Setari Cookie-uri

Candidoza vaginala

Care este tratamentul pt candidoza vaginala pt mine si partenerul meu?
De fapt nu stiu daca e candidoza,,,,,,am toate simtomele inafara de dureri si usturime la urinat.........cu 2 saptamani in urma am avut sangerari si am luat niste nolicin timp de 7 zile.........iar acum am ince
put un tratament cu cerviron ovule,,,,,,,,. Mai e nevoie de ketokonazol ? si daca daca prietenul meu ce poate lua,,,,,
lui i-au aparut nistte crapaturi la varful penisului......
candy_healthy
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:18
cel mai bine mergi la medic, el este cel mai in masura sa stabileasca diagnosticul. Dupa cum spui tu nu este nici o candidoza. Mult succes
buburuza117
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:48
Buna....

M-am confruntat si eu cu asa ceva.Mi-a trecut luand ovule Meclon timp de 10 zile iar al meu iubit a folosit Meclon crema.Doctorita mi-a recomandat insa Betadine ovule numai ca nu le tolerez in sensul ca am avut niste usturimi la introducere si m-am decis sa le intrerup.Contact sexual poti avea in cazul in care ai partener stabil,altfel este interzis ca nu-ti trece nici tie si e posibil sa-l contaminezi si pe el.Cel mai bine te duci la doctor ca e cel mai in masura sa-ti recomande tratament.
Bafta!!!
corin
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:03
Candy
in ritmul acesta aitoate sansele sa cumperi toata farmacia!!!!!!gandestete si la urmari!!!!!
ivanescu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:37
Si eu m-am confruntat cu candidoza vaginala vreo 2-3 ani,faceam tot felul de tratamente cu tot felul de ovule si nu ma scapam. Am fost si pe la vreo 3 doctori care-mi scriau retete cu ovule,cand auzeam denumirea, le ziceam ca am mai luat din alea si nu s-a intamplat nimic,si imi ziceau alta denumire,care daca nu-mi suna cunoscuta,le incercam,ce sa fac,numai sa ma scap . Cineva mi-a zis ca trebuie sa faci tratamentul mai multe luni,nu doar 2 saptamani,cum recomanda de obicei doctorii,pt ca mediul este umed acolo,in interior,si daca e mai puternica infectia,s-ar putea sa nu-ti treaca din prima,s-ar putea sa recidiveze. Asa ca eu am facut tratamentul vreo jumate de an,in fiecare luna,dupa menstruatie,am folosit ovule Klion 100,sunt unguresti si cica sunt foarte bune si nu costa mai mult de 15 lei o cutie cu 10 bucati. Foloseam de 2 ori pe zi si luam si o pastila,nu-i mai stiu denumirea. Important e ca am reusit sa ma scap,acum sunt ok si sper sa nu mai am niciodata probleme din astea. Dar, cel mai bine e sa mergi la ginecolog, pentru ca fiecare organism reactioneaza altfel la medicamente,la mine a mers cu astea,la altele poate sa nu functioneze.
alinaalboiu
Postat pe 7 Februarie 2009 19:30
Fetelor,
Eu va recomand un produs pe baza de Lactobacili, se cheama GYNOPHILUS. Il puteti in orice farmacie. Sunt ovule. Poate fi folosit si pe perioada sarcinii.
Eu l-am folosit pentru o vaginita care imi dea de mult batai de cap si mi-a priit.
Pe prospect zice ca reface flora vaginala care are mereu de suferit cand apar infectii sau cand se face tratament cu antibiotice.
Gynophilus poate fi asociat unui tratament oral pentru candida sau luat ca atare.

