul se face dupa om ,asistentele spun ceva el altceva,daca ai probeleme dupa iti vorbesc intr-un sictir la telefon eu chiar ma gandesc sa-i dau in judecata ,nu-l recomand nimanui ,iti vorbeste frumos pana cand vede banii dupa il intereseza mai putin vine la control si sta 10 sec ce 30 de secunde cam mult ,se tot spune ca opereaza gratis numai vorbe isi fac publicitate si atat ,si de valcu pot spune la fel alt macelar s-a operat o prietena la el si a avut mari probleme ,dupa experienta avuta in romania am decis sa ma operez in italia intradevar costa 8000 de euro dar am avut un rezultat bun si uite asa sanii mei au costat 11500 euro .medicii din romania sunt la pamant in general nu numai vorbind de estetica stau si ma gandesc ce fac cei fara bani acolo si nu au sansa sa ajunga in austria sau germania oricum tarile cu medici faimosi si seriosi ce au facut un juramant si il respecta se moare pe capete ptr orice lasi spaga,ma simt scarbita de sistemul sanitar din romania si de acesti medici faimosi
kudika503385
Postat pe 4 Februarie 2012 04:43
Nu te inteleg. Daca ai avut probleme cu sanii, te-ai dus la un control la dr Bratu si i-ai spus ce te nemultumeste? Te intreb pentru ca eu m-am operat la el. Rezultatul este spectaculos. Dr Bratu este un om extraordinar si un profesionist desavarsit. Echipa cu care lucreaza mi-a lasat o parere foarte buna. Conditiile din clinica sunt ca si cele din occident si pot sa zic ca operatia aceasta mi-a schimbat viata in bine. Am mai multa incredere in mine si nu ma feresc sa spun ca m-am operat. Bafta fetelor!
mirabela_ttt
Postat pe 31 Mai 2012 14:19
dr. Civig are cabinetul pe strada E.Celebi (fosta Paltinis), nr.5
kudika_10655
Postat pe 26 Iunie 2012 12:16
Buna tuturor,legat de discutiile despre dr Bratu Tiberiu vreau sa confirm ca este un mare doctor dar cel mai important ,un om deosebit.M-am operat de 5 zile la dansul,am facut o marire de sani si am numai cuvinte de lauda de modul cum s-a comportat atat dansul cat si echipa dansului,oameni deosebiti de o mare pregatire profesionala si mare caracter.Despre conditiile din clinica Brol la fel ,te simti oriunde altundeva dar nu in Romania.Multumesc din suflet dr Bratu si intregii echipe si sa le dea dumnezeu sanatate.
kudika_10871
Postat pe 30 Iunie 2012 11:46
Dnu.Cotulbea Stan din ce am auzit este foarte bun in rinoplastie...
kudika_37080
Postat pe 20 Iunie 2013 00:16
Buna, imi spuneti av rog cat costa consultatia la d-na dr.Todorut?
kudika_965542
Postat pe 16 Mai 2014 11:39
chirurg bun dar ....fara bani nu te baga in seama...
kudika_18808
Postat pe 14 Ianuarie 2015 22:49
Dr Bratu si-a batut joc de mine
Nu se pricepe , nu merge-ti la el
Se comporta foarte urat si mai vrea si atentii
La fel si medicii cu care lucreaza
kudika_1002319
Postat pe 2 Martie 2016 14:52
Si pe mine m-au nenorocit dupa ce mi-au luat o groaza de bani! Aia care lucreaza cu el, Shruti Khaushal m-a folosit ca si cavie pentro o lipoaspiratie cu laser pentru 3500 de euro! Un rezultat oribil, am platit doua zone pt abdomen si solduri si mi-a facut in mod oribil diar abdomenul si un sold, celalalt sold deloc. Dupa ce m-am desumflat a zis ca era vina mea ca am un picior mai lung si unul mai scurt.! Si la ortopedie precum si unul dintre cei mai importanti chirurgi plastici care a reparat, au zis canici nu este vorba de asa ceva. In schimb nu era tipul de interventie adecvat, mie imi trebuia abdominoplastie. Acum trebuie sa cheltui alti bani pentru a avea rezultatul promis di Bratu!
Isi face publicitate cu icoanele lui Dumnezeu langa el si tot il pomeneste pe dumnezeu in timp ce inseala si profita de cine are probleme si munceste din greu pentru bani! Niste hoti!
kudika_1044278
Postat pe 25 Decembrie 2022 09:29
Si pe mine m-au nenorocit dupa ce mi-au luat o groaza de bani! Aia care lucreaza cu el, Shruti Khaushal m-a folosit ca si cavie pentro o lipoaspiratie cu laser pentru 3500 de euro! Un rezultat oribil, am platit doua zone pt abdomen si solduri si mi-a facut in mod oribil diar abdomenul si un sold, celalalt sold deloc. Dupa ce m-am desumflat a zis ca era vina mea ca am un picior mai lung si unul mai scurt.! Si la ortopedie precum si unul dintre cei mai importanti chirurgi plastici care a reparat, au zis canici nu este vorba de asa ceva. In schimb nu era tipul de interventie adecvat, mie imi trebuia abdominoplastie. Acum trebuie sa cheltui alti bani pentru a avea rezultatul promis di Bratu!
