Setari Cookie-uri

Cate kilograme pe luna pot da jos in mod sanatos?

Nu exista produse miraculoase care te slabesc cu 15-20 kg in cateva luni !
Nu exista nici aparat miraculos dragelor , care sa slabeasca si sa iti contureze silueta peste noapte sau intr-un timp cat mai scurt !
Aparatul ajuta , da ..Dar asociat cu un regim sanatos si sarac in calorii !
Cate kg poti da jos in fiecare luna ..asta depinde de fiecare persoana in parte si depinde si de greutatea si structura acesteia...Daca ai luat 5 kg in vacanta de vara , le poti da jos in scurt timp..daca ai 100 de kg de 10 ani incoace ..e clar ca trebuie sa iti schimb regimul de viata !
Nu sunt doctor ..dar o zic din propria experienta Been there , done that! Am incercat tot ce era posibil ..si pana nu mi-am schimbat obiceiurile si nu m-am apucat de sport nu am reusit sa fac nimic.
Beti multa apa , faceti sport si mancati fructe cand va este foame intre mese .
Singurul produs care il recomand pt slabit e Acai Berry ..si care nu se gaseste la noi .
debora_eunice
Postat pe 26 Februarie 2009 03:23
nu mai stiu ce sa cred ,am auzit ca poti slabi cu seminte de germeni sau alte plante de genul acesta,dar nu funtioneaza,am 1,58m si 53 de kg ce tratament as putea urma ca sa slabesc.
kudika002442
Postat pe 14 Martie 2009 04:32
Healthy 000437,
germenii sunt seminte incoltite. Deci corect se spune germeni de seminte de o anume planta, nu seminte de germeni, ca nu cresc germeni din semintele alea. Exista o gama intreaga de germeni de seminte, folosite pentru o multime de boli. Pentru slabit se folosesc germenii de seminte de canepa. Pentru hipotiroidie se folosesc germenii de seminte de creson. Pentru afectiunile prostatei se folosesc germenii de seminte de dovleac, samd.
Daca dorest detalii despre ce pot face germenii de seminte viziteaza www.remedii-naturale.synthasite.com
Dar, ca majoritatea tratamentelor naturiste, nu te vindeca peste noapte.
Nu vei slabi 15 kg pe luna cu germeni de canepa. Eu am slabit 4 in prima luna. Dar nici nu le vei pune inapoi cu dobanda odata ce ai terminat cura.
Deci, tu ce fel de germeni ai folosit si cat timp, de spui ca nu dau rezultate?
danabrasov
Postat pe 14 Martie 2009 08:09
Mama mea ia de 3 luni .... cand a inceput avea 100 de kg...acu dupa 3 luni..are 86 ....si se vede ..Eu nu stiam ca ea ia ceva...si am intrebat o ce naiba a facut de a slabit in halu ala..cadeau pantalonii dupa ea...
Si e foarte multumita.Si am inceput si eu ....sper sa fie si la mne la fel ...

Acum cred ca este si in functie de organism.Pentru ca si matusha a incercat...ea fii un pic grasutsa..si nu a avut nici un efect...

Incercati..costa 80 ron cutia cu 6 pastilutse * 5 folii...adica o luna ...

Bafta
gabytssu
Postat pe 4 Aprilie 2009 08:43
Nu va prostit cu ceaiuri, capsule etc, fara miscare nu e OK.Faceti sport regulat si mancati cat mai sanatos, fara dulciuri, sucuri.....si veti slabi sanatos!!!!!!
martonfi
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:48
De la: ustensila, la data 2008-12-14 22:11:37eu am slabit 20kg fara medicamente ,doar cu vointa ,dar acum mi se spune ca sunt prea slaba