Sper sa va fie util. Va pup :)
RazeIoana
Postat pe 15 Februarie 2009 17:27
Si eu am avut probleme de genul scurgeri vaginale albicioase, dureri in timpul actului sexual, usturimi la urinare. Am mers de nenumarate ori la ginecolog. Din lipsa de rezultate am tot schimbat medici, dar in zadar, retete si iar retete... tratamentul eficient l-am descoperit cautand pe internet diverse retete naturiste. cautati in farmacii ALOE VERA pentru baut- foarte bun antifungic, antiinflamator, antidepresiv, etc (eu am gasit la sticla de un litru, costa 70 de lei; la inceput o sa va vina sa renuntati e cam nasol la gust, eu am avut si stari de voma, dar gandul ca o sa fiu bine m-a facut sa trec si peste asta)- incepeti sa beti cate 2 linguri pe zi, pana ajungeti la 100 ml/zi, inainte cu o jumatate de ora de mesele principale! in plus de asta cumparati si BIOCLIN - ACTIGEL sau liquidgel, contine tot aloe vera, pe care il veti introduce in vagin, conform instructiunilor. Veti vedea ca aloe vera este planta tamaduitoare de care aveti nevoie, e leacul pe care il cautati! Va doresc multa, multa bafta!
claudia_bursuc
Postat pe 1 Martie 2009 12:48
UN LINK CARE ITI POATE ADUCE BANI DA UN COPY /PASTE LA TOT LINCUL SI INREQGISTREAZA-TE NU AI NIMIC DE PIERDUT TOTUL E GRATIS !
mariana123
Postat pe 1 Martie 2009 16:26
gogu1938
Postat pe 16 Martie 2009 10:07
ok..
gogu1938
Postat pe 27 Martie 2009 10:47
Buna ,pot sa-ti recomand produse naturiste din aloe vera pentru candidoza la adresa dorin1ddima@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 1 Iunie 2009 12:04

Buna

Pentru tratarea ciupercilor, virusilor si bacteriilor de orice gen va recomand argint coloidal. Poate fi aplicat atat intern cat si extern. Distruge cam 650 de agenti patogeni. Argintul coloidal nu are efecte secundare iar argintul se prezinta sub forma de nanoparticule adica are dimensiunea mai mica decat cea a unei celule. Acest argint coloidal este un puternic intaritor al sistemului imunitar.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 8 Iunie 2009 12:35
De la: Beni, la data 2009-06-08 12:35:27
Buna

Pentru tratarea ciupercilor, virusilor si bacteriilor de orice gen va recomand argint coloidal. Poate fi aplicat atat intern cat si extern. Distruge cam 650 de agenti patogeni. Argintul coloidal nu are efecte secundare iar argintul se prezinta sub forma de nanoparticule adica are dimensiunea mai mica decat cea a unei celule. Acest argint coloidal este un puternic intaritor al sistemului imunitar.

Bye

Ia explicati-ne si noua cu ce ajuta sistemul imunitar?este cumva un element de nutritie?Este cumva necesar organismului ca si "combustibil"?Astept si eu cu nerabdare argumentele,daca sunt.Sigur nu sunt.
enemgabriel
Postat pe 8 Iunie 2009 12:51
De la: enemgabriel, la data 2009-06-08 12:51:39
De la: Beni, la data 2009-06-08 12:35:27
Buna

Pentru tratarea ciupercilor, virusilor si bacteriilor de orice gen va recomand argint coloidal. Poate fi aplicat atat intern cat si extern. Distruge cam 650 de agenti patogeni. Argintul coloidal nu are efecte secundare iar argintul se prezinta sub forma de nanoparticule adica are dimensiunea mai mica decat cea a unei celule. Acest argint coloidal este un puternic intaritor al sistemului imunitar.

Bye

Ia explicati-ne si noua cu ce ajuta sistemul imunitar?este cumva un element de nutritie?Este cumva necesar organismului ca si "combustibil"?Astept si eu cu nerabdare argumentele,daca sunt.Sigur nu sunt.
iti pot explica eu...dar ma gandesc ca nici nu vrei sa auzi ceva argumente de la mine...tipa dinainte are cumva dreptate,numai ca nu a expus ccorect modul de actiune a Ag coloidal asupra organismului...
4Life
Postat pe 8 Iunie 2009 12:55
De la: TF_, la data 2009-06-08 12:55:44
De la: enemgabriel, la data 2009-06-08 12:51:39
De la: Beni, la data 2009-06-08 12:35:27
Buna

Pentru tratarea ciupercilor, virusilor si bacteriilor de orice gen va recomand argint coloidal. Poate fi aplicat atat intern cat si extern. Distruge cam 650 de agenti patogeni. Argintul coloidal nu are efecte secundare iar argintul se prezinta sub forma de nanoparticule adica are dimensiunea mai mica decat cea a unei celule. Acest argint coloidal este un puternic intaritor al sistemului imunitar.