Isi face publicitate cu icoanele lui Dumnezeu langa el si tot il pomeneste pe dumnezeu in timp ce inseala si profita de cine are probleme si munceste din greu pentru bani! Niste hoti!
kudika_1044278
Postat pe 25 Decembrie 2022 09:29
Si pe mine m-au nenorocit dupa ce mi-au luat o groaza de bani! Aia care lucreaza cu el, Shruti Khaushal m-a folosit ca si cavie pentro o lipoaspiratie cu laser pentru 3500 de euro! Un rezultat oribil, am platit doua zone pt abdomen si solduri si mi-a facut in mod oribil diar abdomenul si un sold, celalalt sold deloc. Dupa ce m-am desumflat a zis ca era vina mea ca am un picior mai lung si unul mai scurt.! Si la ortopedie precum si unul dintre cei mai importanti chirurgi plastici care a reparat, au zis canici nu este vorba de asa ceva. In schimb nu era tipul de interventie adecvat, mie imi trebuia abdominoplastie. Acum trebuie sa cheltui alti bani pentru a avea rezultatul promis di Bratu!
Isi face publicitate cu icoanele lui Dumnezeu langa el si tot il pomeneste pe dumnezeu in timp ce inseala si profita de cine are probleme si munceste din greu pentru bani! Niste hoti!
kudika_1044278
Postat pe 25 Decembrie 2022 09:30
Si pe mine m-au nenorocit dupa ce mi-au luat o groaza de bani! Aia care lucreaza cu el, Shruti Khaushal m-a folosit ca si cavie pentro o lipoaspiratie cu laser pentru 3500 de euro! Un rezultat oribil, am platit doua zone pt abdomen si solduri si mi-a facut in mod oribil diar abdomenul si un sold, celalalt sold deloc. Dupa ce m-am desumflat a zis ca era vina mea ca am un picior mai lung si unul mai scurt.! Si la ortopedie precum si unul dintre cei mai importanti chirurgi plastici care a reparat, au zis canici nu este vorba de asa ceva. In schimb nu era tipul de interventie adecvat, mie imi trebuia abdominoplastie. Acum trebuie sa cheltui alti bani pentru a avea rezultatul promis di Bratu!
Isi face publicitate cu icoanele lui Dumnezeu langa el si tot il pomeneste pe dumnezeu in timp ce inseala si profita de cine are probleme si munceste din greu pentru bani! Niste hoti!
kudika_1044278
Postat pe 25 Decembrie 2022 09:30
Si pe mine m-au nenorocit dupa ce mi-au luat o groaza de bani! Aia care lucreaza cu el, Shruti Khaushal m-a folosit ca si cavie pentro o lipoaspiratie cu laser pentru 3500 de euro! Un rezultat oribil, am platit doua zone pt abdomen si solduri si mi-a facut in mod oribil diar abdomenul si un sold, celalalt sold deloc. Dupa ce m-am desumflat a zis ca era vina mea ca am un picior mai lung si unul mai scurt.! Si la ortopedie precum si unul dintre cei mai importanti chirurgi plastici care a reparat, au zis canici nu este vorba de asa ceva. In schimb nu era tipul de interventie adecvat, mie imi trebuia abdominoplastie. Acum trebuie sa cheltui alti bani pentru a avea rezultatul promis di Bratu!
Isi face publicitate cu icoanele lui Dumnezeu langa el si tot il pomeneste pe dumnezeu in timp ce inseala si profita de cine are probleme si munceste din greu pentru bani! Niste hoti!
kudika_1044278
Postat pe 25 Decembrie 2022 09:31
Si pe mine m-au nenorocit dupa ce mi-au luat o groaza de bani! Aia care lucreaza cu el, Shruti Khaushal m-a folosit ca si cavie pentro o lipoaspiratie cu laser pentru 3500 de euro! Un rezultat oribil, am platit doua zone pt abdomen si solduri si mi-a facut in mod oribil diar abdomenul si un sold, celalalt sold deloc. Dupa ce m-am desumflat a zis ca era vina mea ca am un picior mai lung si unul mai scurt.! Si la ortopedie precum si unul dintre cei mai importanti chirurgi plastici care a reparat, au zis canici nu este vorba de asa ceva. In schimb nu era tipul de interventie adecvat, mie imi trebuia abdominoplastie. Acum trebuie sa cheltui alti bani pentru a avea rezultatul promis di Bratu!
Isi face publicitate cu icoanele lui Dumnezeu langa el si tot il pomeneste pe dumnezeu in timp ce inseala si profita de cine are probleme si munceste din greu pentru bani! Niste hoti!
kudika_1044278
Postat pe 25 Decembrie 2022 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cabinete recomand 33 De la: allissa_healthy 9 August 2018 20:36
HELP SFAT pentru sanatate si bani 4 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:51
vreau un medic genecolog bun 7 De la: Vasii_Galetia_1 28 Februarie 2015 14:26
Recomandare pt operarea varicelo 3 De la: kudika481475 13 Martie 2013 12:06
CALCIUL 10 De la: Aemulus 25 Mai 2010 04:23