of...cum ai reusit asta???? imi poti spune si mie, te rog??? eu vreau sa slabesc 10 kg...si ma tot chinui de ceva vreme incoace...mersic
mada212005
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:04
De la: emanuela_nina_20, la data 2009-01-11 19:18:53si eu vreau sa slabesc dar nu cum am facut pana acum...adica sa fumez si sa nu mananc...dar nu stiu cum
healthy001546
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:14
dragele mele cu slabitul nu este de gluma, nu trebuie sa slabiti brusc si nici nu trebuie sa va infometati.
totul trebuie sa fie sanatos, sa nu apara probleme mai tarziu.
incercati va rog numai produse naturale,
incepeti ziua cu apa,miscare, gasiti motivul real pt.care vreti sa slabiti, nu va stresati/
contactati-ma si vom discuta.http://mary.dlb.ro
healthy001546
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:21
buna ziua la toata lumea. stiti, eu nu sunt grasa, dar urmaresc topicele astea cu destul interes pentru ca imi dau seama ce problema reprezinta pentru unele persoane. parerea mea este ca in primul rand trebuie sa va analizati foarte bine situatia inainte de a va hotari sa slabiti. sa stabiliti cam cate kg vreti sa dati jos. daca sunt mai mult de 5-6, atunci se impune un program bine stabilit. daca sunt mai mult de 10 si stiti sigur ca nu mancati mult (atentie, stiu persoane care la o masa mananca un pui sau dimineata la micul dejun mananca un castron mare cu mamaliga, slanina, branza si vreo 3 oua - ele isi imagineaza ca mamanca putin) femeile mai ales treb sa vada daca nu au probleme hormonale si sa consulte un medic de endocrine - ganditi-va ca un control nu strica nimanui. of....sunt atat de multe de spus...nu vreau sa fiu plictisitoare dar stiu cat de greu e pt unele persoane sa slabeasca. trebuie incusiv sa va faceti un grup-suport pentru asta. sa vorbiti si sa va spuneti ce ati mai facut...
cristinamei
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:30
De la: cristinamei, la data 2009-04-17 11:30:55buna ziua la toata lumea. stiti, eu nu sunt grasa, dar urmaresc topicele astea cu destul interes pentru ca imi dau seama ce problema reprezinta pentru unele persoane. parerea mea este ca in primul rand trebuie sa va analizati foarte bine situatia inainte de a va hotari sa slabiti. sa stabiliti cam cate kg vreti sa dati jos. daca sunt mai mult de 5-6, atunci se impune un program bine stabilit. daca sunt mai mult de 10 si stiti sigur ca nu mancati mult (atentie, stiu persoane care la o masa mananca un pui sau dimineata la micul dejun mananca un castron mare cu mamaliga, slanina, branza si vreo 3 oua - ele isi imagineaza ca mamanca putin) femeile mai ales treb sa vada daca nu au probleme hormonale si sa consulte un medic de endocrine - ganditi-va ca un control nu strica nimanui. of....sunt atat de multe de spus...nu vreau sa fiu plictisitoare dar stiu cat de greu e pt unele persoane sa slabeasca. trebuie incusiv sa va faceti un grup-suport pentru asta. sa vorbiti si sa va spuneti ce ati mai facut...

eu zic sa fie un grup care sa vorbeasca putin si sa faca multa miscare.
enemgabriel
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:56
uite, chiar si chestia asta cu miscarea e de discutat. multora le place sa alerge. eu nu pot. obosesc foarte tare. in schimb, ma duc la bazin. nici la sala nu imi place. sau de ex. pt persoanele foarte grase alergatul sau topaitul e contraindicat. suprasolicita genunchii. trebuie sa faci foamea si apoi sa iti recapeti conditia fizica...
cristinamei
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:44
De la: cristinamei, la data 2009-04-17 15:44:02uite, chiar si chestia asta cu miscarea e de discutat. multora le place sa alerge. eu nu pot. obosesc foarte tare. in schimb, ma duc la bazin. nici la sala nu imi place. sau de ex. pt persoanele foarte grase alergatul sau topaitul e contraindicat. suprasolicita genunchii. trebuie sa faci foamea si apoi sa iti recapeti conditia fizica...

Este diferenta intre a putea si a vrea.Nu te inteleg ,mergi la bazin si nu poti face miscare?Pentru persoanele foarte grase este indicata miscarea sau exercitii fizice specifice dar cu un ritm mai scazut,dar ,stiu ,lenea este tot lene si se transforma pentru anumite persoane in trandaveala ,discutii pe forum (cica sustinere)si excludem factorul principal in recapatarea greutatii corporale,dar este mai elegant sa spunem "nu pot sufar de boala "x" si este contraindicat.
enemgabriel
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:21
De la: beatrice88, la data 2008-10-26 01:05:33pr mea cea mai buna nu a folosit un produs anume ci a realizat un tratament specializat la un salon si a slabit 8 kg pe luna adica 16 in 2 luni aproximiativ.oricum aparatul este nou pe piata si chiar da randament.l-am vazut si eu la targ la romexpo si am asistat la o demonstratie.dupa numai o sedinta se vede diferenta se reduce testutul adipos , etc.iar kg se dau jos treptat fara diete drastice.oricum acest aparat eximai zic eu este unul foarte bun in materie de slabit:)