Bye

Ia explicati-ne si noua cu ce ajuta sistemul imunitar?este cumva un element de nutritie?Este cumva necesar organismului ca si "combustibil"?Astept si eu cu nerabdare argumentele,daca sunt.Sigur nu sunt.
iti pot explica eu...dar ma gandesc ca nici nu vrei sa auzi ceva argumente de la mine...tipa dinainte are cumva dreptate,numai ca nu a expus ccorect modul de actiune a Ag coloidal asupra organismului...

Ia ,iexpunel tu.Ce argumente ai?
enemgabriel
Postat pe 8 Iunie 2009 13:07

Buna enemgabriel.

Dupa cate vad esti reticent la tot ce nu este conform cu standadele tale. In primul rand sunt barbat, nu sunt ,,tipa" .

Dati-mi voie sa va dau cateva detalii privitoare la argintul coloidal:

Argintul coloidal este o soluþie complet omogenã de particule microscopice foarte fine de argint, care este obþinutã dintr-o bucatã mai mare de argint pur, aºa numitul argint quadrat, ºi din apã ultra curatã, bidistilatã, prin procesul de electrolizã, în condiþii de laborator ºi cu aparate electrice specifice procesului. Se numeºte coloid, orice particulã cu dimensiunea cuprinsã între 1 ºi 500 nm (nanometri) .
În acest produs se gãsesc apã deosebit de curatã, bidistilatã, fãrã sarcinã electricã ºi particule de argint de dimensiuni nanometrice, cu sarcinã electricã. Particulele de argint au aceeaºi sarcinã electricã ºi din aceastã cauzã sunt într-o continuã miºcare ºi se resping una pe alta. Din cauza faptului cã aceste particule îºi pierd treptat încãrcãtura electricã, ceea ce este normal sã se întâmple, eficienþa lor se pierde treptat, deci produsul poate fi folosit doar pe o perioada determinatã de timp. La 90 de zile de la desigilarea produsului, particulele de argint cu sarcinã pozitivã încep sã-ºi piardã încãrcãtura, li se încetineºte miºcarea, iar eficienþa lor scade.
Argintul coloidal este singura formã a argintului, care poate fi utilizatã în siguranþã deplinã.

Efectul versatil, benefic al argintului este cunoscut ºi recunoscut de foarte mult timp. A fost folosit în Grecia, Roma, Macedonia ºi Fenicia anticã pentru preîntâmpinarea ºi tratarea diferitelor infecþii. Hipocrate, ,,pãrintele medicinii’’, considera argintul deosebit de benefic în tratarea rãnilor deschise, problemelor de inimã, dar aprecia ºi calitãþile sale de purificare a sângelui ºi de dezinfectant general. Lucrãrile medicale ale vremii cuprindeau deja descrieri ample ale argintului.
Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, viruºi), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse . Distrugând structura înveliºului viruºilor le împiedicã acestora înmulþirea, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concetraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decat majoritatea antibioticelor din comerþ, ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi viruºi pe care Argintul coloidal le distruge eficient. (sursa : Revista Science Digest, 1978 martie).
În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, Argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.
Argintul este un element esenþial atât pentru plante ºi animale, cât ºi pentru oameni. Cercetãrile medicale în domeniu au demonstrat clar legãtura strânsã dintre argint ºi sistemul nostru imunitar care este rãspunzãtor de protejarea sãnãtãþii noastre. Datoritã structurii sale atomice, argintul coloidal ajutã la regenerarea ficatului ºi la detoxifierea lui.

Ok. Sper ca a fost o lectura interesanta.
Sanatate



Beni_healthy
Postat pe 8 Iunie 2009 19:30

Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755




deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 16 August 2009 19:55
De la: Beni, la data 2009-06-08 19:30:09
Buna enemgabriel.

Dupa cate vad esti reticent la tot ce nu este conform cu standadele tale. In primul rand sunt barbat, nu sunt ,,tipa" .

Dati-mi voie sa va dau cateva detalii privitoare la argintul coloidal:

Argintul coloidal este o soluþie complet omogenã de particule microscopice foarte fine de argint, care este obþinutã dintr-o bucatã mai mare de argint pur, aºa numitul argint quadrat, ºi din apã ultra curatã, bidistilatã, prin procesul de electrolizã, în condiþii de laborator ºi cu aparate electrice specifice procesului. Se numeºte coloid, orice particulã cu dimensiunea cuprinsã între 1 ºi 500 nm (nanometri) .
În acest produs se gãsesc apã deosebit de curatã, bidistilatã, fãrã sarcinã electricã ºi particule de argint de dimensiuni nanometrice, cu sarcinã electricã. Particulele de argint au aceeaºi sarcinã electricã ºi din aceastã cauzã sunt într-o continuã miºcare ºi se resping una pe alta. Din cauza faptului cã aceste particule îºi pierd treptat încãrcãtura electricã, ceea ce este normal sã se întâmple, eficienþa lor se pierde treptat, deci produsul poate fi folosit doar pe o perioada determinatã de timp. La 90 de zile de la desigilarea produsului, particulele de argint cu sarcinã pozitivã încep sã-ºi piardã încãrcãtura, li se încetineºte miºcarea, iar eficienþa lor scade.
Argintul coloidal este singura formã a argintului, care poate fi utilizatã în siguranþã deplinã.

Efectul versatil, benefic al argintului este cunoscut ºi recunoscut de foarte mult timp. A fost folosit în Grecia, Roma, Macedonia ºi Fenicia anticã pentru preîntâmpinarea ºi tratarea diferitelor infecþii. Hipocrate, ,,pãrintele medicinii’’, considera argintul deosebit de benefic în tratarea rãnilor deschise, problemelor de inimã, dar aprecia ºi calitãþile sale de purificare a sângelui ºi de dezinfectant general. Lucrãrile medicale ale vremii cuprindeau deja descrieri ample ale argintului.
Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, viruºi), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse . Distrugând structura înveliºului viruºilor le împiedicã acestora înmulþirea, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concetraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decat majoritatea antibioticelor din comerþ, ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi viruºi pe care Argintul coloidal le distruge eficient. (sursa : Revista Science Digest, 1978 martie).
În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, Argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.
Argintul este un element esenþial atât pentru plante ºi animale, cât ºi pentru oameni. Cercetãrile medicale în domeniu au demonstrat clar legãtura strânsã dintre argint ºi sistemul nostru imunitar care este rãspunzãtor de protejarea sãnãtãþii noastre. Datoritã structurii sale atomice, argintul coloidal ajutã la regenerarea ficatului ºi la detoxifierea lui.