cum se numeste aparatul??
summer_love
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:06
De la: ustensila, la data 2008-12-14 22:11:37eu am slabit 20kg fara medicamente ,doar cu vointa ,dar acum mi se spune ca sunt prea slaba





Buna Ustensila..ai putea sa ne impartasesti te rog..cum ai reusit sa slabesti atat mult si in cat timp? Mersi anticipat!
beE_healthy
Postat pe 6 Mai 2009 20:49
dacã vrei sã slãbeºti sãnãtos, contacteazã-mã.
stery_ra@yahoo.com
stery
Postat pe 6 Mai 2009 21:35
nr kg difera de la pers la pers. eu am fost la nutritionist si am dat in 3 sapt 10 kg si avea 3 mese proncipale si 2 secundare.
healthy003172
Postat pe 6 Iunie 2009 22:46
Buna! Te rog frumos, daca poti, sa-mi dai mai multe detalii despre acele pastile...pentru slabit...
Multumesc anticipat, pa
kudika099136
Postat pe 11 Iunie 2009 14:12
cel mai bine este sa slabesti sanatos, nu sa slabesti brusc cu orice dieta care -ti este recomandata, pentru ca apoi vei avea probleme.
totul este natural. contacteaza-ma.http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 11 Iunie 2009 20:58
De la: healthy001546, la data 2009-06-11 20:58:45cel mai bine este sa slabesti sanatos, nu sa slabesti brusc cu orice dieta care -ti este recomandata, pentru ca apoi vei avea probleme.
totul este natural. contacteaza-ma.http://mary.dlb.ro/
numai minti lumea cu produse de 2 bani de la FOREVER...impostoareo !!!! va spun eu ca nu slabiti cu ce va vinde aceasta impostaore
catalina56
Postat pe 11 Iunie 2009 21:29
despre ce aparat este vorba?
vreau si eu nr de telefon de la salon
sa merg si eu acolo
mersi mult
lorelaypatricia
Postat pe 26 Iunie 2009 14:42
Pe iata nu sint capsule de seminte de canepa de la Calivita pe care presupun ca le recomanda Daniela din Brasov.Cele care sint in farmacii sint intr-un recipient negru nu stiu acum exact de unde sint.Poate Daniele sa spuna daca si acestea sint bune sau e vorba despre altceva?
healthy003660
Postat pe 28 Iulie 2009 19:10
salutare!

pot aduce la comanda acai berry la pret f ok
cine este interesat il rog sa ma contacteze!
marocroc
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:08
salutare!