Ok. Sper ca a fost o lectura interesanta.
Sanatate



Symbol74
Postat pe 26 August 2009 11:03
Buna ziua.
Vreau sa va intreb unde pot gasi acest argint coloidal.
Il pot procura din farmacii?
Am auzit despre el...stiu despre rezultatele excelente date de aceasta solutie de argint coloidal si sunt intersata sa aflu de unde il procur.
Despre argila ce parere aveti?
Astept raspuns...
Multumesc.
Symbol74
Postat pe 26 August 2009 11:06
Draga mea...
In principiu de aceasta secretie nu prea scapi.
Candidoza este destul de sacaitoare...uneori( de cele mai multe ori) este urat mo=irositoare , te jeneaza usturimea. Ma rog...ea este vesnic prezenta pt ca nu tot timpul cand mergi in locuri publice te gandesti ca ...vai nu fac aia ca iau candida..sau nu fac aia..ca iau cine stie ce bacil.Si uite asa...ne pricopsim fara sa ne dam seama cu cate ceva.
Am citit sfaturile...
Meclon 1000 este excelenta in rezolvarea muuultor probleme vaginale.
Aici este vb despre 2 creme MECLON.Una intravaginala si una cu aplicatii exterioare.Trebuiesc folosite ambele.Cea intravaginala are niste aplicatoare.Eu am folosit aceasta crema...dupa ce folosisem n tratamente.Este nemaipomenita...scapi in 5 6 zile de tot.Eu o tin in casa.Ori de cate ori simt ca ...este nevoie sa o folosesc, dau fuga la cutiuta cu astfel de medicamente si totul se rezolva.
Cea externa o poti folosi si tu si sotul..prietenul.La fel...sa nu-ti lipseasca din casa crema TRIDERM.Este o crema "buna la toate".Citeste despre ele pe net si vei vedea.
Nu mai este de actualitate aceasta tema...dar femeilor nu le strica niciodata un sfat...o parere ...un rezultat trait pe pielea lor.
bafta...si numai bine !!!
Symbol74
Postat pe 26 August 2009 11:14
De la: healthy001004, la data 2009-08-26 11:06:11Buna ziua.
Vreau sa va intreb unde pot gasi acest argint coloidal.
Il pot procura din farmacii?
Am auzit despre el...stiu despre rezultatele excelente date de aceasta solutie de argint coloidal si sunt intersata sa aflu de unde il procur.
Despre argila ce parere aveti?
Astept raspuns...
Multumesc.


Argintul coloidal exista in farmacii si in farmacii naturiste dar momentan doar in Oradea. Apropo, rezultate excelente, chiar si eu sunt mirat de ce feed-back-uri pozitive primesc despre acest produs. Despre argila nu ma pot pronunta, dar din cate am vazut este prezent in diverse forme in farmaciile naturiste. Argintul coloidal se poate comanda de pe site-ul

www.argint-coloidal.ro

Pentru igiena intima feminina pe acelaso site este prezentat produsul FEMINAKIT.


www.argint-coloidal.ro

Sanatate va doresc
Beni_healthy
Postat pe 26 August 2009 12:22
De la: Beni, la data 2009-08-26 12:22:50
De la: healthy001004, la data 2009-08-26 11:06:11Buna ziua.
Vreau sa va intreb unde pot gasi acest argint coloidal.
Il pot procura din farmacii?
Am auzit despre el...stiu despre rezultatele excelente date de aceasta solutie de argint coloidal si sunt intersata sa aflu de unde il procur.
Despre argila ce parere aveti?
Astept raspuns...
Multumesc.


Argintul coloidal exista in farmacii si in farmacii naturiste dar momentan doar in Oradea. Apropo, rezultate excelente, chiar si eu sunt mirat de ce feed-back-uri pozitive primesc despre acest produs. Despre argila nu ma pot pronunta, dar din cate am vazut este prezent in diverse forme in farmaciile naturiste. Argintul coloidal se poate comanda de pe site-ul

www.argint-coloidal.ro

Pentru igiena intima feminina pe acelaso site este prezentat produsul FEMINAKIT.


www.argint-coloidal.ro

Sanatate va doresc
beni,spune-le oamenilor si ce ar putea sa strice cu ag coloidal....ca deh,el ataca toate bacteriile,nu face selectie,nu stie care sunt "bune" si care sunt "rele"...asa mi se pare corect !!!!! nu ??????
4Life
Postat pe 26 August 2009 12:45
De la: TF_, la data 2009-08-26 12:45:24
De la: Beni, la data 2009-08-26 12:22:50
De la: healthy001004, la data 2009-08-26 11:06:11Buna ziua.
Vreau sa va intreb unde pot gasi acest argint coloidal.
Il pot procura din farmacii?
Am auzit despre el...stiu despre rezultatele excelente date de aceasta solutie de argint coloidal si sunt intersata sa aflu de unde il procur.
Despre argila ce parere aveti?
Astept raspuns...
Multumesc.


Argintul coloidal exista in farmacii si in farmacii naturiste dar momentan doar in Oradea. Apropo, rezultate excelente, chiar si eu sunt mirat de ce feed-back-uri pozitive primesc despre acest produs. Despre argila nu ma pot pronunta, dar din cate am vazut este prezent in diverse forme in farmaciile naturiste. Argintul coloidal se poate comanda de pe site-ul

www.argint-coloidal.ro

Pentru igiena intima feminina pe acelaso site este prezentat produsul FEMINAKIT.


www.argint-coloidal.ro

Sanatate va doresc
beni,spune-le oamenilor si ce ar putea sa strice cu ag coloidal....ca deh,el ataca toate bacteriile,nu face selectie,nu stie care sunt "bune" si care sunt "rele"...asa mi se pare corect !!!!! nu ??????


Produsul are eticheta pe care scrie clar ca trebuie tinut in gura mai multe minute inainte de a se inghiti pentru a se putea absorbi prin mucoase direct in sange si pentru a nu dauna florei bacteriene din intestine.
Orice produs, chiar si naturist, trebuie folosit conform instructiunilor si trebuie evitat supradozajul. Asta asa este peste tot.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 26 August 2009 15:16
http://sites.google.com/site/prestariserviciimedicale/candidoza-genitala
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:29
Candidoza vaginala

Nu se va vindeca niciodata cu argint coloidal sau cu produse aferente si va o spun categoric. Un anumit tip de reflexologie poate fixa problema.
Costello
kudika009311
Postat pe 7 Februarie 2010 08:23
d l Costello, am facut analize si am candida.doctorita mi a prescris o reteta: flucovic-oral, crema clotrimazol si niste prafuri.am urmat strict cum mi s a spus,dar nu mi a trecut. cand am mers din nou la doctorita, aceasta nu m a mai cunoscut, i am aratat buletinul de analize si voia sa mi prescrie aceeasi reteta.am rugat o daca imi poate da alta reteta si alta nu stia. din toate simptomele, am doar mancarine exterioara, dar nu mereu si f putin in interior. secretia o am cum o aveam si inainte, nu mi se pare schimbata sau mai multa.usturimi, n am , nici alte dureri. nu stiu ce sa iau, am zis sa merg la un alt doctor, dar nu mai am incredere in ei. nu exista ceva standard? va rog mult, se poate face ceva? se poate trata? tratamentele naturiste nu sunt bune? sau in combinatie cu un medicament. in ce consta acest tip de reflexologie? unde se poate face? cat costa ? sunt din buzau.astept raspuns.multumesc
cristina
christina_healthy
Postat pe 7 Februarie 2010 17:31
Un tratament naturist ar fii cu Tahitian Noni Juice
colnago
Postat pe 7 Februarie 2010 18:35
am citit despre aloe vera ca nua ar avea efect la persoanele cu grupa sanguina 01.eu am candidoza si nu stiu daca nu cumva il iau degeaba. voi ce parere aveti?
florinela_healthy
Postat pe 27 Iunie 2010 15:17
De la: healthy017631, la data 2010-06-27 15:17:10am citit despre aloe vera ca nua ar avea efect la persoanele cu grupa sanguina 01.eu am candidoza si nu stiu daca nu cumva il iau degeaba. voi ce parere aveti?


ca il iei degeaba!
camiflorea
Postat pe 27 Iunie 2010 15:37
De la: florinela, la data 2010-06-27 15:17:10am citit despre aloe vera ca nua ar avea efect la persoanele cu grupa sanguina 01.eu am candidoza si nu stiu daca nu cumva il iau degeaba. voi ce parere aveti?


Aloe vera nu are legatura cu grupa sanguina, se foloseste ca supliment nutritiv-sa ma contrazica cine se pricepe mai bine. Inlatura, (printre alte efecte) toxinele din organism, sistemul imunitar fiind mai capabil sa lupte mult mai eficient cu bacterii.
colnago
Postat pe 28 Iunie 2010 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR 1 De la: healthy000665 15 Martie 2009 15:35
Spitalul Groazei 20 De la: kyru 24 Martie 2010 21:12
Recomandare: Clinica de ortopedie 1 De la: kudika313468 9 Noiembrie 2010 14:08
Chisturi mamare 55 De la: 10 Septembrie 2013 20:47
Anxietate?? 4 De la: kudika_32367 1 Februarie 2014 12:49