pot aduce la comanda acai berry la pret f ok
cine este interesat il rog sa ma contacteze!
marocroc
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:08
si la ce pret?
eleain
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:56
mi se par foarte ok capsulele de care spui tu, mai ales ca eu am un servici stresant si am nevoie mai ales pt nervi si sitemul imunitar. pup si intradevar creau sa si slabesc.
mikydutza_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:27
De la: healthy006049, la data 2009-09-15 16:27:31mi se par foarte ok capsulele de care spui tu, mai ales ca eu am un servici stresant si am nevoie mai ales pt nervi si sitemul imunitar. pup si intradevar creau sa si slabesc.
daca ai nevoie pentru sistemu; imunitar si vrei sa si slabesti,cele mai bune ar fi TRANSFER FACTOR RIOVIDA si CARB BLX II de la 4 Life Research....uite aici detalii despre ele:
http://www.4life.com/shopping/productdetail.aspx?mode=0&iid=253&cid=72
http://www.4life.com/shopping/productdetail.aspx?mode=0&iid=330&cid=68
4Life
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:28
iubita dar eu vreau sa te intreb altceva, pt digestie ce poti spune, ca stii cum e daca n ai o digestie buna restul nu functioneaza bine. eu am auzit multe variante si kiar am fost si la un naturist doar ca sunt putin nemultumita ca daca intrerupi pastilele nu am ami avut o digestie buna
MS MULT. PUP
mikydutza_healthy
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:41
hai sa va explic ce fac eu...mananc o data pe zi,rar de doua ori,nu mananc in cantitati mari...bag ceva de la fast-food,dimineata ceva de la fornetti,ceva dulce si gata.beau cola sau pepsi(sunt dependenta),fumez un pachet de tigari,lucrez,sunt stresata si kg nu se pun.
ceea ce conteaza intr-o dieta din pc. meu de vedere conteaza cantitatea si calitatea. de faptnu trebuie neaparat sa mananci numai fructe,legume si atat.personal mananc mai mult racituri,nu-mi place mancarea gatita in sosuri,grasimi prea multe etc...prefer chestiile care se pot manca pe fuga.plus activitatea chiar nu se pune nimic.evident,persoanele care vor sa slabeasca mult avand si nevoie de un regim trebuie sa se gandeasca la cat mananca nu neaparat la ce. sa fim seriosi..daca mananci o singura data dimineata ,ceva de la un fast-food sau dulce si bei o cana de ceai verde e imposibil sa te ingrasi.
mentionez ca sunt o norocoasa,mananc dulciuri si nu pun un gram pe mine dar daca am pofta de un sandwish cu branza si rosii..pfff e vai si amar.
dupa o anumita varsta incepi sa realizezi cum e organismul tau,ce e bun sa-i dai stomacului si ce nu.in adolescenta am avut mici probleme cu silueta si am incercat o mie de diete,toate aiurea!intr-o zi mi-am dat seama cat de ok e ceaiul verde,mancarea pe fuga(cum imi place sa spun) si activitatea,nu neaparat sportul
healthy009401
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:47
Buna fetelor. Asa tare ma distreaza anumite persoane care sunt inscrise pe acest site si fac reclama la tot felul de produse miraculoase de slabit ( fiind in realitate distribuitori ale acestor produse).Nu exista asa ceva.....credeti-ma am incercat toate produsele posibile si imposibile de slabit( in timp aparand si reactiile adverse)..de la herba life pana la capsula de slabit..picaturi chinezesti si inclusiv balonul endogastric in urma caruia mi-am nenorocit rinichii aproape ajungand la dializa. Am incercat si electrostimularea (efectele fiind nu foarte spectaculoase si doar pt o scurta perioada de timp. Eram deja obosita psihic...si pt k nimic nu este intamplator m-am intalnit cu o fosta colega de liceu care era destul de plinuta si acuma arata incredibil de bine. Am discutat cu es si mi-am dat seama imi trebuie multa rabdare si un stil de viata sanatos. Asa ca am inceput sa fac sport care ma ajuta foarte mult (bineinteles acasa..bicicleta pt ca este f importanta pt slabit, am doua gantere cu ajutorul carora imi lucrez bratele si nu numai si mi-am luat o minge de gimnastica sau medicinala cu, care fac foarte multe exercitii pt abdomen..dar retineti cardio este cel mai imp pt a slabi (bicicleta, banda, alergat).Mananc foarte multe salate, soteuri de legume, apa si ceaiuri fara sucuri de nici un fel doar limonada(apa,lamaie, zaharina). fructe,iaurturi. Nici nu ma infometez , ma simt foarte bine si de la 69 am ajuns la 60 in aproape 2 luni. Asa ca acesta este cel mai bun mod de a slabi fara a va pune in pericol
kudika077845
Postat pe 22 Decembrie 2009 09:47
buna eu sunt noua pe forum si abia acum am intrat inin contact cu acest forum si imi place. as vrea sa te intreb cu ce pret aduci acai berry m-ar interesa, si stiu ca a trecut ceva timp de cand ai scris acest mesaj cu ”aduc acai berry la pret foarte ok” te rog sa scri as aprecia mult pa
healthy011964
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri mari in pept 19 De la: vivianapopescu 16 Ianuarie 2010 18:34
Hellooooo 71 De la: kudika_26451 17 Ianuarie 2013 18:39
slabit 5 De la: gabrielle_new 20 Decembrie 2011 13:59
solutii pentru vinisoare sparte 14 De la: kudika061640 16 Iunie 2016 10:01
buna.a folosyt cineva supradyn? 5 De la: adyna2905 1 Februarie 2011 05:12